Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel felújítása, bútorok felfrissítése-olcsón fórum

Panel felújítása, bútorok felfrissítése-olcsón (beszélgetős fórum)


2011. dec. 10. 11:06

Az " ezermesternek " régebbi zámai is megtalálhatóak.

Én rolóra vadásztam, elég régóta mire rátaláltam az oldalra..

Rengeteg dolog megtalálható.

20. 3fd432567f (válaszként erre: 19. - 227fcc13f9)
2011. jún. 19. 09:05
Még nem hallottam róla,utánanéztem,tényleg tökjó! Lehet,hogy feltesszük egyik helyre :) A 2 szoba közt van egy duplaajtó,amit leszedtünk,hogy ne legyen sötét, így egybenyílt a tér, és nagy,tágasnak tűnik :) Oda lehetne egy ilyen jelzésértékű szönyeg...csak félek,hogy a macskám is szeretné...
19. 227fcc13f9 (válaszként erre: 18. - 3fd432567f)
2011. jún. 19. 09:00
Szia! Ajtók helyére nagyon jól mutat a spagetti függöny. Sokféle színben lehet kapni, könnyen mosható.
18. 3fd432567f (válaszként erre: 17. - Vaczila)
2011. jún. 19. 08:56
Igen, én is gondolkoztam,hogy bár a konyhában állítólag eláll évekig, van olyan,akinél így bevált, a fürdőben jó lesz-e...bár tény, hogy nálunk sosincs csukva a fürdőajtó, így nem párás a helyiség (pontosabban, csak arra az 5-10 percre csukjuk be,míg fürdünk). Járólapot párom nem akar, merthogy "hideg", és "sok munka van a lerakásával".ÉN nem értek egyet azzal,hogy hideg, de ha nem,hát nem :)Van egy ajtó, amit nem használunk,oda gondoltuk, felakasztunk valami fali textilanyagot, dehát, nem tudom,olyant hol lehetne kapni... :S
17. vaczila (válaszként erre: 9. - 3fd432567f)
2011. jún. 19. 06:36
A szalvéta decoupage nem tudom hogy egy párás fürdőben mennyire tartós dolog. Szerintem a csempére csempematricát vegyél, vagy öntapadós fóliából is lehet szép mintákat kivágni rá és az biztosan ott is marad. Konyha és fürdő padlójára valószínűleg a járólap a legmegfelelőbb. Lehet hogy nem a legolcsóbb, de ezek nem nagy helyiségek, tehát nem kell sok belőle. Takarítani könnyen és gyorsan lehet és most már nagyon szép mintájúakat lehet kapni. És ha már minden kész, néhány dekoratív textíliával igazán otthonossá lehet tenni. Gondolok a függönyökre, terítőkre.
16. kisj (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2011. jún. 18. 20:14

Ez tényleg a privát szférám volt:D

Világos színű laminált parkettám van, nagyítóval meg ne futkosok, mert sajnos anélkül is lehet kristálytisztán látni a koszt, ugyanis tényleg elektrosztatikusan magához ránt mindent:(

15. 5bfba16667 (válaszként erre: 14. - Era06)
2011. jún. 18. 19:06

Akkor lehet h más minőség, ott én semmit sem látok.

Sajnálom.

14. era06 (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2011. jún. 18. 19:02

Amikor hétágra süt a nap, meglátok minden porszemet a világos laminált padlón, pedig szemüvegem van.

Ennél többet nem akartam adni érte, jobb mint a padlószőnyeg. Naponta fel lehet mosni.

13. 5bfba16667 (válaszként erre: 10. - Kisj)
2011. jún. 18. 18:40

Nyugi már, az életed függ tőle?:)

Lejjebb a pumpát:D

Ne haragudj, ha a személyes privát szférádba sikerült belekontárkodni.


DE!! A világos fa színű laminálton nem látod a port. A cseresznye színűn lehet, azt nem tudom. A világoson tuti nem. Nem egy ismerősömnek van..

Bár nyilván nem nagyítóval rohanok végig a porszemeket hajszolva.


Amúgy meg a vizesblokkokhoz úgysem téma, úgy hogy just relax, és nagy levegőőőőő:)

12. 3fd432567f (válaszként erre: 10. - Kisj)
2011. jún. 18. 18:37
A parketta mondjuk nálunk nem téma, mert előszoba-konyha-fürdő, ahol cserélni kell a PVC-t, oda meg nem tehetünk azért laminált padlót... :)
11. kisj (válaszként erre: 10. - Kisj)
2011. jún. 18. 18:34

jav:

De igen, hülyeség!!

10. kisj (válaszként erre: 8. - 5bfba16667)
2011. jún. 18. 18:32

Nem, nem hülyeség

Takarítottál Te már ilyen laminált csodát?

Szabályszerűen vonzza a port és a piszkot mint egy mágnes. Amit nem látnál a parkettán, azt itt látod.

Takarítani nagyon nehéz, ráadásul mihelyt befejezted, már látod, hogy simán kezdhetnéd újra, mert gyülekeznek a porcicák és egyéb szöszök.

Ráadásul az igen vékony felületkezelése miatt döbbenetesen gyorsan tönkre megy.

Szóval, az olcsóbb a drágább.

2011. jún. 18. 18:25

Köszi a tippeket :) Találtam egy oldalat, azt meg tudom fürdőben csinálni,hogy szalvéta-dekopázst rakok a ronda kék csempére, és így felfrissül kicsit a mintája :) Ajtókkal szerencsére nincs gond, mert nem használjuk őket xD Le van szedve szinte mind, csak a bejárat-konyha-fürdő van meg...

Mondjuk, azokkal az a problémánk,hogy valaki idióta megpróbálta valamivel átkenni,mintha mésszel próbálkoztak volna...és fehérek az ajtók,rajtuk meg ez a meszes valami, csíkokban (ahogy ecset nem egyenletesen elkente). szörnyű...már egy éve itt lakunk lassan, de eddig semmi időnk nem volt, most,hogy leállamvizsgázom én is, végre majd nekiállhatunk. PVC-t újat szeretnénk venni, mert ami most van,egyszínű sárga,és olyan,hogy nem jön le róla a kosz!!! Komolyan...hetente hidegzsíroldóval-forróvízzel kell felmosnom, felmosószer-forróvíz semmit sem ér szinte, pedig aztán nem vagyok egy "piszkos fajták". Ilyen jelenséggel életemben nem találkoztam még.Tapad hozzá a kosz, és nem jön fel, mintha "vonzaná".

És nem,nem csak ünnepekkor takarítok :)

8. 5bfba16667 (válaszként erre: 7. - Kisj)
2011. jún. 18. 18:22
Ez nem feltétlenül igaz. Akinek nincs pénze a parkettára, annak nem drágán, gyönyörűeket lehet csinálni. Legolcsóbb kategóriát is láttam hihetetlenül szépet. Szóval szerintem nem hülyeség.
7. kisj (válaszként erre: 4. - 5bfba16667)
2011. jún. 18. 18:18
A laminált padló (főleg az olcsóbb kategória) a legborzasztóbb dolog a világon. (ócska műanyag cuccok összepréselve, egy minimális vastagságú felületkezeléssel)
6. kisj
2011. jún. 18. 18:14

Nekem az a tanácsom, hogy egy (de inkább több!!!) szakembernek a helyszínen mondjátok el, hogy mit szeretnétek és kérjetek árajánlatot.

Kérdezzetek tőlük jó sokat, hogy mit és hogyan gondolják, aztán ha túl drágák, akkor essetek neki magatok a felújításnak. (természetesen az ő javaslataik alapján)

2011. jún. 18. 18:12
Az ajtókra öntapadós matricából ragasszatok, nagyon szép kis minták vannak, teljesen fel lehet újítani azzal. A linóleum... abból is már csodaszépek vannak, de pl. a konyhát, előszobát ki lehet járólappal rakni. A konyha kb. 3 az előszoba 2 nm, és egy nm-nyi járólap már van 990-től. 4500 Ft plusz egy ezres az anyag, meg lehet oldani.
2011. jún. 18. 18:08

Szia!


A lakáskultúrának szoktak lenni marha jó mellékletei. Esetleg egy olyat kifogni jó lehet.


A pvc-t felszedni, és laminált padlót helyébe rakni? Az nem drága, s lehet nagyon szép. Esetleg átfesteni az ajtókat, ablakokat, falat, tök más színre? Ha magatok csináljátok, csak a festék ára.


Esetleg a csempéket agyon takarítani, és festeni rájuk kicsi díszeket. 1-1 apró kép a falra.


Sok sikert! Ez jó móka is tud lenni.:)

3. agnes1219 (válaszként erre: 1. - 3fd432567f)
2011. jún. 18. 18:06
szióka,én,csak,tanácsólóm,hógy,az akciós.újságókba.körülnézi,hógy,hólmi,ólcsbb.}OBI-stb.}és úgy vásárólni.}meg kérdezi,nincs családtag,aki,túd segiteni?üdv.ágnes
2011. jún. 18. 18:05

Ami még "segíti" a felújításunkat: több réteg! tapéta van a falon,amit át is festettek valamikor fehérre, azt is majd szedhetjük le,hogy megfesthessük a falat...ráadásul ilyen fűrészporos tapéta van, és alatta még legalább 1,vagy 2 féle...

A PVC meg nincs leragasztva, csak lerakva...a régi 30 éves helyett veszünk majd újat. Tudtok tanácsot adni, melyik a legjobb fajta?

Milyen festéket használjunk?

A régi bútorokat át akarjuk csiszolni ,és famintázatú öntapadós matricával felmatricázni - láttunk ilyen ajtókat egy nyaraláskor, és jó ötletnek tűnt, szerintetek ez jó lehet?

2011. jún. 18. 18:02

Sziasztok! Van már tapasztalatotok, hogy olcsóbban hogyan lehetne megúszni a lakásfelújítást? Egy 46 nm-es panelban élünk, másfél szoba...a szobákban parketta van, a többi helyen pedig PVC-amit utálok. A bútorokat nem akarjuk lecserélni(a beépítetteket), mert csak pár évig lakunk itt reményeink szerint, nem akarunk feleslegesen arra beruházni...viszont a lakás kb 30-40 éves...

Várom a tippjeiteket, sokat segítenétek vele!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook