Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valakinek be van gyulladva az ínye azt foghúzás előtt kell kezelni vagy ráér utána? fórum

Ha valakinek be van gyulladva az ínye azt foghúzás előtt kell kezelni vagy ráér utána? (tudásbázis kérdés)


22. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Zildi68)
2011. jún. 16. 13:53

Szia!

Köszönöm a tanácsod:) Egyébként a doki rámbízta a dalacint hogy kiváltom e, mert magától is elmúlik a gyulladás pár nap alatt, nincsen bedagadva, gyökérkezeli, csak most várunk picit.

A donalginnál maradok, nekem bevált, és most úgyis az van itthon:)

Egyébként nem szedek belőle sokat, egy nap egyszer maximum kétszer reggel és este ha fáj.

És nem szedem hosszabb ideje sem, nem lacafacázok ha fogról van szó, megyek és kezeltetem. Csak most még nemtudja gyökérkezelni amíg bevan gyulladva, de amúgy már megnyitotta a fogat, tehát kifúrta minden.

Ja és megkérdeztem a háziorvosomat is a biztonság kedvéért, ő is azt mondta hogy elmúlik a gyulladás, és hogy jó a donalgin is ha nem akarom a másikat szedni, nem akarok összevissza szedni gyógyszert ezt megértette ő is :) Szép napot!

2011. jún. 16. 13:37

Sziasztok!

Én nem kaptam antibiotikumot, de a férjem igen. Jövő hétig csak kenegetnem kell gyulladáscsökkentővel.

2011. jún. 16. 06:15
Nekem is feldagadt az arcom és kihúzták kedden még mindíg dagadt egy picit de lassan lappad és egy kicsit néha ég,viszont nem fájt amikor kiszedte a doktornő. Viszont már nagyon elegem van mert alig tudok enni.
19. pinkylily (válaszként erre: 2. - 2e0264df59)
2011. jún. 16. 00:03
Elotte... ahogy irtak mar tobben is.
18. 2e0264df59 (válaszként erre: 17. - Zildi68)
2011. jún. 15. 23:03
el biztos nem zavarnak :-), de cikisen érzem magam mert délután telefonáltam, hogy a férjem jöhetne-e velem mert szenved. Beszélt az orvossal az asszisztensnő és visszahívtak, hogy úgy tudják megoldani, hogy holnap menjen a férjem nekem meg találtak egy időpontot egy hét múlva (mivel nekem épp nincs extra gondom). Az imént a fogmosásnál meg felfedeztem, hogy újra gyulladt az ínyem. Most meg rettegek, hogy megint úgy fog fájni mint a múltkor és még egy fogam elhal :-(
17. Zildi68 (válaszként erre: 16. - 2e0264df59)
2011. jún. 15. 22:47
Menjetek mind a ketten! Nálunk a sürgősségi betegeknek nem kell időpontra jönni csak a többinek.Csak nem fognak már elküldeni ha ilyen jellegű a panaszod!
16. 2e0264df59 (válaszként erre: 15. - Zildi68)
2011. jún. 15. 22:40

köszi!

csak attól félek, hogy ez a gyulladás még egy fogamat kivégzi. Azért nyugodtabb lennék ha valamit szednék rá addig. Vagy nekem kellene mennem holnap? De a férjem meg annyira szenved... :-(

15. Zildi68 (válaszként erre: 13. - 2e0264df59)
2011. jún. 15. 22:33

Szia!

Mi akkor is húzunk,ha be van gyulladva, esetleg akkor nem ha a beteg nagyon kéri írunk fel neki antibiotikumot és csak 5 nap után állunk neki a kezelésnek. /ez a ritkább eset/

Ha az íny a fog miatt van begyulladva a fog környezetében látható, érzékenyebb a terület, de a jó fogorvos látja rögtön.

Üdv.: Ildi

14. beu79
2011. jún. 15. 22:29
Nekem kezelték a fogam mikor be volt gyulladva akkor is. Gyökérkezelés volt, injekciót is kaptam. Azt is mondta mikor a kezelés után megröntgenezte, hogy még van rajta kis gyulladás de majd elmúlik. Azóta nincs problémám. A másik fogam mellett az íny meg azután fájt miután megcsinálta a fogat, szóltam is érte, rátett valami hideg szivacsot, az nagyon fájt, ez elvileg azt jelentette, hogy el fog múlva. Kb. két hét alatt el is múlt.
13. 2e0264df59 (válaszként erre: 12. - Zildi68)
2011. jún. 15. 22:25

Szia!


és húztok is úgy?

szerinted beszéljek holanap a fogorvosommal?


amúgy honnan lehet tudni, hogy a fogtól van-e begyulladva az íny?

12. Zildi68 (válaszként erre: 10. - Arianne113)
2011. jún. 15. 22:22

Szia! A Dalacint kell szedned, mert azzal előbb szűnik meg a gyulladás! A Donalgin "piszok erős"

fájdalomcsillapító,ezért csak keveset szabad belőle szedni és rövid távon.

Én fogászaton dolgozom és mi kezeljük a fogat akkor is ha be van gyulladva.

Üdv.: Ildi

11. 2e0264df59 (válaszként erre: 10. - Arianne113)
2011. jún. 15. 22:21

nekem most újra e van duzzadva :-(

amúgy holnap húzták volna


köszi, neked is sok sikert! Remélem a te fogad megmarad

2011. jún. 15. 22:01

Szia!! Pont most vagyok én is így sajnos... bevan gyulladva az inyem, gyökérkezeli ( vagyis kezelné ) a doki a fogamat, meg akarja menteni.

Felírt Dalacint, erős gyulladáscsökkentő, mert amíg be van gyulladva a fogad addig nem kezelheti, és nem húzhatja ki!


Sok kitartást és sikert kívánok, egyébként Donalgint szedek rá, ma írta a Dalacint fel. Nem igazán akarom bevenni, azt mondta hogy magától is elmúlik a gyulladás mert nincs bedagadva az ínyem, nekem pedig jó a Donalgin is amit eddig szedtem. ( vény nélkül nem kapható gyógyszer háziorvossal kell beszélni ha szedni szeretnéd, nagyon erős fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő)

9. 2e0264df59 (válaszként erre: 8. - Ada52)
2011. jún. 15. 21:25

:-(

ajajj, nekem nagyon hasonló a problémám

ez nem túl bíztató amit írsz....:-(


nekem a gyulladás következtében (ami most egy időre elmúlt) elhalt a felső fogam és kegyetlenül mozog. A fogorvos javaslatára egy 4-es hidat teszünk oda és a problémás fogat kihúzzuk. Most nagyon félek nehogy a mellette lévőre is átterjed (mert most inkább ott látom). Amúgy nekem is gennyes. Akkor erre nem használ gyulladáscsökkentő?


Neked mit mondtak mitől van ez? Nekem genetikai hajlammal elintézték az okfejtést

2011. jún. 15. 21:15

Nekem gyulladt volt az ínyem,de a fog miatt..Eleinte próbáltam kezelgetni,de nem használt semmi,és egyre rosszabb lett.Elég durva volt,feldagadt az arcom,és mivel alsó fog volt,és nem tudott kicsorogni belőle a genny,(bocsi)így a fogínyemen keresztül,egy kis hólyagon tört utat magának..Minden nap,amíg nem mentem a fogorvoshoz,ki kellett nyomni a hólyagot.. :(

így nálam az volt a megoldás,hogy kihúzta és utána apadt le a gyulladás.


Viszont a gyulladás miatt nem tudta elérzésteleníteni..így az fájt.viszont megváltás volt az azt megelőző szenvedéshez képest.



Szóval azt akartam ebből kihozni,hogy ha a fog miatt gyulladt az íny,akkor nem érdemes kezelgetni,jobb minél előbb kiszedetni a fogat.Szerintem.

7. 2e0264df59 (válaszként erre: 4. - Bf91284513)
2011. jún. 15. 21:12

az úgy pont jó, mert pont egy hét múlva kaptam új időpontot


köszi! :-)


akkor legalább most már biztosra tudom, hogy mennem kell

6. 2e0264df59 (válaszként erre: 3. - Kriszti0711)
2011. jún. 15. 21:10

köszönöm, nekem is ez volt a gyanum :-)


csak azért kérdeztem mert nekem vannak gondjaim, erre a férjem tegnap estétől piszokul szenved, átadtam neki a holnapi időpontomat (ami nekem húzás lett volna), erre most vettem észre, hogy ez a piszok gyulladás megint előjött. Akkor megyek vele én is és kérek valamit a fogorvostól rá

2011. jún. 15. 21:08
nem edni adni:)
2011. jún. 15. 21:08
dalacint szoktak edni előtte egy hétig kell szedni
3. Kriszti0711 (válaszként erre: 2. - 2e0264df59)
2011. jún. 15. 21:06

Szia!

Általában előtte kezelik ki a gyulladást.

2011. jún. 15. 21:04

Sziasztok!

Ha valakinek be van gyulladva az ínye azt foghúzás előtt kell kezelni vagy ráér utána?

2011. jún. 15. 21:03
Gyulladt ínyből foghúzás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook