Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzáértő személlyel beszélgetnék GYED, TGYÁS... jogosultságról. fórum

Hozzáértő személlyel beszélgetnék GYED, TGYÁS... jogosultságról. (beszélgetős fórum)


2011. jún. 15. 13:59
Na végre!!! Köszi... :) Tényleg rossz oldalakat bújtam akkor eddig.. :D
9. Mandula71 (válaszként erre: 7. - 1d97508455)
2011. jún. 15. 13:55
Rossz oldalakon kerested az információkat:)
8. Mandula71 (válaszként erre: 7. - 1d97508455)
2011. jún. 15. 13:55

oep.hu-ról:


Az előzetes 365 nap biztosítási idő számítása


Rendkívül fontos az a kedvező szabály, miszerint a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.


A jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani:

• a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának idejét,

• a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejéből 180 napot

• a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.

2011. jún. 15. 13:52
Már vagy 2 hónapja bújom az ilyen oldalakat, de választ eddig nem kaptam. Engem legfőképp az érdekelne, hogy mi van akkor, ha a biztosításom megszakadt fél évre... Mert mint kiderült, a táppénznél is van egy "eldugott kiskapu" csak hogy legyen mire fognia a tb-nek, h miért nem fizetnek... Hozzáteszem, erről a kiskapuról még a tb-nél sem tájékoztattak! lehet, h pont ezért???
6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - 1d97508455)
2011. jún. 15. 13:49

Mindkét ellátáshoz az kell, hogy 2 éven belül meglegyen a 365 nap biztosítási idő és a szülés időpontjában biztosított legyél (illetve vannak kivételek, de ez most téged nem érint.)

Az oep honlapján egyébként a kérdéseidre megtalálod a választ.

2011. jún. 15. 13:18
Igen az a lényeg, h meglegyen a tgyás-hoz a 180 nap, a gyed-hez pedig a 365 nap 2 éven belül! csak az a kérdés, hogy ennek folyamatosnak kell-e lennie?!?!?!
2011. jún. 15. 13:12
tgyás akkor van, ha az elmúlt 2 évben van 180 nap biztosított napod... nem?
2011. jún. 15. 13:01
Úgy tudom minimum 1 év folyamatos munkajogviszony kell a tgyás-hoz és gyed-hez, ekkor 1 évig kapnád, utána időarányosan, 2 év munka után jár 2 évig a gyed.
2011. jún. 15. 12:54
Én úgy tudom, hogy a folyamatosságnak kell meglennie, csak abban az esetben jár a TGYÁS és a GYED. Szülés előtt 2évig folyamatosság kell. Ha az nincs meg csak GYES-re jogosult a kismama.
2011. jún. 15. 12:43

Az érdekelne, hogy mire számítsak.

Az elmúlt 2 évben: tanulói jogviszonyban voltam biztosítva 8 hónapig, mikor ott befejeztem, 6 hónapig nem voltam biztosítva, ezután pedig a szülésig ismét biztosítva vagyok munkahely által.

Míg tanulói szerződés közben a minimálbér 30-40%-át kaptam, most a munkahelyemen bruttó 150 ezret!

Jár nekem ekkora szünet ellenére is a GYED, és a TGYÁS? Ha igen, mekkora összegre számíthatok? Átlagot néznek a keresetben, vagy a szülés elötti fizumat mérik alapul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook