Babatej (beszélgetős fórum)


2009. nov. 4. 09:48

Sziasztok, gondoltam feldobom kicsit a témát!


Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám a 16 hónapos még mindig szopizó kislányommal elfogadtatni a babatejet? Ízesítéssel már próbálkoztam és kínáltam már többféle cumisüvegből és pohárból... Vagy a cicizés miatt ez teljesen esélytelen?


Írjatok ha van hasonló tapasztalatotok!


Köszi!

2008. febr. 9. 16:25
Én egy éves kora után a Milupa Juniort adtam a kisfiamnak, pár hónapig. Aztán egyszer, amikor elfogyott, nem tudtam venni sehol a környékünkön, ezért áttértem az igazi tehéntejre. Házhoz hozzák, olcsó, finom, és tej.
2008. febr. 9. 09:41

Valójában egyik sem természetes, tehát szerintem mindegy. Amit tejnek neveznek és a boltban vesszük, tényleg nem igazi tej már, nem sok köze van a bocihoz sajnos.

A babatej sem igazi tej nyilván, viszont azt elvileg a babák igényei szerint fejlesztették ki.

Van aki azt mondja, hogy egy éves kortól mehet a tej, van aki kettőt javasol. Mivel szerintem tényleg a 'tej' és a babatej mellett és ellen is szólnak érvek, én az arany középutat választom.

Másfél éves korig babatej, utána tehéntej.


De ez még csak terv. Egyelőre anyatej van. De már egyre kevesebb, ezért foglalkoztat a gondolat.

8. Ada12 (válaszként erre: 7. - Sz.Csirke)
2008. febr. 8. 09:24
Te ezt gondolod, én pedig az ellenkezőjét.
7. Sz.Csirke (válaszként erre: 6. - Ada12)
2008. febr. 7. 23:37
Nincs benne kalcium? Vagy protein? Minden benne van aminek benne kell lenni.
6. Ada12 (válaszként erre: 5. - Kostyi79)
2008. febr. 4. 22:35
Én nem adok Neki tejet, mert ezekben semmi nincs, amit tejnek neveznék :(((
5. kostyi79 (válaszként erre: 1. - Kati75)
2008. febr. 4. 21:29

Mi 1 éves kortól tehéntejet iszunk. Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a babatejek annyira jók a gyerekeknek. Ezek is csak tápszerek, nem természetes táplálékok. Persze én nem vagyok szakember, de ha ihat már tejet, akkor minek tápszerezni?

A védőnőm azt mondta, hogy tehéntejből se a csökkentett zsírtartalmút adjuk, hanem minél zsírosabbat. 3.5%-osat szoktam venni.

4. Ada12 (válaszként erre: 3. - Csasztima)
2008. febr. 4. 14:15

Szia!


Amit mi adunk most már az német és 8 hónapos kortól adható, a Müllerben lehet kapni. Van felétek Müller? Egyébként ilyenkor már bármelyik jó, amelyiket szereti a lurkó és beválik, de ez olcsóbb, ezért ajánlom.

2008. febr. 3. 19:59
Milyen idős kortól adhatok a kislányomnak babatejet?Most 10 hónapos.Melyik fajta a jó?
2. Ada12 (válaszként erre: 1. - Kati75)
2007. okt. 30. 18:11

Szia!


Már azóta biztosan vettél vmilyet, nekünk a Milupa termékei jöttek be, de a Hipp is jó szerintem.

2007. okt. 19. 12:45

Sziasztok !

A kislányom egyéves és a doki javaslatára babatejet szeretnék neki adni. Melyik márkát javasoljátok ? Olyat szeretnék amelyiket szeretni fogja, mert állítólag jó lenne egy típusnál maradni és nem váltogatni !


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook