Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! fórum

Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát!

2011. jún. 19. 16:28

Nincsen igazad! Nagymamám - oké nem 40.000 forintot kap - de normális időbeosztással 8 órára bejelentett munkaviszonnyal iszonyat keveset kap. De tulajdonképpen annak a szempontjából, hogy most dolgozni kényszerül, édes mindegy, hogy akkor ami8kor fiatal volt, hogyan és mennyit dolgozott. Nem mellesleg a mostani nyugdíjasok az átkosban voltak főállású dolgozók, amikor én úgy tudom mindenki dolgozott, nem voltak rendszeresen vagy rendszertelenül dolgozók, és olyat se tehetett meg a munkavállaló, hogy 8 óra helyett csak 2-4-6 órában jelentette volna-e be.

Amit én írtam, de akkor szerintem nem olvastad el figyelmesen: hogy nem jókedvéből dolgozik egyik nyugdíjas sem.

Ne a nyugdíjasokra fog, ha nem találsz munkát.

159. Zoli011 (válaszként erre: 157. - 5bfba16667)
2011. jún. 19. 16:26
Itt is az önkormányzatnál dolgozott 2 nyugdíjas hölgy, most felmondtak nekik és egy fiatal hölgy végzi el azt, amit ők ketten napi teljes munkaidőben végeztek - mert megvan minkét területhez a végzettsége.
158. 388b941089 (válaszként erre: 153. - B6c82a1307)
2011. jún. 19. 16:25
aki ilyen kevés nyugdíjat kap, az valószínűleg cseszett dolgozni.
157. 5bfba16667 (válaszként erre: 153. - B6c82a1307)
2011. jún. 19. 16:23

A munkahelyemen 2en váltjuk egymást egy kolléganővel. Heti 4x!!! ő van, heti egyet kaptam én. Nos, a kollegina 75!!!! éves, én meg 22... De nem adná egyik napját sem. Hisz ő ismeri a nagyfőnököt. Én egy nap alatt elvégzem az egy heti munkát, ő négy alatt.


Ex iskolaigazgató, a nyugdíja majdnem veri a 150.000et, és ezek mellett, még a mostani melóban is kap kb havi 100-at.. Na nekem ez a bajom.


Őszintén szólva, már ezerszer könyörögtem neki, hogy hagy dolgozzak egy incifincit többet, de neeeem, mert neki vannak unokái, meg egy lakása. fenn kell tartani..


Ezek után hogy?:S

156. Zoli011 (válaszként erre: 153. - B6c82a1307)
2011. jún. 19. 16:20
Megállj! Ha valakinek havi 30-40 ezer a nyugdíja 40 év munkaviszony után az azért van, mert a 40 év alatt vagy félállásban, vagy minimálbéren, vagy rendszertelenül dolgozott. Nem azért mert ennyivel szúrják ki a szemét. Aki napi 8 órában 40 évet dolgozott becsülettel, annak minimum az átlagnyugdíj 80 ezer fölött, de inkább 100 körül kap.
2011. jún. 19. 16:20
Vagy akár a hajós munka.
2011. jún. 19. 16:19
Azok a hozzászólók, akik saját bevallásuk szerint beszélnek idegen nyelvet, de nem találnak munkát, nem gondoltak még arra, hogy esetleg nem biztos, hogy itthon kell próbálkozni? Például pont ennek a korosztálynak van kitalálva az au-pair-ség külföldön, Amerikában és Angliában nem is fizet rosszul! Ok, Amerikába egy kicsit húzós kimenni, de Angliában két óra alatt ott van az ember! Persze értem én, felelősséggel jár meg ugye az ember ott magára van hagyva. Mindenesetre pénzt, tapasztalatot és nyelvtudást mindenképpen lehet vele szerezni. És egytől-egyig mindenkit saját lábára állít.
2011. jún. 19. 16:15
Igazából csak az a bajom ezzel, - mármint hogy a nyugdíjasok nem dolgozzanak - hogy egy-két nyugdíjas akkor mégis miből tartsa fenn magát? Abból a havi 30.000-40.000 forintból amivel nyugdíj címén kiszúrják a szemét, elég nehéz. Gondolom, egyik nyugdíjas sem azért dolgozik, mert olyan boldogsággal tölti el, hogy negyven év munkaviszony után nem azzal foglalkozhat amivel szeretne!
152. 388b941089 (válaszként erre: 147. - Zoli011)
2011. jún. 19. 16:10

hát sztem meg ne dolgozzon semmilyen körülmények között

a lehetőségeket, ill. a jobb álláshelyeket csomószor nyugdíjasok töltik be, emiatt a fiatalok nem tudnak érvényesülni. Mindemellett a nyugdíjasok munkavégzése már messziről sem közelíti meg az "újvilág" által elvárt munkastílust!! nem tudnak alkalmazkodni, az új dolgokat képtelenek elfogadni és nem is akarják.

151. Arianne113 (válaszként erre: 150. - Zoli011)
2011. jún. 19. 16:10
ja hát köszönöm, de nem adom fel, ha egyetemre nem is járhatok, de úgyis kezdek valami hasznosat magammal, a zene pedig megmarad hobbiként :)
150. Zoli011 (válaszként erre: 148. - Arianne113)
2011. jún. 19. 16:06
Mert átérzem a dolgot.
149. K-né Zsóka (válaszként erre: 128. - 0b18315731)
2011. jún. 19. 16:04

Az igaz,hogy amit lát a gyerek , azt követi...vagy nem!

Nem lehet a nevelésre fogni mindent,meg a szülők példamutató életére.

Az édesapám alkoholista volt( élete utolsó 20 évében nem ivott egyáltalán), és napi kb. 2 csomag cigi fogyott el.

Nap mint nap azt láttuk, hogy hullarészegen vonszolja haza magát

A bátyám megveti az alkoholt , a nővérem sm szereti és én sem.

És a nővérem az egyetlen aki cigarettázik de ő is csak módjával.

És ne hidd, hogy olyan könnyű munkát találni. Ha bármilyen betegséged van, ami valamennyi toleranciát igényel, szóba sem állnak veled.

Viszont írtál egy nagy igazságot:).Minden akarat kérdése:)

148. Arianne113 (válaszként erre: 138. - Zoli011)
2011. jún. 19. 16:02

Én ezzel egyetértek teljesen, de miért az én egyetem álmodozós kommentemre írtad ?:D

nem egészen értem az összefüggést.. :D

147. Zoli011 (válaszként erre: 142. - 388b941089)
2011. jún. 19. 15:59
Egy jól menő, fejlődő gazdaságban ha akar dolgozzon a nyugdíjas, de ilyen válságban amit 2008 óta élünk szerintem nincs rá mód.
146. 388b941089 (válaszként erre: 145. - Anakonda)
2011. jún. 19. 15:57
jajaaa
2011. jún. 19. 15:54
hát igen a protekció!Minden normális,jól fizető munkához csak így lehet hozzájutni.Aztán meg kihalásos uton megy a dolog.
144. R-é-k-a (válaszként erre: 138. - Zoli011)
2011. jún. 19. 15:48

Ezzel én is egyetértek!

Nem csak én vagyok így, elég sok ismerősöm ugyanebben a cipőben jár amiben én. Egyik barátnőm már nagyon szeretne összeköltözni a barátjával, de ő sem talál munkát, pedig bármit elvállalna ő is.

Mondjuk van egy fiú ismerősöm is, aki már 6 éve nem dolgozik és nem is keres munkát. Elvan egész nap...a szülei nem is adnak neki pénzt, pedig van nekik bőven. De én sem adnék a helyükben. Múltkor kapott egy álláslehetőséget, de elaludt és nem ment be...az ilyen embereket nem értem.

143. 388b941089 (válaszként erre: 130. - B6c82a1307)
2011. jún. 19. 15:47
azért a protekciót ne felejtsük el, hiszen nagyon sok fiatal csak segítséggel tud bekerülni jó kis zsíros állásokba!!
142. 388b941089 (válaszként erre: 138. - Zoli011)
2011. jún. 19. 15:45
maximálisan egyetértek!!!! felháborító a sok nyugdíjas a munkahelyeken!!!!!!
2011. jún. 19. 15:43

a te általad felvetett probléma, ami teljesen igaz, a szülők hibás neveléséből adódik.

nem állítják a sarkukra a gyerekeiket, nem tanítják meg őket az önállóságra, az életre alkalmatlan gyerekeket nevelnek, akik önállóan, egyedül, saját erőből nem tudnak érvényesülni....sajnos..:(((


28 éves vagyok, 17 éves korom óta vagyok egyedül, a szüleim meghaltak. Jó, persze én már a másik véglet vagyok, hirtelen kellett felnőnöm. Párommal boldogságban neveljük 9 éves nagylányunkat, dolgozom és háztartást vezetek. Célom, h nagylányomból életképes emberke válljon. :))

2011. jún. 19. 15:34

Szerintem az egyik legnagyobb probléma,hogy a szülők engedik vagy sokszor együtt nézik a Való Világot,ja és ezt a sok zenei vetélkedőt.Aztán abba ringatják magukat,hogy elég a tehetség és bárkiből lehet STAR.

A mai fiatalok álomvilágban élnek és ezért sokszor a szűlő is hibás.

Amikor meg szembesülnek a valósággal és megkapják a pofonokat nem tudják hova tenni a dolgot.

2011. jún. 19. 15:34
Én egy lassan 26éves házas 2éves kislány anyukája vagyok.Megvan az érettségim,van egy szakmám,de nem vágytam főiskolára és igazából a karrier sem tesz boldoggá,a munkahelyem pénzkereseti dolog,persze végzem tisztességgel(jelenleg gyeden vagyok még),de az első nekem a családom.Szeretek a gyermekemmel lenni,elmenni anyuékhoz vele,sokat megyünk,engem ez tesz boldoggá!Sosem voltam nagy bulizós,nem is vágyom rá,nem iszom,nem dohányzom.egy-egy közös vacsora a kis családommal,vagy egy mozi,kirándulás teljessé teszi az életemet!Külön élünk,hitellel a nyakunkban de küzdünk az otthonunkért és dolgozunk érte,felelősségteljes felnőtt lettem 22évesen!
138. Zoli011 (válaszként erre: 104. - Arianne113)
2011. jún. 19. 15:31

Szerintem meg az a 120 ezer nyugdíjas, aki teljes munkaidőben dolgozik a biztos nyugdíja mellett, azoknak is gyakorolniuk kéne egy kis önkritikát, mert így a 650 ezer regisztált álláskereső elől veszik el a lehetőséget, megélhetést, családalapítás, albérlet, lakás felépítésének lehetőségét.

Ja, és emellett évi 250 ezer nyugdíjas dolgozik alkalmanként, megbízásban, részmunkaidőben stb jogviszonyokban.

Lehet változni.

2011. jún. 19. 15:27
Én is 22 vagyok. Tavaly végeztem angol szakon. 7 hónapja nincs álláson, de rengeteg interjúkra járok, folyamatosan böngészem a netet állásokért, de nem jön össze, pedig akarom. Nem tartozom a mai fiatalok legtöbb típusába, de igen, sajnos sokan vannak akiket nem érdekel mi lesz velük, majd apuci fizeti a költségeimet... stb. én itthon mindent megteszek azért hogy szüleim dolgát megkönnyítsem (főzök, mosok, stb.) De van amikor szakad a cérna,h ilyen szar a helyzet ebben az országban, és h nem találok egy normális melót, de aztán valami mindig továbbvisz, hogy igenis próbálkozni kell, nem szabad feladnom, mert akkor tényleg semmire nem fogom vinni.
136. 2d48f79a7b (válaszként erre: 131. - B6c82a1307)
2011. jún. 19. 15:23

"..más az igényszintje..."


Ez sokaknak sérti ám a fülét, és természetesen nem igaz.

2011. jún. 19. 15:11
Én 22 éves vagyok. Tavaly végeztem el a sulit, van egy idegenforgalmi szakmám, meg egy érettségim. Egy éve vagyok munkanélküli. Bármilyen munkát elvállaltam eddig amit csak tudtam (telemarketing, mezőgazdasági munka, árufeltöltés, stb.) Most éppen szórólapozok, ami azt jelenti hogy egy hónapban kb. 2000-5000ft körül keresek.Apukám és bátyám ill. nővérem is külföldön dolgozik. Én itthon vagyok Anyukámmal. Nagyon szeretnék már saját lakást, állást.De esélytelennek látom, pedig mindent megpróbálok. Most megint jelentkeztem iskolába és sajnos nem olyan szakot választok ami érdekel, hanem amire úgy látom hogy van kereslet.Ősztől kapom a munkanélkülit abból majd tudom fizetni magamnak a sulit. Mert ez lesz a második OKJ-sem. És ha diák leszek tudok vállalni diákmunkát.Én úgy érzem mindent megteszek. Pár havonta mindenhova beadom az önéletrajzom, azt se nézem milyen cég, csak vegyenek már fel!!!Ahogy Eszter mondta, én sem érzem magam szerencsétlennek. Én elvagyok a havi 5000ft-ból és nem bulizásra költöm. A barátommal 3,5 éve vagyunk együtt, de még sehova nem tudtunk elmenni együtt kirándulni, mert nekem sose futotta...:( Ez van el kell fogadni, nem akarok vezető állást, bármivel beérném.
134. Ageeca (válaszként erre: 113. - Kira88)
2011. jún. 19. 15:01

igen, tudom, de ilyen anyagi helyzettel egyszerűen képtelen vagyok tovább lépni!

akárhova megyek, albi kell, és legalább 2-3 havi kaukciót kérnek el, nekem annyi nincs hogy meginduljak...

133. Arianne113 (válaszként erre: 131. - B6c82a1307)
2011. jún. 19. 14:44

Egyáltalán nem értek veled egyet, de szerintem most ez lényegtelen is.

Én így gondolom te úgy.

2011. jún. 19. 14:43

Kedves Eszter igazad van, sokan gondolják így, és amikor nem úgy sikerül valami, akkor aztán van nyivákolás..

Nekem is van egy barátom aki ezt gondolja, hiába próbálom mondani neki hogy az életben semmi sem így működik nemlesz csak úgy több százezres kereső állása...

De mindenki maga tudja az ilyet, szerencsére én két lábbal állok a földön, mert láttam már sok sok rosszat, voltam nagyon rossz helyzetben is.

131. b6c82a1307 (válaszként erre: 129. - Arianne113)
2011. jún. 19. 14:41
Pedig általában véve igaza van. Nem az alkoholizmussal kell jönni. Szerintem is van abban valami, ha a szülők kétkezi munkások voltak, akkor a gyerek nem több diplomás vezető, egyszerűen mert más az igényszintje.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook