Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hamarosan elköltözöm panelbe, és kutyám is vihetem, hogy tudom szoba tisztaságra nevelni a 2 éves kutyám, aki eddig kinti kutya volt? fórum

Hamarosan elköltözöm panelbe, és kutyám is vihetem, hogy tudom szoba tisztaságra nevelni a 2 éves kutyám, aki eddig kinti kutya volt? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 23. 01:47
Szval mégse költözöm,de lakotársak elhuznak,szintén egy pár,és azt a szobát kialakitjuk nappalivá,és mi maradunk ebben a szobában aludni,mert megszoktuk. Persze kutyunk is ittlesz,maradt egy lakotárs de belegyezzett h jöjjön Kifli,csak főbérlőnek kellene belegyezznie már.
28. f758a7200f (válaszként erre: 26. - Rebeka2011)
2011. jún. 21. 19:21

Igen, abszolut mashogy kezeli a kerdest az ember:)


Pl latom, sokan mikor arrol beszelek hogy pl a kutya meg nem szobatiszta, akkor fintorognak stb ( ezt eszrevettem egy baratnomon, mikor meg csak 3 honapos volt a kutyam), szoval mintha automatice igy szuletnenek, hogy mar vissza tudjak tartani...


Vagy hogy ejjel nyitva hagyjuk a haloszoba ajtajat hogy tudja ellenorizni hogy mindenki megvan, egyedul a nappaliban sirdogalt, egy ejjelt birtunk csak igy, szegeny para, de nem is jon fel az agyra csak odaviszi az agy melle a kisparnajat:))))


Na ez, hogy "egy levegot sziv a gazdi es kutya" mar tul sok volt neki...de ha lenne nekik is, akkor egy het alatt megertene

27. Rebeka2011 (válaszként erre: 23. - F758a7200f)
2011. jún. 21. 16:33
:D Bocs, de ezen nagyon jót nevettem :D
26. Rebeka2011 (válaszként erre: 21. - 7adf5aff48)
2011. jún. 21. 16:32
Akinek van vagy volt kutyája nem néz hülyének :-))) Én mindenhová vinném magammal a kutyáimat.
25. f758a7200f (válaszként erre: 17. - Anatita81)
2011. jún. 21. 15:23
En is erre tippelek, hogy az enyem jelolget, de eszunk agaban sincs ivartalanitani, valami mas megoldas kell. Kankutya es nagyon makacs
24. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Tevecca)
2011. jún. 21. 15:21
Hat ez az, mi is ezert vettuk de frankon szettepi egy pillanat alatt es meg akarja enni a vattat ami a belsejeben van. Mikor pici volt, akkor belemartottam egy kicsit a pisibe, hogy erezze a szagot es utana maj odamegy de akkor is direkt melle...
2011. jún. 21. 15:18

Nekem volt egy kutyam aki kinti kutya volt es masfel evesen kerult hozzank panelba (kopo volt) es nem ragott meg semmit, szenvedett inkabb csak ha elmentunk otthonrol de akkor sem szedte szet a lakast. Napi 5x felorat setaltattuk, az elso seta 6,30-7 korul volt, az utolso 9-kor es soha nem pisilt a lakasba.


A mostani kutya meg mar 5 honapos de cseszik rank, bepisil allandoan, az ujsagpapirt es kutya szobatisztasagra nevelesehez valo teritoket megeszi, ha leviszem, megvarja mig hazaerunk hogy otthon pisilhessen. Mintha direkt csinalna... Nemsokara koltozunk kertesbe remelem hogy ott sikerul megtanitani

22. Anatita81 (válaszként erre: 20. - Genlips)
2011. jún. 21. 14:05

Ezzel csak azért nem értek egyet, mert ezek a módszerek kölykök neveléséhez valók. Egy felnőtt kutya vissza tudja tartani a dolgokat és következetlenség lenne hagyni, aztán megtiltani, hogy a lakásban végezze el a dolgát.

Ha egész nap vele van a gazdi, észre fogja venni a jeleket és lesz ideje levinni.

21. 7adf5aff48 (válaszként erre: 20. - Genlips)
2011. jún. 21. 12:48
Köszönöm a tanácsod,azt hittem sokan hülyének néznek,h nem hagyom ott,meg h még nevelni akarom.
20. genlips (válaszként erre: 1. - 7adf5aff48)
2011. jún. 21. 12:41

az elején szerintem érdemes olyan helyet biztosítani neki, ahol a lakásban is tud kezdeni magával valamit, ha kell neki folyó vagy más ügyeket intéznie. egy nagy doboz magas fallal és alom bele vagy homok, ahogy tetszik.

aztán ha egyre kevesebb almot raksz bele és közben megszokja a rendszeres sétáltatást, át fog szokni arra.

kisebbeket úgy szoktatnak szobatisztaságra, ha ez sem megy, hogy újságpapírt raknak le mindenhova és csökkentik a méretét.

szerintem nem lehetetlen. ha első időszakban sokat vagy vele és figyelsz az igényeire, ezzel nem lesz baj. boldog lesz, hogy veled lehet. mert szerintem kutyának nem csak az számít, hogy szabadban legyen, hanem hogy a társaságot szeresse.

rágás meg... sok ötletem nincs. ha veszel neki rágnivalót, szerintem érdemes előbb a szőrébe beledörzsölni, hogy amikor először megszagolja, már rajta legyen a saját kutyaszaga. szerintem könnyebben elfogadja

19. 7adf5aff48 (válaszként erre: 17. - Anatita81)
2011. jún. 21. 12:39
Sose hagynám ott sehol,csak most történt,mert ide a főbérlő nem engedte,és lakotársak se annyira,de mindent megteszek h jol érezze magát,nagyon imádom
18. Anatita81 (válaszként erre: 10. - 7adf5aff48)
2011. jún. 21. 12:38
Tökéletes panelkutya! :)
17. Anatita81 (válaszként erre: 1. - 7adf5aff48)
2011. jún. 21. 12:36

Szia, de jó látni, hogy van, aki nem egyből szabadulni akar a kutyájától, ha költöznie kell!!!


A felnőtt kutyák legtöbbször "maguktól" szobatiszták, hacsak nem egy kennelbe zárva élték le az életüket. Ez tapasztalat, rengeteg ismeretlen előéletű kutya fordult meg nálunk, egy sem piszkított be.

A kanok jelölgethetnek, de ez sem biztos és akkor még mindig ott az ivartalanítás.


A rendszeres mozgással levezetheted a felesleges energiáit és akkor nem fog rontani-bontani!


Azért érdemes elkezdeni a ránevelést, ha csak éjszakára és nappal 1-2 órára az előszobába engeded be, az is jó.

2011. jún. 21. 12:35
Ha pedig otthagynám,akkor vagy kiraknák az utszélre vagy odaadnák másnak,akik tuti nem bánnának vele jol,gazdit meg nem akarok ujat neki,mert nekem szotfogad,akárhányszor elengedtem mindig visszajött hozzám,és megjutalmaztam,hála mindent megeszik.
2011. jún. 21. 12:31
vidd le amilyen gyakran tudod, van freschnapfban olyan lap,, amire piszkíthat a kutya, az is segít, habár én ezt kölyöknél alkalmaztam
2011. jún. 21. 12:30
Tudok vele rendszerese foglalkozni,ugye munkanélküli vagyok,és ősztől diák,párommal kitalálunk majd egy időbeosztást,csak félek h nehéz lesz megtanitani,de otthagyni se akarom,mert nagyon hozzám nőtt.
2011. jún. 21. 12:28
Na, most légy okos domokos! :P
12. kozmami (válaszként erre: 8. - Ministry)
2011. jún. 21. 12:27

Ha rendszeresen tud vele foglalkozni, akkor jól teszi, hogy magával viszi. Én se hagynám ott!

Sok paneles kutya többet van mozgatva, mint az, aki nagy kertbe van, ezért nem járnak vele sétálni. 1000nm-es telken se fog csak úgy magától rohangálni a kutya, max a kinti mozgást ugatja meg.


Sajnos nevelési tanácsot nem tudok ebben adni, mert az én kutyám is kinti.

11. abcd85b849 (válaszként erre: 8. - Ministry)
2011. jún. 21. 12:26
Egyetértek. Nem szeretnék okoskodni, de van egy barátnőm akinek a kutyusa kertből került panelba, nem is viseli jól. Napi 3x séta minimum. Ha van egy egész napos programod és nincs más aki ezt megoldja, akkor pl ez elég kellemetlen. Rohanni haza, hogy a kutyát időben levidd. Meg elég sok érv van szerintem, ami a kutya kertes háznál hagyása mellett szól. Ha valóban imádod és a legjobbat akarod neki, akkor gondold át még egyszer szerintem. :-)
2011. jún. 21. 12:22
Ő egy beagle tacsi keverék,kb 10 kg lehet,
2011. jún. 21. 12:19
Mekkora kutyus? Úgy értem, hány kiló?
2011. jún. 21. 12:18

Szia!


Én nem vinnék egy kinti léthez szokott kutyát panelba.

Neked is rossz, ha mindent tönkretesz, de őt is meg fogja viselni lelkileg.

2011. jún. 21. 12:16
Napi rendszerességgel kell kivinni pisiltetni,sétálni és akkor megszokja! Bár, ezt a fajta is válogatja, hogy 2 évesen tanítható-e! de ha volt rá alkalom, hogy a kertből beengedted, akkor már azért tudni fogja, h bent nem szabad... A rendszeresség sokat segít.
2011. jún. 21. 12:16
szuper,azon is gondolkodtam,hogy talán végleg ottmarad,de nincs szivem hozzá,sztem gondoskodással és törödéssel meg tudom nevelni,és lehet nehéz lesz,de muszáj,nem akarok megválni tőle
2011. jún. 21. 12:14
Készülj fel lelkiekben, hogy rengeteg kárt fog tenni a kutyád, ha eddig kinti kutya volt és már két éves... Szerintem nem lesz könnyű szobatisztaságra és rendre tanítanod.
2011. jún. 21. 12:14
ÖÖ nem jöhetett be,vagyis most ahol van vigyáznak rá,mert ebbe a lakásba nem jöhetett,gyakran látogatomm,de a házba nem engedik be
3. Rebeka2011 (válaszként erre: 1. - 7adf5aff48)
2011. jún. 21. 12:12
A kutyád bejöhetett a házba a kertből? Nyilván nem piszkított a házba vagy a teraszra. A panelba sem fog, ha eleget sétáltatod.
2011. jún. 21. 12:11
Hozzátéve h imád rágni,persze veszek neki rágatos játékot,stb,de nem akarom h szétszedje a lakást,egyik barátnőm mondta h verjem meg azzal amit szétrágott és ne simizzem,de nincs szivem,akkor meg lakást szedi szét sztem....tehát muszáj lesz,keménynek lennem
2011. jún. 21. 12:10
Hamarosan elköltözöm panelbe, és kutyám is vihetem, hogy tudom szoba tisztaságra nevelni a 2 éves kutyám, aki eddig kinti kutya volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook