Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden kismamának van hányingere, reggeli rosszulléte? fórum

Minden kismamának van hányingere, reggeli rosszulléte? (beszélgetős fórum)


1 2
35. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Pahet a vadász)
2011. aug. 21. 00:11

Ne aggódj! Sokszor én is rosszul vagyok a buszon, metrón lévő egyes emberektől!

Az első terhességem alatt egyszer sem voltam rosszul, a másodiknál pedig pár hetesen már hányingerem volt!

2011. jún. 28. 15:08
2 lányom van, mindkettőnél intenzív, reggeltől estig tartó hányingerem volt egészen félidőig! Minden "büdös" volt, maga szag öklendezésre késztetett. A nagynál 2x, a kicsinél 4x hánytam. Az elsőnél azt mondták, hogy azoknak a kismamáknak, akiknek ennyire intenzív és hosszan tartó rosszulléteik vannak, erős gyerekeik születnek. Nem tudom igaz -e (én kételkedtem benne) de az biztos, hogy nekem mindkét lányomnál állta a helyét...
33. Pahet a vadász (válaszként erre: 32. - Évi anyuka)
2011. jún. 22. 13:46

Köszönöm, kedves vagy hogy ennyire részletesen írtál:)

remélem amikor oda jutok, akkor nem lesz ez a folyamatos hányingeres dolog :)

és itt akkor meg is dőlt az az elmélet h fiú lány terhességi jelek... persze már más is írta, hogy mindegyik más, és mindenki máshogyan reagál az első szakaszokban...

csak érdekelt hogy ki hogyan élte, éli meg, és mi a praktikája :)

még egyszer köszi hogy írtál!

32. Évi anyuka (válaszként erre: 15. - Pahet a vadász)
2011. jún. 22. 13:21
Gyömbért igyál majd, az segít!
2011. jún. 22. 13:19
Ja igen, amit nagyon kívántam terhesen, az az olajos hal. (amúgy ki nem állhatom)
30. Évi anyuka (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. jún. 22. 13:17

Szia, látom itt is összefutunk :)

Arra válaszolnék, hogy más-e egy lánnyal vagy fiúval a terhesség (tünetek szempontjából)

2 fiam van, és mindkettőnél mások voltak a tünetek.


Az elsőnél rendszeresen rókáztam, reggel úgy keltem hogy irány a wc, és olyan erős ingerem volt, hogy szinte belehúzta a kagylóba a fejem. Igaz tartalma nem volt, hisz egyrészt alig ettem, másrészt reggel üres az ember gyomra, de az inger megvolt. Leginkább fogytam, mert minden kijött belőlem.

Ez kb a 14. hétig. De amíg nem éreztem hogy mozog, ami a 22. héten volt, addig émelyegtem. NA utána kezdtem élvezni a terhességet.


Másodiknál semmi problémám nem volt, azon kívül hogy feszültek a melleim kegyetlenül. Kiváló volt az étvágyam és egyetlen egyszer nem volt hányingerem. Talán 2-3x émelygést, szédülést éreztem, de semmi több :)

És itt már a 14. héten éreztem, hogy megmozdult.

És mindkettő fiú :)


Szóval töik máés volt mindkét terhességem, és tök más mindkét gyerekem. Nem hasonlítanak, se külsőre, se belső tulajdonságaikban.


Az első inkább hisztisebb, de visszahúzódóbb, viszont gyakori csínytevésekre hajlamos. Igazi rossz gyerek :)


A kicsi nyitott a világra, bárkivel szóba elegyedik, legyen az buszsofőr, vagy néni az utcán. Soha nem rosszalkodik, igazi jó gyerek :)

2011. jún. 21. 16:21
az esti rosszulléteket azt hiszem jobban díjaznám :)
2011. jún. 21. 15:28

Nekem lányom van, hányni egyszer sem hánytam, de a szagok... uhh, a legdurvább a hajlakk volt, úgy tudtam fodrászhoz menni, hogy kértem, hogy én legyek az első és szellőztessen előtte, mert készen voltam. Undorodtam a legtöbb fogkrémtől. És ami megmaradt az az almás-fahéjas dolgok, előtte imádtam, terhességem óta (már 3 éves a lányzó) rá sem tudok nézni, nem hogy megérezni a szagát vagy megkóstolni.


Viszont én ájuldoztam az elején, sikerült elvágódnom 5ször, de mindig otthon és nem lett nagyobb bajom, szerencsére

27. Sanka02 (válaszként erre: 26. - *Vinike*)
2011. jún. 21. 15:27

Csatlakozom. Fiam van és általában este volt hányingerem. A terhesvitamint nem tudtam szedni, mivel kijött, mindegy volt mikor vettem be.

Egyik este kaptam olyan hányós görcsöt, hogy nem tudtam abba hagyni, ügyeletet kellett hívni.

26. *Vinike* (válaszként erre: 22. - Titánia83)
2011. jún. 21. 15:19
Én is este voltam rosszul,fiam van! :)))))
25. Pahet a vadász (válaszként erre: 24. - 48bf8c027e)
2011. jún. 21. 14:22
milyen szerencsés vagy :) gratulálok a babákhoz!
2011. jún. 21. 13:52

Szia!


Nekem két fiam meg egy lányom van. És egyikkel sem volt semmilyen rosszullét. Min a három terességem szinte egyforma volt.

Nekem nem sok tünetem volt. Mellfeszülés és a menszi elmaradása jelezte csak a terhességet.

Meg az hogy igen hamar elkezdett nőni a pocim.

2011. jún. 21. 13:32

Nekem két lányom van ,de mind a kettővel elég sokat voltam korházban a terhességem alatt.Sajnos mind a kettővel hányós voltam és nem maradt meg bennem semmi sokáig, be kellett feküdnöm erősítésre. A nagylányommal 6hónapos korig nem híztam hanem fogytam e miatt, és csak utánna kezdtem hízni.

A szagokat sem bírtam,mindentől rosszul voltam.

Én nem tartoztam a nem hányós /szerencsések/ közé :)

22. Titánia83 (válaszként erre: 21. - Lolka78)
2011. jún. 21. 13:28
Nekem is fiam lesz. És valahol olvastam, hogy az esteli rosszullét jelezhet fiút. :D
21. lolka78 (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2011. jún. 21. 13:16
...de igen :))) miből is gondoltad? :)
2011. jún. 21. 13:14
Én alapjáraton is kényes voltam mindig a kellemetlen szagokra, mégsem hánytam a terhesség alatt. (Illetve 1x, akkor savas gyümölcsöt ettem reggelire, hülye 5let volt.)Az tény, hogy "kihegyeződik" az ember szaglása, de nem feltétlenül van összefüggésben a hányással. Annyi haszna mindenesetre van a dolognak, hogy a gyanús ételekről egyetlen szippantással meg tudom állapítani, hogy tényleg romlottak-e:)
19. Titánia83 (válaszként erre: 14. - Lolka78)
2011. jún. 21. 12:58
És nem fiad lesz véletlen? :D
18. Titánia83 (válaszként erre: 9. - Jaina)
2011. jún. 21. 12:58

Szerintem ez lelki oknak hülyeség. Inkább az aggódás, meg a félelmek miatt hány a kismama. Olvastam pár könyvet erről, ami a betegségeket lelki eredetük szerint írja le. Volt erről is szó, de inkább a félelmek munkálnak a nőben, és nagyon is akarja. Sokszor az abortuszosok nem hánynak...


Sokkal dominánsabb a testi/fizikai ok.

17. Pahet a vadász (válaszként erre: 16. - Lolka78)
2011. jún. 21. 12:34
értem :) gyűjtöm az infókat, ha oda kerül a sor... :) minden esetre engem kissé megrettentett, hogy a metrón rosszul vagyok már most az emberektől, szagoktól, mi lesz ha még állapotos is leszek...
16. lolka78 (válaszként erre: 15. - Pahet a vadász)
2011. jún. 21. 12:26
...hogy mit nem eszel, az csak rajtad múlik... én a kedvenc kajámtól undorodtam, nem tudtam legyűrni, olyan émelygéseim voltak...állítólag a gyömbéres üdítők jók hányinger ellen...illetve mielőtt felkelsz, kekszet lehet rágcsálni még az ágyban!
2011. jún. 21. 12:07
vannak esetleg szabályok, hogy ilyenkor mit lehet és mit nem enni, hogy az émelygés ha nem is megszűnjön, de legalább elviselhető legyen?
2011. jún. 21. 11:59
Én most vagyok 27 hetes terhes... az első 3 hónapban voltak émelygések, hányingerek, de mindig csak délután 3-4 óra után jöttek és estig tartottak.. egyszer sem hánytam, bár néha jobb lett volna megkönnyebbülni :)
2011. jún. 21. 11:17
Nem hánytam egyszer sem szerencsére,hányinger sem nagyon volt,max.egy kis émelygés egyszer-kétszer.
12. Juca78 (válaszként erre: 9. - Jaina)
2011. jún. 21. 11:07

Én erről nem hallottam

Velem csak 2x fordult elő.

Először autóból kiszállva, másodszor pedig buszoztam és rá kb 2 perccel.

Felkavarodott a gyomrom, az egész utazás alatt kikívánkozott.

11. Pahet a vadász (válaszként erre: 9. - Jaina)
2011. jún. 21. 11:05

jó felvetés...

bár biztosan van valami nem lelki magyarázata is...

a test változásai , hormonok, vagy nem tudom...

10. Pahet a vadász (válaszként erre: 6. - B5d7c0f696)
2011. jún. 21. 11:04
:D nekem is ez lenne az egyik pozitív változás :D
2011. jún. 21. 11:03
Azt hallottam, hogy nem természetes ha egy kismama hány a terhessége alatt. Hogy ez azt jelzi, hogy tudat alatt nem is akarja a babát. Ti mit gondoltok erről?
2011. jún. 21. 10:48

Én mikor 3 hónapos terhes voltam olyan rosszul lettem a buszon, hogy elvszesztettem az eszméletem pont akkor mikor szálltunk le, és leestem a lépcsőn.

De Hála istennek nem lett semmi baj.

Kisfiam van, és csak a reggeli kis hányinger meg az utazás volt kellemetlen (azóta sem bírom a hosszú utazást pedig már 10 éves is elmúlt)

amúgy nagyon jól viseltem a terhességet.

2011. jún. 21. 10:46

Nekem a reggeli rosszullét este volt. :D

Hányni összesen 6-szor sikerült, és általában délután vagy este.

Ja és szagundor. Január végefelé mindennek olyan penészes szagot éreztem. :D Február első napjaiban pozitív lett a teszt.

Utána később a szagundor fokozódott. Nem hánytam, de öklendeztem, pláne, ha valakinek kemény testszaga volt. És az illatosított dolgoktól szintén. Pl. nem bírtam az öblítőt, illatosított papírzsebkendőt, wcpapírt, tisztasági betétet, parfűmöt.


Kerestem olyan illatot, amit elviseltem. Pl. volt egy kézfertőtlenítőm, vagy egy enyhe dezodorom. Azt fújtam rá valami ruhadarabra, és a vészesebb helyeken úgy haladtam át, hogy ezt szaglásztam. Ha pedig valahol el kellett mennem wc-re, akkor a ruhámra fújtam, és azt húztam az orromra.


Különben bajok lettek volna. :)

Elég sokáig tartott, asszem úgy a 15-16. hét körül szabadultam meg mindentől. Azóta kiválóan érzem magamat minden szempontból. :)

6. b5d7c0f696 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. jún. 21. 10:43
én még csak a 6.hétben vagyok,de semmi bajom,semmi rossz tünet.A melleim viszont nőnek,aminek nagyon örülök :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook