Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyümölcsös lehelet az egy éves kisfiamnál! Mitől? fórum

Gyümölcsös lehelet az egy éves kisfiamnál! Mitől? (beszélgetős fórum)


29. kormoranmadar (válaszként erre: 28. - 5221355151)
2011. aug. 18. 12:59

Szia!


Itt vagyok még, most jöttünk haza a nyaralásból.

Csak azt tudom mondani most is, hogy ha te érzed, akkor van valami. Nálunk is ugyanez volt, a párom azt mondta nem érez semmit, a gyerekorvosnál sohasem volt neki olyan és anyósom minden félét mondott. Végül igazam lett.

Akkor annyit mondott a régi gyerekorvos, hogy ha érzem rajta, akkor vigyem el, megcsipkedi, hogy ordítson és akkor majd ő is megszagolja. Érdekes vizsgálati módszer.

Ne hagyd annyiban, mert te vagy vele, te érzed-látod, ha baj van.


Mi is alakulgatunk, a napi két savlekötő helyett már csak egyet kap este, de még nem rendeződött a probléma, mert gyakran csuklik evés után és ha nem kap savlekötőt visszafolyik az étel, hallom, hogy úgy szörcsög az orra, mintha taknyos lenne alváskor és ébredéskor. Néha még láttam az esti tápszert a szája sarkában vagy az orra alatt kifolyva és odaszáradva. Azért remélem, hogy kinövi és nem lesz egy életen át refluxos.

28. 5221355151 (válaszként erre: 26. - Kormoranmadar)
2011. aug. 13. 14:35

Szia!

Nem tudom, hogy olvasod-e még ezt a fórumot. A múltkor voltunk az új doktor néninél, megnézte a vizeletet. Negatív volt. Azt mondta, hogy lehetne egy labort kérni, de még vájunk vele inkább. Ha továbbra is fogom érezni, akkor nyugodtan vigyek és megnézzük újra. Ha nem boldogulunk vele, akkor azt következik. Persze mindenki totál hülyének néz, anyósom is okoskodott rendesen. Azt mondta még az orvos, ha ezt érzem nála, akkor itassam minél többször. Mindenesetre ritkán érzem nála. Csak senki más nem érzi, a doktornéninél nem volt ilyen, amikor voltunk. A férjemnek tudtam csak megmutatni, de ő azt mondta, hogy nem érzi. Pedig acetonosnak éreztem. Ismerem a szájszagát, és nem az volt. Az lenne jó, ha amikor pont olyannak érzem, meg tudnám mutatni akkor az orvosnak. Azt mondták, hogy akár olyan épp, akár nem a vizeletből akkor is ki lehetne mutatni. Hát nem tudom. Figyelem továbbra is.

És ti hogy vagytok?

27. 5221355151 (válaszként erre: 26. - Kormoranmadar)
2011. jún. 25. 17:05

Szia!


Hát igen, én is úgy érzem, hogy végre jó orvosnál vagyunk.

Azt hiszem én is ill. mi is meg fogunk szenvedni azzal a zacsival. De majd valahogy megoldjuk! :-)

A popsikrém neve: LVG (lanolin, vazelin, glicerin). Nekem az egyik patikus ajánlotta, nagyon bevált. Ezt úgy keverik ki a patikába, abba kis fehér dobozba. És nem kerül sokba.

Majd megírom a fejleményeket!

További kellemes hétvégét!


Szia

26. kormoranmadar (válaszként erre: 25. - 5221355151)
2011. jún. 25. 13:50

Szia!


Megírhatnád a popsikrémet, az érdekelne. Előre is köszi.


Úgy látom jó helyre kerültetek. Pont ilyen szerintem egy jó orvos. Komolyan veszi, ha mondasz valamit, nem csak legyint, hogy majd kinövi, hanem elvégez néhány vizsgálatot.


Mi is kaptunk a múltkor olyan zacsit, de szerencsére nem kellett használni, borzasztó macerás.


Várom, mi lett nálatok a fejlemény, majd írj!


Puszi

Jó hétvégét!

25. 5221355151 (válaszként erre: 24. - Kormoranmadar)
2011. jún. 24. 17:17

Szia!

A csukamájas krémeket ismerjük! Az tényleg elég büdi! Most popsikrémben használunk olyat, amiben van, de nagyon kevés, így nem érezzük annyira. Viszont nagyon jó, egy kicsit segített is a kis bőrén. Ha érdekel esetleg szívesen megírom a nevét. Nem is drága, sokáig elég.

Ma voltunk az új doktornőnél. Megnézte ő is, azt mondta, hogy, ha megtaláljuk a kiváltó okot, hogy mire allergiás, akkor meg fog szűnni. De ez nagyon enyhe nála, ki fogja nőni majd. Ezzel a krémmel tegnap bekente, szinte el is tűnt az egész. Azt mondta, hogy ki kellene tapasztalni, hogy nekünk milyen krém válna be. Többféle létezik, amibe nincs szteroid, csak kinek mi jó a bőrére. De ettől a krémtől sokkal rosszabbak vannak, azt mondta. Ha napi egyszer kenem vele, és rövid ideig, akkor nem lehet semmi gond.

Mondtam neki az acetonos leheletet is. Kapásból adott egy receptet, hogy vegyek neki a patikában vizelet gyűjtő zacsit. Abból ki fog derülni minden, ha megnézik. Az acetont és a cukrot is ki tudják mutatni vele. Szerinte nem az lesz a gond, de ki kell zárni ezt is. Annyi van, hogy később fogom elvinni neki, mert most szabira fog menni és helyettesítés lesz. Köztük a volt orvosunk is lesz, hát nem szeretnék hozzá menni. Ha nem találnak semmit, akkor megnézik a gyomrocskáját is. De legalább történt végre valami, nem csak legyintenek. Egyébként is nagyon rendes volt az orvos. Minden kérdésemre normálisan válaszolt. Megvizsgálta a gyereket is, hogy minden rendben van-e. A gyerek is sokkal jobban tűrte az egészet.

Majd írok, hogy mi újság! További szép napot és kellemes hétvégét!! :-) Jó egészséget nektek! :-)

24. kormoranmadar (válaszként erre: 23. - 5221355151)
2011. jún. 24. 15:14

Ez nagyon rossz hír, sajnos ezt a saját bőrömön ismerem. Nekem pikkelysömöröm van, nem jellegzetes tünetekkel, sokáig ekcémának kezelték. Arra van szteroidos krémem, de nem kenem vele, mert hosszú idő után nagyon elvékonyította a bőrömet és csak egy ideig használt, utána hiába kentem semmit sem javult a helyzet. A bőrgyógyász azt mondta, hogy a szteroid helyett ilyen hatásos szer nincs. Most csukamájas kézkrémet kaptam rá, mert babát vártam, de ez talán csak büdös, és igazán nem használ semmit.


Na de egy ilyen picinek szteroidot?


Remélem hamar kinövitek, mert ez egy vacak betegség.


Majd írj, hogy mit mondott az új orvos! Hátha ő ismer valami más megoldást:-))

23. 5221355151 (válaszként erre: 21. - Kormoranmadar)
2011. jún. 23. 17:58
Azt el is felejtettem írni, hogy kedden voltunk a bőrgyógyásznál. Endokrín eckémát állapítottak meg nála. Azt mondták, hogy ez nem komoly, vszínű, hogy ki fogja nőni. Kaptunk recepteket, két hét múlva kell újra menni. Kaptunk mosdató kenőcsöt, meg egy szteroidos krémet. Naponta egyszer szabad vele kenni. Ennek nem örülök, hogy ilyet kell használni. Szteroidosat írt fel mindig a volt dokink is, hogy kenjem nyugodtan többször is egy nap. Lehet folyamatosan használni. Mindig ezt mondta. Na ebből is elegem lett. Holnap az újat megkérdezem, hogy esetleg létezik-e olyan, ami nem tartalmaz szteroidot és használ is. Az a baj, hogy nagyon rövid időn belül eltünteti, csak változó időközönként mindig olyan lesz a kis bőre. :-(
22. 5221355151 (válaszként erre: 21. - Kormoranmadar)
2011. jún. 23. 17:52

Szia!

Köszönöm szépen! Nagyon aranyos vagy.

Érdekes, az én kisfiam kiskorában sokat csuklott. Utána nem. Kb. egy hónapja újra kezdődött. Van olyan nap, amikor háromszor-négyszer is elkezd csuklani. Van, amikor szinte egy hétig semmi. Holnap megyünk az új doktornénihez. Meg is vizsgáltatom a picurt.

Szia

21. kormoranmadar (válaszként erre: 20. - 5221355151)
2011. jún. 22. 13:56

Igazad van, nem szabad hagyni, hogy az orvosok félvállról kezeljék a kis drágáinkat.

Mi is orvost váltottunk, az új nagyon alapos és egy tündér, a kisfiam sem sír, amikor megyünk hozzá, még naptárt is kap a doktornénitől, hogy amíg megvizsgálja legyen neki mivel játszani.


Szóval vannak jó orvosok, de nagyon nehéz őket megtalálni.


Remélem jó kezekben lesz az új gyerekorvosnál!!!!!


Amúgy az én fiam sem volt bukós soha, de még most is sokat csuklik, talán ez a két jel van csak nála.


De azért ha lehet, inkább ne találjanak nálatok semmit :-)))))


Szia, majd írj!

20. 5221355151 (válaszként erre: 19. - Kormoranmadar)
2011. jún. 20. 17:30

Szia!

Én nem hiszek abban, hogy ez lenne a baja. Ezt ránézésre állapította meg. Abszolút nem bukós, nem volt ilyen jellegű gondunk soha. De, ha az is lenne, akkor mondhatott volna többet is egy mondatnál. Holnap megyünk bőrgyógyászatra egy másik probléma miatt. Utána orvost fogunk váltani. Ez a gyerekorvos nem sokat ér. Ezt nem csak mi gondoljuk így, hanem nagyon sokan. Tömegesen mennek át a másikhoz. Neki is elmondom, hogy mi a helyzet. Sokkal alaposabb orvos, ahogy hallottam. Lehet, hogy tényleg semmi baj nincs, de legalább vizsgálják meg normálisan.

Jó egészséget nektek!!! :-)

Majd megírom, hogy mi a helyzet!

19. kormoranmadar (válaszként erre: 18. - 5221355151)
2011. jún. 20. 16:13

Sziasztok!


Remélem jobban van azóta a picúr. Nekem sokszor jobban fáj, ha beteg a fiam, mint neki, gondolom ezzel te is így vagy.


Mi is emiatt kaptunk savlekötőt és újfajta tápszert, csak nekünk az izotóp laborban vizsgálatot is csináltak a gyomorzáródási probléma miatt.


Azt mondta a doktornő, hogy próbáljunk neki sűrűbb pépeket adni, lefekvés előtt pedig ne egyen tápszert, mert az elég híg (még az ilyen típusú problémával küszködő gyerekeknek készült AR jelzésű tápszer is) és visszafolyik a nyelőcsőbe, az orr-és szájüregbe. Itt okoz igazán gondot, mert kimarja és akár be is gyulladhat.


Ezzel te is próbálkozhatsz, ha gondolod.


A legtöbb gyerek kinövi, de vannak akiknek több idő kell és sajnos vannak akik egy életen át refluxosak lesznek.


Reménykedem, hogy mi és ti is -ha egyáltalán ilyen gondotok van nektek is- kinőjük hamar.

2011. jún. 18. 12:52

Sziasztok!

Hétfőn kellett volna elvinnem a gyereket tanácsadásra, ott megnézte volna a gyerekorvos. De csütörtökön el kellett vinni a rendelésre, mert beteg lett. 39 fokos lázzal küzdünk. Megvizsgálta, azt mondta, hogy nincs begyulladva semmije, valami vírust szedett össze. A lehelettét "megnézte", de mondtam neki, hogy most nem olyan. Annyit mondott rá mosolyogva, hogy lehet, hogy nem zár rendesen a kis gyomra még és azért érzem. Annyit még hozzátett mosolyogva, hogy ha a jövőhéten is lenne problémánk, akkor szívesen lát minket. Hát ennyit értünk el vele!

17. 5221355151 (válaszként erre: 15. - Kormoranmadar)
2011. jún. 14. 16:35
Nagyon szép kisfiad van! Kis vagány!! :-)
16. 5221355151 (válaszként erre: 15. - Kormoranmadar)
2011. jún. 14. 16:32

OK! Majd jelentkezem!

Remélem nem találnak semmit!

2011. jún. 14. 14:53
Azért majd írd meg, hogy találtak-e valami problémát.
14. 5221355151 (válaszként erre: 10. - Kormoranmadar)
2011. jún. 14. 14:41

Szia!

Köszönöm szépen!

Most a gyerekorvos véleményére várok. Utána okosabb leszek én is. De ha továbbra is jelentkezik a dolog, addig megyek, míg ki nem derül, hogy mitől van. Inkább aggódjam túl, mint hogy nagyobb baj legyen. Egyszer már igazam volt, amikor ugyan úgy nem foglalkoztak velünk.

13. f8528030f9 (válaszként erre: 12. - Kormoranmadar)
2011. jún. 14. 13:47

Azért írtam hogy én még olyanról nem hallottam!

A jód meg az aceton meg két különböző szag vagy illat,kinek melyik!De ha neked hasonlít hát akkor hasonlít...nem vagyunk egyformák az tény!!!

12. kormoranmadar (válaszként erre: 11. - F8528030f9)
2011. jún. 14. 13:39

Ne haragudj, nem tévesztettem össze semmit sem!


Pont azért nem küldtek minket semmilyen további vizsgálatra, mert szerintem nem acetonos a gyerek lehelete. A szaglás viszont RELATÍV érzékelés, szerintem inkább jódos az illata, de a refluxnak is az acetonos szag a jellemzője.

11. f8528030f9 (válaszként erre: 10. - Kormoranmadar)
2011. jún. 14. 13:35
Ne tévesszük össze az acetonos leheletet a jódossal.Habár én ilyenről nem hallottam,de köszi hogy megosztottad,ezzel most én is okosabb lettem:-)))
2011. jún. 14. 13:19

Szia!

Az én kisfiamnál kb. fél évesen jelentkeztek hasonló tünetek. Semmi baja nem volt látszatra, de én mégis éreztem a leheletén szerintem jódos illatot. A gyerekorvos nekem is mondott mindenfélét, hogy ilyen betegségi tünet nincs is, és túl reagálom a dolgot. Látszott rajta, hogy unja azt, hogy hónapok óta fárasztom a témával, pedig a gyereknek látszólag semmi baja, szépen gyarapszik, jó kedvű, egészséges.

A védőnő sem segített semmit ebben az ügyben.


De én továbbra is éreztem a szagot és azt is, hogy valami nincs rendben. Szerencsére a gyerekorvosunk szabadságon volt és a helyettesítő orvos azonnal adott egy beutalót az izotóp laborba, ahol egy fecskendőnyi anyagot szájon át adtak be neki, csak le kellett nyelnie és és egy gép 15 percen keresztül felvételeket készített róla.

Kiderült, hogy szájüregig terjedő refluxa van a kisfiamnak, ami kezeletlenül nagyon komoly gyulladást is képes okozni.

Azonnal gyerekorvost is váltottunk.


Ha úgy érzed valami nincs rendben, akkor igazad van és járj utána a dolognak. Hidd el, egy anya ezt ösztönösen megérzi. Ne csak a védőnőt kérdezgesd, hanem menjetek el a gyerekorvoshoz. A mi esetünkön láthatod, hogy még akkor sem küldenek tovább, ha az orvos nyakára jársz hónapokig.

9. 5221355151 (válaszként erre: 8. - 40163fd81d)
2011. jún. 14. 12:11

Szia


Nem látok rajta semmit. De mivel többször jelentkezett megkérdeztem a védőnőmet.

8. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - 5221355151)
2011. jún. 14. 12:09
Beteg a gyerek?Rosszul van?Van bármi külső jel,panasz,valami ami indokolja az aggodalmat?
7. 5221355151 (válaszként erre: 6. - F8528030f9)
2011. jún. 14. 12:07

Szia!

Köszönöm!

Megvárom mit mond mond a doktornő, ha kéri leviszem hozzá.

A születésekor néztek cukrot nála, az normális volt.

6. f8528030f9 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. jún. 14. 12:05

Az én lurkómnál is volt ilyen,most 19hónapos.Elvittem dokihoz,más tünet nem volt.Nézett nála vércukrot,rendben volt.Mondta hogy nézzem mennyit iszik,mennyit pisil.Semmi extra nem volt egyikkel sem.Elmúlt,azóta sincs,pedig már pár hónaposan(4-5)jelentkezett nála.Anyatejes volt,17hónapos koráig szopizott.

De azért ajánlatos gyerekorvossal beszélni,megmutatni neki a lurkót:-)

5. 5221355151 (válaszként erre: 3. - 40163fd81d)
2011. jún. 14. 12:04
Bár úgy lenne! De már a férjem is érezte nála.
4. 5221355151 (válaszként erre: 2. - Pethoevi)
2011. jún. 14. 12:03

Szia!

Köszönöm!

Általában ugyan annyit szokott. A védőnő szerint normális az a mennyiség. Vizet szokott inni, más nem nagyon kell neki. A terhességem alatt volt egy kis terhességi cukrom. Minimális, három hét diétával normalizálódott. Utána bármit ehettem, csak mértékkel. Ezzel nem lehet összefüggésben?

2011. jún. 14. 12:02
Szerintem túlreagálod a dolgot.
2011. jún. 14. 12:01

Ha keveset iszik,akkor is lehet ilyen.

Próbáld ki,h iszik rendesen,akkor is ilyen-e!

2011. jún. 14. 11:59

Sziasztok!

Van egy 12 és fél hós kisfiam. Észrevettem, hogy néha olyan acetonos/gyümölcsös szagú a lehelete. Megijedtem, mert utána néztem, hogy mitől lehet. A cukorbetegséget írják, de azt írták, hogy nagyobbaknál jöhet elő. Korábban is éreztem már, de akkor leszóltak, hogy ne képzelődjek már. De megint éreztem a napokban és beszéltem a védőnőmmel. Az mondta, hogy figyeljük meg egy hétig, ha ismét előjön vigyük el a doktornőhöz. De ma úgy is beszél vele, megkérdezni tőle. Van úgy, hogy hetekig nem lehet érezni, de van amikor minden héten előfordul egyszer-kétszer. Nem kap sok édességet. Ebéd és uzsi után, de keveset. Van, hogy csak egyszer. Mást nem vettem észre rajta, nem iszik drasztikusan sokat, nem fogyott. Aggódom, hogy nehogy nagy gond legyen! Szerintetek?


Heni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook