Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gazdasági válság - Mivel növeljem a családi kasszám bevételét fórum

Gazdasági válság - Mivel növeljem a családi kasszám bevételét (beszélgetős fórum)


2011. jún. 17. 17:57

Jártam mosni, vasalni, takarítani, bevásárolni, gyermekre és idősre-betegre vigyázni éjjel-nappal;

nincs csokoládé, üdítő, egy szelet húst veszek vagy 15 dkg kenyeret; és sorolhatnám tovább.

Ha nincs több bevétel, a kiadást kell lefaragni. Nincs mese. Ha túléltem a hatvanes évek elejét, ezeket is átvészelem.

2011. jún. 17. 17:07
Pár éve több állást is betudott vállalni az ember de mamár örül valaki ha egy van, de még sajna azt sem lehet találni, lassan lejár a munkanélkülim és nemtalálok semmit!!! :-(
12. 328aadd89f (válaszként erre: 9. - F796a5926b)
2011. jún. 17. 17:03
Nekünk? Szerintem majd a gyerekeinknek talán jobb lehet, legalábbis bízom benne.
11. mosolyka1111 (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2011. jún. 17. 16:57

Hasonlóan vagyok én is. Az első, amiről lemondtam, a műköröm volt, lehet élni nélküle simán. Fodrászhoz kéthavonta járok vágatni.

Ruhát magamnak ezer éve vettem (régebben szinte havonta vettem egy-egy darabot, de enélkül is ki lehet bírni, főleg, hogy itthon dolgozom).

Előtte azért átlag kéthavonta kajáltunk étteremben, na most talán évente egyszer (és nem is hiányzik, egészen megváltozott a szemléletünk, férjem is azt mondja, hogy amit én főzök, olyat sehol nem adnak).

Sokat költöttünk csokira, meg értelmetlen nasira, az éjjeliszekrényünk fiókja mindig ilyenekkel volt tele. Ez most nincs.

Szinte napi szinten sütöttem régebben sütit, most heti egyszer (őszintén, nem is hiányzik, és nem is kell a túlsúly).

Amúgy mindketten vállalkozók vagyunk, még azt kell mondjam, hogy van munkánk, csak kevesebb, mint régebben. Illetve, mivel a lakosságnak is kevesebb pénze van, lejjebb kellett menni az árakkal nekünk is.

Nyaralni tavaly sem, és tavalyelőtt sem voltunk.

Inkább félreteszünk ezekben az időkben. Nekünk a biztonság az elsődleges szempont ezekben az időkben.

(Van, amire ki kell adni, a rezsin és a kaján kívül, pl. a lányom nyelviskolája, néha maszek doki, ha kell, stb. )

Mi így igyekszünk átvészelni.

10. Gaby76 (válaszként erre: 9. - F796a5926b)
2011. jún. 17. 16:56
15?
2011. jún. 17. 16:54
Szerintetek hány év múlva lesz jobb ? (Azt nem írom, hogy vége lesz a válságnak, csak hogy jobb lesz )
8. Gaby76 (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2011. jún. 17. 16:46
Pont a szomszédaimon látom, hogy mennyire b baromságokra költenek. Pl. képesek 2 ezer euróért kifestetni az önkormányzati bérlakást, miközben én saját kezűleg festettem ki a lakás minden helyiségét, csak a festéket vettem meg. Néha olyan baromságokat megvesznek, hogy nem értem, miközben rettenetesen szegények :-(
2011. jún. 17. 16:44
Régebben költöttem olyasmire, hogy kozmetikus, fodrász, manikűrös és persze rendszeresen vásároltunk ruhákat. Most már évek óta egyikhez sem járok, a hajamat a férjem festi be, ruhát magamnak csak végszükség esetén veszek, a férjemnek kicsit gyakrabban, mert ő eljár dolgozni, én itthon dolgozom. Nem járunk étterembe, én főzök. Nem szoktunk nyaralni, se kirándulni. Maximum elmegyünk egy napra valahova, és viszünk ennivalót magunkkal. Keveset használjuk az autót is, ha nem muszáj, inkább nem. Jobban odafigyelünk arra, hogy spóroljunk az árammal, a fűtéssel, mindennel. Ilyesmikre gondolok. Tisztában vagyok vele, hogy van sok család, amelyik ezekről már nem tud lemondani, mert sosem futotta rá. De vannak sokan, akik észre sem veszik, milyen baromságokra költenek. Mi is panelben lakunk, ráadásul nem is a miénk. Pont a válság előtt nem sokkal mentem férjhez, nem jött össze a lakásvásárlás, 4 év alatt 3x költöztünk. nem látom rózsásan a jövőt :-(
6. Gaby76 (válaszként erre: 3. - Zhalll)
2011. jún. 17. 16:37
magyar-szlovák-cseh-német-angol. az első kettő a fő nyelv, könyveket is forditottam, de inkabb szakirodalmat szoktam
2011. jún. 17. 16:33

Ezen én is sokat gondolkodom nap mint nap.

Főleg hogy 10,5 hónapos a kislányom, és még nem dolgozom. A kiadásunk sok (nem luxus dolgokra költünk) csak ami kell, és csak a számlák. Ezeket panelban ettől jobban nem lehet csökkenteni mint amennyire mi lecsökkentettük! Hamarosan pont ez miatt visszamegyek dolgozni. Akkor talán tudunk félretenni egy keveset.

Jelenleg sajnos ez nem nagyon megy! :(

2011. jún. 17. 16:33

Sziasztok!


Mint tudjuk a kiadások nőttek,bevételek csökkentek.

Sokat tenni szerintem nem lehet,mert a rezsit fizetni kell,enni meg kell, és ha magunknak nem is,de a gyerek(eknek)ruha,cipő kell.

Én remélem kifelé megyünk már ebből,és végre észhez tér a kormány.....(no politika)

2011. jún. 17. 16:31

Mi is akadozunk.Már ausztriai meló is csak apránként.A cégben mindegyikünk át lesz jelentve részmunkaidőre.Napról napra lehet észrevenni hogy rosszabb lesz.És szerintem még nem értük el a mélypontot.Pedig a nyugat -magyarországi régió kedvezőbb helyzetben van mint a másik oldal.Igen,talán a kiadáscsökkentés a megoldás,de azért mindennek van határa.Tudjátok miben látok fantáziát?!Törpemalac tenyésztés.Nem vicc,nézzetek utána a neten.Drága,és komoly kereslet van rá...

Gaby,Te milyen nyelven fordítasz?

2011. jún. 17. 16:06
Hát, én is szoktam ilyeneken gondolkozni. Valójában a váláság miatt még a vállalkozások is rosszabbul mennek. Nekem kettő is volt, a válság alatt az egyiket felszámoltam, mert veszteséget termelt. Konkrétan az internetes ruhakereskedelem volt. Ezen kívül fordítok, az még működik, de egyre többen akarnak fordítani, és egyre kevesebbet akarnak érte fizetni. Én a kiadások csökkentésében látok némi megoldást. rengeteg dologról le lehet mondani. meggazdagadni ebből nem lehet, de segít a megélhetésben
2011. jún. 17. 15:51

Az elmúlt évek alatt gyakorta hallani, hogy már kifelé haladunk a válságból meg, hogy még csak most etőzik igazán.

Na igen tetőzik de nem arányosan. A kiadások a mérleg egyik oldalán folyamatosan nagyobb súlyt nyomnak mint a bevételek.

Számlák, napi kiadások és még sorolhatnám.

Hmmm hamburgeradó :-) kemény nem?


Sokszor azon agyalok, mihez kellen kezdenem, hogy növelhessem a családi kassza bevételét persze legális kereteken belül. Vállalkozás, egy ötlet, milyen dolog vezethet ahhoz az úthoz, hogy több maradjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook