Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felső szomszéd gondok... Mit tehetek?! fórum

Felső szomszéd gondok... Mit tehetek?! (beszélgetős fórum)


2011. jún. 21. 21:11

Nálunk is hangosak a felső szomszédok, de ez leginkább engem és a férjemet zavarja. A gyerekek észre sem veszik őket. Szerencsére nyugodtan alszanak.

Én inkább attól parázok, mikor jön fel az alattunk lakó, hogy most már elég a gyerekek rohangálásából :-) Bár azt mondja nem zavarja, de azért szerintem néha kiakad rájuk.

28. tündér74 (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2011. jún. 21. 20:31

Mi is régebben társasházban laktunk egy forgalmas utcában. Laktak alattunk, felettünk, mellettünk is (ráadásul egyik szomszédunk egy agresszív alkoholista volt). Szörnyű volt ott lakni. Nem tudtunk soha pihenni.

Nagy szerencsénk volt, hogy családi házba sikerült költöznünk. Úgyhogy nekem ezek után a kakas kukorékolása, a kutyák ugatása, a szomszéd fűnyírójának a hangja, stb. zene füleimnek:))

2011. jún. 21. 19:32

Egyébként nem kell társasházban lakni ahhoz, hogy az ember tudja, élnek körülötte is.

Ugat a kutya, kukorékol a kakas, fát vágnak, fűrészelnek, udvarolnak a macskák, fékez, csikorog az autó, a gyerekek kerékpároznak és visítoznak, a vasút hangosbemondója beszél éjjel-nappal, csikorog a vonat, tolatnak, diszkó hétvégén, keverik a betont, takarítják az ereszt, kalapálnak, nyírják a füvet, felsír a mentő, és így tovább. Ezek a mindennapok... Az élet hangjai.

26. szabobabo (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. jún. 21. 16:16

Mi is hasonlóban lakunk, mert ez is 31 lakásos társasház, de itt sok a fiatal.

Ezelőtt albiban laktunk, egy idős néni volt a falszomszédunk. Iszonyat hangosan hallgatta a tv-t, de azt non-stop, azt könnyebb volt elviselni, mint ezt a cirkuszt!

2011. jún. 21. 16:13

Úgy látom, akkor nem csak nálunk vannak problémák.


Én tegnap nagyon kiakadtam rá!


Bunkó voltam: nem vicc, húskloffolóval b@sztam oda a radiátorra, mikor a gyerek ezzel az új pörgettyűs játékkal kezdett el játszani, az én gyerekem meg felkelt, és ordított...ha hiszitek, ha nem 10 perc múlva levitte a gyerekeit a ház elé játszani!!!!

Vártam, hogy lejön, mert nem egyet kongattam...de nem!

Legalább lementek.

A férjem is meglepődött. Másfél éve lakunk itt, de ő még nem látta a szomszédokat:D

2011. jún. 20. 19:58

A korral változnak a problémák is.

Lehet, hogy nem fog sírni a kisgyerek,

a kamasz bulit rendez, amikor a szülők elmennek otthonról;

ha lakásfelújítás, karbantartás, háborognak;

ha megöregszik és romlik a hallása, akkor pedig hangosan megy a tv még éjszaka fél egykor is, mert nem tud aludni. És még sorolhatnám.

31 lakásos társasházban lakom, 90 %-a 70 feletti.

Ne tudjátok meg...

23. caffi (válaszként erre: 1. - Szabobabo)
2011. jún. 20. 19:53

Vagy meg szokod,vagy meg szöksz!:)))

Az én felső szomszédom meg szerelmes,mert az asszonya félre dugott....így ha maga alatt van,reggeltől_estig ugyanazt a szerelmes számot hallgatja.....kicsit sokszor van maga alatt,már nehezen viseljük:XD

22. e2579acec2 (válaszként erre: 1. - Szabobabo)
2011. jún. 20. 18:48
Nálam is detto ugyanez van, új albérlők vannak felettünk, és persze kutyával... egész nap ugat a kutya:(
2011. jún. 20. 18:40
Ja hozzáteszem, amikor terhes volt fél órát állt a hidegben a gyerekkel a kicsi a hasában én jöttem és segítettem neki felhozni a babakocsit, de ez már felejtős.A férje nem is köszön, mert eláztattak minket egyik reggelre és fel mertem menni szólni nekik, hogy nézzék már meg hol folyik, gondolom ez is bunkóság volt részemről.És még lejött ellenőrízni, hogy igazat mondtam e.Most éppen fúrnak de már megszoktuk.Ja mostanában az erkélyről hallani őket folyton ott vannak.
2011. jún. 20. 18:34
Nálunk először fordítva volt.A felső szomszéd pletykákat terjesztett rólunk mert a gyerekem nehezen alszik el és 2 óra altatás után rá mertem veszekedni én gonosz anya( kicsifiam saját magát nem hagyja aludni).Ez nekem is rossz, de hát az kit is érdekel, hogy látom a gyerekem fáradt, mégsem alszik.Meg hát mi vidékről jöttünk, kicsit hangosabbak vagyunk, ha vitatkozunk a férjemmel, de azért nem zeng a ház, csak a wc-fürdő ugye viszi a hangokat.Mindegy, 1 éve fordult a kocka, megszületett a második gyereke, és azóta egyre rosszabb, a 2 gyerek folyamatosan rohangál, én is úgy hallom, hogy legalább bólinggolyókat ejtenek le.Ő nem porszívózik gyakran, de a radiátor egész nap ütögetve van, mostmár ugye ők is hangosabbak, sőt én olyanokat is hallok, hogy a gyerek gondolom nem eszik és ugy veszekednek rá, hogy ha nem eszed meg betömöm, meg fogd be a pofád, ilyenek.És még én vagyok a gonosz anya.Ja és ez megy reggel 6-tól kb 10-ig.Minden nap és a szexhangokról nem is beszélnék, gondolom még 2-szer alszanak a gyerekek, olyankor ez a hang jön a fürdőn le.Volt olyan hogy a 2 gyerek 1 órán keresztül kergette egymást.És ezt mind percről percre lehet követni.A gond az ha a kicsi fiam aludna délben egy nap egyszer hétvégén vagy nyáron, nem tud, mert ők még 2-szer alszanak és pont üti egymást az időpont.Gondoltam már rá, hogy amikor csend van akkor kezdem el ütögetni a radiátort, hogy én is kitoljak velük, de valahogy még nem vitt rá a lélek.A rokonom itt nyaralt, ő nem bírta egy hétig, már ő akart felmenni.Ők sem járnak sehová, gondolom 2 gyerekkel nem akar vagy nem tud, de azért sztem kicsit néha rájukszólhatna vagy valami.Mi már költözünk nemsokára ugyhogy gond megoldva, remélem olyan lakókat kapnak maguk alá, akik felkopognak vagy szólnak én azért nem akarok, mert félek, hogy rosszabb lesz és a gyerek sínyli meg.
19. tündér74 (válaszként erre: 5. - Szabobabo)
2011. jún. 20. 13:04

Szia!:) Sajnos vannak ilyen emberek, akik nem figyelnek másokra, azt csinálnak, amit ők akarnak. Pedig egy társasházban alkalmazkodni kellene.

Először mindenképpen beszéljél a nővel, mondd el neki, hogy a pici lányod nem tudja kipihenni magát az állandó zajok miatt. Ha normális, akkor biztos változtatni fog a dolgokon. (bár azt nem tartom normális dologknak, hogy soha nem viszi le a gyerekét játszani)

18. genlips (válaszként erre: 5. - Szabobabo)
2011. jún. 20. 11:57

beszéld meg vele, hogy együtt menjetek el játszótérre a gyerekekkel. ha nemet mond, legalább megtudod az okát, ő maga miért nem viszi le a gyereket, mert lehet, hogy allergiás vagy valami más van a háttérben.

vagy porszívózz te is, ütögesd vele a radiátor csövét csak a plafonon :)

2011. jún. 20. 11:11
A radiátorcső kopogtatástól én is kivoltam, amikor társas házban laktam. Sajnos az emberek nem figyelnek a máikra, ez tény és nem nagyon lehet velük mit kezdeni. Néhány dolgot azonban el kell viselni, mert mégsem járhat mindenki lábujjhegyen és lesheti a szomszédját, hogy mikor megy otthonról és akkor porszívózik. Persze teljesen megértelek, nálunk a szomszéd gyerekekkel volt a gond. A lépcsőházban is menet a visítás, a labdázás, stb. és a legbosszantóbb, hogy soha nem szólt ár egy szülő sem. Ez a szülő hibája, nem a gyereké.
2011. jún. 20. 10:11

Sajnálatos módon a régebbi típusú társasházi lakásoknál nincs szigetelés. Ezért mindegy, hogy a kanál esik le a konyhában, vagy labdázik a kisgyermek, vagy a kanapét nyitják-csukják össze, uram bocsá' a folyékony ügyeit végzi, szóval bármikor bármi áthallatszik. Ha az ember lánya erre még koncentrál is, akkor még jobban hallja...

És akkor még nem beszéltem a húskloffolásről, diőtörésről, esetleg a csontos hús szétvagdalásáról. Akár a mosogatás hangja, az edények zörrenése is lehallatszik. Ez vonatkozik a mosógépre is, és mindegy, hogy reggel 5-kor, vagy este 9-kor...

15. szabobabo (válaszként erre: 13. - Vecy)
2011. jún. 20. 10:10
Szerintem is...aki olyan, az figyel a szomszédaira:D
14. szabobabo (válaszként erre: 10. - 432d0af620)
2011. jún. 20. 10:09

Az tuti, hogy nem a gyerek orrát porszívózza, mert végig lehet követni, hogy éppen hol jár...rángatja maga után a gépet!

Háát, nem tudom, én óvónő vagyok,és sztem, ha egy gyerekkel foglalkoznak, akkor az nem randalírozik otthon...le kéne vinni a jó levegőre!

13. Vecy (válaszként erre: 11. - L.agnes)
2011. jún. 20. 10:06
csak nagyon ritka az értelmes ember......
12. szabobabo (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2011. jún. 20. 10:05
A Porszívóval!!!!Komoly!!!A porszívó kefés végével dörzsölgeti...bizti szép karcos neki.
2011. jún. 20. 09:57

Szia. Szerintem hívd le egy kávéra, és próbáld elmondani neki, hogy mi zavar. Nálam is voltak gondok, a felettem lévő lakásban egy 5 éves kisfiú a vizsgaidőszakot "végigrohangálta" fent. Az anyukáját lehívtam beszélgetni, elmondtam mennyire zavaró. És nem mondom, hogy abszolút megváltozott minden, de azóta a kissráccal ha találkozom, mindig bocsánatot kér, hogy pl. "ne haragudj, hogy leestem az ágyról, nem akartalak zavarni a tanulásban". Sőt, az anyukája mesélte, hogy ő zörgött a konyhában, és a kisfiú rászólt, hogy "anya, hagyd Ágit tanulni". :)

Szerintem ha értelmes emberek, akkor felfogják ezt, és kicsit próbálnak halkabban élni.

2011. jún. 20. 09:54
Beszélni kell vele, az Én fenti szomszédomnak az 3 éves kisfia minden nap 50x leejt valamit, de kb.bowling-golyó méretű dolgokat, akkora hangja van, éjszaka minden nap meghallgatjuk, ahogy átalakítják a heverőt ággyá, porszívózzák az orrát (valószínű Te is ezt hallod szerintem, nem tisztaságmániás), gurítja a játékait, stb...így alszik egész nap a 4 hós lányom. Nem a legjobb, de a mi gyerekünk is ezt fogja nemsokára csinálni, így nem szólok neki, mert jövőre a mi alsó szomszédaink fognak szólni. :-D
9. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Szabobabo)
2011. jún. 20. 09:54

Nem tudom, hogy lehet "síkálni" a parkettát.

Nálam is az van - tölgyfa -, ezt viszont csak puha ruhával lehet és rendszerint négykézláb...

Ha vileda felmosót használok, az is puha és csöndes... Ha viszont van a családjukban 1-2 allergiás, asztmás, immunrenrendszer-gyengeséggel küszködő, akkor valóban többelt kell takarítani - főleg nedvesen -.

2011. jún. 20. 09:52
Semmit nem lehet tenni?! Nem vagyok az a fajta, aki sokáig tűri az ilyeneket...csak össze kell szednem magam, hogy ne hirtelen felindulásból kopogtassak be hozzá, mert akkor tuti nem lennék "finom".
2011. jún. 20. 09:50

Normál esetben én is hagynám, de van egy lányom, aki nappal nem tudja kipihenni magát!

Mi sokat sétálunk, sokat levegőzünk, kirándulunk, játszizunk( pedig csak 8 hónapos), de ők sose mozdulnak ki! SOHA nem láttam még őket pl sétálni.


Én ugrok este, ha a lányom nyöszörög, nehogy zavarjunk másokat...

2011. jún. 20. 09:43
Én is felső szomszéd vagyok: nekem az alsóval van gondom, csak nem foglalkozom vele, bár napi szintenreggel 8-tól hajnali fél egyig elég hosszú a nap; és ez így megy másfél éve :(
2011. jún. 20. 09:41

Az a gondom vele, hogy nagyon zajos!

Naponta 3x!!!! porszívózik, előszeretettel kongatja ilyenkor a radiátorcsöveit, valamint sikálja vele a parkettát.

Teszi ezt akkor, mikor a 8 hónapos lányom épp aludna...kezdi reggel 7kor!!!!

Én is szeretem a rendet, 2naponta takarítok, de ennyire nem viszem túlzásba!

A párom is csak pislog, hogy ilyen van?!

A nőnek is van gyereke, kb 2 éves...soha nem viszi le sétálni, vagy játszizni, így ő is otthon éli ki magát...rohangál fel-alá. Meg dömpert tologat, meg labdázik...

Mit tehetek én? Költözni nem akarok még:)

4. 59dcc8275b (válaszként erre: 2. - 6f4ed91892)
2011. jún. 20. 09:39
Vagy költözzön fölé?:)
2011. jún. 20. 09:37

Hangos vagy áztat?

Vagy hangosan áztat? :D

2011. jún. 20. 09:36
Koltozz el...
2011. jún. 20. 09:34
Felső szomszéd gondok....mit tehetek?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook