Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítenétek? Tanácstalan vagyok! :( fórum

Segítenétek? Tanácstalan vagyok! :( (tudásbázis kérdés)


29. Dávid herceg (válaszként erre: 28. - Veraesbalu)
2011. jún. 19. 21:51
Szia! Köszi szépen jobban vagyunk. Ez egy gyors lefolyású nyavalya volt. Kb 3napig tartott. Csak közben az egyik foga is kibújt szegénykémnek, úgyhogy ha nem a betegség akkor az kínozza... De már legalább több mint a fele kint van már! :)
2011. jún. 19. 14:22
jobban vagytok már???
2011. jún. 15. 16:31

Ne haragudjatok, a lázat dolgozni? hát én nem ezt alkalmazom két unokám, sok családi babáknál, gyerekeknél.

Lakóhelyünkön volt egy kis ideig egy ügyes Román gyerekorvos nő, és ő mondta hűteni kell a gyereket.

Ha már láz felé megy a hőmérő akkor egy fél kúp, vagy valami, mert ugye meglátja egy anya ha valami kezdődik! Mi ezt alkalmazzuk és nem alakul ki vészhelyzet. Mert ha már föl ment a láz, csillapító, hűsítő fürdő, de csak ha meleg a lába is a gyereknek! (hideg lábnál, tilos)

26. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - Dávid herceg)
2011. jún. 14. 22:12

38.1 nem vészes egyáltalán, hagyd a lázat 'dolgozni'


és gondolj arra, hogy mindig, amikor egy kisgyerek találkozik egy betegséggel, és megküzd vele a szervezete, olyankor erősödik, fejlődik az immunrendszere, tehát át kell essen néhány betegségen, hogy a szervezete megfelelően "erős" legyen. ez törvényszerű, így működik a gyerekek szervezete, így lesz belőlük felnőtt.

2011. jún. 14. 22:03
Friss hirek. Kisfiam sajnos estère megint belázasodott. 38,1-t mèrtem,de most nem kapott mèg kupot hanem az esti pancsi hütö fürdö volt. Valamit hathatott,mert táncolni kezdett az elmos mesère. :) szerintem megint hosszu lesz az èjszaka. :(
24. Dávid herceg (válaszként erre: 23. - Veraesbalu)
2011. jún. 14. 19:23

Szia! Azt mondták nekünk akkor, hogy bármi történhetett volna út közben. Na ja de előtte akivel beszéltem telefonon az ügyeletről azt mondta minimum 3óra mire kiér az orvos hozzánk. Hát kössz, ennyit nem kellene várni...

Voltunk ma orvosnál. Azt mondta valószínű a mostani vírust kapta el. Mármint ezt a hányós hasmenéses nyavalyát. Itatgatnom kell, ha nem javul vigyem vissza 2nap múlva. Eddig a láz elkerült,de nagyon aluszékony lett.

Reménykedem, hogy 1-2 nap és elmúlik ez az egész.

23. veraesbalu (válaszként erre: 22. - Dávid herceg)
2011. jún. 14. 12:44

Nehéz dió a szülőnek, és a babának is ha jön a betegség. Remélem már jobban vagytok. Szerintük mit kellett volna tenned? Mire az ügyeletes orvos kijön... Ráadásul az sem biztos hogy normális orvost fogsz ki.

Én is úgy vagyok, mint Te. A gyerekért mindent, inkább 2* megyek, mint 1*sem.

2011. jún. 14. 10:26

Sziasztok!

Sort: engem se ejtettek a fejemre, én se járok/jártam orvoshoz,csak a fülészetre, de azért az egy szem fiamat jobban féltem mint magamat. Így inkább nevessen ki a doki, mint hogy szövődménye legyen.

veraesbalu: a kúpot beadtuk neki, aminek hála már csak hőemelkedése volt. Egyszer rohantunk az ügyeletre a picurral, mert 39,6 volt a láza, erre ott azt mondták felelőtlenek vagyunk, mert elindultunk vele. :(

Morca drága! Elég keveset aludtunk. Szerencsére azóta hányás, és láz nincs, csak hőemelkedés. Evett már egy keveset, de valami nagyon kesernyéset érzek a szájából kifele..., mint amikor vírusos torokgyulladása volt márciusban. Brrr... nem szeretném ha megint 3hétig beteg lenne. :(

21. ebba518fdb (válaszként erre: 16. - Dávid herceg)
2011. jún. 14. 08:41
mi újság, hogy telt az éjszaka..???
2011. jún. 14. 08:31

Nekem pont az ellenkezőjét mondta egy ügyeletes ápolónő, aki a kórházban fogadja az éjszakai lázas picurokat.

Ha lázas adj lázcsillapító kúpot. Vastagon takard be, hogy kiizzadja a lázat. 39 fok körül vidd csak ügyeletre, de előtte próbáld meg a hűtőfürdőt. Ami a következő: rendes baba-meleg fokú vízbe tedd a babádat, és a lábánál kezd szép lassan engedni a hideg vizet. Szörnyűen hangzik, de ha már látod, hogy kezd fázni, akkor vedd ki.

Nekünk szerencsénk volt, a lázcsillapító és a betakarásos izzadás elég volt.

19. Sort
2011. jún. 14. 00:55
Nekem nincs gyerekem, csak azt tudom, engem, hogy neveltek. Voltam persze én is beteg, ekkor általában otthon kikuráltak. Hányós-fosós dologra folyadékpótlás volt a válasz, meg diéta. Lázra hűtőfűrdő. Gyógyszert nagyon ritkán kaptam. Orvos kb. a kötelező oltásoknál, a szokásos gyermekbetegségeknél látott. Meg a baleseti sebészeten, ahol visszatérő vendég voltam, hiába vásott kölök voltam. Így nőttem fel, és most 30 évesen is itt vagyok. Nem azt mondom, hogy soha semmi bajom, de betegállományba még nem voltam, csak baleset okán. Orvoshoz a kötelező ellenőrzések okán járok, amik melóhelyre kellenek. Max. egy évben egyszer kétszer lázasodok be, akkor masszívan 39-40 fok, de másnapra semmi bajom. Szóval, nem biztos, hogy a orvoshoz rohanás meg az egyből begyógyszerezés a jó. De lehet, hogy nekem nincs igazam, mondom, nincs gyerekem.
2011. jún. 13. 22:48
jó éjt, nyugodalmasat!
17. ebba518fdb (válaszként erre: 16. - Dávid herceg)
2011. jún. 13. 22:48
jobbulást a kisfiadnak.. :) jó éjszakát.. :)
2011. jún. 13. 22:44
Köszönöm szépen mindenkinek! Úgy érzem egy hosszú éjszaka elé nézek. Jó éjt Nektek!
15. horakulum (válaszként erre: 12. - Dávid herceg)
2011. jún. 13. 22:34

Ha enyire vigyáztatok rá, akkor nem val, hogy napszúrás vagy ilyesmi.


A keveset evés lányomra is jellemző volt vagy egy hétig, és szerintem is fog volt a dologban, csak ő nem enged benézni a csepp szájába. :)


Hányás, öklendezés is előfordul fogzás miatt, ezt is hallottam már. Kitartás, nem lesz semmi baj! :) Erősek ezek a csepp gyerekek. És nem feltétlen kell lenyomni a lázat, csak ha 38,5 fölött van tudod, mert a láznak van azért jótékony hatása is. Inkább az alacsony láz, mint feleslegesen terhelni a kicsik szerevetét. ;) Ügyesen! :)

14. horakulum (válaszként erre: 13. - Dávid herceg)
2011. jún. 13. 22:31

Szia! :) Köszönjük a bókot és ez kérem nem is friss kép! :) Teszek majd fel újat. :)


De a témánál maradva, febr 16. a születése napja. :)

13. Dávid herceg (válaszként erre: 11. - Horakulum)
2011. jún. 13. 22:26
Szép a kislányod! :) Ha jól számoltam egy nap különbség van a fiam és Ő közte! :)
12. Dávid herceg (válaszként erre: 11. - Horakulum)
2011. jún. 13. 22:24

Szia! A nagy melegre való tekintettel csak délután 3után tettük ki a lábunkat a lakásból. igyekeztünk sűrűn itatni, meg az árnyékban menni. De hogy őszinte legyek, ez nekem is megfordult a fejemben. Amúgy is mostanában kevesebbet eszik a fiam, mivel most jött ki neki egy rágó foga, és valószínű jön még egy.

Örülök, hogy ti nem vagytok/voltatok betegek! :)

11. horakulum (válaszként erre: 3. - Dávid herceg)
2011. jún. 13. 22:20

Szia! Bár hála Istennek - maradjon is így - az én lányom még csak egyszer volt a 16 hónap alatt lázas beteg, azért én a következőt tanácsolom,mivel nem vagyok nagy tapasztalatú anyuka.


Először is, nyugalom. Aminek ki kell jönni, annak ki kell jönni, és ki is jött. :) Ha valami vírusos dolog, akkor egyelőre nem szabad hányás csillapítót sem adni. Figyeljétek a kicsit éjjel - ha van homlokhőmérőtök pl. - és persze kézzel is érezhető, hogy megy-e feljebb a láza. Az a legfontosabb, azt figyelni jelen esetben. Ha tartósan magas marad, akkor irány az orvos. A kúpot tudod, hogy csak háromszor adhatod neki, azt hiszem 6 óránként. Esetleg még akkor közben nurofent. De inkább űtő borogatás, vagy ha magas lenne a láza, hűtő fürdő, de ezt úgyis tudod, igaz? Én úgy vagyok vele, hogy ha 24 órán át nem tudom érdemben levinni a gyermekem lázát és van más betegségre utaló tünete is, akkor viszem másnap az orvoshoz a rendelési időben.


Azt olvastam az egyik gyakorló anyuka naplójában, hogy a hideg - ne nagyon hideg - szűrt szőlőlé segít a kicsinek pótolni a hányás miatt elvesztett folyadékot és hányáscsillapító is. Kortyonként kell azzal is itatni.


Hagyjátok aludni,csak magas láz esetén ébresszétek, figyeljétek, nehogy álmában hányjon, félrenyeljen, de nem fog.


Nyugalom. Nem lehet, hogy napszúrást, vagy árnyékban hőgutát kapott? Nem volt fedetlen fejjel sokáig a napon?

2011. jún. 13. 22:18
Köszi mindenkinek! Eddig egy body-ban és egy hosszú nadrágban aludt, de akkor a nadrágot leveszem. Már alszik, így mértem most a lázát. Egy fél óra múlva megint megmérem, aztán átöltöztetem, mégse a hányós ruciban aludjon. Már a legvékonyabb takaróját megkerestem. Kicsit nyugtalanul alszik... Legalábbis sokat mocorog.
2011. jún. 13. 22:15
adj neki egy kúpot ha még felvan és úgy fektesd le aludni! nem öltöztesd túl és csak egy nagyon vékony takaróval takard be! a legjobb ha csak egy ágynemühuzatot teszel rá na meg egy vékony póló!
2011. jún. 13. 22:14

Szia

Én hagynám aludni és figyelném a lázát. Az alvás a lehető legjobb dolog amit tehet.

Egyébként tapasztalatból mondom, hogy mindig felébrednek a gyerekek (legalábbis nálam), ha felszökik a lázuk.

A hányás alkalmanként együtt jár felsőlégúti megbetegedés kezdőtüneteivel.

2011. jún. 13. 22:14
igen az ügyeletet én is akartam írni ha szükséges.
2011. jún. 13. 22:14

Szió!

Szerintem ha elalszik hagyjátok aludni éjszaka, ha szükséges keljetek fel hozzá lázmérés egyéb kúpadás, és reggel vigyétek el orvoshoz.

2011. jún. 13. 22:14
hát ha nem emelkedik a láza és alszik, az szerintem jó.. ha rosszabbul lenne, úgysem tudna aludni.. ha romlik a helyzet akkor meg hívjátok az ügyeletet..
2011. jún. 13. 22:13
reggel pedig doki!!!!éjszaka ha nem lázas ne piszkáld!!
2011. jún. 13. 22:11
A következő a szitu. Kisfiam most lesz 16 hónapos. Ma reggel eléggé kedvtelenül kelt fel, délelőtt 37,9fokos "láza" volt, adtam kúpot, jobban lett. Most este pedig, nagyon nyűgös volt, nagyokat ásítozott már egy órája, elvittük pancsizni, ott viháncolt egy sort, majd az esti tejes vacsi után hányt egy nagyot. Gyorsan megfürdettük, láz mérés (38,6), majd adtam volna neki nurofent. Ezt mivel nem szereti elkezdett köhögni és megint hányt. Akkor már inkább kúpot adtam neki. Ölbe kellett tartanom, nagyon fáradt volt, kanállal vizet adtunk neki kis kortyokban. Most ugye üres a gyomra, de elaludt. A láza lejjebb ment 37,8... Itt megakadtam. Párom szerint várjunk még egy kicsit, ha nem szökik vissza a láza hagyjuk aludni...
2011. jún. 13. 22:07

szia :)


mi a baj..???

2011. jún. 13. 22:06
Segítenétek? Tanácstalan vagyok! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook