Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi pénzt illik adni egy szülésnél? fórum

Mennyi pénzt illik adni egy szülésnél? (beszélgetős fórum)


1 2
38. danina (válaszként erre: 37. - Pankahaha)
2011. okt. 27. 11:07
A lányom idén szült,ő is tanácstalan volt e témában.Magánrendelésre járt,1-1 alkalommal 5e ft volt a vizsgálat.Érdeklődött az orvos többi kismamájánál,ők adtak választ a ,,tarifáról" neki,ami sima szülésnél 50,császárnál 70 ezret tett ki.
2011. okt. 27. 10:53

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Megbeszéltem egy orvossal, hogy szeretnék nála szülni, és azóta is hozzá járok vizsgálatokra a klinikára (Szeged), rendelési időben. Első alkalommal próbálkoztam azzal, hogy adok neki pénzt, de nem fogadta el. Azóta nem adtam neki. De: Szerintetek hogy illik? Elvileg ő a fogadott orvosom, de nem a magánrendelésére járok. Egyébként nagyon rendes, segítőkész orvos, meg vagyok vele elégedve eddig. Másoktól is hallottam, hogy nem egy pénzéhes doki. Mégis, ahányszor megyek vizsgálatra, mindig viszek magammal egy kis pénzt a biztonság kedvéért, mert nem tudom, hogy működik ez... Kellemetlenül is érzem magam ezekben a "pénzes" szituációkban. Ti hogyan kezelitek ezt? :)

36. anyuka1975 (válaszként erre: 25. - Aadc13cca8)
2011. júl. 27. 14:29
Az én dokim egyszerűen és számomra nagyon szimpatikusan oldotta meg ezt a problémát. A 10-es szabály igenis létezik, de sok doki nem mondja meg, hagyja hagy találgass és fórumozz... Szóval nálunk a terhesgondozás 10 alkalomból áll, a tarifa az 'általános' árszint duplája, a szülésért viszont nem fogad el pénzt - ergó beépítette a szülés árát a terhesgondozásba. Ugyanakkor mindig ad számlát, én egészségpénztárból finanszírozom az egész témát...
35. @ngika
2011. júl. 23. 11:50
Sziasztok! 6 éve szültem, egy dokihoz jártam nem magánrendelésre, megfogadtam ha tud jönni jöjjön. Mikor rákerült a sor hogy szülés, nem volt itthon:( Az ügyeletes orvosnál szültem és végig mellettem volt, neki adtam a pénzt!
2011. júl. 17. 07:40
Hát én nem adtam pénzt,nem is volt magándokim,rendesen jártam terhesgondozásra a kórházba.Sajnos toxémiás lettem,de ugyanolyan normálisan viselkedtek velem az orvosok,mint a többi fizetőssel.
2011. júl. 16. 20:57

nem értem... mi az, hogy egy vizsgálat ennyi, meg annyi? létezik a kórházakban is terhesgondozás... aki nem akar fizetni, mehet oda... semmivel nem rosszabb az ottani ellátás... nálunk pl ez egyik legnormálisabb doki (egy gyermeknőgyógyász) csinálja...

én oda jártam... meg egy olyan orvoshoz, akihez úgy általában máskor is... de csak a kórházban.

2011. jún. 22. 20:21
Én két gyermeket szültem meg és egyiknél sem adtam pénzt és nem lett semmi bajunk az órvosnak ez a dolga! De szerintem a szülésznök vagy/bábák/kinek hogy tetszik jobban megérdemlik a pénzt ha lett volna úgy pénzem nekik adtam vólna!:)
31. Jade^
2011. jún. 14. 22:45
Én azért kérdeztem meg, hogy mennyi, mert tudtam, hogy császármetszés lesz. Biztonságot adott, hogy tudtam, ha beindul a szülés tudni fogom ki műt. Amúgy utána naponta járnom kellett ctg-re, megismertem sok dokit és bántam, hogy fogadtam magamnak. :) Amúgy a Szent Margit kórházba szültem.
30. silvercross (válaszként erre: 29. - Aadc13cca8)
2011. jún. 14. 21:53
Ja amúgy én már nézelődtem magánklinika után, na nem azért mert felvet a pénz, hanem csak kíváncsiságból, 500eft-ban megvan az egész(ebben benne van minden a kötelező vizsgálatok uh., vérvételek szóval minden)ha azt nézzük akkor megközelítőleg ez is eléri ezt az összeget, főleg ha megkérdezzük a dokit aki ugye benyög egy százast csak szülésre.
29. aadc13cca8 (válaszként erre: 26. - Silvercross)
2011. jún. 14. 21:44

Is is.

A magánklinika az más, ott hivatalosan meg van a tarifa és azok után mindenki leadózik. Az tiszta ügy.

De állami kórházban, állami műszerek használatánál tarifákat emlegetni gusztustalan...A munkájukért meg ott van a fizetésük, ők választották azt a szakmát nem? Persze el lettek rontva, de már nagyon régóta... az a baj!

28. youlcsi (válaszként erre: 16. - Jade^)
2011. jún. 14. 21:42

de ha már ad, akkor pont ettől HÁLA...

egyébként valóban a szülés az egyetlen, ahol megértem a pénz-kérdést (bár, egyet nem értek vele... pedig én is bármennyit hajlandó lettem volna kifizetni), hiszen se éjszaka, se hétvége, se ünnep... mert a doki készenlétben várja, hogy szüljön a kismamája...

27. youlcsi (válaszként erre: 1. - Andika8211)
2011. jún. 14. 21:39

szia!

kicsi város, kicsi kórháza... nem volt orvosom (terhesgondozásra a szakrendelésre jártam mindig ugyanahhoz), szülésnél összesen 6-an segítettek, egy sem tartotta a markát, a 6hetes kontrollon pedig csak 2 puszi járt a vizsgálat után.


ja, és 5 hetet feküdtem bent...

26. silvercross (válaszként erre: 25. - Aadc13cca8)
2011. jún. 14. 21:35
Igen felháborító egyik másik doki, de én akkor sem értem minek kell megkérdezni, hogy mennyi???Nem lehet, hogy ezt a kismamák szúrták el régen???
25. aadc13cca8 (válaszként erre: 16. - Jade^)
2011. jún. 14. 21:24

Hát érdekes lett volna, ha műtét közben megtudja, hogy nincs ott a pénz és otthagy csapot-papot.

Felháborító már hogy mit képzelnek a szülész-nőgyógyászok magukról!!

Megmondják előre a tarifát, és ha utólag nem fizetnek neki akkor a gyereket visszadugják?? vagy mi?

És persze adják a számlát is szorgalmasan, és bevallják az adójukat becsületesen :)))))

24. sysy66
2011. jún. 14. 21:20
szia mi utolag adtuk neki nem sokat 30 at ...mivel hála pénz ezt szerintem utolag illik adni neki.. elore minek?? én utolag adtam ezzel is megkoszonve a profizmust és a kedvességet de ez csak az én véleményem
23. mkriszti81 (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2011. jún. 14. 21:19
hát igen. és nem egy ismerősöm adott 100-at.... hm hm
2011. jún. 14. 21:04

Naponta mondjuk csak 2-4 szülés...

Mert 8 órát nem ülnek egy édesanya mellett sem.

2011. jún. 14. 19:45
Van egy íratlan szabály, az ú.n. 10-es szorzó. Vagyis a magánrendelésén kért összeg 10-szerese a szülés ára... pl. 7000 egy alkalom, akkor 70ezer a szülés. De ennyit mi sem adtunk, 7000-ek voltak a vizsgálatok, a szülésre 40-et kapott, és volt fogadott szülésznőnk is (nagyon ajánlom, majdnem jobban mint a dokit, mert ő többmindent csinál, végig veled van), neki 20-at adtunk.
2011. jún. 14. 19:30
Állítólag 50-80 között,kapnak...
19. Jade^ (válaszként erre: 18. - Silvercross)
2011. jún. 14. 18:11
Nem úgy gondoltam, hogy előre, hogy napokkal előtte. Hanem ott akkor pl a műtét előtt. Végül is utána adtuk, mert így jött össze. Én megkérdeztem, hogy mennyiért vállalja a császárt, mert tudtam az utolsó hetekben, hogy valószínű már nem fordul be a baba. Nekem 50ezret mondott, következő alkalommal egy másik kismamának sima szülésre 80ezret. A hónap is számít szerintetek? Hogy ő júniusban szül és az már nyár és szabadság s ilyenek? Na mind1, ügyeletes volt de én azért odaadtam az 50ezret neki.
18. silvercross (válaszként erre: 16. - Jade^)
2011. jún. 14. 17:49
Szia!Remélem minden rendben ment és jól vagytok, de,ezt komolyan gondolod, hogy előre???Meg a másik, hogy tényleg ez a dolga...Persze ha felkérem jelképesen adok neki valamennyit(én momentán 1,5 évvel ezelőtt tényleg csak annyit adtam, amennyit tudtam, de nem titok 35eft), de semmikép sem előre és ha esetleg......(de ne legyen), semmi sem garancia.A másik butaság szerintem amikor megkérdezik a kismamák hogy mennyiért, na persze, hogy kapnak válaszul komoly összegeket(80-100 eft sima, 100-130eft császár ez már abszurd), többet mint a fizetése egy átlag embernek na neee!!!!Ja és azóta is hozzá járok, igaz ugyan úgy magánrendelésre ami nem olcsó, és még egyszer sem tette szóvá, hogy miért adtam ilyen "keveset":))Szóval amennyit tudsz és amennyit megengedhetsz magadnak!!
17. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Jade^)
2011. jún. 14. 17:31

Így is lehet, csak ha valami közbe jön és nem tud menni a doki akkor a pénznek annyi.

Engem már ez az orvos műtött is és sosem adtam előre a pénzt oda, mégis maximális teljesítményt nyújtott.

Remélem a szülésnél is így lesz.

Szerintem ha megbeszélik a dolgot, hogy akkor felfogadja esetleg az anyagiakról is szó esik akkor a doki csak tudja, hogyha ott lesz a szülésnél akkor Ő azért megkapja ami jár.

Én is megbeszélem majd vele, hogy akkor van e valami tól-ig határ vagy amennyit gondolok alapon működik aztán megbeszéljük, hogy a szülés után oda adjuk.

16. Jade^ (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2011. jún. 14. 17:21
Szerintem meg jobb előbb odaadni. Mert akkor már szülés közben is másképp bánik veled. A végén már felesleges adni, akkor már nem tud semmit elrontani... Mondjuk én most szültem márciusban, fogadott orvosom volt, vasárnap bementem CTG-re,(Hétfőn lett volna a császár, mert farfekvéses volt a babám) ügyeletes volt és azt mondta ne menjek haza, mert a baba nem mozog eleget és megcsászároz akkor. A pénz otthon volt, mire a férjem megérkezett már a műtőben voltam. Így utólag kapta meg. De más esetben én előre odaadtam volna...
15. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Andika8211)
2011. jún. 14. 17:13

Akkor csináld azt, hogyha meglesz a baba akkor annyit raksz a borítékba amennyit gondolsz.

Előre semmi képp nem szabad odaadni.

14. andika8211 (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2011. jún. 14. 17:12
Még csak most kezdek hozzá járni!Eddig megoldottam a kórházban terhesgondozásnál!De haladunk nagyon és már fel kell kérnem mert itt nem lehet szülni!És persze hallottam rémtörténeteket is arról,hogy milyen ha nem fizetünk!Ugyhogy inkább sporolok!
2011. jún. 14. 17:08
A pénzt ha adsz neki, akkor úgyis akkor adod amikor megkapod a zárójelentést. Annyit raksz a borítékba amennyit tudsz. Ekkor már elvileg nem tud mit "elrontani".
12. andika8211 (válaszként erre: 3. - Andy0605)
2011. jún. 14. 17:06

Az szép összeg!Hát ennyit tuti nemfogok adni!

Csak az a baj hogy pénz nélkül nem nagyon foglakoznak az emberrel!Bár állitolag ez az orvos nem arra utazik!Majd holnap kiderül:)

2011. jún. 14. 17:05
Igen, nagyon pénzéhes doki. De szerintem megérte. Egész végig bent volt nálam, figyelte hogy minden rendben zajlik-e. De én is sokalltam, főleg hogy minket sem vet fel a pénz.
10. Zebra25 (válaszként erre: 1. - Andika8211)
2011. jún. 14. 17:05

Ez változó, sokmindentől függ.

Hányszor voltál nála előtte, ügyeletes e amikor szülsz, könnyű szülésről van e szó. Szóval összeget nehéz mondani.

Ha nem fogadott orvos akkor nem muszáj neki pénzt adni, de ha fogadott akkor illik, mert hát ez nem kötelező és hát a doki akár éjszaka van akár karácsony akár 7vége akkor is bemegy, hogy levezesse a szülést ha fel van kérve.

9. Szilva79 (válaszként erre: 2. - Totyka)
2011. jún. 14. 17:05
Teljesen igazad van...:-)Én Pécsett szültem ezelött 6 éve.Ugy gondoltam ha normálisan kihordom a terhességem teljesen felesleges orvost fogadni,és igy is lett.Lesz mire majd költeni ha meg született a babád.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook