Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska egy mászó baba mellé fórum

Macska egy mászó baba mellé (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
118. b486c9cf7d (válaszként erre: 104. - C33bd8536b)
2011. jún. 22. 17:10
Oke, ertem, en se hagynam, hogy bantsak az allatomat abban a szituacioban (sem) amirol irtal, nem ilyen sorrendre gondoltam.
117. PáKiMa (válaszként erre: 116. - Fferi)
2011. jún. 22. 10:39
Azt senki nem mondta, hogy nem szabad olvasni, csak azt nem szeretném, ha itt tennél rá megjegyzéseket, vagy szemezgetnél belőle, holott ennek nem itt van a helye. Plusz nem tűnt túl pozitívnak a véleményed rólam, vagy a naplómról, ezért mondtam, hogy nem kötelező olvasni. De szabad! A babához pedig sok sikert és egészséget!
116. fferi (válaszként erre: 115. - PáKiMa)
2011. jún. 21. 14:06
Nem tudtam, hogy nem szabad olvasni a naplódat. Mivel most tervezünk gyereket ezért kezdtelek olvasni. De majd nem fogom.
115. PáKiMa (válaszként erre: 114. - Fferi)
2011. jún. 21. 13:29

Először is bocsánat az anyázásért, első felindulásból eljárt a kezem!

Ettől függetlenül nincs igazad, csak abban, hogy ne anyázzak!

1. HA elolvasod az első bejegyzést akkor azt is olvastad már az elején, hogy a macska családtag. Tehát nem olyan mintha, hanem világosan le van írva a helyzet...értőolvasás kérdése az egész. A gyerek valóban új, de azt hiszem azt a szót, hogy új nem szokás emberekre használni, a lányom fél éves.

2. A fent említett dolgokkal tisztában lehetsz nagyon is, mivel úgy látom borzasztóan szereted a naplómat olvasni. Mint mondtam volt a zsebemben nem nyúlkapiszka, nincs közöd hozzá. És az elköltözés nem egy hónapra fog szólni remélhetőleg, mert a babakocsit is vinnénk!

3. Persze sok szempontból baromi kényelmes, meg sok szempontból nem az, bár ennek a fórumnak baromira nem ez a témája, ha gondolod privátban rákérdezhetsz, vagy a naplómban szekálhatsz, bár ehhez sincsen sok közöd!

Se a babakocsi, se a költözz el témáról nem vagy hajlandó leszállni, holott nem látsz bele az élethelyzetbe, a naplóban is esetleg a bosszúságaimat írom le, és a nekem fontos dolgokat, ezért napló. HA nem vagyok szimpatikus, nem kell olvasni, nem kötelező nyári olvasmány....És ide se volt muszáj jönni kötekedni!

114. fferi
2011. jún. 21. 11:00

Azt gondoltam nem írok többet, mert nagyon bántó volt a fórumindító, de azért tisztázzunk pár dolgot.

1. A fórum cime félreérthető, mert nem azt írja, hogy macska és mászóbaba együttélése (hogyan oldjam meg), hanem macska egy mászóbaba mellé, ami olyan mintha most akarna macskát hozni mellé valaki. Pedig, ha jól értem a macska 14 éve ott van a gyerek meg ha jól értem új.

2. a naplójában a fórumindító ír az együttélés nehézségeiről, mégha indőnként ki is törli a hozzászólásait, nem én. Ha el akarok valahonnan költözni, akkor nem babakocsikba fektetem a pénzem, mert az elég gyorsan veszti az értékét. Ergo bár nyilván nem egy babakocsin múlik, de azért némileg árnyalja, a hú de nagyon el akarunk költözni képet. Azért vidéken kb annyi egy hónapra egy albérlet mint egy átlagos babakocsi...

3. én nem kezdtem anyázni, és lehet, hogy az írásom vége durva lett, de azért nyilván van oka annak, hogy ott laknak, pl sok szempontból kényelmes. Csak erre írtam, de tény hogy kicsit durván. Azt gondolom, hogy ha nagyon akarnának el tudnának költözni (legalábbis nem tűnik úgy, hogy napi filléres gondjaik lennének)

4. azzal egyetértek, hogy itt sokan könnyen mondanak véleményt másokról, könnyen mondják csináld így csináld úgy, miközben ők maguk nem úgy tennék, nem úgy tették.

113. fehérleander (válaszként erre: 111. - 3fb9a14e32)
2011. jún. 21. 07:53
Mutasd meg azt a hozzászólásomat, ami olyan stílusú, mint a topic indító hivatkozott hozzászólásának utolsó mondata. Nem hiszem, hogy találsz itt ilyet.... :-)
2011. jún. 20. 22:27

Itt a kérdés a macskáról szólt nem? Akkor miért nem arra válaszolnak az emberek?

Elfogadja a macskát, talán szereti is! Nem ki akarja űzni, hanem együtt akar élni vele! Ami tök jó! Szerintem! Mosson kezet az a gyerek, és ha el kezd mászni figyelj oda még jobban rá! Moss fel minden reggel és este fertőtlenítőszeres vízzel. Ennyi!

A babakocsiját mindenki akkor és úgy adja el ahogy akarja! Annyi babakocsija van ahányat akar! És úgy spórol ahogy tud! És ettől nem biztos, hogy élősködő, egyszerűen lehet, hogy nem tud elköltözni!

Én is kiakadnék, ha valaki ingyenélőnek nevezne, csak mert a férjemmel még nincs saját lakásunk, de a gyerekemért mondjuk megtennék mindent! És én is anyáznék, ha nagyon felhúznám magam.

És szerintem az vessen első követ aki tökéletes! Nem hiszem, hogy itt mindenki mindig érett, értelmes, vagy művelt tudott MINDIG maradni, még akkor sem ha alapjában az.

De a kritika az nagyon megy, sok az undok és unatkozó ember!!!

2011. jún. 20. 22:21
Nyilván te az vagy! Mint az láthatjuk! :)
110. fehérleander (válaszként erre: 106. - PáKiMa)
2011. jún. 20. 22:08
Igazán értelmes, kulturált, érett, művelt felnőtt emberhez méltó megnyilvánulás! :-D
109. andi6020 (válaszként erre: 108. - Andi6020)
2011. jún. 20. 20:49
Uhhhhhhh, bocsi, ezt nyilván nem ide szántam :DDDD
2011. jún. 20. 20:49

Sziasztok.

Vízum ügyben lenne kérdésem.

Ez lesz az első utunk, amikor nem vásárolok előre vízumot.

Kérdezném, mit kell máshogy tennem, mint eddig? Mert eddig mindig mentünk a többiek után, álltunk be a hosszú kanyargó sorba.

Most mi lesz a teendőnk? 4-en megyünk, így ugye kb 8500 Ft-tal olcsóbb. Megéri, vagy túl macerás így belépni?

Köszönöm előre is.

107. andi6020 (válaszként erre: 106. - PáKiMa)
2011. jún. 20. 20:32
...hát, igazad van. Olyan utálatos dolog az adatlapon kutakodni, meg hozzászólások között mazsolázni. Okádmány stílus. :P
106. PáKiMa (válaszként erre: 105. - Fferi)
2011. jún. 20. 20:23
Nagyon rossz hírem van! Nem a babakocsin fog múlni a ház vásárlás! Nagyon, rémesen okos emberek vannak itt, akik nem ismernek de ítélkezni baromira tudnak! Remélem téged is hasonló mércével méretnek meg! Ha kicsit is ismernél nem mondanál ilyeneket! És a zsebemben meg ne nyúlkálj, mert semmiközöd hozzá. Ingyenélő sosem voltam és nem is leszek! Dolgoztam most is van munkahelyem, csak gyereket szültem, amúgy egy elég értelmes nőnek tartom magamat! És mi is besegítünk a háztartásba, ha szükség van rá és akkor is ha nem kérik a szülők! Amúgy meg anyád!!!
105. fferi (válaszként erre: 90. - PáKiMa)
2011. jún. 20. 19:41
Érdekes, hogy miközben házra gyüjtesz le akarsz cserélni egy garanciális babakocsit, mert kilazult rajta egy műanyag borítás és mintha lötyögne. Akiket én ismerek miközben házra gyüjtenek inkább reklamálnak, de abban igazad van, hogy tényleg kényelmesebb újat venni és más lakásában lakva eltartatni magad.
104. c33bd8536b (válaszként erre: 99. - B486c9cf7d)
2011. jún. 20. 15:23

Dehogy akarok kötekedni!


Te írtad, hogy mindig első az ember, utána jön az állat. Szerintem ez így túl általános. Mert nem mindegy hogy milyen ember, és milyen állat. Ezt próbáltam érzékeltetni.

103. c33bd8536b (válaszként erre: 98. - Egypt)
2011. jún. 20. 15:18

Örülök neki, hogy meggyógyult.:)


Teljesen természetes, hogy óvatos vagy.

2011. jún. 20. 11:55
Én BIZTOS vagyok benne, hogy ha a baba beteg, vagy immungyenge lenne, akkor a nagyszülők MINDENT elkövetnének a gyógyulása érdekében. Viszont itt egy teljesen EGÉSZSÉGES gyermekről van szó.
101. b486c9cf7d (válaszként erre: 94. - Fehérleander)
2011. jún. 20. 11:25

Anno mi is felnottunk haziallatok mellett, azota pedig egy csomo olyan tenyezore hivtak fel az emberek figyelmet, melyek regen normalisak voltak, vagy kevesbe ismertek.

Cicaval egy a gond, ritkan marad meg egy udvarban, csavarog, erintkezhet olyan macskakkal, melyekkel esetleg kevesbe foglalkoznak.

Ettol fuggetlenul az alapveto higiene betartasaval szerintem a baba nem kaphat el semmit, gondolom nem fogjak a kore vagy szonyegre rakni, ahol a macska jarkal, anyuka nem fog az alom tisztitasa utan mosatlan kezzel a gyerekhez erni...

Persze ha a gyerek erzekeny, gyengebb immunrendszeru, azert en nem a baba szuleinek momdanam, hogy koltozzenek onnan akkor.

2011. jún. 20. 11:08
.
99. b486c9cf7d (válaszként erre: 95. - C33bd8536b)
2011. jún. 20. 11:08

Hogy jon ide az allatkinzas?

Tanulj meg olvasni, vagy csak ne akarj kotekedni,

98. egypt (válaszként erre: 92. - C33bd8536b)
2011. jún. 20. 11:05

Csak volt, már rendben vagyunk szerencsére.:)

Ez tényleg extrém eset, de emiatt valószínűleg én még mindig sokszor túlzottan is óvatos vagyok.

97. anyucika3 (válaszként erre: 94. - Fehérleander)
2011. jún. 20. 10:01
Teljesen egyet értek veled.Én is mindig a gyerekeim nyomába voltam amikor kicsik voltak,pláne ha nem otthon voltunk.Én ezen a felfújt toxos hisztérián röhögtem nagyon nagyokat.Akik ezzel riogattak,tovább is tájékozódhattak volna a témában,hogy hány felől is lehet összeszedni ezt az egészséges szervezetre teljesen ártalmatlan kórt?Mert nem a macska az egyetlen forrása.Aki ennyire retteg tőle,az tartsa üveg búra alatt a gyerekét,mert bárhol elkaphatja,sőt még több ezer féle-fajta veszély leselkedhet rá.
96. 9bbc382386 (válaszként erre: 90. - PáKiMa)
2011. jún. 20. 09:41

Azt is megírtam az első hozzászólásomban,hogy takarítani kellene,illene,aztán ennyi.

Ez az egész fórumindítás a részedről egy idiótaság volt,hisz:


-egy 14éves macska,mely a saját gazdáival él a saját házában:azt nem fogod megreformálni,mert született egy gyermeked.

-takaríts többet,te élsz ott,neked vannak rigolyáid,és ez itt nem fg megoldódni azzal,hogy töröld le a kis-kezét szappanos kendővel és egyéb hülyeségekkel.Gondolom van fogalmad arról hogy kell tisztán tartani a lakást,a padlót :)

95. c33bd8536b (válaszként erre: 89. - B486c9cf7d)
2011. jún. 20. 09:30

Mindig első az ember? Úgy általában az ember, vagy hogy érted?


Tudod, volt nekem egy nagynéném, aki, ahogy belépett a kapumon, azonnal rugott egyet a békésen szundikáló cicámba. Hát, nem a macskát tanácsoltam el...

2011. jún. 20. 09:24
Én nem hagytam egyedül a mászó gyerekemet. Kb. 1 évesek, mikor elkezdenek járni, és még utána se hagytam egyedül. Valaki mindig ott volt vele, vagy legfeljebb beraktam járókába, kiságyba, míg kiszaladtam valamiért. Már csak ezért se értem, mire fel ez a nagy felhajtás. Ha valóban 14 éve él a házban a cica és tisztán van tartva, akkor megint nem értem. Nem vagyok híve a házban tartott állatoknak, de elfogadom, hogy van, aki szereti este például tévézés közben simogatni a macsekot, vagy a kutyát. Keresztszüleim lakásban tartanak egy shar-peit és esküszöm, semmi szagot nem érzek. A lányom, aki minden enyhe illatot azonnal megérez és jelez: Mi ez a szag?????, egy szót sem szól, amikor ott vagyunk. Aludtunk is náluk és nem féltem, hogy elkap valamit. Sajnos nagyobb veszélyben van a városi játszótereken, ahol a kóbor állatok szívesen látogatják a homokozót, ahol a helyi vagányok széttörik a sörös üvegeket és otthagyják az óvszereket. Szóval nem értem ezt a hisztit. Az én apósom bent cigizik a házban. Szó volt róla, költözzünk oda hozzájuk, de eszembe se jutott, mert nem szeretném, ha a gyerekem ebben nőne fel. Akkor még nem volt gyerekem, de előre gondolkodtam. Nekem nagyon felfújt ez z egész.
93. c33bd8536b (válaszként erre: 88. - B486c9cf7d)
2011. jún. 20. 09:23
Írtam én valahol, hogy a gyerek kevésbbé fontos?
92. c33bd8536b (válaszként erre: 77. - Egypt)
2011. jún. 20. 09:12

Elnézést, elkerülte a figyelmemet, hogy legyengült immunrendszerű gyereked van.

Így természetes, hogy nálatok másiok a szabályok, és kiiktattok minden potenciális veszélyforrást.

91. egypt (válaszként erre: 90. - PáKiMa)
2011. jún. 20. 08:13

Nem tudom, már írtam -e vagy csak akartam, az az állatorvos a TV-ben azt mondta, érdemes megelőzésként a gyereknek is rendszeresen féregirtót adni, ha még olyan kicsi, hogy nem lehet vele betartatni a rendszeres kézmosást. Esetleg kérdezd meg a gyerekorvost, lehet -e ilyen picinke is adni és javasolja -e vagy sem.

És mint írtam, és elkeríteném a picit a macskától. Gondolom, vannak olyan helyiségek, amiket csak ti használtok, oda nem engedném be a macskát, míg a kicsi mászik.

90. PáKiMa (válaszként erre: 81. - 9bbc382386)
2011. jún. 20. 08:06
Amúgy köszönöm az értelmes hozzászólást! Igen valóban elég nehéz űberelni a macskát, már azért megpróbálom, nem szoktam mindenkihez dörgölőzni, de majd rászokom... Ha nem szeretnéd, hogy a gyerek szőrt egyen, vagy valami baja legyen az a legértelmesebb hogy költözz el már azonnal! Én valami olyasmire számítottam, hogy moss fel ezzel, vagy tisztítsd ki minden nap az almát, vagy töröld meg ezzel-vagy azzal a kezét! HA el tudtunk volna költözni külön házba akkor már megtettük volna! Épp házra gyűjtünk! DE tényleg rettentő hálás vagyok az idióta beszólásért! A Mennyecske!
89. b486c9cf7d (válaszként erre: 81. - 9bbc382386)
2011. jún. 19. 23:31

Hat persze... bocs, de mar a lanc rangatja itt a kutyat :)

En is szeretem az allatokat, kutyakat mondjuk jobban, mint a macskakat, de nehogymar elfelejtsuk, hogy az elso az ember, aztan jon az allat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook