Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10, 5 hós a kisfiam, de már alig van tejem. Fogadjam el vagy próbáljam meg ismét visszahozni a tejecskét? fórum

10, 5 hós a kisfiam, de már alig van tejem. Fogadjam el vagy próbáljam meg ismét visszahozni a tejecskét? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 24. 14:25
Ne görcsölj ezen , a gyerek jobban tudja mitakar mert töle is függ . A doki nekem valami olyat magyarázott ,hogy a szopizás intenzitásától is meg az idelyétől is függ. A fiacskám 4 hónapig szopizott aztán már végig is aludtuk az éjszakákat. És milyenek az emberek, amíg szoptattam aztmondták , áá azért olyan szép gömbölyü ez a bab mert anyatejes. Aztán amikor tápozni kezdtem, akkor meg szerintük azért olyan kerek...Már nem kerek nem sokára oviba megyünk ( most meg már vékony) most a pelus elhagyásán dolgozunk. Ne parázz ha egyébbként jól vagytok!
12. kriszta8 (válaszként erre: 1. - Monis29)
2011. jún. 24. 11:12
Szerintem örülj, hogy eddig is volt :) Én csak 1 hónapig tudtam szoptatni, mégis megmaradt a szoros kötelék kettőnk között.
11. szemmelver (válaszként erre: 1. - Monis29)
2011. jún. 23. 09:28
inkább örülj, hogy nem lesz gondod az elválasztással
2011. jún. 23. 06:02
de így lehet hogy nem kel többet éjjel.a kisebbem csinálta ezt és elválasztás után nem kel többet éjjel
9. Monis29 (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2011. jún. 22. 19:00
Sajnos még mindig kel éjszaka, minimum kétszer. :( Van amikor cicivel alszik vissza, van amikor elég csak megölelnem.
2011. jún. 22. 18:33
szerintem örülj neki hogy nem kell az elválasztással kínlódni. ha végigalussza a a fiad az éjszakát, akkor kár erőltetni szerintem. én eddig kétszer választottam el a gyerekeimet, az elsőt 26hónaposan a másodikat 13hónaposan. három napig az apja feladata volt az altatás ezért mindkétszer. kati
2011. jún. 22. 18:08

Sziasztok!


Egy újbóli kísérletet szerintem mindenképpen megér,

próbáld meg, hátha neked is sikerül. Nekem sikerült visszahozni anno, 2x is.

6. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Monis29)
2011. jún. 22. 17:51
Ebben a korban az anyatej már nem teljes értékű táplálék a gyermek számára, legfeljebb kiegészítésként lehet jó. Ha elmarad az sem baj, nem pótolhatatlan.
2011. jún. 22. 17:50

6 hónapos koráig csak anyagtejet kapott, nagyon sokat szenvedtem az elején, hogy legyen, a végén pedig annyi lett, hogy a fagyasztó még félig van, sőt a múlt hónapban is tudtam még lefagyasztani. De sajnos mostanában hetente kétszer egész délelőtt a nagymamára kellett hagynom és ráadásként a múlt héten nagyon megbetegedtem. A tejci hirtelen apadt el. Kisfiamat annyira nem viseli meg, mint engem. A hiányt nagy élvezettel pótolja a rendes ennivalóval (nagyon kajás gyerek, mint megeszik, amit kap). Nagyon furcsa, rossz érzés, hogy pl. 2 napja már az elalvás előtti szopi sem kell Neki, max. éjszaka fogadja el a cicit, nappal csak néha-néha cuppan rá, de mivel "üres", köpi is ki.

Tényleg ennyi volt? Párom szerint fogadjam el (pedig ő volt a legnagyobb támaszom abban, hogy ennyi ideig tudtam szoptatni), de én még szopiztatnám, az éjszakai kelések ellenére is.

2011. jún. 22. 17:44
PS.: Nem is csak a táplálkozás szempontjából fontos a szoptatás, hanem a közelség, a megnyugtatás miatt is. Ugye? :)
2011. jún. 22. 17:40

Szia! Szuper vagy! Annyian vannak, akik sose szoptatnak, és nem is akarnak. :( Igaz, minél tovább sikerül, annál jobb a gyerkőcnek, de egy percig se legyen leliismeret-furdalásod! Ha minden kötél szakad, második legjobb megoldásként még mindig ott van az adományozott anyatej.

Ugyan nem személyes tapasztalatból beszélek, de nagyon sok cikket és élménybeszámolót lefordítottam már a témában. :)

2011. jún. 22. 17:36
Én úgy tudom hogy 6 hónapos koráig a legfontosabb, hogy anyatejet kapjon. Próbáld meg, de ha nem megy, ne idegeskedj.
2011. jún. 22. 17:32
10, 5 hós a kisfiam, de már alig van tejem. Fogadjam el vagy próbáljam meg ismét visszahozni a tejecskét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook