Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két fiú tengerimalac tartható együtt? fórum

Két fiú tengerimalac tartható együtt? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 21. 09:24
Hatalmi harcok lesznek, mert hímek. De a tengeri malac társas állat, szóval örül, ha van mellette egy másik. Ki fognak jönni. Arra kell vigyázni, hogy kárt ne tegyenek egymásban, akkor már baj van!
2011. júl. 21. 09:16

Két fiú malac jobban kijön egymással, mint két lány. Mondták nekünk is annak idején...

Mi úgy oldottuk meg, hogy közös, nagy ketrecben vannak, de rézsút el vannak választva egy ráccsal. Tehát látják egymást, együtt vannak, sokszor egymás mellett is esznek, meg összedugják az orrukat, szeretik egymást. De össze nem lehet engedni őket, maximum, ha kiengedjük őket a lakásban, mert akkor vége nincs a veszekedésnek, berregésnek, kergetésnek.

Ha gondolod, próbáld meg ezt te is, azért a malackának is jobb, ha nincs egyedül.

15. eda93927a9 (válaszként erre: 12. - Márti86)
2011. jún. 16. 16:01
Gondolom azok testvérek, vagy legalábbis kb. azonos korúak, nem felnőtt korukig vannak együtt. Nagy ketrecben ,külön itatóval és etetővel, külön búvóhellyel , kicsi koruktól egyszerre felnevelt malacokat össze lehet szoktatni (ezt olvastam).
14. eda93927a9 (válaszként erre: 11. - Márti86)
2011. jún. 16. 15:54
Nálam ugyanez volt, csak nem a szőrét tépte, hanem állandóan érintgette, rá akart mászni (pedig állítólag két fiú volt).
13. kevian (válaszként erre: 11. - Márti86)
2011. jún. 16. 15:53

No ez nálunk is így lett később. :(


Az állatkereskedésben is szétszedik egymást, csak az senkit nem érdekel.

2011. jún. 16. 15:50
Csak azt nem értem hogy az állatkereskedésben hogy vannak el 100an egy ketrecben békében???
2011. jún. 16. 15:49
Mi az "idős" mellé vettünk egy fiatalt hogy ne legyen egyedül fokozatosan szoktattuk, de amikor a kicsi kifejlett lett, akkor majd szét szedte a nagyot, egy rakat szőrt kitépett belőle, azóta külön vannak tartva és egymás közelébe sem merjük őket engedni mert nagyon csúnya hangokat adnak ki egymásra, főleg a kicsi a nagyra. qa kicsi sokkal temperamentumosabb, a nagy kis anyám asszony katonája.
10. eda93927a9 (válaszként erre: 9. - Ajnácska85)
2011. jún. 16. 15:40
A régi malac pusztult el.
9. Ajnácska85 (válaszként erre: 8. - Eda93927a9)
2011. jún. 16. 15:24
na akkor a kismalac egyedül marad, punktum:)
2011. jún. 16. 15:20
Nálam a másik malac, amelyhez azért vettem hogy ne legyen egyedül, hamarosan elpusztult. Nem bírta, hogy az új malacka üldözte.
2011. jún. 16. 15:18
ez szörnyűűű...anno emiatt vettünk lányt. Akiről kiderült, h nem lány. Jó hozzáértők voltak az állatkereskedésben mondhatom. AKkor szegénykém egyedüli életre lesz kárhoztatva...
2011. jún. 16. 15:15
nekem úgy volt és elvoltak,nem kergették 1mást,de 1*re kell venni őket,hogy 1 idősek legyenek.
2011. jún. 16. 15:13
2 hím állat sose jó együtt.
4. kevian (válaszként erre: 2. - Ajnácska85)
2011. jún. 16. 15:13
Igen a fiatalabbat tényleg megszerelmeskedte a nagyobb. :S
2011. jún. 16. 15:12

Nem!

Az egyik mindig bántva lesz.

Max ha már jó pár éves mindkettő!

Egyébként a szakirodalom szerint, ha össze akarod tenni őket, előtte pár hétig ajánlott cserélgetni őket egymás ketrecében akár nem mindig kitakarítva, hogy megismerkedjenek egymás illatával.

Ha viszont az egyik még fiatal, a másik idősebb, ott sajnos a fiatalabb tetszeleg majd a női szerepben.

2011. jún. 16. 15:11
Van egy 8 hónapos tengerimalackám, akit eddig lánynak hittem, és most akartam társat venni neki...De tegnap kiderült,h.ő bizony kisfiú-viszont azt olvastam, a hímek meghágják egymást, hogy dominanciájukat mutassák, ill.h. az elején sokat verekednek. Akinek tapasztalata van, náluk hogy történt? bántották egymást? Zaklatta az idősebb a kisebbet (szexuálisan?) mert azt nem szeretném...
2011. jún. 16. 15:09
Két fiú tengerimalac tartható együtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook