Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha megnyertem egy aukciót Ebay-en, aztán írtam az eladónak, hogy mennyi lesz a posta ide, viszont nem ír vissza, mi lehet a következmény? fórum

Ha megnyertem egy aukciót Ebay-en, aztán írtam az eladónak, hogy mennyi lesz a posta ide, viszont nem ír vissza, mi lehet a következmény? (tudásbázis kérdés)

2011. júl. 4. 21:19

Na van új fejlemény, remélem lesz megint valaki, aki tanácsot tud adni!


Akkor hagytam az egészet, már el is felejtettem a ruhát, erre ma megérkezett, pedig ugye ki sem fizettem. Viszont úgy éreztem tisztességesnek, hogy akkor utólag legalább a ruha árát átutalom. Miután megtettem, nem sokkal ír az angol, hogy utaljam át a 4 Font postaköltséget is. Na én meg most már azért sem akarom! Ilyet tehetek? Nem lesz belőle bajom, ha ezt már nem utalom át, de megírom neki, hogy miért?

2011. jún. 21. 17:41

kapcsok = kapok

mert = majd :))

6. Noorah (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2011. jún. 21. 17:40

Igen, tudom, hogy kicsit etikátlan voltam és a poén, hogy kb. 10 ruhára licitáltam így és ez volt az egyetlen, akitől utólag kérdeztem, mert az utolsó pár percben találtam rá és akkor már hiába írok... De az egyetlen olyan helyzet is ez, hogy valaki nem ír vissza...


Bizony írhat nagy összeget, néha tiszta hülyének nézik a magyart. Van, aki 2 fontért postáz egy ugyanolyan kaliberű/kilójú ruhát, valaki 11-ért akar. Mégis hamarabb megérkezett attól, aki csak 2 fontot kért érte. :)0


Na kicsit még várok, aztán ha kapcsok valami automatikus "fizetni" kéne levelet a rendszertől, mert értékelem az illetőt.

5. emagdi (válaszként erre: 4. - Noorah)
2011. jún. 21. 17:35

az úgy szokás ilyenkor, hogy még a licit előtt megkérdezed, hogy mennyiért postáz. ez amúgy a te érdeked, mert ugye így utólag azért mondhat bármi vad árat is.

de még akár most is elállhatsz az egész vételtől, ha valamiért meggondolod magad. maximum legközelebb ez az eladó nem fog veled üzletelni, de ez gondolom nem akkora tragédia:)

de nem zárnak ki sehonnan, nyugi:))

4. Noorah (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2011. jún. 21. 17:33
Most kicsit megnyugtattál! :) Én biztos voltam benne, hogy aki nem fizet, azt kizárják (mintha valahol azt olvastam volna), ami ok, de én szeretnék fizetni! Nincs kiírva automatikusan, mert igazából, csak UK-n belül postáz az eladó, viszont máshol is láttam már ilyet kiírva, mégis postáztak külföldre, vagy ha nem, nem is tudtam licitálni a termékre, viszont jelen esetben igen!
3. emagdi (válaszként erre: 2. - Noorah)
2011. jún. 21. 17:25

ha rákattintasz a fizetésre, akkor sem írja ki a postaköltséget? általában be szokták állítani automatikusan.

ha nincs odaírva, akkor annyit tudsz tenni, hogy írsz neki még egyszer.

amúgy a legnagyobb probléma ami történhet veled, mint vevővel, ennek kapcsán az, hogy nem tudod megvenni a kiszemelt terméket. de nem fognak kizárni sehonnan, sőt, azt hiszem vevőnek már negatív értékelést sem lehet adni.

2011. jún. 21. 16:50
Majdnem három napja nyertem, de még semmi válasz a levelemre, így nem tudok fizetni. Mit tegyek? Félek, hogy e miatt ki is zárhatnak... :S
2011. jún. 21. 16:49
Ha megnyertem egy aukciót Ebay-en, aztán írtam az eladónak, hogy mennyi lesz a posta ide, viszont nem ír vissza, mi lehet a következmény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook