Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha házi sütiket szeretnék otthon gyártani vállalkozásként, ahhoz kell cukrász végzettség? fórum

Ha házi sütiket szeretnék otthon gyártani vállalkozásként, ahhoz kell cukrász végzettség? (tudásbázis kérdés)


2017. febr. 23. 09:24
Hazi sutiket szeretnék árusitani piacokon,rendezvényeken, vásárokban.Hoogyan valósítható meg?
16. 5e1b581a2e (válaszként erre: 15. - 2e0264df59)
2011. jún. 21. 00:37
Mint magánvélemény,feltétlenül.:)
15. 2e0264df59 (válaszként erre: 14. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 20. 23:02
szóval, egy véleményen vagyunk :-)
14. 5e1b581a2e (válaszként erre: 13. - 2e0264df59)
2011. jún. 20. 21:54

Talán egyszer.De szerintem az nem baj,ha tudja a nagy magyar valóságot.Az ISO-t,a HACCP-t,ezeket a minőségbiztosítási rendszereket az eu nyomta ránk még anno.Igen,szép ipar van belőle bizony.Auditor cégek,meg a rendszer-fenntartásra egy egész apparátus,vagy divízió,de minimum plusz munka a már így is leterhelt munkaerőnek...:(


Valami haszna biztos van,szerintem túl sok a marketing duma körülötte.Nálunk olyan vaskos az ÁNTSZ,hogy az elég lenne rá...No mindegy.

13. 2e0264df59 (válaszként erre: 12. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 20. 21:42

szerintem a HACCP-t azért találták ki, hogy néhány embernek munkát adjon. Ezt most nem pozitív értelemben mondom. Amint említettem a követelmények léteztek évtizedekkel ezelőtt is (persze nem minden amit takar), de... Új iparág alakult ki ezáltal, azokra a cégekre gondolok akik a rendszereket írják (HACCP, ISO, Stb...) és nagyobb egység (több ezer adagra gondolok) működtetése esetén plusz munkaerőt igényel. Ahol erre nincs mód ott meg átok a javából. Mindezek ellenére még mindig nagy a felületesség sajnos, még egy nemzedéknek kell kinőnie magát, hogy a szemléletek megváltozzanak.


De a kérdezőt most már tényleg elrémítjük teljesen. :-) Neki üzenem, ha van módja rá tanulja meg a szakmát ami érdekli mert elhivatott jó szakemberekre mindig szükség van (és őket meg is fogják fizetni) És talán egyszer a saját üzem is összejön :-)

12. 5e1b581a2e (válaszként erre: 11. - 2e0264df59)
2011. jún. 20. 16:16

Igen,de a hangsúly a vizsgálódáson van,nem a bemondáson.Kikerekedni az tud,ami van.Ha nincs ételfertőzés jele,máshol keresik a forrást.Az igazi felelős megtalálása rendkívül fontos a további esetek megelőzése érdekében.


A HACCP iszonyatos adminisztrációs teher,meg egyéb szinte betarthatatlan követelmény.Ha csak egy üzemi konyhát veszel,abból egyet példának:A zöldség pucoláshoz(ami géppel történik ráadáss!)át kellene öltözni másik ruhába...


ÁNTSZ mindig mumus,ez a hivatalos álláspont.:)


Nagyon jó,hogy vannak,szükség van rájuk,máskülönben sokkal több fertőzés lenne,meg miegymás,így van.:)

11. 2e0264df59 (válaszként erre: 10. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 19. 22:42

hát, ha kapnak fülest elkezdenek vizsgálódni és abból sok dolog kikerekedhet :-)


amúgy a HACCP nem olyan nagy ügy ha azt veszed, 20 évvel ezelőtt is nagy részt ugyanezek a szabályok működtek csak kevesebb és nem olyan szigorú adminisztrációval.


ÁNTSZ, meg környék és ellenőr válogatja, hogy mennyire mumus


e mellett nekem az a véleményem, hogy nem baj, hogy ezek vannak, talán kevébé hígul a szakma. Így is néha az eszem megáll amiket látok-hallok

10. 5e1b581a2e (válaszként erre: 9. - Borzoska3)
2011. jún. 19. 10:58

Hát csakúgy nem tudja ráfogni,az ítélethozatal nem bemondásra megy...:) A prejudikálás eléggé felejtős az ÁNTSZ-nél...

Ugyanakkor igazad van: a legnagyobb mumus a HACCP,meg az ÁNTSZ.

2011. jún. 19. 08:16

Ha vállalkozás, akkor ugyanazok a szabályok fognak vonatkozni rád is - mint egy "igazi" cukrászüzemre. Nem a végzettség lesz a legnagyobb problémád ...

A cukrászatnak (is) irdatlan a beruházás-igényessége, először csináljál egy gazdaságossági számítást és rögtön látni fogod, hogy a befektetett tőke megtérülése csak sok-sok év múlva várható, ha addig tönkre nem megy a vállalkozás.

Nekem a tortadíszítés a hobbim, és a családdal etetem meg a műveimet, de annyiért még az életben ki nem tudtam hozni egy tortát, mint amennyiért a hiperekben árulják. Ennek az oka a nagyüzemi volumen, plusz én valódi tojást,diót, vajat stb. teszek a sütibe - ők felturbózott adalékanyagokat.

Létezik még a konyha sarkában működő cukrászat (nem vállalkozás, adót sem fizetnek) ez azért veszélyes, mert ha véletlenül valaki elrontja a gyomrát és a Te sütidre fogja a betegségét, az ANTSZ úgy ellátja a bajodat, hogy a büntetések stb. komoly összegre rúghatnak.

Szóval csak óvatosan...

8. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Herczkunetim)
2011. jún. 18. 22:21
Azért egy akkreditált konyhaüzem sem árt még mellé...
2011. jún. 18. 22:10

igen, kell végzettség

meg csupán egy műhely amily millónyi jogszabálynak megfelelően kell kialakítani. És az engedélyekről már ne is beszéljünk

6. lisa65 (válaszként erre: 5. - 4c30444687)
2011. jún. 18. 19:16
Már nem elég!
5. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - Mmacus)
2011. jún. 18. 19:06
Talán eltárás van e.v. és kft. között, de kft.-ben elég az oktatás megkezdése.
2011. jún. 18. 19:05
Szerintem a végzettség piskóta. :( Én mást szeretnék, de 3 külön helyiség kellene hozzá.
3. lisa65 (válaszként erre: 1. - Herczkunetim)
2011. jún. 18. 19:03
Igen kell! És nem csak az! Rengeteg engedély kell hozzá!
2011. jún. 18. 19:01

Engedélyköteles vállalkozói tevékenység vagy bármely egyéni vállalkozás esetén a szükséges végzettségről a területileg illetékes okmányirodánál kell érdeklődni. Náluk van ugyanis egy nagyon hosszú lista.

Képesítéshez kötött tevékenységet az egyéni vállalkozó csak akkor folytathat, ha a jogszabályokban meghatározott képesítési követelményeknek megfelel, vagy az alkalmazottai, illetve segítő családtagjai között van olyan személy, aki az előírt képesítéssel rendelkezik. Nem elegendő, ha az egyéni vállalkozó vagy alkalmazottja az igazolvány kiváltásakor még képzés alatt áll.

2011. jún. 18. 18:55
Ha házi sütiket szeretnék otthon gyártani vállalkozásként, ahhoz kell cukrász végzettség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook