Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam össze cicáimat? fórum

Hogyan szoktassam össze cicáimat? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 20. 15:36

semmi gond és köszi a bíztatást :D

Na majd akkor mesélek még hogy hogy áll a dolog.

2011. jún. 20. 14:48

Tavaly nyáron, amikor lett egy 5 hetes kiscicám, otthon voltam a szüleimnél, ahol szintén volt egy 6 éves cica. Hát elég intenzíven ment a nagy részéről a fújás, morgás, szőrborzolás kb egész nap. Mindig vigyáztunk, hogy ne kerüljenek egymás közelébe, lehetőleg 2 külön szobában legyenek, hogy a nagy ne bántsa a picit. Aztán egyszer úgy alakult, hogy a sarokülő alá mászott be mindkettő, s nem lehetett mit csinálni, de nem volt verekedés, csak 1 fújás a nagy részéről. Akkor 3 hetet volt együtt a 2 cica, de nem igazán szerették meg egymást. A nagy lány, a kicsi meg fiú.

Azt hozzáteszem, hogy ritkán látják egymást (Karácsony, Húsvét, nyár), de egyre jobban tolerálja a nagy a kicsit, volt olyan is, hogy közel egymáshoz feküdtek.

A nagy sziámi, a kicsi házimacska. Már mindkettőnek feltűnt, hogy a másik más nemű.

Szóval, hagyjátok őket, aztán idővel megszokják egymást.

Bocs, hogy hosszú lettem. :)

7. Agnik1 (válaszként erre: 6. - MissyO)
2011. jún. 20. 14:01
Szerintem simán van rá esély. Mondjuk én rengeteg figyelmet szenteltem Mozartnak, hogy érezze, attól mert van még egy cica, Ő ugyanolyan fontos nekem.
6. missyO (válaszként erre: 4. - Agnik1)
2011. jún. 20. 11:33
Bárcsak nálunk is ez lenne. :D Tehát ha összeengedjük őket, van rá esély szerinted hogy kicsit fúj rá, max. pofozgatja de a végén megszokja? :D
2011. jún. 20. 11:30
És az sem számít, hogy a pici az lány? Direkt nem egy másik kant választottunk. Már gondolatban elterveztük a kiscicákat. :(
2011. jún. 20. 11:28
Az én cicám Mozart(kámeaperzsa) 10éves volt amikor a húgom hazahozott egy 6hetes kislány cicát aki a Tigris nevet kapta(házimacska). Eleinte Mozart ki nem állhatta a kislányt, folyton fújt rá, pofozta a mancsával, aztán egy hónap után összeszoktak:) Együtt aludtak, ettek, és ez a mai napig így van. Mozart már 15éves múlt, és szerintem Tigris tartja életben:) De komolyan:)
2011. jún. 20. 11:23
Nem csupán féltékenységről van szó, hanem arról, hogy a macskád territóriumára vittél egy másikat. Ha az állatod mellé szeretnél egy másikat is, akkor jobb úgy választani, hogy a macskád válassza ki, hogy kit szeretne, különben előfordulhat, hogy sosem fognak kijönni egymással.
2011. jún. 20. 11:15

Persze, feltekeny a regi cicad. Megszokta, hogy o az ur, minden az ove, es most ugy erzi, hogy osztoznia kell mindenen, a szereteteden is.

Ez a folyamat eltart egy ideig, mire kivivjak, hogy melyik cicus lesz a fonok.

Nalunk is ugyan ez volt, a regi cica kapott egy ujat, azota is iszonyuan feltekeny az uj cicara, mar nem bujik ugy reggel, mint regen, az az uj cica velem van az agyon, a regi fel nem jonne. Iszonyuan buszke es makacs. Hatalmas harcok voltak nalunk, gyilkoltak egymast, plane hogy ket kandurrol van szo. Eltelt kb 4-5 honap, mar joba vannak, jatszanak egyutt, rosszalkodnak, de a feltekenyseg megmaradt a regi cica reszerol.

Turelem! :)

2011. jún. 20. 11:10
sziasztok! Van egy 1 éves kan macsekom és most került a házhoz egy pici cica (lány). A nagy már megszokta hogy ez az ő birodalma, ki nem állhatja a picit, mindig fúj rá, lesi hogy esetleg mikor tudná elkapni. Képtelenség őket összeengedni, félek hogy az csúnya véget érne. :s Mit tudok csinálni? Létezik olyan, hogy féltékeny és azért bántja? Kaptak már külön almot, etetőt mindent. segítsetek légyszi. köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook