Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Anorexiás voltam...nem is tudtam... fórum

Anorexiás voltam...nem is tudtam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anorexiás voltam...nem is tudtam...

1 2
41. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 38. - Muabid)
2012. nov. 8. 08:50
szerintem többnek látszol, de csini vagy.
40. mellesleg2 (válaszként erre: 39. - Mellesleg2)
2012. okt. 30. 10:43
Bocsi az e- mail címem a következő: mellesleg2@citromail.hu
2012. okt. 30. 10:35

Olyan jelentkezők segítségét várom a szakdolgozatom megírásához, akik jelenleg evészavarral küszködnek, illetve olyanokét, akik már gyógyultak, tehát "túl vannak rajta".


A vizsgálatomnak fő része, hogy az anorexiás vagy bulimiás betegek elmeséljék, hogy hoyan lettek betegek (okok,önismeret,család,barátok,kórtörténet lefolyása,gyógyulás,szakember, milyen segítséget kaptak,és a legfontosabb,a diagnózis ( PL:A TÍPUSU ANOREXIA STB.)és természetesn teljesen anonim, az eredmények nem lesznek publikusak.


Akinek felkeltette az érdeklődését, az alábbi e-mail címre elküldheti kórtörténetét.

Előre is köszönöm!


Üdvözlettel: Tünde

38. muabid
2012. ápr. 10. 10:50
170 cm 55 voltam aztán 59 re felmentem és utana 46-48közt ingadozok...és már 2 hete normalisan eszem sok vitamin gyümölcs zöldség husok és egeszseges ételek.és igy vagyok boldog.mindig jo a kedvem és szexualis téren sincsenek problémáim:D mármint a kedvvel..értitek:D max 3 naponta nezem a mérleget de semmi nem változik 3honapja ennyi vagyok stabilan és nekem igy jo...föleg h modellkedek is.
37. 5e1b581a2e (válaszként erre: 17. - Kanalasorvosság)
2011. júl. 3. 13:20
Hát ez elég baj!!!:S
36. b73e24f31f (válaszként erre: 35. - Ami.)
2011. jún. 23. 18:22
Hát ja! Most már én is így gondolom!
35. Ami. (válaszként erre: 8. - B73e24f31f)
2011. jún. 23. 13:51
Úr isten!Annyi buta kis csaj van,már bocsánat..főleg egy pasi kedvéért..neki biztos az összes kockája megvolt...jegyezzétek meg,soha senki kedvéért ne változtassatok,bármit tesztek önmagatokért tegyétek!
2011. jún. 22. 02:56
Elfelejtettem még hozzátenni hogy 25 éves vagyok 160cm szóval nem tudom hogy mi lehet a probléma hisz gyümölcsöket, zöldségeket is eszek, és nem csipegetek hanem van hogy zabálok mégsem vagyok több 40 kilónál. Ennyi.
2011. jún. 22. 02:53

Sziasztok!


Nekem is van egy gyermekem. Azt hittem hogy majd meghízok miután megszületett a kislányom, de nem.

Én is már próbálkoztam mindennel béres csepp, torta. csoki, zsíros kenyér szalonna, és mégis 37-40 kiló közt mozgok. Ez nagyon nem jó, se vitamin nem segít se az étel legyen az bármennyire zsíros is. :( Ötlet?

2011. jún. 19. 15:40
én is voltam anorexiás 15-16 évesen, hogy miért kezdtem el fogyózni ma sem tudom, az tuti, hogy nem pasi és nem a modellcsajok miatt (akkoriban nem érdekelt az ilyesmi). talán az volt az ok, hogy gimisen kollégista voltam, szigorú keretek között tartottak minket és egyedül ebbe volt beleszólásom: eszem vagy sem. A mai eszemmel fel nem foghatom, ogy hogyan bírtam napi 2-3 almán élni, mellette persze tornázni jó sokat. Sikerélmény volt minden leadott kiló. És még mindig fogyni akartam! Hihetetlen, hogy eltorzul ilyenkor az ember testképe! Így fogytam le úgy 20 kilót, amikor nyárra hazamentem, anyu nem ismert rám. Persze már nem menstruáltam, hullott a hajam, csúnya volt a bőröm. Anyu mondta, ha nem szedem össze magam, pszichiátriára küld. Meg a háziorvos elbeszélgetett velem, elmondta az anorexia egészségre gyakorolt káros hatásait, hogy nem lehet majd gyerekem, az idegrendszerem is tönkre mehet, mert a szervezet az idegszálakat védő zsírréteget is lebontja stb... na, ezek hatottak, szerettem annyira magam, hogy nem akartam tönkremenni. Nem mintha könnyű lett volna hízni, hogy szedjek fel 20 kilót, hogy az ne zsír legyen? Néha átcsapott bulémiába a dolog, hiszen egy tányér főzelék is rengetegnek tűnt az előző semmihez képest. De hányni utáltam, így arról hamar leszoktam :)Valami hasznom is lett a dologból: gyógyulásom útján sokat olvastam az egészséges életmódról, így most eszerint élek, sokat sportolok, én teljesen meggyógyultam. Szépen lassan, pl. évekbe tellett, mire megint ettem felvágottat, vagy fagyit, de cukros üdítőket a mai napig nem iszok. Ma már nem vagyok képes éhezni egy fél napot sem, nincs lelkiismeretfurdalásom a sütitől, csak beérem egy szelettel.
31. b73e24f31f (válaszként erre: 29. - Ad93f181e9)
2011. jún. 19. 12:44

És persze ő csodálatosan jóképű, izmos, szálkás barna testű görög Isten volt, mi?

Na az én véleményem megvan a férfiakról az biztos, tisztelete a kivételnek, de: a férfiak zömének csúnya, elhanyagolt bőre van, hájas teste, még akkor is, ha vékony, a szőr ott is nő ahol már nem kéne és mit sem törődnek azzal, hogy undorító. Öltözködni nem tudnak, a fürdésen kívül nem adnak magukra. Hányni tudnék az ilyen férfiaktól! És általában ezek azok akik a legnagyobb mellénnyel kritizálják, ha egy nőnek véletlenül le van pattanva a körömlakk a körméről!

30. tökvirág (válaszként erre: 29. - Ad93f181e9)
2011. jún. 19. 11:59
Aki ilyet mond, azt ugy kupan vagnam, hogy a fal adna a masikat, foleg hogy az 58 az tenyleg nagyon nem sok...
2011. jún. 19. 11:57
A férfiak magas mércét állítanak fel manapság. Én egy 170cm es 58 kilógrammos lány vagyok, és tegnap közölte egy srác, hogy akkora vagyok, mint egy busz, nem fér el tőlem...
28. Kanalasorvosság (válaszként erre: 27. - Szimba)
2011. jún. 19. 11:11
A pasik nagy része a párja unszolására alig fogékony. Ami hat az vagy egy közeli ismerős ilyen okból történő betegsége, ami megrettenti őket vagy a sajátjuk! Nah meg ha mondjuk a munkahelyen a csajok elkezdik cseszegetni ezzel :)
27. szimba (válaszként erre: 17. - Kanalasorvosság)
2011. jún. 19. 07:56
Ez így van, én is cseszegetem a férjemet, hogy ledhatna pár kilót. :) De nem azért, mert a vékony pasik tetszenek (sőt!), hanem mert a hasi elhízás veszélyes... Az a baj, hogy tényleg nem érdekli még ez sem.
26. szimba (válaszként erre: 12. - N.Eszter)
2011. jún. 19. 07:53

Nem mindenkire hat egyformán a hashajtó. :)

Engem már három napja hashajtóztak, mire végre (a műtétem után 6 nappal először) el tudtam menni wc-re. :)

25. N.Eszter (válaszként erre: 22. - B73e24f31f)
2011. jún. 18. 17:44

Az a baj, olyan célokat tűznek ki az orvosok, ami túlzás, pláne egy anorexiásnak.

Nekem volt ilyen ismerősöm.Nagyon szép arcú, magas lány.58 kiló volt a kitűzött cél, ennyit kellett elérni az orvos szerint.Ez rengetegnek tűnt a 45 kilós lánynak.Miért nem 50 kilót mondott az orvos?Már az is nagy eredmény lett volna.

A másik dolog: elég durva, de amikor a lány kórházban feküdt, akkor választotta őt ki egy divattervező, aki onnan válogatott modell lányokat.Ő nem is találta túl soványnak, jó lett volna a kifutóra.

24. b73e24f31f (válaszként erre: 23. - N.Eszter)
2011. jún. 18. 17:17
Nem köszi, már nem élek vele :)
23. N.Eszter (válaszként erre: 21. - B73e24f31f)
2011. jún. 18. 14:34
Én se, csak majdnem.Nincs az a záróizom, ami ellenáll egy kis pohár ricinusolajnak.Próbáld ki, de WC legyen a közelben!
22. b73e24f31f (válaszként erre: 17. - Kanalasorvosság)
2011. jún. 18. 12:25

Pszichológus! Ugyanis ez olyan betegség, hogy nincsen betegségtudat, és mellé kapsz torz testképet is, így hiába van a szemed előtt a probléma, nem látod, mert az agyad máshogy működik, mint ahogy kéne. Én is csak azért kezdtem el visszahízni pár kilót, mert meg lettem fenyegetve, de hosszú távon nem vezetett ez sem eredményre, mert utána ugyanúgy lefogytam, vagy ugyanúgy kövérnek láttam magam és tüneteket produkáltam. Ezt csak úgy lehet gyógyítani, ha a környezet segít benne, és nem azzal, hogy egyél már egyél már, hanem ha az ember olyanokkal van körülvéve, akik az önértékelését segítik, olyan célokat tenni az illető elé, amiben sikerélménye van, nagyon nagyon hosszú gyógyulási folyamat ez, ha ugyan ki lehet belőle gyógyulni.

Akinek lehetősége van a beteg személyt pszichológushoz hordani, az vigye!

21. b73e24f31f (válaszként erre: 12. - N.Eszter)
2011. jún. 18. 12:18
Én nem f.stam be sosem mert rendesen működnek a záróizmaim :)
20. Esly
2011. jún. 18. 09:07

Én 3 gyereket szültem és 44 kg vagyok, ilyen a testalkatom sajnos.

+15 kilónak örülnék!!

19. N.Eszter (válaszként erre: 18. - Zsezso23)
2011. jún. 18. 08:31

A pasi lehet, hogy nem, de önmagadért meg kell tenni, ha túlsúlyos vagy.A kövérségbe többen belehalnak, mint az anorexiába.

Csak azok nem híres modellek, hanem Bözsi néni a szomszédból.

2011. jún. 18. 08:01

Szia ezt mindenkinek írom egy pasas nem érdemli meg hogy foggyunk érte ha így nem tetszünk nekik,mehet a picsába!Bocsi a kifelyezésért Tapasztalatból mondom!

Ja és gratulálok neked!

Üdv.:Zsóka!

2011. jún. 17. 22:45

De a kérdés nekem(pasiként) hogy mit lehet egy anorexiás csajnak mondani hogy észrevegye hogy baj van? Nektek mit lehetett volna mondani vagy mit mondtak amitől észre tértetek volna?

Mert amikor egy csont vékony csajtól megkérdeztem hogy nem sovány-e akkor úgy lecseszett hogy mit szivatom az alakjával hogy csak néztem!


Egyébként a pasiknak is mondják a csajok hogy pocakosodnak vagy hasonló! A különbség hogy őket nem érdekli annyira...

16. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Csiga1170)
2011. jún. 17. 19:17

Azért nem hallani annyi ilyen történetet pasikról, mert nem járnak össze ide fogyi klubozni :)


Viccet félretéve, a férfiakat érintő anorexiát más névvel illetik, manorexiaként említik, és jellemzően az ifjú korosztályban nő a gyakorisága. Bulimiás férfiak is vannak, csak kevesebb mint amennyi nő. Ezen kívül inkább a férfiakra jellemző a túledzés szindróma, amihez társulni szokott az egy táplálkozási zavar, amit inverz anorexiának hívnak. Ez azt jelenti, hogy hihetetlen mennyiségű ételt zabál, de közben napi sok-sok órát edz, de hiába, mert nem látja elég kigyúrtnak magát.

2011. jún. 17. 18:56

Gratulálok neked, hogy meggyógyultál. Az én kisebbik lányom 15-17 éves kora között volt anorexiás. Őt az iskolaváltás, és a versenyszerű sport abbahagyása viselte meg. Az egyik osztálytársa meggondolatlanul azt mondta neki, hogy

amióta nem sportolsz, megnőtt a feneked...

Egyébként tökéletes maradt az alakja azután is, hogy abbahagyta a versenyszerű sportot./szinkronkorcsolyázott/.

Szörnyű évek voltak, az egész családot megviselte.

Most 23 éves és gyönyörű szép. Sokat sportol most is hobbiból /zumbázik, aerobikozik/, de semmit sem visz túlzásba. A régi fotóit, abból az időből elborzadva nézi. Büszke vagyok rá, mert Viki a saját erejéből gyógyult meg, a pszichológus csak rontott a helyzeten.

14. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Csibe82)
2011. jún. 17. 18:37
jézusom....a 9 éves kislányom most 33 kg.... és normális testsúlya van....
2011. jún. 17. 16:22
Nekem ezek horror történetek.
2011. jún. 17. 15:24

Azt nem értem, hogy lehet állandóan hashajtózni?

Én életemben talán 3x vettem be, köztük egy alkalom, amikor szülés után adták,hogy tudjak WC-zni.

Hát én nagyon nagy bajban lettem volna, ha nincs WC 1 perc alatt elérhető távolságban.Így is majdnem bef.stam.

Aki mindig hashajtózik, az nem csinál be?Ezt most komolyan kérdezem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook