Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két kutya a lakásban. fórum

Két kutya a lakásban. (beszélgetős fórum)


2011. júl. 5. 12:34

Sziasztok!

Rengeteg kérdés kavarog most bennem. Egy nagy szobás, konyhás, előszobás, fürdőszobás lakásban élünk, ahol már él velünk egy labrador kutyus. (Fiú, 2 éves). Őt kiskora óta neveljük. Nem ugat, nyugodt kutya. Most szeretnék egy másik kutyust a menhelyről kihozni. Labradorunk a kisebb , alacsonyabb fajták körébe tartozik, a másik kutyus is hasonló nagyságú lenne, talán valamivel kisebb is. Ő németjuhász, és belgajuhász keveréke. Lány, ivartalanított. Viszont most ideiglenes befogadónál van, kint az udvaron, akkor bemehet, ha otthon vannak az ideiglenes gazdik. Ugatós, de csak akkor, ha elkezd ugatni a sok szomszéd kutya, ő csatlakozik. Szerintetek hozzá tudna szokni, hogy lakásban, bent éljen, és ne ugasson? Labradorunk egyáltalán nem ugat, de félek, hogy az új kutyus ugatna. Éjjelente sok részeg jár az utcánk felé, zajonganak, félek, hogy őket ugatná, és nem akarná abbahagyni. Szobatisztaság szerintetek beállítható nála? Még annyi lenne a gond, hogy jelenleg itthon vagyok egész nap, tehát tudnék vele foglalkozni. De, ha találnék munkát, akkor ugye hirtelen váltás, és itthon lenne hagyva a másik kutyussal napközben. Reggel fél 8-tól mondjuk legkésőbb 5-ig. Reggelente lenne mozgatva, és minden este két órát. Napközben használhatná a másik kutyával az előszobát, a konyhát. Sajnos a többi helyiséget le kell zárnunk a labrador miatt. (számítógép kábelt is rágott már el, stb. ). Mit tanácsoltok? Megpróbáljuk a kutyussal, vagy inkább hagyjuk?

Előre is köszönöm a választ!

18. Zorkusz (válaszként erre: 15. - Berna83)
2011. jún. 20. 19:24

Ezekre en csak a sajat tapasztalataimat tudom leirni,de mivel en sajnos nem vagyok ket kutyas igy nem biztos,hogy helyes amiket irok,de hatha csatlakozik meg valaki es legfeljebb kijavit!


Az en goldim,egy nagy melegszivu maci.O egyaltalan nem irigy,feltekeny,se a kajara,se a jatekaira.O csak a jatekban dominans,ha szaladgal birkozik mas kutyakkal,ott nem szokta hagyni magat,de amugy itthon nem dominans kutya.Ez lehet azert is van,mert o elismer engem falkavezernek,es ha en a hazba valakit beengedek akkor nincs vita.Vagy alkalmazkodik a vendeghez(tudom hulyen hangzik)vagy mehet kulon maganak.A vendeg kutyaknak meg en szabom meg hogy mit lehet meg mit nem,mert az en teruletemen van,nem a kutyam teruleten,mert ez az en teritoriumom,itt indenki csak masodik utanam.Nalunk ezekbol meg sose volt gond.


Ha a ket kutyus kozos helysegben el,no fel,akkor nehez megoldani a kulon dologokat.Mivel a kicsi meg kicsi,es uj helyen van,ezert felfedezi a kornyezetet.Mindent megnez,kiprobal,megragcsal(hat),igy ismerkedik a vilaggal.Epp ezert a kulon jatekot,helyet eleg nehez megoldani.

En hagynam oket,marmint en osszenegdnem a kutyakat es hagynek nekik idot,hogy megszokjak egymast.Mivel itt ket kis kutyarol van szo,igy nagy kart nem tudnak egymasban tenni(szerencsere) persze azert figyelni kell rajuk,de masabb lenne,ha az egyik egy 20-30 kilos nagy kutya lenne,a masik meg egy pottom.


A fekhelyuket inkabb kulon raknam le,hogy nyugodtan tudjanak pihenni,de ha a kicsi atmenne a nagyhoz,en azert sem szolnek.Az egyik kutya ugyis dominansabb lesz idovel,ezt majd lejatszak egymaskozt igy nem szolnek bele,csak ha durvulnak.Akkor viszont hatarozottan odalepnek.


Ahhoz,hogy megszeresse a kicsit,szerintem az kell,hogy sok pozitiv kozos elmenyuk legyen.Egyutt menni setalni,jatszani.HOgy osszekapcsolja a jo dolgokat a kicsi jelenletevel.


Hogy raszolj e ha odakap?Ez attol is fugg mennyire kap oda?Nagyon?Vagy csak olyan "na huzzal mar innen":) tipusu.En nem szolnek.A kicsinek is meg kell ertenie,hogy hol a hatar a nagynal.Es ezekbol elobb utobb meg fogja tanulni,hogy jobb a nagyot beken hagyni.De amikor nem morog,nem bantja akkor viszont nagy dicseret,simi,jutifali,ami epp keznel van!Inkabb azt mondom,hogy a jot kell eszre venni es azt nagyon megjutalmazni.


Meg le kell farasztani mindkettot.Akar kulon kulon vagy egyutt jatszva veluk.A kifaradt,kimozgatott kutyak mar kevesbe csesztetik egymast.


Nehez ez igy neten keresztul.Latni kene oket,milyenek egymassal.

Miket csinalnak napkozben?Hogy telik egy napotok?

17. Zorkusz (válaszként erre: 14. - Havran)
2011. jún. 20. 18:13

Igen,nagyon:))),de ugy latom a tieid se panaszkodhatnak!:)


Imadom a kutyamat!

Most hetvegen is voltunk pecazni,szombat-vasarnap,es termeszetesen vittuk magunkal.Neki maga volt a paradicsom.Rohangalt,uszott.Sokan kutyaval turaztak az erdobe,azokkal is jatszott.Ki is van dolve a dragam:)


Mi mindig visszuk magunkal mindenhova.Az erdobe turazni,usztatni,a kutyasparkba...Hozzank is szoktak jonni kutyas baratok.Igy mindig van valami program neki,es mindig jol lefarad.Na,meg persze mi is:)

16. berna83 (válaszként erre: 12. - Zorkusz)
2011. jún. 19. 13:20

Köszi a linket, amit küldtél. Mindjárt meg is nézem.


Kérdésedre válaszolva a yorki kutyusom tanítva van, igen, az alap dolgokat, mint ül, fekszik, pacsi tudja, ezenkívül sok mindent önállóan tanult meg. Pl. a kell pisilni kérdésnél is tudja, hogy akkor oda kell menni az ajtóhoz, ha kell neki, ezenkívül még több mindent, nagyon okos kutyus. Csak sajnos levegőnek nézi általában a kutyákat, féltékeny rájuk. Gyakran járunk pedig olyan helyre, ahol vannak kutyák, gyakran sétálunk, autózunk. Az udvari kutya is itt van már születése óta és mégis őt is levegőnek nézi. Azért reménykedem, hogy a bolognese kutyust megszokja és idővel megszereti.

15. berna83 (válaszként erre: 11. - Zorkusz)
2011. jún. 19. 13:15

Szia!

Köszönöm szépen, hogy ezt mind leírtad. Ezekre a dolgokra, amiket írtál oda fogok figyelni. Egyébként mindkettő kutya fiú, de a yorki ivartalanított és a bolognese is az lesz. Kicsit szerintem nehéz dolgom lesz, mert a yorki kutyusom nem igazán szeretni a kutyákat. Van egy udvari kutya is, őt is szinte levegőnek nézi. Ez részben szerintem annak tudható be, hogy az utolsó oltásáig karanténban tartottuk, hogy nehogy elkapjon valamilyen fertőzést (sajnos az előző yorkink 10 hetesen halt meg, így a második yorkinál elővigyázatosabbak voltunk). Sajnos az állatorvosunk az első két oltását is megismételte valamilyen oknál fogva, így a karanténból csak kb. egy hónappal később került ki, egy hónappal később kapta meg az utolsó oltását, mint más kutya. Talán ez is szerepet játszik abban, hogy nem jön ki jól más kutyákkal, mivel nála később kezdtük el a kutyákhoz szoktatást.

Egyébként a bolognese kutyus anyukámé, a yorki pedig az enyém, ő is szeretett volna saját kutyust.

Még kérdezhetek?

A kutyák fekhelyét egymás mellett vagy inkább külön-külön helyezzük el? Vagy ennek nincs jelentősége? Ha a kiskutya használja a yorkim fekhelyét is az nem gond?


Az etetést úgy tudom úgy kell megoldani, hogy mindkettőt külön helyiségben etessük és ha nem eszik meg mindet, akkor el kell venni tőle a kaját.


A játékokkal mi a helyzet? Közös játékaik legyenek? Vagy ez sem érdekes?


Ha a yorki odakap a kicsinek akkor szóljak rá?

14. Havran (válaszként erre: 11. - Zorkusz)
2011. jún. 18. 20:13
Látom nálatok is rossz dolga van a kutyusnak:)))))Bárcsak minden kutyus igy élhetne.
13. Havran
2011. jún. 18. 20:09
Nekem 3 kutyám van,2 kistestü, egy keverék ő már idős,van egy westiem és van egy keverék nagytestü, malamut van benne állitólag.A westie és a nagytestü nagyon nagy haverok,ők kb egy idősek.A nagytestü került hozzzánk utoljára,de ő a fönök néha van egy kis terror,de probáljuk kezelni.Nálunk a kajánál kell nagyon oda figyelni.Amugy különösebben nayg probléma nincsen.Idővel ugy is kialakul a falkában a rangsor,és ezt ők fogják tudni kezelni.Viszont ha nagyon baj lesz akkor lehet kell kérni segitséget.
12. Zorkusz (válaszként erre: 11. - Zorkusz)
2011. jún. 18. 00:06

V.S.:)A gogliba beirva mindkettotol olvashatsz.Es Victori a Stillwell,w-el.


Milyen nemuek a kutyik?A bolognese erkezes elott hogy viselkedett a yorki?Miket csinaltatok egyutt?Volt tanitva?

11. Zorkusz (válaszként erre: 1. - Berna83)
2011. jún. 18. 00:02

Szia!


Nekem ugyan csak egy kutyam van,de sok vendeg kutyus megfordult mar nalunk.A 2 hetes mentett pottomtol kezdve a nagyobb utcan talalt kutyan at a vendeg kutyusig,mindenfele.Van egy naplom,ott sok mindent leirtam mar meg kepek is vannak.


Attol is fugg,hogy a sajat kutyad mennyire volt/van szocializalva mas kutyakkal,hogy hozza van e szokva mas kutyak jelenletehez.Ha nem szokott mas kutyakkal talalkozni akkor kicsit nehezebb dolgod lesz.En az enyemet(Goldi) 4 honapos kora ota hordom kutyak kozze.Ezert is,meg mert egy bekes nyugodt kutyus sose volt meg baj ha mas kutya is volt nalunk,sot imadta.


A ket kutyasdi eleg bonyolult dolog.Egyreszt nem mindegy,hogy ki a falkavezer a csaladban.Ha te vagy,akkor te szabod meg,hogy ki mehet be a laksba(akar ember,akar mas kutya).Ha a kutyid erzi magat falkavezernek,es a sajat teritoriumanak erzi a lakast,nem a tiedkent ismeri el,akkor lehetnek gondok.

Itt jon a sorrend,amit a falkavezernek kell felallitani.Te vagy az elso(igy kene lennie)o a masodik,a kicsi a harmadik.Ha van parod vagy szulok egyebek,akik veletek elnek,akkor termeszetesen a kutyak csak utanuk jonnek.Errol sokat olvashatsz a neten,Cezar Milantol,Victoria Stillveltol,vannak videok is a yout...-bon.Nagyon jok!


En elso korben a pozitiv megerositest ajanlanam.Amikor a ket kutya kozeledik egymashoz adj eloszor a nagynak,utana kicsinek jutifalatot.Ne simogasd meg a tiedet ha morog,mert azzal csak azt erosited meg benne,hogy helyes ha morog!Nem nyugtatasnak veszi.Irtad,hogy nagy kajasok,igy ezzel sikert erhetsz el.Valami nagyon finom falatot valassz,amit maskor nem kapnak.

Tehat leuszl a foldre,varod hogy mi tortenik amikor a kicsi kozelit-jutifalat.Ha a nagy nem morog megdicsered,simi.Hosszu folyamat,de megeri.Ebbol a Yorki megtanulja,idovel osszekoti,hogy ha a kicsi a kozeleben van az jo dolog,mert pozitiv dolog eri,a gazdi finomat ad erte.

A masik variacio,hogy amikor a nagy bantja a kicsit,ugymond kikozosited a falkabol.Nem szolsz hozza,ra se nezel,vagy elviszed a masikat onnan.

Ebbol azt tanulja meg,hogy nem eri meg balhezni,mert akkor a gazdi otthagy,es ulhetek magamnak egyedul.


A kutyak falka allatok,ebbol kell kiindulni.

Sajnos ettol erthetobben nem tudom leirni.Ajanlom a videokat.Ott sokkal erthetobben elmondjak,mit is kell ilyenkor csinalni.


En ezeket probalnam meg a helyedben,de nem kell felned,nyugodtan osszeengedheted a ket kutyust,egy yorki szerencsere nem tud nagy kart tenni a kis bolognese-ben,max odapirit neki,de az meg kesobb is elofordulhat,hogy egymas kozt "megbeszelik" kinek hol a helye.


Ha most meg az elejen helyre teszed a dolgokat,hogy kinek hol a helye a csaladban(falkaban) es mit szabad,mit nem,akkor kesobb nem lesz gond.Sok kozos jatek kell,setak,hogy megszokjak egymast es,hogy megtanuljak,hogy jo egyutt.


Atkuldom priviben a V.C. videoit,mert itt sajnos nem tudom belinkelni(nem lehet).

Remelem tudtam segiteni,es nem zavartalak ossze megjobban!:)

10. nemmondod (válaszként erre: 9. - Berna83)
2011. jún. 17. 22:45

Bántani nem,hanem Picur vagy nem vett róla tudomást,vagy féltékeny volt,és félrevonult durcizni.

Maximum morgás volt-de ez is hamar megszűnt...

9. berna83 (válaszként erre: 7. - Nemmondod)
2011. jún. 17. 22:36
Sosem bántották egymást?
8. a6d5a14c21 (válaszként erre: 6. - Berna83)
2011. jún. 17. 22:36

Igen,most már megbékéltek egymással.Mondjuk vannak jobb és rosszabb napok(sosem verekszenek,tehát nem így értem!)mert az öregebb kutyusnak azért van mikor már nincs annyi türelme a yorkihoz.De összebújva alszanak már sokszor,sokat játszanak együtt,ha elviszi a párom az egyiket(pl orvoshoz)A másik keresi hova lett a társa és ugat:)szóval most már szeretik egymást.


Egyedül a kajálás problémás,mert az öreglányom nagy haspók.Úgyhogy ott ott kell lennem,mert képes megenni a kicsinek is a kajáját.

2011. jún. 17. 22:35

Sziasztok!

Nekem két havanese kutyusom van,Picur 2 és fél éves,ő a nagyfiú,a kicsi lány-Fruzsi 7 hónapos.

Eleinte nagy volt a féltékenység,de az első tüzelés után szent lett a béke,és nagy haverok,imádják,és védik egymást.....

6. berna83 (válaszként erre: 4. - A6d5a14c21)
2011. jún. 17. 22:32
Aztán végül megbékéltek egymással? Most már jól kijönnek? Sosem verekszenek?
5. berna83 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. jún. 17. 22:31
Nekem mind a kettő kutyám fiú, de a yorki ivartalanított és a bolognese is ivartalanítva lesz majd.
2011. jún. 17. 22:20

Nekem 4.éve van 2kutyám.

Egy japán spánielem van,Ő már 14 éves.10éves volt mikor meghoztuk mellé a yorkit.A yorki fiú,a japán spániel kislány...hááát nálunk az első 7hónap brutális volt.Bevallom én nagyon sokat sírtam,hogy el kell majd ajándékoznom a yorkit,mert az öreglány nagyon féltékeny volt.Amikor csak lehetett elgyepálta,pedig a yorki nagyon szeretett volna barátkozni.Talán az is baj volt,hogy a yorki kölyök volt és szeleburdi mozgású,a japán spánielem meg már kis nyugodt,sokat alvós nyugdíjas:)


Én amire nagyon odafigyeltem,hogy a "régi" kutyát többet pátyolgattam,hogy ne érezze,hogy mostantól el lesz hanyagolva.Arra is nagyon odafigyeltem,hogy ha a két kutya egyszerre van mellettem,akkor ha az egyiket kétszer megsimogatom,akkor szigorúan két simi jár a másiknak is!Nehogy felboruljon az egyensúly!


Szerintem ez türelem játék igazából.Én semmiképpen nem büntettem az öreget,ha bántotta a kicsit.Határozottan rászóltam,de sose csináltam belőle nagy balhét,nehogy még inkább dacból az öreg bántsa a kicsit "csak azért is" alapon...


Próbálj közösen játszani velük.Talán az segít.

2011. jún. 17. 22:18
x nélkül :)
2011. jún. 17. 22:18

Nekem 2xyorkim van. Nagy a haverság első perctől fogva.

Milyen neműek a kutyáid?

2011. jún. 17. 22:13

Sziasztok!


Arról szeretnék beszélgetni, hogy kinek hogy viszonyulnak egymáshoz a kutyái. Nekem egy 4 éves yorkim van, de nem rég kaptam egy kis bolognese kölyköt. Egyenlőre még a yorki nagyon féltékeny a kiskutyusra, morog rá. Esetleg tudna valaki tanácsot adni, hogy mire számíthatok, meg fognak barátkozni egymással? Hogy segíthetnék nekik ebben? Mindkettőt féltem, nem szeretném ha bántanák egymást. Egyébként meséljetek légyszi, milyenek a kutyusok együtt, miket csinálnak stb.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook