Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiságyból nagyágyba szoktatás. Ti hogy csináltátok? fórum

Kiságyból nagyágyba szoktatás. Ti hogy csináltátok? (beszélgetős fórum)


13. *Mimmi* (válaszként erre: 11. - Dominika33)
2011. jún. 24. 11:28

Na igen, a leesés...

Nálunk is előfordult párszor pedig 180x200-as ágyat vettünk a 2,5 éves lányomnak. :-D De nagyon tetszett neki, új szobát is kapott az emeleten, minden csilli-villi, csupa szín, hatalmas nagy ágy, nagy tükör, imádja! :-)))

2011. jún. 23. 08:51
Sziasztok! A kisfiam már elmúlt 3 éves. 22 hónaposan kapott új ágyat. Borzasztóan örült neki, apa előtte szerelte össze, hagyta segitsen neki ahol lehet. Alig várta, hogy éjjel ott aludhasson. Viszont éjjel felkelt, és átjött. Kétszer- háromszor. Hónapokig ez ment, majd megbeszéltük vele, hogy ő már nagyfiú, nem kell neki járkálnia éjszaka. Ha valamit akar, akkor kiáltson, és megyünk mi. Kiáltott, mentünk. De már nem háromszor kellett kelni, hanem csak egyszer- kétszer. És néha még mindig áttéved, mert azt mondja, nem hallottuk, hogy ő szólt :) Csak pár hete jutottunk el oda, hogy már nem jön át éjjel, szépen végigalussza az éjszakát. Sok idő volt, de nem bánom, jó volt igy :) Legalább éjjel is megölelgethettem :) Én még mindig felkelek, olyankor átmegyek hozzá, megpuszilgatom, betakarom, és hagyom aludni :) Időnként megszólal álmában: "nagyon szeretlek anya" :))
11. Dominika33 (válaszként erre: 10. - *Mimmi*)
2011. jún. 22. 23:34
Most nálam is igy alakult. Hallottam,hogy szöszmötöl, aztán egy idő után mikor csend lett bementem...hát ott aludt a szőnyegen. Még aránylag nem volt gáz. Mostmár csak arra leszek kíváncsi,hogy hányszor esik le. :)
2011. jún. 22. 22:30

Minden csoda három napig tart! ;-) Most élvezi a hírtelen jött szabadságot. ;-)

Az első héten a lányom is mindig kikelt az ágyból és nekiállt játszani... Olyan kis rafinált volt, hogy felállt az éjjeliszekrényére és onnan fel tudta kapcsolni a villanyt. Nem tudtam vele mit csinálni, ezerszer bementem, lekapcsoltam a villanyt, de ahogy kijöttem folytatta tovább.

Én szereltem fel a szobájára ajtórácsot, így legalább a szobájából nem tudott kijönni. Kijátszotta magát és szépen lefeküdt magától.

Most is néha még szöszmötöl a szobájában ha nem elég fáradt.

9. Dominika33 (válaszként erre: 8. - Szakalyadri)
2011. jún. 22. 21:39
Hát az sem egyszerü történet! :)
2011. jún. 22. 21:31

Sok szerencsét!

A mi lányunk átszokott!!!-a mi ágyunkba:(

7. Andyka888 (válaszként erre: 5. - Dominika33)
2011. jún. 22. 21:31
Nekem ez a dolog nem jött be,mindegy meddig próbáltam,hagytam sírni de nem működött.De lehet egy próbát megér,hátha nálatok bejön.
6. Dominika33 (válaszként erre: 4. - A1108)
2011. jún. 22. 21:29
Szerintem nektek szerencsétek volt. :) De azért köszi kipróbálom,most is itt kuksolok a másik szobában a sötétben és fülelek.
2011. jún. 22. 21:27

Az enyém is örült nagyon mert nagyon szép kis autós ágyat kapott. Egész nap abban volt,de mikor alvásrol van szó jön a hiszti és a kimászkálás.

Valahol azt olvastam,hogy ilyenkor vissza kell vinni a kicsit az ágyába,de nem szabad hozzá szólni,csak betakarni ha kell 100-szor is.

2011. jún. 22. 21:26

Szia!


Mi pénteken alakítottuk át a rácsos ágyat kisággyá, de nem azért, mert ki akart volna mászni-esze ágában nem volt, elég nyugis ilyen szempontból (2,5 éves)-hanem már nem fért el.


Nálunk az jött be, hogy amint lefektettük (mese, majd villanyoltás után a szokásos altatódalok) az egész lakásban sötétséget csináltunk, semmi zaj. Tíz percen belül aludt. És ez megy azóta is, délután is. Próbáld meg, hátha bejön.


Van amikor becsukom a szobája ajtaját, amikor kijövök tőle, van amikor nem. De nem mászik le az ágyból és nem dörömböl, hogy ki akar jönni. Lehet, hogy mázlink van, de ezt a sötétség-csend dolgot próbáld meg!


Sok sikert!

2011. jún. 22. 21:26

Szia!

Én mondtam a lánykámnak,hogy visszahozom a rácsoságyat ha kimászik és ez hatásos volt.

2011. jún. 22. 21:24
Azt mondtam a fiamnak, hogy ő már nagyfiú, ezért nem rácsos ágya van. Olyan büszke volt rá, hogy nem kisbaba... Odatoltam a két fotelt, amik között volt hely, ahol szépen ki tudott jönni.
2011. jún. 22. 21:21

Ma lesz az első éjszaka,hogy nem kiságyban alszik. nagyjából időben vettük neki, 1 hónap mulva 2 éves lesz.

Már 3-szor kikelt,és jött ki. Visszavittem, lefektettem. Most meg hallom,hogy megint lemászott és babrál valamit...szerintem játszik,de ha megunja megint kiakar jönni. Nem altatom,mert eddig mindig magától aludt el, de most szabad a pálya,nincs kényszerhelyzetben,hiszen eltüntek a rácsok. Mit tegyek? Ti mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook