Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! fórum

Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
400. kisr
2011. jún. 21. 12:16

Azt hiszem, néhányan félre értik a cikk mondanivalóját. Itt nem arról van szó, hogy én (cikkíró) szegény vagyok és semmit nem tehetek meg az életben, nincs jövőm stb... Nem fogom részletezni még jobban a magánéletemet (ld.367. hozzászólás), de biztosíthatom a kételkedőket, hogy én jó családba születtem, és megtehetném, hogy az említett "felelőtlen felnőtt gyerekek" közé tartozzak.


Pont ez a lényeg: nem haragszom rájuk, nem is akarok a köreikbe kerülni, hanem szánom őket, hogy nincsenek céljaik, nem találják magukat stb. Mert szerintem nemcsak azok a fiatalok tartoznak ebbe a körbe, akik megtehetik anyagilag. Ez hozzáállás kérdése, nem csupán pénz kérdése!!!


Hiszen nézz magad köré: az alkoholisták nagy része sem a tehetős rétegből kerül ki. A felelőtlen felnőtt gyerekek sem csak a gazdag családokból kerülnek ki. Az én környezetemben egy olyan van, aki az említett körbe tartozik és mellette gazdag is. A többinek semmi köze a pénzhez!!!!


Direkt kiemeltem a cikkemben, hogy akadjunk le a pénz témáról. Itt nem a pénzről van szó.


Miért akarnék ezekhez a fiatalokhoz tartozni? Mert nem találják a személyiségüket és mindenféle pótcselekvésre kényszerülnek? Mert nincsenek céljaik és elvannak a szülők árnyékában, aztán egyszer csak nagyot koppannak, mert "kirugdalják" őket otthonról (ilyet is ismerek)? Vagy mert nem találják a párjukat és fűvel-fával összefekszenek? Vagy mert nincs értelmes szabadidős tevékenységük és ezért az ostoba diszkókban kötnek ki??? Vagy mert nem tanulnak a fősulin, egyetemen és a végén hozzám jönnek, hogy én olyan jó tanuló vagyok, segítsek már felkészülni a vizsgákra?


Kicsit figyelmesebben olvassátok el a cikket, mert azt hiszem, elkanyarodtunk a lényegtől.


A dicsérő szavakat köszönöm szépen! :)

Szép napot mindenkinek!

399. timycat (válaszként erre: 398. - Sunshine24)
2011. jún. 21. 12:14
Igen, nekem is az volt az érzésem, hogy dühből íródott a cikk
398. sunshine24 (válaszként erre: 396. - Zsu1984)
2011. jún. 21. 10:49
Mindkettő szerintem: haragszik, mert nem tartozik közéjük. Ez van sajnos, jó helyre születni kell. Ha nem jött össze, akkor meg gürizni látástól mikulásig, és akkor talán lesz valami eredmény.
397. Veronika27 (válaszként erre: 388. - Spinneli)
2011. jún. 21. 10:46
Igen, igazad van. Nekünk általánosban 4 angoltanárunk volt :S Mondjuk mi meg pont emiatt nem haladtunk sehova, mert mind elölről kezdte...
396. zsu1984 (válaszként erre: 1. - Kisr)
2011. jún. 21. 10:35

Nem olvastam végig az összes hsz-t de a cikket igen és igazából nem tudtam eldönteni, hogy Te haragszol ezekre a fiatalokra akik így élnek vagy közéjük szeretnél tartozni!?


Sok mindent ki tudnék emelni az írásodból de a legfontosabb szerintem, hogy a szüleid korát össze se hasonlítsd a mai világgal mert messze van mint Makó Jeruzsálemtől!!!!

395. 388b941089 (válaszként erre: 363. - Arianne113)
2011. jún. 21. 10:23
igen, a képzőművészeti egyetemen dolgozom. :) mi nem foglalkozunk zenével. :))) a zenei képzés mellé fel kell venni a tanárszakot és máris el tudsz helyezkedni. :) csak egy tipp :)
394. 00a194caf9 (válaszként erre: 381. - 471f3bbb7a)
2011. jún. 21. 08:53

Már ne is haragudj, de azért, mert neked az volt az élet célod, hogy gyereket vállaljál, azért talán mégsem kéne másokat annyira lehúzni, akik nem így vannak ezzel.


Én most leszek 23. és nincsen gyerekem. És, lehet, hogy most kikészülsz, de nem is érzem, hogy szükségem lenne rá. És nem is érzem, hogy képes lennék rá... Nem anyagilag. Anyagilag már régen leszakadtam, nem is a szülőkkel élek, hanem a párommal. De a gyerek dolog, az nekem igenis, még nagyon messze van. Azon túl, hogy nővel élek, ha férfi lenne, én még akkor sem lennék kész rá.

Ennyi... Egy 3-4 év múlva biztosan jönnek majd az anyai ösztönök nálam is, de addig szerintem felelőtlenség csak társadalmi elvárásból gyereket csinálni, nem?

Lehet, hogy ez az idő nálad előbb jött el, mint nálam, de ettől azért szerintem én még nem vagyok szarabb ember.

393. 00a194caf9 (válaszként erre: 369. - B73e24f31f)
2011. jún. 21. 08:48
Hát nem tudom. Az én barátnőm a 90ezres fizetéséből össze rakott annyi pénzt, és jövő héten utazik. Szóval, azért nem lehetetlen.
392. Tevecca (válaszként erre: 389. - Elys)
2011. jún. 21. 07:31
Ó te jó ég! Már elnézést, de az Önök korában nem volt ilyesmi? Platform cipő és társai? Az Önök korában jött be a miniszoknya divatba. No meg a rock zene, drogok. Csak elfelejtik hogy Önök is voltak fiatalok. A mi korosztályunk max a lelkesedésben gyengébb, de semmiben sem különbözik a "régiektől". Van nekem s nagymamám, páromnak is van. Meséltek ám olyan cifrákat, azt hittem eldobom az agyam.
391. Tevecca (válaszként erre: 377. - Spinneli)
2011. jún. 21. 07:27
Erről jó tudni, kettőt hallottam idén, oda kértek. Nekem van nyelvvizsgám, de babával vagyok itthon, párom menne, neki nincs
390. c33bd8536b (válaszként erre: 389. - Elys)
2011. jún. 21. 07:08

Divat?

Én a hetvenes években voltam tizenéves, hát a mi divatunk sem az a kimondottan "takargató" volt.:)

389. Elys (válaszként erre: 366. - 00a194caf9)
2011. jún. 21. 06:19

Egyetertek a cikeddel, hogy a ti nemzedeketek hogy s mint-jeert a szulok felelosek, tobbnyire.

Persze a bolcs mondas igaz:

"Jo erkolcsot rossz tarsasag megront" Igenis nagy hatassal vagytok egymasra. Es ami meg nagyobb hatas az a M E D I A Omlik a szeny, az erkolcstelenseg, a buta beszed...

En mar nagymama vagyok es nagyon szeretem a gyermekeket, fiatalokat es aggodva nezem - mi lessz ennek a vege?

Pl a divat : kenyelmetlen, hatgerincbetegito cipok, ruhazat aminek ugye az a szerepe tobbek kozt hogy betakarjon, melegitsen. Kint a vese, kint a hasatok, melletek , mertektelen dohanyzas, ivaszat, suru parkapcsolat valtas, Es mikor majd jonnek a betegsegek mar keso lessz.

En ugy erzem mintha egy gonosz ero ezt is akarna, hogy tonkretegyen titeket es betegge-egyszoval elpusztitson!

Vigyazzatok magatokra mig meg nem keso...

Sok szeretettel udvozlok minden hozzaszolot es gratulalok a focikk irojanak. Hat egy kicsit megnyugtatott, hogy azert vannak meg ertelmesek is!

388. spinneli (válaszként erre: 387. - Veronika27)
2011. jún. 21. 00:38
Pont nem a felsőoktatásra gondolok, hanem az általános és középiskolai tanulmányokra...sok esetben úgy látom az a baj, hogy nem rakták le megfelelően az alapot.
387. Veronika27 (válaszként erre: 386. - Spinneli)
2011. jún. 20. 22:36
Nem tudom, mi a helyzet a felsőoktatásban ilyen téren. Nekem jó tanárom volt szerencsére:)
386. spinneli (válaszként erre: 383. - Veronika27)
2011. jún. 20. 22:23
Persze, a nyelvekhez érzék is kell...bár az átlag idegen nyelv oktatás sincs a toppon mifelénk, szerintem.
385. Veronika27 (válaszként erre: 384. - Tomi9046)
2011. jún. 20. 22:13
Embere válogatja. Mondjuk férfiaknál szerintem se, de kivételek ott is vannak.
2011. jún. 20. 22:07

Nem rossz cikk!

Bár én azon a véleményen vagyok, hogy házasodni, gyereket szülni 22-23 évesen nem jó dolog.

383. Veronika27 (válaszként erre: 382. - Spinneli)
2011. jún. 20. 21:54
Na ebben igazad van. De sokan sík hülyék is hozzá és nemcsak a szorgalommal van baj.
382. spinneli (válaszként erre: 380. - Veronika27)
2011. jún. 20. 21:48
A legtöbben a diploma miatt csinálják meg...az is tendencia, milyen sokan szenvedik össze évekkel az államvizsga után.
2011. jún. 20. 21:45

Örülök, hogy megírtad ezt a cikked, amikor én 23 évesen szültem, akkor minden ex-osztálytársam ledöbbent, hogy hű meg ha, ilyen fiatalon.


Engem önállóságra neveltek, a szüleim egyáltalán nem toltak semmit a fenekem alá, 18 éves korom óta független vagyok tőlük anyagilag, számomra nem volt kérdés, hogy fősuli után irány melózni, 12 órát is ha kell, és lám mire 23 lettem megengedhettem, hogy babát vállaljak a férjemmel. Nem luxusba, de mindenünk megvolt/megvan, sőt több is, mint azon-immár sokadik iskolájukat végző- régi osztálytársaimnak, akik minden évben külföldön nyaralnak ugyan, de gyereket nem mernek vállalni, ahhoz sok pénz kell....ja....


...vagy inkább félnek a felelősségtől és a végén még a pelenka elvinné a műköröm árát, hát ez borzalmas lenne, ha már arra sem jutna pénz ebben a szemét világban.

380. Veronika27 (válaszként erre: 379. - Spinneli)
2011. jún. 20. 21:35

Nem is írtam ilyet ám:)

Mondjuk hiába a nyelvvizsga, ha nem használja utána a nyelvet.

379. spinneli (válaszként erre: 378. - Veronika27)
2011. jún. 20. 21:14

A középfokú nyelvvizsga távolról sem jelenti azt, hogy valaki középfokon beszél is.


Társalogni megtanulni nem is nyelvvizsga előkészítőkön lehet szerintem, elég hozzá az internet, az meg ha jól látom itt mindenkinek van.

:)

378. Veronika27 (válaszként erre: 377. - Spinneli)
2011. jún. 20. 21:08
Általában középfokú nyelvismeretet kérnek, amin ők társalgási szintet értenek. Én is néztem régebben, már bánom, hogy nem mentem hajóra, de hát más volt megírva az élet könyvében:)
377. spinneli (válaszként erre: 376. - Tevecca)
2011. jún. 20. 20:52

hova kell nyelvvizsga???

au-pairnak biztosan nem, egy alapszintű társalgási képesség persze szükséges, amit kevésbbé hiszek, hogy manapság az iskolába bárki ne tudott volna elsajátítani.


A hajós munkák közül, ahova a barátaim mentek szintén csak ennyit kértek, nyelvvizsgát nem, de gondolom ezt hajója/cége válogatja.

376. Tevecca (válaszként erre: 372. - Spinneli)
2011. jún. 20. 20:41
kell hozzá nyelvvizsga, minimum 35.000 forint...hú, nekem az egy havi kajapénz...2 főre, de azért kössz
375. Tevecca (válaszként erre: 73. - 91d4989ab9)
2011. jún. 20. 20:36
Azon vagyunk, köszi ;)
374. Tevecca (válaszként erre: 65. - 91d4989ab9)
2011. jún. 20. 20:35
De, tudok olvasni, az első sor szólt neki, a többi a cikkhez, ezért nyomtam ENTERT, nem brahiból
2011. jún. 20. 20:13

Azt hiszem ez egy sokkalk komplexebb tarsadalmi problema, nem gondolom, hogy csak az egyenen mulik.

En peldaul fiatalon lettem anya, feleseg, megis azt mondom a lanyomnak, hogy elje meg a fiatalsagat, nem kell feltetlenül fiatalon csaladot alapitania.

Ja, es nem iszik, nem cigizik, nem jar discocba, egyetemre jar, tanul, teszi a dolgat. Nem csak idiota szorakozas van a vilagban, van rengeteg megismernivalo benne, amire idöt es lehetöseget kell szanni.

372. spinneli (válaszként erre: 369. - B73e24f31f)
2011. jún. 20. 19:02
Hajós munkák például semmilyen anyagi befektetéssl nem járnak, au-pairként szintén nem, a legtöbb család az utazást fizeti, odaérsz, koszt, kvártély zsebpénz van, az ügynökségek a családot sarcolják a közvetítésért, de lehet önerőből is hirdetéseket nézni az interneten.
371. b73e24f31f (válaszként erre: 367. - Kisr)
2011. jún. 20. 18:44
Nem értem, ha te magad is bevallod, hogy csak szabadidődben dolgozol, akkor mire az arc? A párod nélkül hol lennél? Otthon, ugyanúgy, mint azok akiket szapulsz.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook