Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek pozitív tapasztalata császár utáni szülésről? fórum

Van valakinek pozitív tapasztalata császár utáni szülésről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. dec. 21. 14:59

Sziasztok!


Ha érdekel valakit, van egy vbac-s klub. Az adatlapomon megtaláljátok.


Eddig csak olyan tagjaink vannak, akik tervezik, szeretnék átélni a vbac-t.


Nekem októberben volt tervben, de nem jött össze, ennek ellenére azt hiszem sok infóval és egyebekkel tudom segíteni az érdeklődőket.


Várunk mindenkit akit érdekel a dolog.

71. pom-pom-pom (válaszként erre: 70. - Vallerbea)
2010. nov. 16. 13:24
Nekem is 3 császárom volt,az első kettő altatásban a 3.érzéstelenítővel.Hihetetlen élmény volt amikor rám tették.Amikor kiemelték a kislányomat,tőlem is megkérdezte az orvosom,hogy elkössön-e,de én kértem,hogy ne,mert szükségem van a tudatra,hogy ha úgy alakul az életem,akkor még szülhetek...
2010. nov. 16. 12:51

Én is szívesen átéltem volna a sima szülés élményét, de sajnos a méhem fejlődési rendellenessége miatt mind 3 gyermekem császárral született. Na nem mintha bánnám vagy hiányzott volna a vajúdás alatt átélt fájdalom, csak így mind három gyerkőc első pillanatát átaludtam. Szóval nem tudom milyenek voltak mikor felsírtak, magzat mázosan. Csupán emiatt van egy kis hiányérzetem,de az epidurális császárt nem mertem bevállalni.Szóval így vagy úgy, majd az orvosok tudják, hisz ez a dolguk, úgyis megszületnek.

Ha nem élheted át a sima szülést, attól még imádni fogjátok egymást. lényeg az egészség, mert csak ez számít.Még a nemük sem számít, ha lány, ha fiú, legfeljebb tovább kell próbálkozni. Sajnos én már nem szülhetek többet, mert az orvosom javaslatára elköttettem magam.Csak azért, hogy később ne legyek veszélyben egy esetleges szakadás miatt. Megbántam, de így is nagyon boldog vagyok.

2009. okt. 19. 16:35
Nekem is az első volt császár a második sima szülés. Pedig a második gyermek 4150 gramm volt, de mégis inkább ezerszer megszülném minthogy császár legyen. És utána a felépülés is gyorsabb.
2009. szept. 2. 13:22
Nekem abszolút jók a tapasztalataim, igaz a két szülés között majdnem 10 év telt el. engem abszolút arra beszéltek rá, hogy szüljek természetes úton, mert sokkal jobb lesz. Bejött, jó élmény volt, a felépülés meg pláne.
2008. márc. 7. 15:15
Nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt,simán zajlott minden,úgy ahogy annak kell.Örülök,hogy sikerült és átélhettem,nagy élmény volt! :)
2008. márc. 7. 14:59
Köszönöm a válaszokat! Azért kérdeztem egyébként, mert nekem reggelig nem adtak :(
65. drnéni (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2008. márc. 7. 14:32
Sajnos nekem is hasonló élményeim voltak, csak én még nagyon ki is voltam vérezve, 4. napon a nővérke vette észre, hogy nem kapok levegőt ,(nekem fel se tűnt) akkor csináltattak labort, amiből kiderült, hogy a hemoglobinom csak fele a normál alsó határának. A vérátömlesztést visszautasítottam, így kb. 2 hónsap volt, mire nagyjából helyrejöttem. Sajnos nagy az esélye, hogy legközelebb is császár lesz a vége, így igencsak szorongok (én is).
64. drnéni (válaszként erre: 62. - Ab4b6bc17d)
2008. márc. 7. 14:22
Én úgy 6 óra múlva, Tramadolt, addig kitartott az EDA.
63. 78 (válaszként erre: 62. - Ab4b6bc17d)
2008. márc. 7. 11:22
szerintem mikor az ember lánya kéri, akkor adnak! ;)
2008. márc. 5. 16:29
Sziasztok! Én is császárral "szültem", a kérdésem is ehhez kapcsolódna. Császár után ti mikor (hány órára rá) kaptatok fájdalomcsillapítót?
61. 78 (válaszként erre: 60. - Bea0824)
2008. jan. 28. 12:11
szia Bea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ajjaj, de még hogy érdekelne..... Légyszi, írd meg, ha tudod, gondolom, privátban... előre is köszi!!!!
2008. jan. 26. 20:25
sziasztok én is szültem császár után természetes úton, ha valakit érdekel írjon szívesen irok
2008. jan. 25. 14:26

szia!

nekem az első gyerek faros volt és ezért tuti császár.

a második megszülethetett volna simán de 4 kiló és 55 cm volt. én meg 60 kiló

igy ez is császár.

megmondta a doki hogy a harmadik ha lesz az is császár de már automatikusan,mivel nem kockáztat az esetleges következményektől.utólag megjegyzem nem bántam meg hogy császárral szültem.és tuti ha lenne valaha harmadik(persze nem lesz)

azt is császárral szülném.eleve könnyebb volt. nem vajúdtam fél napig, nem kellett rettegnem mi van ha valami miatt nem fér ki a gyerek, beszorul vagy bármi lehet ami komplikációhoz vezet. nem volt gátmetszés és igy nem lett tropa a hüvelyem.

lehet hogy nem tapasztaltam meg a normál szülés szépségeit,de a gyerekek nyugodtan kiegyensulyozottan születtek és első naptól(!)aludtak éjszaka. és tejem is volt szopiztak több mint egy éves korukig.és én is felépültem még egy hét sem kellett.

szerintem ne erőltessed a normál szülést.örülj hogy egészségesen megszülöd a gyereket.ez a legfontosabb,nem az hogy szülsz.nekem az egyik szobatársam császár helyett a normál szülést választotta. kockáztatott és vesztett. 14 óra vajudás után beszorult a gyerek a szülőcsatornába és a végén császárral vették ki.majdnem ráment.

2007. nov. 29. 09:28
Én mind a két gyemekemet császárral szűltem,ami gond,hogy a szoptatás,általában már nem jön be.De nagyon hamar fel kell kelni,én már a katéterrel fent voltam.Ha a haránt jó szoros akkor nincs semmi probléma,mert nem fáj a vágás.
2007. nov. 28. 15:39

Sziasztok!

Nincs időm elolvasni a hozzászólásokat, de gyorsan írnék. Nálunk két unokatestvérnél volt olyan, hogy császár után természetes szülés. Mindkettőjüknél az első szülés volt császár. Egyikük még három gyereket hozott világra természetes úton, minden probléma nélkül. A másikuk a következő gyerekét szülte természetes úton, és még kettőt császárral. Adottságtól is függ, de ha jó orvost választotok, aki megmondja a lehetőségeket, és hajlandó megfelelően foglalkozni a kismamával, akkor nagyon is lehetséges a második szülésnél a természetes út. Szerintem az az igazán meghatározó, első esetben miért került sor császárra.

Bocs, kicsit zagyva lehet a megfogalmazás, de most rohanok.

Üdv mindenkinek!

56. ZsaklinAnna (válaszként erre: 55. - 78)
2007. okt. 31. 20:41
Oké megnézzük köszi.
55. 78
2007. okt. 31. 20:00
na és + nézd meg az iwiw-et, ha tudod, ott is ott van elmo-videóknál és a you tube-on is sok elmo-videó van!!!!!!! :)))))))))
54. 78
2007. okt. 31. 19:58
a babamamaexpo-n meg a neten,állati édes!!!!!!! :)))) ott se akarta hagyni, mikor meglátta :) de azért most előtte majd még veszünk neki egy plüsst is, hogy ölelgethesse :)
53. ZsaklinAnna (válaszként erre: 47. - 78)
2007. okt. 31. 11:41

Sziasztok!

Hol láttad a kacagó elmót?Zsaklinnak ő a kedvence.

52. 78
2007. okt. 29. 13:26
Szia Bobolysza! a párom mindenben támogat, tudja milyen fontos ez nekem-nekünk....! :) nem, most még sajnos nem vagyok terhes:( , de képzeld, holnap megyek dokihoz és megbeszéljük a továbbiakat.... , mert ha elmúlt 2 éves, hajrá testvérke fronton.... :) jan-ig pedig már nem sok van.... :) egyébként a pici lánykánk már nagyon szépen gondozza a játékbabáit...egyre szívesebben játszik ilyen babás-mamást...:)))))
51. bobolysza (válaszként erre: 48. - 78)
2007. okt. 28. 20:23

Most babát vársz egyébként?


Elmo biztos a fiamnak is tetszene! Odavan azért a meséért!

50. bobolysza (válaszként erre: 48. - 78)
2007. okt. 28. 20:21

Kb 14 órát tartott a szülés. Szerettem vajúdni. A 14-ből 6-7 órát egyedül voltam , a férjem és a fiam aludtak. De nekem így volt jó, nem siettem és a fiam sem:)

A dúla jó ötlet! A párod is veled lehet? Ő mit szól a terveidhez? Mármint a természetes szüléshez?

49. 78
2007. okt. 28. 13:32
jaj, ne haragudj , rosszul írtam e neved... :(
48. 78
2007. okt. 28. 13:31
szia bobnolysza, egyébként mennyi ideig tartott a szülés?
47. 78
2007. okt. 28. 11:51
hello mindenki, szia bobolysza, láttuk kacagó elmo-t, tuti meg kell venni kar-ra...:) egyébként azt hiszem, tényleg dúlát szeretnék, nagyon jókat olvastam most a baba-mama tudakozón....:)
46. bobolysza (válaszként erre: 44. - Gabi0630)
2007. okt. 28. 00:06

Igen, szerencsére korán elkezdték kezelni. De itthon nekünk is kellett napi 3-4 alkalommal gyakorlatokat csináltatni vele. Persze végigordította mindig, mert utálta ha macerálták.

Oké, teszek fel majd képeket, ha lesz egy kis időm és megtalálom a fotós cd-t...

45. gabi0630 (válaszként erre: 42. - Bobolysza)
2007. okt. 27. 13:01

Ja, tegyél fel képeket.

Most néztem, hogy nem is lakunk egymástól messze. Hátha képről ismerlek titeket...

44. gabi0630 (válaszként erre: 42. - Bobolysza)
2007. okt. 27. 13:00

Hála Istennek hogy jól vagytok.

Gondolom akkor még szerencse, hogy viszonylag hamar kiderült. A gyúgytornáról azt hallottam, hogy minél korábban lezdik annál hatásosabb.

43. 78
2007. okt. 27. 12:25
bobolysza jövök majd, csak megyünk a baba-mama expóra :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook