Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasnyálmirigyrák témában ápolónői tapasztalatot keresek fórum

Hasnyálmirigyrák témában ápolónői tapasztalatot keresek (beszélgetős fórum)


8. arzo (válaszként erre: 1. - Ronai)
2013. febr. 25. 20:06
Nagyon sajnálom ami a családoddal történik. Én apukámat veszítettem el ugyanebben 2007-ben. Ő teljesen magánal volt végig. Mi megnéztük a Hospiceokat, de azt mondtuk inkább otthon. Nekünk szerencsére volt rá anyagi és emberi lehetőség is. Anyukám ápolta, de fogadtunk mellé ápolót is, mert ő azt akarta. Az igaz, ha kicsit tisztul a szervezet, akkor még tovább veled maradhat. A MTV alapján 1 év fizetésnélküli jár neked közvetlen hozzátartozó ápolására. A gond ott kezdődik, ha emelni kell őt és nem bírod, akkor segítség kell mindenképp. Nem lehet tudni a mikort. Azt azért tudod kell, hogy ha otthon megy el az a legjobb neki, a gyermekét látja utoljára. Neked akkor a legrosszabb, ha nem vagy elég erős belerokkanhatsz. Apukám a kezem közt halt meg, évek kellettek, mire feldolgoztam, de tudom, hogy így volt a legjobb (mostmár nekem is). Nagyon-nagyon sok erőt és kitartást kívánok!!!
7. Drienke (válaszként erre: 1. - Ronai)
2011. jún. 15. 16:49
A lakókörnyezetetekben működik otthoni hospice szolgálat? Keress rá a neten a Magyar Hospice Palliatív Egyesület honlapjára.
2011. jún. 15. 14:17
Sok erőt és kitartást. A Hospice alapítványt keresd meg a háziorvosán keresztül, ők segítenek az otthoni ápolásban. Ez alanyi jogon jár, ebben a stádiumban. Tudom, mert sajnos egy családtagom érintett volt. A leírt tünetek alapján már csak hetekig van veletek, elmegy az angyalokhoz nemsokára. Tedd elviselhetővé, ahogy csak tudod. Az alapítvány pedig emberivé és méltóságteljessé teszi, hogy az ember ember maradhasson.
2011. jún. 15. 14:01
Az én anyukám korházban halt meg,mert a dokik azt mondták nem bírná ki hogy hazavigyük. Jobb neki ott:(( Ezt mondták. Nem evett az utolsó napokban,nem volt széklete sem. Azt mondták bármikor kaphatott volna bélcsavarodást,ami elég csúnya következményekkel jár. Nem tudom nagyon nehéz döntés ez. Sok erőt kívánok neked.
4. fifko (válaszként erre: 1. - Ronai)
2011. jún. 15. 11:59

Hasonló cipőben járok.:(

Én január óta ápolom otthon az anyámat,sajnos a kilátásaink rosszak,de a kórházi ápolásnál az otthoni ellátás sokkal jobb,még ha a Te bőrödre is megy.Nem könnyű,de szívd fel magad és meglátod menni fog.Sok erőt kívánok!

3. c97e3a64fb (válaszként erre: 1. - Ronai)
2011. jún. 15. 11:48

Most őszintén ez az állapot mint írtad már a vége felé megy.Sajnos azt nem lehet mondani még meddig szenved szegény,de eddigi tapasztalatom,hogy nem sokáig.Ez lehet napok és hetek is.Nehéz megmondani mit csinálj.Mert lehet ha lesz széklet,vagy kicsit eszik és a víz is kiürül belőle,még tovább is tarthat.De ha nem eszik,és nincs ürítés,és gyógyszert sem tudja bevenni akkor nem sok.És lehet hirtelen csak ennyi.

Attól függ mennyi szabid van.Én helyedbe ha több van akkor most menj 1 hétre haza vagy pár napra és akkor meglátod,hogy romlik -e az állapota,ha kicsit jobban van,majd később veszed ki a maradékot.


Sajna a gyógyszerekkel lehetne kicsit kimosni a a vizet,de lehet már a veséje is érintett.Így nem tudok sokat mondani,összetett ezek a dolgok.És a fontos ő mikor adja fel és lesz képes a tovább lépésre.Mert lehet csak téged vár ,hogy mellette legyél.

Nagyon sajnálom a helyzetedet.Átérzem.Én is átmentem ezen és nem csak a munkám során.Kitartást és sok erőt kívánok a családodnak.

2011. jún. 15. 11:43

Őszintén sajnálom, hogy ilyen betegség van a családodban. Nem vagyok ápolónő, csak az édesapámat vesztettem el 2008-ban, hasnyálmirigyrák miatt. Nekünk ennél a stádiumnál azt mondták az orvosok, hogy bármikor eltávozhat és Apa még élt kb 2 hónapot. Szerintem ez szervezetfüggő teljesen és az orvosok sem tudják, hogy kinek mennyire erős a szervezete, meddig tud küzdeni.


Mi nutridrinket vettünk neki a patikában. Recepre lehetett íratni. Abban eliveg minden fontos tápanyag megtalálható, ha már abban a stádiumban van, hogy alig eszik.


Nagyon sok erőt kívánok nektek. Tudom, hogy milyen nehéz időszak ez. Szörnyű látni ahogy egyre veszti az erejét az addig erősnek látott ember.

2011. jún. 15. 11:32

Olyan kórházi osztályon dolgozó ápolónő tapasztalatát szeretném elérni aki eleget látott már ahhoz hogy néhány kérdésemre választ kaphassak.

HIHETETLEN de senkitől nem tudok informálódni.

Édesanyám bár tudom hogy utolsó stádium a hasnyálmirigyrákban, kihoztuk a korházból, ápolnánk otthon de ijesztően puffad lába, a hasa, agyilag egyre tompább nem tud következetesen gondolkodni sem, zavart, 4 napja nincs széklete de nem is nagyon eszik,keze remeg, ma reggel márr tablettát is szétrágta is kiköpte...


Jó dolog hogy már nem hány legalább. Nagyon vigyázunk mit eszik.

szóval olyan jó lenne valakivel komunnikálni aki ÉRTő személy.

Orvosa szabadságon, háziorvosa is én még soha nem csináltam nem láttam hasonló betegséget, az ápolók pedig azt mondják hogy nem nyilatkozhatnak.

Pedig annyira segítene ha megmiondanák mi várható a betegség lefolyásában ez melyik stádium éppen.... ha utolsó szakasz azonnal kiveszem az éves szabim és rohanok haza de mindez a jelenség természetes velejárója akkor tartalékolnom kell és inkább kereseni valakit aki ápolja hiszen nagy a távolság közöttük...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook