Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alapítvány létrehozása fórum

Alapítvány létrehozása (beszélgetős fórum)

9. kétség85 (válaszként erre: 8. - Huldra)
2011. jún. 20. 12:12

Ez nagyon jól hangzik. :) Sok sikert kívánok hozzá.


Átküldöm az e-mail címem.


Mennyinek kellene lennie a kezdő tőkének?

2011. jún. 19. 16:51

Pontosan a IX-X. századi óskandináv-varég kultúra újjáélesztése, megismertetése szélesebb körökben. Legényeink fegyveres hadi hagyományőrzés részét űzik, mi a gasztronómiát, szövést-varrást, bőrdíszművezést. Az egyesületi formációra az anyagiak miatt van főként szükségünk.

Ha meg tudnál adni egy e-mail címet (akár priviben), szívesen elküldöm az alapító okoratunkat mintának, valamint vannak elfogadó nyilatkozataink is.

Az anyagiakról, a kezdővagyonról csak egy tippem van, kell rendelkezned egy minimális kezdőtőkével, aztán a többi részét esetleges tagdíjakból, támogatóktól, párotolóktól fog befolyni.

Sok sikert az ühyvédhez, remélem megkapod a kezdéshez szükséges infókat.

7. kétség85 (válaszként erre: 6. - Huldra)
2011. jún. 18. 08:42

Elég komolyan hangzik. Pontosan mit takar magában?

Köszönöm,hogy ha megosztod velem a tapasztalatokat, minden vélemény, észrevétel, tapasztalat jól jön :)

Egy olyan alapítványt szeretnék létrehozni, ami a rászoruló gyerekeknek segít, főleg olyan gyerekeknek akik éheznek. Elég nehéz feladat, és elsősorban nem tudom,hogy hogyan kezdjek neki. Sok mindennek már utána néztem, de még nem tiszta előttem,hogy milyen vagyonnal kell kezdeni. De remélhetőleg hétfőn beszélek egy ügyvéddel,és ő remélem tud segíteni. :)

2011. jún. 17. 10:06

Történelmi hagyományőrző,- és életmódrekonstrukciós egyesület leszünk, remélhetőleg minél előbb. A jövő hét folyamán szeretnénk leadni a papírokat, majd a cégbíróságos tapasztalatokról is tudósítok esetleg (-:

És Te milyen jellegű alapítvágyban goldolkodsz?

2011. jún. 17. 06:31

Igen, érdekel. Köszönöm a segítséged :)

Nektek is sok sikert kívánok :)

Amúgy milyen egyesületet alapítotok?

2011. jún. 16. 12:49

Ha érdekel esetleg, tudok átküldeni SzMSz és alapító okirat mintát is.


[link]

ezen a linken meg hivatalos, letölthető dokumentumokat talász.

Sok sikert!

2011. jún. 16. 11:30
Igen, használható, köszönöm :)
2011. jún. 16. 11:23

Szia!

Mi épp egy egyesületalapítás közepette vagyunk,utánanéztem az egyik dokumentumnak, ami említi az alapítványkat is, a hozzá szükséges kritériumokkal. Remélem használható.


[link]

2011. jún. 16. 10:57
Szeretnék egy alapítványt létrehozni, de nem tudom,hogy hogyan kezdjek hozzá. Tudnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook