Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szeméremdombon szőrtüsző-gyulladások hada... fórum

Szeméremdombon szőrtüsző-gyulladások hada... (beszélgetős fórum)


2011. jún. 19. 22:23

Hmm... dunsztolásnak az a lényege, hogy bekened magad a célnak megfelelő krémmel (itt pl. hidratálóval) és a területet (jelen esetben a feneked aljától a hasad aljáig) jól betekercseled folpack-ba (az átlátszó fólia), meg csavarsz magad köré akár plédet, takarót, stb., hogy melege legyen a betekert testrésznek.

A meleg hatására a pórusok kitágulnak és a krém nagyobb arányban jut be a bőr mélyebb rétegeibe is, mint egyébként tudna. És puhább, selymesebb lesz a bőröd tőle. (: Egy időre. :P

17. tbibi
2011. jún. 16. 08:12
És esetleg nincsen vmi jó kis borogatás? Hallottam dunsztolásról.. azt hogyan kell? (részletesen légyszi írja le vki)
16. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Tbibi)
2011. jún. 16. 07:43
Na,jó ötlet ez a fórum.Nekem is ugyanez a problémám és nagyon csúnya már a sok hegtől.Meg nekem a hónaljam is tele van ez miatt pici csomókkal.Mindjárt visszaolvasok ki mit tanácsol.A szőrtelenítést tuti nem hagyom abba,mert magas a tesztoszteronom (most szedek rá gyógyszert) és rettenetesen szőrösödök,ráadásul fekete a szőröm. :(
2011. jún. 15. 20:39
Az tényleg jó ötlet, ha vizesen, fürdés után és nem túl gyakran (hetente egyszer) borotválod. Nekem csak a bikinivonalnál szokott kicsit piros lenni, mikor elkezd nőni a szőr, de az 2 nap alatt el is múlik. Amúgy egyszer volt egy időszak, amikor nekem is nagyon benőtt, de valahogy magától elmúlt. Nyáron, melegben hajlamosabb benőni a szőr.
14. Fisica
2011. jún. 15. 20:37
körömvirág krémmel ha bekened borotválás után meg másnap is akkor lehet megszünik ez a problémád, nekem bejött.
13. tbibi
2011. jún. 15. 20:36
Zuhanyzáskor szoktam, tusfürdővel. a neogranormon mire jó?
2011. jún. 15. 19:49
Neogranormon kenőcs,jót tesz!:-)
11. g_eszter (válaszként erre: 9. - D'moni)
2011. jún. 15. 19:45

Igen, az sem mindegy, hogy mennyire csúszik a borotva.

Jaj, nekem volt pár nagyon brutális borotvás balesetem, azóta nagyon kerülöm őket.

10. g_eszter (válaszként erre: 5. - Tbibi)
2011. jún. 15. 19:44

Így akkor tényleg a ritkább borotválás a nyerő, heti 1x. Azonkívül pedig krémezd.

Van a Veet-nek szörbenövést gátló kréme, lehet az is hatásos.

Vagy vannak a hámlasztó kesztyűk, vagy hogy hívják őket.

9. d'moni (válaszként erre: 8. - G_eszter)
2011. jún. 15. 19:43
Én magamon tapasztaltam, hogy a borotva is jó. Én tusolás közben szoktam, és a legvégén, hogy jól megázzon a szőr. Behabosítom intim mosóval és jöhet a borotva. Sokkal simább lesz mint szárazon, viszont mivel meg lett áztatva, óvatosabban is kell húzni a borotvát, mert különben könnyen megvághatod magad.
8. g_eszter (válaszként erre: 1. - Tbibi)
2011. jún. 15. 19:41
Borotvától előfordulhat. Szerintem ezt érdemes inkább gyantáztatni, azzal sokkal kevesebb a szőrbenövés, már ha van.
2011. jún. 15. 19:40
szárazon, vagy vizesen borotválod?
2011. jún. 15. 19:26
És a hámlasztás is jó ötlet, köszi :).. Meg valahol máshol olvastam, hogy borotválkozás előtt pár órával hidratáljam, és utána jobb lesz.
2011. jún. 15. 19:25
Hát, az a baj, hogy a kozmetikus drága nekem :(.. De kipróbálom, hogy pihentetem most :).. Csak félek, hogy megint szokáshoz híven visszafele fog nőni 5-6 szál.. :(
4. lolka78 (válaszként erre: 1. - Tbibi)
2011. jún. 15. 19:14
Fürdés után minden nap a frottír törölköződdel dörzsöld jól át a területet, radírozás helyett ez is használ...és a borotvát felejtsd el, járj el kozmetikushoz gyantáztatni. Sokkal hatásosabb, igaz nem kellemes, de utána 2-3 hétig sima és kevésbé gyullad be :)))
2011. jún. 15. 19:10

Szia! Nekem is hajlamos a szőr befelé nőni.. Én is kíváncsi lennék, hogy mivel lehet ezt teljesen megszüntetni, viszont én már rájöttem, hogy lehet enyhíteni: ritkábban borotváld! Mert gondolom borotválod..

Amikor sűrűbben borotváltam, több szőrbenövés volt, viszont mostanában csak kb. hetente csinálom, s így nincs probléma! (: Na jó, mindig van 1-1 kis piros pötty, de ahhoz képest, hogy régen milyen csúnya volt...

Szóval én a ritkább szőrtelenítést javaslom! (: Ja és próbáld meg leradírozni finoman a szeméremdombod, aztán pedig rendszeresen kenegetni hidratáló krémmel, hogy puha legyen a bőr és könnyebben kibújjanak a szőrszálak! (;

2011. jún. 15. 19:04
Én abbahagytam a szőrtelenítést már az első 1-2 befelé nőtt szőrszál után. Szerintem ez a legjobb megoldás.
2011. jún. 15. 18:59

SOS!Mit javasoltok?

Kezdetben 1-1 szőr nőtt csak befelé, azokat ki is szedtem ügyesen, nem volt vele probléma.. Aztán 1-1 pici pattanás is előfordult, vagy lehet hogy ezek voltak a szőrtüszőgyulladások fogalmam nincs.. De mára már egyfolytában 5-6 piros pici folt van, ha az egyik elmúlik, jön egy újabb.. és ugyebár mindig ki kell valahogy operálnom a piros alól egy hatalmas szőrszálat(2-3 centis is néha, így fel van tekeredve:S..).. És ezek miatt nem hogy folyton piros, még a régi "hegek" is ott vanak, ami miatt az egész szeméremdombon egy pici árnyalattal sötétebb a bőröm :(:(... Most egy hete bephantent használok, vmivel jobb, de ez se az igazi :(.. És az a rossz, hogy nemsokára tervezzük az 1. együttlétet a barátommal(persze nem csak emiatt, engem is rohadtul idegesít már!!:(), szóval addig valahogyan megkéne oldani. Főként ilyen házi, bejött dolgoknak örülnék :).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook