Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Babyülést szeretnék vásárolni, tudnátok segíteni? fórum

Babyülést szeretnék vásárolni, tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)


19. homern (válaszként erre: 14. - Kinga_so)
2011. jún. 15. 13:18

Nálunk is a vezetőülés mögött ül a pici.

Mióta bebizonyították,hogy a sofőr reflexszerűen a saját oldalát védi baleset esetén,és az ott ülők halnak meg a legkisebb valószínűséggel,mindig a legkisebb kapja azt a helyet.

18. Tevecca (válaszként erre: 14. - Kinga_so)
2011. jún. 15. 13:15
Ha megfog a rendőr úgy hogy elöl van a gyerek és nincs kikötve a légzsák, jól megbüntet. Meg azért nem játék, mert megcsapja és belehalhat
17. Tevecca (válaszként erre: 10. - Szabobabo)
2011. jún. 15. 13:12
Köszönöm szépen. A lányom 5 hós, imádja. Minden nap használjuk, nappal fotelként, meg amikor ritkán utazunk, de akkor 300 km.
16. homern
2011. jún. 15. 09:40

Mekkora a baba?Súlx éd hossz alapján én nem tudom belőni,nekem 2 hónaposan volt ekkora :)


Mi concord hordozóval kezdtünk,de ordított benne e gyerek olyan szinten,hogy nem vett levegőt a végén!És ezt minden út alkalmával.

Ekkor jutott eszembe,hogy mi van ha nem a kocsit utálja,hanem csak a hordozót?

Be is mentünk bababoltba,belepróbáltuk jó sok hordozóba.Egy volt ami nem törte ketté szegénykét,hanem kényelmesen feküdt benne és nem is nyeklett-nyaklott,a bébé confort streety-je.

Egy hangja nem volt benne a kicsinek budapest-nyíregyháza útvonalon (8 hetes volt).

Nyárra kapott bele egy aerosleep betétet és az izzadás is meg volt oldva :)


A következő méretnek már jól utánanéztem,nehogy úgy járjunk,mint a hordozóval...

Végül a BeSafe Easy Comfort X3 lett.


Van ennek menetiránnyal háttal beköthető változata is nagyoknak,de az én fiam nem bírja ha háttal van bekötve :( Pedig az lett volna a legbiztonságosabb.

15. 5239d91094 (válaszként erre: 1. - JudyTim)
2011. jún. 15. 09:30

Szia!

Egy ekkora babának még a menetiránnyal szemben kell utaznia, addig, míg nem tud ülni, kb. 9 hónapos koráig.

Az én fiam 7 hónapos és 9 kiló, mégis elfér a hordozóban. A mienk Maxi Cosi, az egyik legjobb fajta.

2011. jún. 15. 09:17

én mindenképpen hordozót vásárolnék, abból is megnézném a teszteket.

A következő ülésünk egy römer king volt, ami dönthető volt, nagyon szuper és biztonságos a döntés ellenére is. Ebbe a nagyobb, de 9 hónapnál kisebb gyerekek is beköthetők biztonsággal, mikor már kinőtték a hordozókagylót, lévén hogy a biztonsági öv már nem biztonságos, ha a gyermek válla már magasabban van , mint a legmagasabb állítható pozíciója az övnek-hú ez kicsit kacifántos lett, bocs. De elsőre mindenképpen olyan kagylót válassz, ami úgy beköthető, mintha az üléshez lenne betonozva. Mindenképpen próbáljátok be a saját autótokba az eladó segítségével, s tudom, most sokan nem értenek velem egyet, de én a gyereket mindig a vezetőülés mögé kötöttem, s mindig a kisebbik ül ott a mai napig, s ez szerintem addig így is marad, míg ki nem növik az ülésmagasítókat. Abból is olyat vásároltamm a gyerekeknek, aminek van háttámlája és védi valamelyest a fejet is- mindkettő römer, bár hogy 2 autónk van, s a nagyobbik már elég nagy, neki az egyik egy graco háttámlás és a nagyobb, biztonságosabb autóban egy sima mezei ülésmagasító van.

Sok jó kirándulást nektek a lehető legnagyobb biztonságban és kényelemben!

2011. jún. 15. 08:52

Hát nagyon megoszlanak a vélemények, és köszönöm az eddigi őszinte válaszokat. Most sajnos mennem kell, mert ébredezik a pici és ez azt jelenti, hogy az esti fürdetésig sajnos nem tudok itt lenni.

Legyen szép napotok! :)

2011. jún. 15. 08:39

A hordozó jóval biztonságosabb, mint bármelyik beköthető mózes, azért használják inkább... :p


9 hónapos kor az amikor már igazából is tud ülni a gyerek, és ezért megfelelő neki a menetiránnyal megegyező bekötés.


A döntött pozíció menetiránnyal megegyezően, már nem adja azt a biztonsági fokozatot, amit elvárnál az üléstől!


Ülni nem tudó gyereket mindenképp háttal érdemes utaztatni... Sőt újabb elemzések, tesztek alapján még a második kategóriából is érdemes fordítva beköthető ülést venni, mert sokkkkkkkkal jobban véd egy esetleges karambolban... A Besafe-nek is van ilyen.



Egyébként én is ajánlom az általad említett ülést, csak a megfelelő korban, nem egy 3 hónap körüli csemetének.

2011. jún. 15. 08:34
Szia, nekünk espiro optima 0-25 kg-ig használható gyerekülésünk van, 9 kg-ig ezt is menetiránynak ellentétesen kell beszerelni, igaz mi úgy nem használtuk, mert 8 kilósan vettük mikor kezdett kicsi lenni a babahordozó. Amúgy kényelmes ülés, jól párnázott, az ülése teljesen ledönthető ha elalszik a kicsi, utaztunk már benne 3-4 órát megállás nélkül és nem volt gond, biztos jól ülnek benne a kicsik..
2011. jún. 15. 08:32

Háát babahordozó...én UTÁLTAM!!!!


én az első 5 hónapban szinte CSak!!!! mózeskosárban hordoztam a gyereket(ami kocsiba is beköthető), mert abba való az olyan pici baba, nem hordozóba!!!

Mi a hordozót alig használtuk! Értelmetlen pénzkidobás!

Mi 2 hónapot használtuk, jó sz.r volt!


9-10 hónapos gyereket NEM KELL babahordozóba tenni!!! MInek?! nyomorogni?!

2011. jún. 15. 08:24

Szia!


Mi is most kerestünk megfelelő ülést a sok utazás miatt...a hordozónk (a jó márka ellenére katasztrófa volt, jól bele is izzadt mindig hosszú úton a gyerek)

Mondanom sem kell, hogy 2 hónapig keresgettünk, mondhatni, már mindet kipróbáltuk...a boltokban szerencsére vannak segítőkész emberek, akik be is kötik a kocsinkba, hogy úgy is megnézhessük.

Az én lányom 7 hónapos, még nem ül annyira stabilan, ezért jól dönthetőt kerestünk, no meg persze a biztonság sem utolsó szempont.


Amit ajánlani tudok, az a BESafe izi comfort x3.

Az ára 50e körül van ( nem olcsó, de állítom, jobban dönthető, mintha hordozóban lenne).

Az anyaga is szupi, de kapható rá frotír nyári huzat is.

9 kilótól ajánlják, de annyira jól dönthető, hogy szerintem ez annyira nem lényeg, főleg, hogy szűkítő is van hozzá.

8. vov
2011. jún. 15. 08:07

9-10 hós korig jobb háttal ültetni, mert ha esteleg nagyot fékezel még nem tudja tartani a fejét.

Vásárlásnál én belepróbálnám a hordozót a kocsiba.

2011. jún. 15. 07:59

Eleinte a babahordozó kell, ha már tud stabilan ülni, és olyan 10-11 kilónál is több a súlya, akkor ajánlok egy kombi gyerekülést 9-36 kilóig. Millió féle van belőle. (azt mondanám, hogy a legtöbb gyereknek 9-10 hós korig a legjobb a babahordozóban, vannak persze kíváncsi babák, akik nézelődni szeretnek, és hangosan tiltakoznak ellene, de a biztonság a legfontosabb szerintem :)


Nézz utána a törésteszteknek, és ha ISOFIX-es a kocsi, akkor mindenképpen olyat javasolnék :)

2011. jún. 15. 07:45

nekünk philippo kids-es van, akkor ha jól sejtem 3-4 hós lehet...nekik mindenképpen babahordozó kell még, fej és nyaktámasszal, menettel hátra...nyaktámasz elég ha elalszik...

ilyen pici babát TILOS menetiránnyal megegyezőleg betenni, mindig háttal kell és a hátsó ülésre

2011. jún. 15. 07:37

És mennyi idős a gyermek? Tud-e ülni egyedül, önállóan?


Méretei szerint neki még hordozóban a helye, és menetiránynak háttal mindenképp, amíg ülni nem tud stabilan.

2011. jún. 15. 07:25
Szia,:) most 6200g és 62 cm.
2011. jún. 15. 07:25

Sziasztok, tanácstalan vagyok, mivel már túl vagyunk egy sikertelen vásárláson. A Chicco-tól vásároltunk egy combi gyerekülést 0-18 kg-ig, de sajnos nem vált be. A menet irány szerinti hátas pozícióban sajnos nem fért el az ülésen, fordítva pedig nem tudtuk megfelelően stabilan rögzíteni, állandóan kotyogott.

A legborzasztóbb az volt, hogy a babát ha rögzítettem, ordított mint a sakál.

Az autóban csakis hátra lenne beszerelve, de édes mindegy, mert az autóban csakis kagylóülések vannak, ezért nehezen fekszik meg ha széles az alja.

Hát ebben szeretnék tanácsot kérni, milyen is legyen az a babaülés, ami kényelmes akár 1000 km-en keresztül is, kellemes az anyaga és a baba aludni is kényelmesen tud benne?

2. nemmaci (válaszként erre: 1. - JudyTim)
2011. jún. 15. 07:23

szia!

mekkora babának?

2011. jún. 15. 07:18
Babyülést szeretnék vásárolni, tudnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook