Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed a tinimamikról (15-16 éves)? fórum

Mi a véleményed a tinimamikról (15-16 éves)? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 15. 10:25
Meggondolatlanság, felelőtlenség és nehéz, de nem akarok senki fölött pálcát törni.
2011. jún. 14. 21:17
Nagyon -nagyon korai,testileg is,lelkileg is,a nagyon fiatal anyukák általában nem tudnak érzelmileg annyira kötődni a babájukhoz,ezért nem is ragaszkodnak hozzájuk annyira igy sok esetben nem ők nevelik. Ha meg mégis ők,legtöbb esetben az apa nélkül,ami nem is a legnagyobb probléma,de semmilyen téren nincsenek felkészülve egy gyerek rendes felneveléséhez. Nem tudnak róla rendesen sem fizikailag,sem lelkileg gondoskodni,és nevelni sem tudják rendesen,ezekből késöbb sok probléma adóthat aminek sajnos a gyerek issza meg a levét,könnyen juthat ő is olyan sorsa mint az anyja.Ezért lenne nagyon fontos,hogy az iskolákban nagyon komolyan vegyék a felvilágositást mert azt sajnos már nem tudjuk elérni,h ne kezdjék nagyon korán a szexuális életet.
13. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Kaiossa)
2011. jún. 14. 20:24

Elég gáz és "örökletes". Általában nem tudják felmérni, hogy mit is vesznek a nyakukba, de van előttük egy fals kép, pl. "anyám is ennyi idősen szült". Én azt látom, hogy az ilyen családból származó gyerekeknek elég nagy baj van a mércéjével. Sokszor az is közre játszik, hogy az anya nem kihagyja, hanem később éli a fiatal éveit. Esetleg mivel a nagyszülők nevelik a picit (hogy az anya tudjon tanulni), ezért a határok próbálgatása rosszkor és rosszkor sül el. Magyarán a mit és mikor szabad és mit mikor nem legtöbbször sérül.


Biztos van példa az ellentétére is, mikor százszor különbet nevel egy kislány és a családja, de nem jellemző. Nem mondom, hogy rosszabbak vagy kevesebbre vinnék, de nehéz kilógni a sorból, nehéz különcként megtalálni az ember helyét.

12. cel (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2011. jún. 14. 18:02

Azért stresszesebb mert még maguk sem érettek. Át kell élniük a felnőtté válás időszakát, miközben gondoskodniuk kell a kicsiről is. Hiába anyukák, testileg, lelkileg még gyerekek, akik pontosan gyerek mivoltuk miatt voltak felelőtlenek a gyermek vállalás terén.

Egyrészt minden elismerésem az övék és családjaiké, hogy vállalták a picit, más részt felelőtlennek tartom őket a védekezés hiánya miatt.

Sok szerencsét, kitartást, türelmet és szerető, segítő családot kívánok minden tini mamának.

11. 98a882c496 (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2011. jún. 14. 18:01
igen, ebben a 4 szóban megfogalmaztál kb. mindent :)
2011. jún. 14. 18:01
Általában cikinek tartom,vagyis mindig.
9. spinneli (válaszként erre: 1. - Kaiossa)
2011. jún. 14. 17:56
Körülményektől és személyiségtől függ...
2011. jún. 14. 17:56
Nekem is volt párom 15 évesen, de nem olyan komolyan, 17 voltam mikor elõször lefeküdtünk, de nagyon óvatosan. Bogyót még nem szedtem, mert korainak találtam, így óvszerrel védekeztünk, de semmiképp sem hanyagul, védekezés nélkül. Most 21 vagyok, jelenlegi páromat 18 évesen ismertem meg, így utólag bánom, hogy nem õ volt az elsõ. Annyi viszont bizonyos, hogy aki megfontolt és nem akar gyereket gyerekként, ahogy írták lennebb, akkor védekezni fog.
2011. jún. 14. 17:52
Nehezebb az biztos, de 15 évesen még nem kellene olyan nagyon intenzíven kapcsolatot létesíteni. Nagyon korai, minden szempontból. Itt is sok lehetõség van, de legtöbbször meggondolatlanság, õrült bulizás vagy a naivitás az oka. Kivételek mindig vannak, de merem állítani, hogy az ilyen korú lányok nem terveznek még babát, csak becsúszik.
2011. jún. 14. 17:46
Már egyáltalán ha fel is fogják a dolgot, akkor biztosan stresszes az ő életük is. Gondolj bele, mit fog az a lány hallgatni míg megszületik a gyerek? Aztán majd rájön, hogy jó-jó, támogatnak a szülők, de milyen áron? Aztán jön a többi, a gyerek sír, de még ő maga is gyerek, nem tudja mit is kezdjen vele, sorolhatnánk. Szerintem nekik sem egyszerű a helyzetük.
5. Kaiossa (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2011. jún. 14. 17:46
Igen, csak lehet nem ez volt az álmuk. Most lehet hogy minden szertefoszlott (gondolok itt a tanulásra), mert ezt gyerek mellett nem nagyon tudják.
2011. jún. 14. 17:46
Szerintem nem való ilyen fiatalon 1 gyereknek még 1 gyerek.Én 19 évesen szültem és most már 4 éves múlt a fiam,de igy vissza gondolva ráértem volna még.Sok mindenből kimaradtunk pl buli,szórakozás....stb Nem bánom mert ő a legfontosabb az életemben,de még egyszer nem esnék ebbe a "hibába".
2011. jún. 14. 17:45
Mitől lenne stresszesebb az életük?Életük nagy feladata előtt állnak ,mint más nők!
2011. jún. 14. 17:44
Szerintem vigyázhattak volna kicsit jobban...:)
2011. jún. 14. 17:41

Sziasztok!

Kíváncsi lennék mit gondoltok azokról a nőkről (lányokról) akik 15-16 évesen vállalnak gyereket. Pontosabban becsúszik? Mit gondoltok mennyivel nehezebb, stresszesebb az életük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook