Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! fórum

Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
340. Fishyke (válaszként erre: 339. - Pitypangné)
2011. jún. 20. 15:08

Még annyit, hogy senkinek nincs joga ítélkezni a másik felett. Ha szó szerint ugyanez megtörtént mással, meghallgatom a véleményét, de amíg halvány fogalma sincs, milyen érzés egy ilyet átélni, ne mondjon véleményt.

Biztos olyan is van, aki az arcomba azt mondja, jól tettük, de mást gondol...De őszintén szólva nem érdekel senki véleménye.

339. Pitypangné (válaszként erre: 338. - Fishyke)
2011. jún. 20. 15:06
Értelek, és én is így gondolom, csak kíváncsi voltam, hogy az emberek élőben is a másik arcába merik-e mondani, amit fórumon olyan könnyen leírogatnak. Bár nyilván nem írtad a homlokodra a dolgot, ami érthető.
338. Fishyke (válaszként erre: 337. - Pitypangné)
2011. jún. 20. 14:59
Mindenkinek magának kell végiggondolnia ezt. Mi nem a saját érdekeink miatt döntöttünk így, hanem mert eleve nagy volt az esélye, hogy ez a baba még a pocakban meghal, de ha meg is születik, nem csak értelmi fogyatékos lesz, hanem rengeteg fizikai betegsége is lehetett volna (szívrendellenesség stb.). Nem szerettem volna, ha szenved, betegség miatt, vagy mert más, mint a többi...És én hiába halok meg 70 évesen, rá ki fog vigyázni?? Én feltenném az életemet rá, hogy a nap 24 órájában egész életemben a gyermekemmel foglalkozzak, de nem hiszem el, hogy neki jó lett volna. Ha a szülőszobán derül ki, más a helyzet. A szűrővizsgálatok nem véletlenül vannak - ha időben kiderül, dönteni tudjon az ember. Aki mindenképp megtartaná, ne csináltassa meg a szűrést.
337. Pitypangné (válaszként erre: 336. - Fishyke)
2011. jún. 20. 14:53
Értem. Nem szeretnék tapintatlan lenni, csak azért kérdeztem, mert kíváncsi vagyok, hogyan reagálnak az emberek, ha ez a helyzet nem csak feltételezés. Írogattam régebben egy másik fórumon is, és ott ha szóba került a terhességmegszakítás, a legtöbben gondolkodás nélkül rávágták, hogy gyilkosság, és nem éppen pozitív jelzőkkel illették azt, aki nem feltétlenül ítéli el. Amikor valaki szóba hozta, hogy mi van ha nem egészséges a baba, azt sem nagyon gondolták végig, és lehurrogták az illetőt, hogy milyen ember ő, mert támogatja...
336. Fishyke (válaszként erre: 335. - Pitypangné)
2011. jún. 20. 14:46
Nem, senki nem bánt miatta.
335. Pitypangné (válaszként erre: 332. - Fishyke)
2011. jún. 20. 14:43

Sokan bántanak téged emiatt?


(Nem rosszindulatú kérdés.)

334. Fishyke (válaszként erre: 333. - 388b941089)
2011. jún. 20. 14:40
Köszönöm. Nagyon szép kislányod van:)
333. 388b941089 (válaszként erre: 332. - Fishyke)
2011. jún. 20. 14:40
nagyon jól döntöttetek!!!!!!!!!! én ugyanígy döntöttem volna!!!!!!
332. Fishyke (válaszként erre: 331. - 388b941089)
2011. jún. 20. 14:35
Mi döntöttünk úgy, hogy megszakíttatjuk a terhességet:( Nehéz döntés volt, gondolhatod:(
331. 388b941089 (válaszként erre: 308. - Fishyke)
2011. jún. 20. 14:33
sajnos ilyen tragédiák előfordulnak...:((( de miég mindig jobban annál, hogy egy beteg gyereket nevelj több évtizeden keresztül. A természet tudja a dolgát.
330. Fishyke (válaszként erre: 285. - Zoii)
2011. jún. 20. 14:28
Zoii, gyereket vállalni nem sürgős, de azért gondolj arra, hogy fiatalabb senki nem lesz...Ez azzal jár, hogy a tested sem lesz fiatalabb. Megint csak a mi példánkkal tudok jönni, hogy 27 évesen teherbe estem, párom is 27, életkorom szerint 1:1200-hoz volt az esélye, hogy Down-kóros legyen a babánk, és ez az esély évről évre nő...És sajnos az lett...Neked pl.31 éves már 1:800-hoz...És hidd el, ez már nem kicsi kockázat, és ez csak egy betegség a rengeteg másik közül! Amiknek az esélye nő, ahogy öregszel. Nyilván, ha valakinek nincs lehetősége, pénze, párja szülni, az más, de azt nem tudom megérteni, amikor egy komoly kapcsolatban csak elvannak, mint a befőtt, mert kényelmesebb gyerek nélkül...vagy nem is értem.
329. giann
2011. jún. 20. 14:25
Szeretnék egy hasonló cikket olvasni a 90-es években született fiatalokról is, majd egy 10 év múlva. Tanárként dolgozom (29 éves vagyok)és bátran állíthatom, hogy MI tudtuk mi a tisztelet, tudtunk udvariasak lenni, tudtuk, hogy vannak kötelességeink és nem csak jogaink. Minket erre neveltek a szüleink, nekünk ezek EGYÉRTELMŰ dolgok voltak. Az, hogy nem könnyű boldogulnunk az életben jelenleg, erről nem csak mi tehetünk. Viszont a 90-es évek fiataljai -tisztelet a kivételeknek, mert sok van! - egyszerűen kezelhetetlenek, lusták, fogalmuk sincs arról, mi a tisztelet, nincs bennük semmi ambíció, ha számonkérsz valamit, vállrántással közni, hogy ehhez neki joga van. A válófélben levő szülők pedig ezek a gyerekek kegyeit keresik, ezzel odababusgatva magukhoz a gyereket. Na ők, kérdem én! Ők?! Ők hogyan fognak gondolkodni, 10 év múlva? Meg fog nekik felelni bármelyik munkahely? Szeretnének majd ennyi idősen családot? Hogyan fognak boldogulni az életben??
2011. jún. 20. 14:19
Számomra megdöbbentő dolgokat írogattok itt a "régi" (bocsi :D) középiskolásokról. :O
327. 563b626108 (válaszként erre: 285. - Zoii)
2011. jún. 20. 14:13
ez így igaz! az nem felelőtlen gondolkodás, hogy ha azt mondom egyenlőre nem szeretnék gyereket, hisz hova, miből, milyen apától? hagyjam szenvedni meg keresztülmenni mindazon a szaron amin pl én keresztülmentem? annyi elcseszett család van így is. egy életet mentek meg azzal ha egyenlőre nem vállalok gyereket.
326. Fishyke (válaszként erre: 319. - 00a194caf9)
2011. jún. 20. 14:10

Jajj...fújj:DD Ne is mondd. 15 éve, ha egy tini fiú ilyen lett volna, halálba cikizték és szekálták volna a társai. Most meg már ez a természetes. Sajnos ezt látják a tévében, ezt kell követni, különben kilógnak a sorból.

De hidd el, Te sokkal jobban jártál így.

325. 00a194caf9 (válaszként erre: 322. - Veronika27)
2011. jún. 20. 14:09

Igen. Szerintem is így van. Ez szomorú.

Szóval a cikkírónak részben igaza van... De hogy védekezzek is, ez nem véletlenül történt így, valaki elszúrta, márpedig a szülők, mert nem véletlenül lett ebből a korosztályból ez.


És akkor bele lehet gondolni, hogyha majd ezek az emberek (mi) csinálunk gyerekeket, akkor azoknak mit adunk át, milyen értékeket? :(


Volt egy oszt. társam, neki pl. nyelv piercingje volt, amit nem tudtak a szülei! :D Szerintem én 10 percig sem tudnám titkolni... Vajon hányszor beszélgettek a fiukkal, hányszor néztek rá a gyerekre? Nem tudom...

324. 00a194caf9 (válaszként erre: 321. - Fishyke)
2011. jún. 20. 14:05

Hát igen. Könnyű neki, könnyű más f*szával verni a csalánt. :)


Elhinném a szemléletét, és megérteném, ha remeteként a vadonba költözne, és ott tartaná fenn magát, gyűjtögetésből, vadászatból. :D És ezzel tökre boldog lenne.

És nem nyomatná naphosszat a netet - amit persze ki fizet?

Érdekes, akkor már másként állt a szája, amikor írta nekem, hogy nincsen cigi, mert az anyjának nem maradt rá a pénze...

323. Fishyke (válaszként erre: 318. - 00a194caf9)
2011. jún. 20. 14:05
Ez így van. Egy jó szakember jóval többet keres, mint mondjuk én a diplomámmal egy irodában.
322. Veronika27 (válaszként erre: 320. - 00a194caf9)
2011. jún. 20. 14:04
Ne is mondd, latom noverem gyerekeit, neveles egy nagy 0, meg is latszik foleg a tini lanyon... Mar most markas autoval hordjak a kis pi**jat, csak markas cuccokat hajlando felhuzni, mukorme van es smink tonnaszam, az anyja meg keres havi 70 ezret... Rengeteg nonek nem kellene szulnie, csak ezt sulykoljak belejuk az elet soran...
321. Fishyke (válaszként erre: 314. - 00a194caf9)
2011. jún. 20. 14:02
Köszönöm. Szegény anyukája...Ha ő dolgozna meg azért a pénzért, jobban becsülné. Ilyenkor szerintem a szülő hibája is, hogy ilyen lesz a "gyerek". Hihetetlen emberek vannak:(
320. 00a194caf9 (válaszként erre: 317. - Veronika27)
2011. jún. 20. 14:00

Jó, ezt mint példát írtam le. :) Nem azt mondtam, hogy aki nem járt, az szar...


Az én időmben volt, és csak én mentem. Egyik osztálytársam sem ment, soha. De pénzük az mindig volt, sokkal több, mint amit én diákmelóval megkerestem. És soha nem volt nekik limit, amit be kellene osztani egy hónapra pl.

És az érdekes, hogy nem voltak mind tehetősek. Tehát a szülők lemondtak róla, a gyereknek adták mindenüket, amivel szerintem sok esetben többet ártottak mint használtak.

319. 00a194caf9 (válaszként erre: 315. - Fishyke)
2011. jún. 20. 13:58

Igen. A fiúknál is az már a trendi, hogy fülcsije van, csillogós, vasalja a haját, trendi rucikat hord... Ezzel foglalkoznak, mással nem. Nem akarom bántani őket.


Én középsuliban pl. kiközösített voltam, mert nem lehetett a mellemet megfogni (a többi lánynak lehetett), és nem jártam kenvelo cuccokban... Ez volt az értékrend!

Azt hiszem sokan nem foglalkoztak a gyerekeikkel eleget, nem tanították meg őket a valódi értékekre, csak pénzben mérték a szeretet, és ez a korosztály ezért is lett javarészt ilyen. És egyre ilyenebbek leszünk...

318. 00a194caf9 (válaszként erre: 313. - Veronika27)
2011. jún. 20. 13:56
Nem azt mondtam, hogy tele lesz a zsebe. De pár év múlva jobban lesz kereslet egy jó szakemberre, mint egy diplomásra. gondolom én.
317. Veronika27 (válaszként erre: 316. - 00a194caf9)
2011. jún. 20. 13:56
Az en idomben meg nem volt diakmunka, pedig mentem volna orommel...
316. 00a194caf9 (válaszként erre: 312. - Fishyke)
2011. jún. 20. 13:54

Hát igen... De elég a villamosra felülni.


És az én korosztályomról csak annyit, hogy szerintem a szülők is sokat rontottak a dolgokon.


Pl. nálunk középsuliban nagy divat volt, hogy többen a kukába dobták a szendvicsüket, és üvöltötték közben, hogy "az az idióta anyám megint párizsisat csinált"....


Nos szerintem már itt elvannak szúrva a dolgok. Én soha nem tettem ilyet. Eleve magamnak kellett becsomagolni a kaját... És ha pénzt akartam, mehettem diák melózni. A többiek addig úsztak a lóvéban, és szórták, mert anyuéktól kaptak. Nekem dolgozni kellett érte.

De nem bánom, főleg így utólag, mert megtanultam az értékét, és nem lettem link... És soha nem dobtam ki a kaját, mert tudtam mennyit kell érte dolgozni. Inkább haza vittem, vagy végső esetben oda adtam egy éhezőnek az utcán...

315. Fishyke (válaszként erre: 306. - 00a194caf9)
2011. jún. 20. 13:52
:))) Borzalmas. Tudom, ilyenek. Áldom is a szerencsémet nagyon, hogy van a párom, mert elképzelni sem tudom, hol ismerkednék. És ahogy elnézem a mostani tini fiúkat itt Pesten is...kevésből nézem ki, hogy normális FÉRFI lesz belőle valamikor...
314. 00a194caf9 (válaszként erre: 308. - Fishyke)
2011. jún. 20. 13:50

Nagyon sajnálom. :( Részvétem. :(


Igen, igazad van teljesen.

Van egy ismerősöm, 35 éves, és ő is jön ezzel a pénz semmit nem ér dologgal. Természetesen nem is dolgozik, mert azt mondja, neki pénzre nincsen szüksége.


Hát igen, valóban nincsen, mert az anyja dolgozik, és eltartja... Szerintem ha az édesanyját megkérdeznénk a dologról, kicsit mást mondana, nem? :) Úgy valóban nem szükséges dolog a pénz, ha van aki mindent elénk tesz.


De az nem jut eszébe, hogy esetleg az anyja azt az ételt pénzből vette, amiért keményen megdolgozott? És esetleg ő is vállaljon munkát, hogy az anyjának segítsen, és többet pihenhessen?

313. Veronika27 (válaszként erre: 311. - 00a194caf9)
2011. jún. 20. 13:49
Nekem is szamunkas vegzettsegem van es voltam egyeni vallalkozo. Nehogy azt hidd, hogy aki ugyes, annak tele lesz a zsebe. A jarulekok, fizetni valok bizony szepen elveszik azt, amit megkeresnek. De ez is mint minden, kereslet-kinalat alapjan mukodik. Ha a nepnek nincs penze, akkor egy aszalosnak sem lesz munkaja.
312. Fishyke (válaszként erre: 302. - B6c82a1307)
2011. jún. 20. 13:49

:DD Jaja, tényleg divat lett. Meg azért is koppannak, mert észt az egyetemen sem adnak...

Nézem néha a zenecsatornát, és csak lesek, hogy mennyi 20 év körüli egy épkézláb mondatot nem tud kinyögni!

311. 00a194caf9 (válaszként erre: 310. - Veronika27)
2011. jún. 20. 13:47
Ezt sem nagyon értem. Pedig szerintem hamarosan nagyon megbecsült emberek lesznek a szakemberek, mert egyre kevesebb van belőlük. Legalábbis én így látom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook