Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használtok olyan kozmetikumot, amelynek a gyártója állatokon tesztel? Ki tudja mennyire megbízható a peta adatbázisa? fórum

Használtok olyan kozmetikumot, amelynek a gyártója állatokon tesztel? Ki tudja mennyire megbízható a peta adatbázisa? (tudásbázis kérdés)


16. Sort (válaszként erre: 4. - Sort)
2011. jún. 16. 23:16

nem voltam ott, ezért kérdezem, hogy ez az adatbázis megbízható-e szerintetek? Otthon is inkább azokat választottam, akikről gy tudtam, nem kísérleteznek, illetve azokat biztosan nem, akik ki is mondták, hogy tesztelnek állatokon.

Amúgy meg, e nem annyiból áll, hogy a patkány lábát bekenik kenőccsel. A egyes esetleges káros anyagokat többsörös dózisban kaják a kísérleti állatok, sokszor a bőrük szétreped, fekélyes lesz a sok méregtől.

2011. jún. 16. 22:35

Nem használnék ilyet. Nem is használtam soha.

A megbízható nagyobb gyártók nem is tesztelnek állatokon. Ahol van állatvédelem (merthogy otthon nincs) nem is élnének meg az ilyen cégek.


Láttam már klinikán ketrecbe zárt síró beagle kutyákat...

Szívem szakadt meg értük.

14. g_eszter (válaszként erre: 11. - Keszani)
2011. jún. 16. 22:30

erről külön fórumot lehet nyitni.


A kérdésre válaszolva: vajon mit nem teszteltek soha állaton? Nem részesítem őket előnyben.

13. keszani (válaszként erre: 12. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 16. 22:25
igen, csak elterelődött a téma...sorry
2011. jún. 16. 22:24
nade a topiknyitó a kozmetikumokról beszélt
11. keszani (válaszként erre: 10. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 16. 22:20

igen. ez egy más téma.

nem tudhatod,h mit csinálnak velük, hova mit dugnak és az ennyire fáj nekik.

nem darabolják fel poénbol? azt akin tesztelnek nem, de másokat igen. állatokat kínoznak és szerintem ez is oda tartozik. és aki állatot kínoz, ami egy élőlény, ugyanugy mint az ember lélegzik és érez, az nem áll messze attol,h embert is bántson.

2011. jún. 16. 22:14
Aztán ugyan miért szenvedne? Nem dugnak a seggébe abortuszkanalat, nem darabolják fel poénból, semmivel sem szenved többet, mintha megennéd. Mert állatot azért szoktál enni gondolom.
2011. jún. 16. 22:09
én nem vállalnám fel ilyen büszkén,h nem érdekel,h állaok szenvednek azért,h nekünk jo legyen.
8. c42aaaac41 (válaszként erre: 4. - Sort)
2011. jún. 16. 22:06
Ott voltál a laborban,hogy ilyen biztos vagy benne,hogy nem tesztelték állatokon?
2011. jún. 16. 22:00

Nyugodj bele, a gyógyszert is először állatokon próbálják ki.


És a Luis Vuitton PunciCSILLÁM 135G prototípusa inkább a patkány lábára növesszen egy 4 centis tyúkgombát, mint egy ember arcára.

6. keszani (válaszként erre: 5. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 16. 21:58

nem csak patkányokon kisérleteznek...és ŐK is éreznek!!!!!!!

amugy meg gyogyszereket is kisérleteznek embereket láss példát amerikába, és még fizetnek is érte...és jelentkeznek rá az emberek...csak ezeknek az állatoknak nincs választásuk!!!

2011. jún. 16. 21:54
Hát azért most azt hogy egy krémmel lekennek egy patkányt, nehogymár az évezred legsúlyosabb problémája legyen.
4. Sort (válaszként erre: 2. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 16. 21:51
Én amíg Magyarországon laktam olyan gyártóktól vásároltam, akik nem eszelnek állatokon. És soha nem le semmi bajom. Szóval ez nem egészen így működik.
3. keszani (válaszként erre: 2. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 16. 21:49
jah, nem te szenvedsz, hanem egy olyan lény, akinek nem lenne rá szüksége és ez miatt ketrecekben tartják egés életükbe, és kitudja milynen kinokat éreznek...
2011. jún. 16. 21:45
hát inkább állatokon teszteljen, mint rajtam :D
1. Sort
2011. jún. 16. 21:38
Használtok olyan kozmetikumot, amelynek a gyártója állatokon tesztel? Ki tudja mennyire megbízható a peta adatbázisa?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook