Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spermavizsgálat kellene? fórum

Spermavizsgálat kellene? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 14. 22:27

nekünk ez lett most:


össz. 4ml

30millió/ml

mozgás: 20% élénk, 35% mérsékelten, 20% alig, 25% nem mozgó


morfológiát nem néztek:(


ez OK, ugye??

12. monilla (válaszként erre: 10. - Narancsika)
2011. jún. 21. 21:42
Ultrahangon tudják mérni az endometrium vastagságát. Azért a sperma vizsgálat sem árt, bár tapasztalatból tudom, hogy nem egyszerű egy férfit sem rávenni. Viszont elég részletesen megvizsálják a mintát. Én a helyetekben mindenképpen meddőségi centrumban csináltatnám, mert ott pontosabbak a mérések.
2011. jún. 21. 21:35

Szia! Nagyon sajnálom, ami veled történt. Én úgy gondolom két ilyen dolog után, nagyon is utána kell járni a problémáknak. Mi lombik programra járunk, a férjemmel van gond. Ha megvizsgáltatjátok a férjed abból az fog kiderülni milyen a spermaképe, de ha mindkét alkalommal sikerült megtermékenyülnöd én sem hiszem, hogy ott a gond. Szerintem keress egy nagyon jó nőgyógyászt, aki tud veled foglalkozni. Nekem is volt sajnos most januárban egy elhalt terhességem, szörnyű átélni. Most valószínűleg hiszteroszkópiára fognak küldeni, hátha találnak valamit.

Szerintem mindenképpen menj el jópár vizsgálatra, nehogy még egy ilyet át kelljen élned.

10. Narancsika (válaszként erre: 2. - Daisybeagle)
2011. jún. 21. 21:14
szia!Az endometrium vastagságát hogyan tudják mérni?sima ultrahangon?
9. Narancsika (válaszként erre: 8. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 21. 21:04

A koraszülés után azt mondták semmi gond velünk,fél év mulva probálkozzunk,addigra a császározás után teljesen begyogyulok.6 honap mulva ismét terhes lettem,de nem volt szivhang,elkezdett felszivodni az embrio.A szövettanban nem találtak fertözésre utalo jelet.A SOTE-n voltam mindkétszer.3-4 honap pihit mondtak,vszinü korai volt,vagy véletlen.Ez van most.

Örülök,hogy segiteni probálsz!És hogy dokijelöltre találtam!:)

8. Várhegyi Márton (válaszként erre: 6. - Narancsika)
2011. jún. 21. 20:56

Attól függ, hogy a férfival mi a probléma. De nem feltétlenül érinti az összes terhességet.

Az orvos mit javasolt?

2011. jún. 21. 20:54
Én egy genetikai tanácsadót keresnék fel
6. Narancsika (válaszként erre: 4. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 21. 20:54
és ezek a genetikai hibák minden teherbeesésnél elöfordulnak,vagy ritka?
5. Narancsika (válaszként erre: 3. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 21. 20:51
nem javasolta,de olyan tanácstalan vagyok.ugy érzem rohadtul ránk van hagyva milyen vizsgálatokra menjünk,sötétben tapogatozunk.
2011. jún. 21. 20:51
Mármint úgy érintik az ivarsejteket, hogy a megtermékenyítőképesség teljesen normális.
3. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Narancsika)
2011. jún. 21. 20:48

Az orvos javasolta a spermavizsgálatot?


"Párom rendszeres vérado, sportolo, egyböl megtermékenyített."


Ez semmit nem jelent, pl. vannak olyan genetikai hibák, amik kizárólag az ivarsejteket érintik.

2011. jún. 21. 20:46

Szia!

Szerintem inkább Neked kellene vizsgálatokon részt venni, lehet nem elég vastag az endometrium és nem tud rendesen megtapadni! Én meddőségi klinikára járok és sokan vannak akik teherbe tudnak esni, de kihordani nem tudják!

2011. jún. 21. 20:12

Légyszives írjon aki tudja!Tudom,itt senki nem orvos!Volt egy koraszülésem,amikor a méhlepény elöregedett és plusszba még szívfejlödési rendellenessége is volt a babámnak.A dokik azt mondták nem genetikai dolog,lehet még 16 másik normális terhességem.A következö terhességem elhalt és felszivodott a 9,héten,mütéttel fejezték be.Párom rendszeres vérado,sportolo,egyböl megtermékenyített.Nekem a hormon és immuneredményem és nögyogyászati szüréseim tökéletesek.

Mégis,szerintetek kellene spermavizsgálat?Abbol kiszürhetnek vmt,vagy véletlenek áldozatai vagyunk csak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook