Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora szállítóketrec kell egy németjuhász méretű kutyának? fórum

Mekkora szállítóketrec kell egy németjuhász méretű kutyának? (tudásbázis kérdés)

2015. dec. 17. 07:02

Így néz ki:


[link]

2015. dec. 17. 06:58
Szállítóketrec néven futnak azok a ketrecek, amik igazából nem csak arra valók, hogy szállítsuk a kutyát, hanem arra is, hogy napközben a saját kis (nagy) zuga legyen, oda húzódhasson, ha ahhoz van kedve. Kutyakiképző javasolta, szakkönyv szintén, neten fellelhetőek képek, amiken látszik, hogy kutyák szuper jól érzik magukat benne, szóval ez tényleg így van, de mivel a kutyám még csak 3 hónapos, fogalmam sincs, mekkorát válasszak. Van valakinek valami ötlete? :)
2011. jún. 21. 11:08
??????????????????????????
2011. jún. 20. 13:43

Szia!


A nagyobb állat eledeleket és felszereléseket árulo bevásárlóközpontokban lehet kapni, szállitót kutyáknak.

Nekünk is németjuhászaink vannak, és mi olyan szállitot csináltattunk, ami egy alfa romeo tipusú autó, teljes csomagterét kitölti, kb 2 szer nagyobb mint maga a kutya, és még ekkor sem leányálom neki az utazás, de rövid ideig, pár száz kilómétert kibirnak.

Nekünk fából készült van, és fém ajtaja van.

2011. jún. 20. 13:29
Ismerek néhány nagy kutyust, de kizárt dolog, hogy ketrecbe lehessen őket csukni. Ő megengedi??
8. b4c06bc553 (válaszként erre: 7. - JudyTim)
2011. jún. 20. 13:27

Azért menet közben, nem biztos, hogy azzal fog foglalkozni, hogy szétszedje a cuccokat! Azért kicsit meg tudnak szeppenni, főleg elsőre! :)

(menj egy kört vele úgy, hogy csak póráz van rajta, és fékezz le párszor - meg fogja szokni, hogy itt bizony "mami" vezet és most figyelni kell!)

2011. jún. 20. 13:19
Az ülések, az ágyak az én kutyámnak tabutárgyak. :)
6. JudyTim (válaszként erre: 5. - B4c06bc553)
2011. jún. 20. 13:18
Nem, nekem renault espace-em van és 6 ülésre van szükségem, a csomagoknak egy üléshelyre és a maradék hely pedig a kutyuketrecnek.
5. b4c06bc553 (válaszként erre: 2. - JudyTim)
2011. jún. 20. 13:16
Lehet kapni olyan rács félét is, amit az első ülések mögé kell helyezni, és a hátsó ülésen nyugodtan elvan a kutyus. De ha jól értem, akkor neked az első ülés helyére kellene a ketrec?
2011. jún. 20. 13:15

szerintem mérd le a kutyust, hogy állva hány centi (a talpától a feje/füle tetejéig), és arra ráhagyva pár centit vásárolj neki dobozt.

reptéren lehet látni ilyen szállítódobozokat, azok műanyagok, elején fém rácsos ajtóval, amire egy itató is ráakasztható.

de amúgy szerintem ha bemész egy nagyobb állatkereskedésbe (pl fressnapf) ott tuti segítenek a választásban:)

3. b4c06bc553 (válaszként erre: 2. - JudyTim)
2011. jún. 20. 13:12

Eddig csak olyant láttam, ahol a keskeny oldalán volt az ajtó.

A fr.ssnapfban kapsz megfelelőt, oda viheted is a kutyusodat magaddal, hogy kipróbáljátok, hogy melyik a jó méret számára.

2011. jún. 20. 13:10

Mindenképpen vásárolnom kell, hogy autóban tudjam szállítani a kedvencet és nem tudom milyen lenne a legjobb. Láttam vásznasat, de szerintem azt az én kutyám ezer km utazás alatt elfogyasztaná. :)

A mérettel nem vagyok tisztában. Csak olyan férne el az autóban aminek a keskeny oldalán van az ajtó, mert az ülés helyére lehet csak berakni.

Ha van tapasztalatotok szívesen fogadom, na meg a tanácsokat is és élményeket, hogyan viseli a kutyus az ilyen hosszú utat. :)

2011. jún. 20. 13:06
Mekkora szállítóketrec kell egy németjuhász méretű kutyának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook