Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tbc-s a környezetemben! Elkaphattam? fórum

Tbc-s a környezetemben! Elkaphattam? (tudásbázis kérdés)


17. marikati (válaszként erre: 14. - Arrival)
2011. jún. 15. 15:45

Igen, konkrétan mondták, hogy tbc gyanús. Ő nem nagyon akarta elfogadni, hogy kórházba menjen, de a doki azt mondta, hogy nyilatkozzon , de elő fogják állítani, ha megtagadja. Egyébként nálunk új, digitális tüdőszűrő berendezés van második éve.Azért reménykedünk, hogy téves a diagnózis.

Különben nagyon csúnyán köhög már január óta,rossz az étvágya,50-es a vérsüllyedése és anémiás. Valami probléma csak van.

16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Arrival)
2011. jún. 15. 14:44

semmi sem biztos, ezért csodálkoztam, hogy egyszer azt írod , a BCG védelmet ad, semmi gond nem lesz, másszor meg azt, hogy elkapható.


Remélem, hogy semmi problémája nem lesz, és remélem, a kolléganő is meggyógyul, de egy dologról kétféleképpen ne vélekedjünk.

15. arrival (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. jún. 15. 14:31

Mert minek stresszelni valakit amíg semmi sem biztos?

Van tüdőgyógyász tapasztalatod?

Nekem van 2 év, ezért is mertem írni...

2011. jún. 15. 14:30

Remélem minden rendben lesz a kolléganőddel, ha esetleg mégis kiderülne, hogy TBC-s (amire azért nem sok esély van), akkor titeket is úgyis elküldenek szűrésre.


Egyébként ezt konkrétan mondták, hogy TBC gyanús, vagy csak mondták, hogy valamit látnak a röntgenen.

Tüdőszűrő az sok mindenre való, az esetek nagy részében meg általában bemozdulás, befénylés miatt kérnek ismétlést.

Érdekességként meg annyit, hogy tudjátok, hogy nézik meg a tüdőszűrős filmet?

Olyan- és akkora mint azok a régi negatívok amiket a fényképezőgépnél is használnak. Na, ezen fut át a tüdőgyógyász. Nem véletlen a rengeteg tévedés sajnos...

13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. jún. 15. 14:27
* jav: "miért példálózol meg nyugtatod"
12. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Arrival)
2011. jún. 15. 14:27

Nem ez volt a kérdés, de ha a kolléganő elkaphatta a BCG kötelező védőoltás ellenére, akkor ő is.

Nem paráztatni akarom, csak nem értem, miért példálózol eg nyugtatot a BCG-vel, ha pl. elévülhet a hatása.

11. marikati (válaszként erre: 10. - Arrival)
2011. jún. 15. 14:26
Köszönöm a válaszod!
2011. jún. 15. 14:22

Nem véletlen, hogy a fejlett országokban a TBC nagyon visszaszorult.

A kórházakban is 99%ban hajléktalanok, más súlyos betegséggel is társulók vannak TBC-vel.

9. arrival (válaszként erre: 7. - Marikati)
2011. jún. 15. 14:20

A gyerekeknek meg főleg van védettségük, ne aggódj előre!

Pont erre van a védőoltás.

8. marikati (válaszként erre: 6. - Arrival)
2011. jún. 15. 14:15
Tegnap volt a tüdőgondozóban, ahol az orvos csináltatott még egy röntgen képet és beutalta a tüdőkórházba kivizsgálásra.
7. marikati (válaszként erre: 4. - Arrival)
2011. jún. 15. 14:13
Egy kicsit megnyugodtam, de azért is aggódom, mert mi óvónők vagyunk és nagyon aggaszt, hogy esetleg a gyerkőcök is elkaphatták.
6. arrival (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. jún. 15. 14:09

Szerintem nem ez volt a kérdés.

Egyébként google: TBC terjedésimódja


Mert pl legyengült szervezetű?

Veszélyes helyen járt?

Elavult védettség?

Szexuális út?

A tüdőszűrő egyébként is csak valószínűsít.

5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Arrival)
2011. jún. 15. 14:05
Akkor a kolléganője hogy kaphatta el a tbc-t?
2011. jún. 15. 14:02

Kiskorban, majd iskolás korban arra van a BCG oltás, hogy védett legyél.

Dolgoztam 2 évet tüdőkórházban, nagyon sok tbc-s volt. (és ugye itt a betegekkel közvetlen fizikai kapcsolatban voltunk)Nem kaptam el soha. A kollégáim sem.

Ha megvan az oltásod (ami ugye kötelező ), nem lesz gond.

2011. jún. 15. 13:57
Én úgy tudom cseppfertőzéssel terjed, úgyhogy igen, elkaphattad.
2011. jún. 15. 13:56
Kolléganőmet kiszűrték a tüdőszűrőn. Be kell vonúlnia a tüdőkórházba, mert nagy valószínűséggel tbc-s. Mennyi a valószínűsége, hogy mi munkatársai elkaphattuk a kórt?
2011. jún. 15. 13:53
Tbc-s a környezetemben! Elkaphattam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook