Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok tanácsolni egyszerű, mégis isteni torta receptet? fórum

Tudtok tanácsolni egyszerű, mégis isteni torta receptet? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 16. 21:25
Mint anyósjelölt - meg lehetne "vesztegetni" zserbóval is.
2011. jún. 16. 21:24
vagy a Sacher torta, ha szeretik az ilyesmit
2011. jún. 16. 21:20

Szia,


a dolog nem egyszerű, de nem kivitelezhetetlen. Sokat segítene, ha tudnám, hogy milyen gyömölcsöket szeret az anyósod, vagy azt, szereti-e az olajosmagvakat?


Ha a gyümölcsöt szereti, én egy linzertortát vinnék, termoszban pedig lehűtött vanilia puding, és az anyósod által szeretett gyümölcsöt.


Megérkezés után a gyümölcsöt megmosnám, lecsepegtetném, a pudingot a torta közepébe önteném, a gyümölcsökkel díszíteném, és úgy tenném be a hűtőbe áthűlni.


De készíthetsz egy sima piskótatortát, cérnaszállal felszeletelném előre, és a krémet külön vinném hűtőtáskában, majd az anyósodnál kenném meg, kb 10 perc alatt, mellyel elkerülheted azt, hogy megromoljon vagy szétcsússzon a torta.


Tudom, hogy az írtad, otthon szeretnéd elkészíteni, de a nyári melegben, hűtés nélkül szerintem nem bír ki ekkora utat.

2011. jún. 16. 21:13
Ne feledd! Anyósjelölt! Ilyennel be lehet vágódni!
2011. jún. 16. 21:11

Én legutóbb ezt csináltam: [link]

Ha tejszinhabpótló porral csinálod, tartós tejjel, akkor biztosan nem romlik meg.Én is úgy csináltam, mert az oviba vittem kerti partira.

7. kukla (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. jún. 16. 21:09
Köszönöm szépen:) Megnézem...
6. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Kukla)
2011. jún. 16. 21:08
Nézd meg a Charlotte tortát: ízesített túró kupacban, és a piskótatekercs felszeletelve, ezzel beborítva. Jól lehűtve, fóliával letakarva kibírja az utat. És még mutatós is!
5. g_eszter (válaszként erre: 4. - Kukla)
2011. jún. 16. 21:08
pudingos krem szerintem kibírná vagy valamilyen vajas krém.
4. kukla (válaszként erre: 3. - G_eszter)
2011. jún. 16. 21:06
köszönöm szépen, csak attól tartok, hogy megromlik amíg odaérek..
2011. jún. 16. 21:05
tortalapot megtöltöd gyümölcsös-joghurtos-tejszínhabos krémmel, ez nagyon gyors és könnyű.
2011. jún. 16. 21:04
Kicsit furán lett negfogalmazva...az a lényeg, hogy a leendőbeli anyósomnak szülinapja lesz. A tortát otthon szeretném elkészíteni, de mivel messze lakik nem akarom, hogy megromoljon...olyan recept kellene, ami "túléli" a 2órás-2,5órás utazást.
2011. jún. 16. 21:02
Tudtok tanácsolni egyszerű, mégis isteni torta receptet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook