Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyaralás és otthon hagyott háziállatok fórum

Nyaralás és otthon hagyott háziállatok (beszélgetős fórum)


19. Gaby76
2011. júl. 14. 18:12
hazajöttünk a nyaralásból. 8 napot voltunk távul. az első 5 percben furán, majdnem ellenségesen néztek rám, aztán körbeszimatolták a csomagjainkat, és elkezdtek "rendet rakni". Amikor elindítottam a mosást, felborították a ruhaszárítót, és akkor tudtam már, hogy megint minden a régi :-D
18. Gaby76 (válaszként erre: 17. - *Murmi*)
2011. jún. 18. 10:40
Nálunk az első cica magányossága olyan kemény volt, hogy egész nap csak feküdt, nem engedte, hogy hozzáérjünk, hogy megsimogassuk, fújtatott, harapott, bepisilt... Amikor kapott egy barátot, mindez megoldódott egy szempillantás alatt
17. *Murmi* (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2011. jún. 17. 19:57

Nem, ő sem mozoghat az egész lakásban, a hálószobába és a nappaliba nem mehet be felügyelet nélkül, de már megszokta, nincs vele gond, és ő már idős cica, tényleg szinte egész nap alszik.

Nem szomorú, ő mindig is egyedül volt, így szokta meg

2011. jún. 17. 17:51

Nekünk 2 cicánk van(tesók).Sajnos nekünk nem megoldható hogy valaki vigyázzon rájuk,vagy etesse őket míg távol vagyunk.Ezért visszük magunkal őket cicahordozóba+felszerelés.Először nagyon féltünk hogy elcsavarognak,de visszajöttek mindig,idegen környezetben is.Persze ez csak belföldön érvényes,és olyan helyeken ahová lehet cicát vinni.Amúgy voltak már egyedül is 6 napig amikor megoldható volt az ellátásuk.Nem felejtettek el minket,sőt hiányoztunk nekik,kerestek nyiszákoltak utánunk.Ne aggódj!Egy ilyen kis állatkában nagyon sok szeretet és hűség van.Nyugodt szívvel nyaraljatok!

Szép nyarat,jó időtöltést!Üdv:Márti

15. Gaby76
2011. jún. 17. 15:57
Az egyik cicánk, Béla, nagyon pánikolós és nagyon ölben ülős. Főleg miatta aggódom. De mindkét macskasyttert ismeri, szóval nem szabadna bajnak lennie. Csak ezek 3-an olyan hatalmas rosszaságokat el tudnak követni... Kirúgják az ablakból a szúnyoghálót, meg hasononlók..
14. c33bd8536b (válaszként erre: 10. - Gaby76)
2011. jún. 17. 15:48

Megértem a problemádat. Évekig úgy mentünk nyaralni, hogy a szomszédnak kulcsot adtunk, aki etette a cicceket, és este beengedte őket a házba.


Most már könnyebb. Van egy barátunk, aki ideköltözik, ha elutazunk. Így sokkal nyugodtabbak vagyunk.

13. g_eszter (válaszként erre: 12. - G_eszter)
2011. jún. 17. 15:48
De a lényeg: nagyon fognak örülni nektek, ebben biztosak lehettek.
12. g_eszter (válaszként erre: 10. - Gaby76)
2011. jún. 17. 15:46

Azt elhiszem sok 3-an jól rosszalkodnak együtt :)

Szerencsére az enyémet nem viseli meg annyira az egyedüllét, bár otthon az anyukáméval nagyon próbálkozik barátkozni(de lehet, hogy csak azért van, mert az enyém fiú, anyukámé lány).

11. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2011. jún. 17. 15:45

Butaság! Évek után is emlékezik rád a cicád!


Az enyémet ellopták, és megszökött. Öt hét után jött haza. Soha nem láttam még olyan hálát, mind amikor végre hazatalált. Napokig a nyomunkba járt, csak úgy tudtunk elmenni itthonról, hogy odaadtuk neki a férjem fürdőköpenyét, hogy azon aludjon. Ott éérezte a gazdi illatát, és megnyugodott.

10. Gaby76 (válaszként erre: 9. - G_eszter)
2011. jún. 17. 15:43
Igen, 3, először csak egy volt, de nagyon szomorú, depressziós, kellett mellé társaság. A harmadik cica az utcáról sétált be hozzánk. Összeszokott csapatról van szó. Ha rosszalkodnak, azt is egyszerre teszik :-)
9. g_eszter (válaszként erre: 6. - Gaby76)
2011. jún. 17. 15:41
Azt csak később olvastam, hogy nektek 3 van.
8. Cilumiluci (válaszként erre: 2. - *Murmi*)
2011. jún. 17. 15:40
Igen,így van:)
7. g_eszter (válaszként erre: 6. - Gaby76)
2011. jún. 17. 15:40

Szerintem, ha gyakran rájuk néznek nem lesz nagy baj. Én sokszor akár 8-9 órát nem vagyok itthon, de az enyém jól viseli és nem rosszalkodik. Persze, amikor hazaérek alig várja, hogy doromboljon.

Írtad, hogy reggel és este rájuk néznek, így nem aggódnék.

6. Gaby76 (válaszként erre: 4. - G_eszter)
2011. jún. 17. 15:38
A mi cicáink emberek társasága nélkül lesznek, három macskát senkihez sem lehet átköltöztetni
5. Gaby76 (válaszként erre: 2. - *Murmi*)
2011. jún. 17. 15:37
Ja, most vettem észre, hogy egy cicátok van. Nem szomorú egyedül? Nekünk 3 van, így hármasban néha túlságosan is vidámak :-)
4. g_eszter (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2011. jún. 17. 15:36
Nekem csak 1 éve van cicám, de haza szoktam vinni anyukámnak. A macska nem felejt el titeket. Sőt! Úgy tud örülni, amikor ismét látja a gazdit! :)
3. Gaby76 (válaszként erre: 2. - *Murmi*)
2011. jún. 17. 15:36
Ti hagyjátok, hogy az egész lakásban mozogjanak, vagy bizonyos helyiségbe vannak olyankor beengedve? A mi cicáinkat nem lehet a nappaliban hagyni felügyelet nélkül, mert megrágják a szobanövényeket, stb. A hálószóbában meg a folyosón lesznek. Egyébként szinte egész nap aludni szoktak.
2011. jún. 17. 15:34

Mi is itthon szoktuk hagyni a cicánkat, bár szintén fájó szívvel...

de ez butaság h elfelejt, úgy fog örülni nektek mikor hazaértek mint még soha :) nem lesz vele semmi gond!

2011. jún. 17. 15:32
Szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat, amennyiben jártatok már hasonló ciőpben. Nyaralni megyünk 8 napra, és itthon hagyjuk a cicáinkat. Fájó szívvel tesszük, de még 2 kilométernyi autózást se nagyon bírnak ki. Itthon ketten fognak rájuk vigyázni, a szomszédom reggel, édesanyám este. nem is ez a baj, de hogy fogják vajon viselni? Azt mondják, a macskád 3 nap alatt képes elfelejteni. vagy ez butaság? A cicák 5 éve vannak, azóta 1 napot sem voltak nélkülünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook