Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit tettetek volna? fórum

Ti mit tettetek volna? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. EsztyMorgan (válaszként erre: 94. - Anyucika3)
2011. jún. 17. 18:15
Persze ilyen idős korban menő csúnyán beszélni, bár részben ez is nevelés kérdése, én úgy hiszem.
103. EsztyMorgan (válaszként erre: 102. - Csajszika890721)
2011. jún. 14. 19:45
Nem is várok azonnali csodát. Én már akkor boldog leszek, ha kis lépésben haladunk.
102. csajszika890721 (válaszként erre: 100. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 16:29
Az is jó, hogy beismerte az igazad a párod, és hallgasson rád ez ügyben, mert te csak jót akarsz neki. Szerintem nem lesz semmi gond. Megérti majd a kislány a ti véleményeteket, és változtatni fog, persze lehet nem azonnal.
101. csajszika890721 (válaszként erre: 99. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 16:27
Az jó hogy elvagytok, csináltok dolgokat közösen, így jobban meg is lehet majd beszélni vele a dolgokat...
100. EsztyMorgan (válaszként erre: 98. - Csajszika890721)
2011. jún. 14. 11:39
Neeeeem :):) a párom nem morog, ha én mondjuk rászólok a gyerekre. Most is beismerte, hogy jogos nálam a két pont.. csak ő eddig inkább úgy fogta fel, hogy ha bármikor a gyerek rendelkezésére áll, akkor legalább kap egy kis szeretet.. Holott ugye nem így kéne lennie.
99. EsztyMorgan (válaszként erre: 97. - Csajszika890721)
2011. jún. 14. 11:37

A szeretet és hogy mit engedünk meg, vagy tűrünk el, nem függ össze.

Amúgy talán itt egyes egyedeknek talán nehéz elhinni, de én szeretem a kislányt. Szoktunk együtt főzni, DVD-zni, mozizni.. szóval mi jól megvagyunk! És igen.. igazad van. Ez az egész a páromért van, nem értem. Mert velem nem beszél csúnyán a gyerek, persze néha próbált, de én rászóltam, és abba is hagyta.

2011. jún. 14. 11:32
Persze nálatok nem egészen ez a szitu van...
2011. jún. 14. 11:31

Szerintem meg nem vagy köteles feltétlen szeretni a kislányt...Te szereted az persze jó. De attól függetlenül nem kell neki mindent eltűrni. És te lényegében a párodat "véded".

Szóval egyébként én elvárom a páromtól ha a gyereke(és itt nem keresztgyerekről van szó) úgy viselkedik, úgy beszél velem, ahogy nem kellene, akkor igenis szidja le, és mondja meg neki mi a helyes, és nem az, hogy nem szól neki, mert ő a gyerekem, te meg csak a barátnőm... Vagy emellett nekem sem mondja a párom, hogy én nem szólhatok a gyerekének mert nincs közöm hozzá...mert látja a párom, hogy mennyit foglalkozok vele stb... Szóval értitek a szitut...:-))

96. anyucika3 (válaszként erre: 95. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 11:11
Persze,hogy meg.Ezt biztosan vele is meg lehet értetni.
95. EsztyMorgan (válaszként erre: 94. - Anyucika3)
2011. jún. 14. 11:04

Amúgy is annak vagyok a híve, hogy a problémákat civilizált módon is meg lehet beszélni. Hétvégén túl esünk rajta, szépen megbeszéljük.

Nekem tényleg az a lényeg, hogy ne csak akkor szeresse vagy akár hízelegjen a páromnak, ha szüksége van valamire. Az embernek jól tud esni akár egy kedves szó akkor is, ha épp süt a nap.

94. anyucika3 (válaszként erre: 91. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 11:02
Meg lehet ezt oldani normálisan is.Biztosan belátja a kislány,hogy igazatok van,mert hiába menő csúnyán beszélni,hiába ezt hozza otthonról,akkor is tudja már,hogy ez nem normális így,és igényes értelmes ember nem is viselkedik így.Ha tudomásul veszi,megszokásból lehet,hogy lesz néha ge..zés,és tsa-i,de olyan kor nem elbohóckodni kell a párodnak,ahogy írtad már,hanem komolyabban határozottan lereagálni.Álljon meg a menet,ezt nem,hiszen megbeszéltük.Kész.Meg fogja szokni,hidd el.Lehet,majd a szülei fognak csodálkozni,ha észreveszik,veletek másképpen viselkedik gyerekük,mint velük,vagy másokkal.
93. EsztyMorgan (válaszként erre: 92. - Anyucika3)
2011. jún. 14. 10:58
Lehet.. de pláne egy kis mamlasz de feltételezzen ilyeneket, és jó tanácsokat se adjon. Az egész lényéből süt a rosszindulat, meg a tapasztalatlanság.
92. anyucika3 (válaszként erre: 89. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 10:56
Nyugi,ne idegesítsd ezért fel magad.Ő is gyerek még valószínű.
91. EsztyMorgan (válaszként erre: 90. - Anyucika3)
2011. jún. 14. 10:56
A hétvégén meg is lesz.. és tényleg normálisan, nem ordítva, meg ilyenek. Amúgy értelmes lány, és tudom, hogy ezeket a dolgokat otthonról hozza. De náluk az a divat, nálunk más. Ezt kell megértenie, és meg is fogja. Szeret ő minket, a keresztapukáját is.. csak nem tudja kimutatni. Hiszen kamasz, ilyen idős korban minden ciki. :)
90. anyucika3 (válaszként erre: 84. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 10:54
Én azt mondom,üljetek le megbeszélni a pároddal,hogy mi az amit nem tűrtök többet el a kislánytól,és ahhoz tartsátok is magatokat mindketten,de főleg Ő.Üljetek le vele is,és beszélgessetek el róla hármasban is.Biztos értelmes gyerek,csak neveletlen,és kamasz is.Ha szeret benneteket,el fogja előbb vagy utóbb fogadni,hogy nálatok mik a szabályok.Csak kellően határozottnak kell lenni hozzá,és érezze tényleg szeretitek,nem rosszat akartok neki.
89. EsztyMorgan (válaszként erre: 87. - Anyucika3)
2011. jún. 14. 10:50
Végre valaki :):) Ilyen marhaságot, butaságot, böszmeséget.. komolyan nem találok rá jelzőt. Az emberi korlátoltság és butaság ne továbbja..
88. anyucika3 (válaszként erre: 82. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 10:50
:D
87. anyucika3 (válaszként erre: 81. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 10:49
Te nagyon nagy hülyeségeket írsz.Fiatal vagy még,semmi élettapasztalattal.Régen rossz lenne,ha egy párkapcsolatnak ezért vége lenne.Ezek a dolgok nem így működnek.
86. EsztyMorgan (válaszként erre: 85. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 10:45

Az öntelt emberek persze így látják. De tudod.. aki igényes önmagára, az beismeri, hogy nem tudhat mindent.

Igen, mert azért nyitottam ezt a topicot, hogy vajon a bolhából elefántot csináltam e.. mert: az okokat ismerjük. Nem azért nyitottam meg ezt a témát, hogy vattacukrokról meg copfos kislányokról beszélgessek. Van egy problémám, ez a lényeg.

Mivel nem ismersz, már magában a feltételezés is nevetséges, pláne tőled, aki persze mindent lát. Attól mert egy felnőtt embernek van egy kis gondja egy kamasz lánnyal, és mondjuk nem írja le minden egyes hsz-ban, hogy szereti.. akkor máris utálja? Talán nálatok ez így megy, de nálam/nálunk nem.

Mint már mondtam: soha, semmilyen szóval nem mondtam, hogy nem szeretem a párom keresztlányát. Ergo: nem utálom, hiszen gyerek. Igaz, véleményem szerint nincs jól megnevelve, ámbár nekem még nincs gyermekem, így majd ha eljön az idő, nekem is bizonyítanom kell, hogy mennyire tudok nevelni. És nem is tisztem más gyerekét nevelni, mert itt sem arról van szó.

Az én szótáramban és neveltetésemben az szerepel, hogy a tisztelet alap. És ezt bizony elvárom, egy most már majdnem 14 éves lánytól is. Nem csak felém, a párom felé is, de az anyósom felé is. Mert mi vagyunk a felnőttek, ő még gyerek, aki nem beszélhet úgy senkivel, mintha valami féle kapcarongy lenne.

Rosszul hiszed: mint minden gyereknek, tininek.. így fogadott keresztlányomnak is vannak pozitív tulajdonságai, de mint már említettem: mivel a problémám más gyökérből ered, így ezeket el is felejtettem említeni. Talán mert nem gondoltam, hogy rögtön az jön le, hogy utálok egy gyereket.

85. Salomon Rozen (válaszként erre: 84. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 10:36

Én vagyok az, aki mindent lát.

De felőlem oltogathatjuk egymást, ha ez segít rajtad. De te semmi jót nem írtál róla így nem hiszem hogy le lehetett volna vonni valami pozitív dolgot is részedről a kislány felé. Egy gyerek pedig nem feltétlenül fogja megadni a tiszteletet. Van aki csak akkor tesz valamit, amikor a céljai megkövetelik. Mindenesetre sajnálom, hogy félreértettél, megesik. De nem fogok rád haragudni a kellemetlen szavakért. :)

84. EsztyMorgan (válaszként erre: 83. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 10:33

Pedig nagyon úgy tűnik.

Talán magadból indulsz ki? Egy gyereket hogy nem lehet szeretni? Nem értem, még csak fel se merül bennem..

Hogy egy gyerek adja meg a tiszteletet, az pedig szerintem alap.

Hogy semmi jelét nem mutattam? Ha nem látod a fától az erdőt, én arról nem tehetek. Oldalra is nézni kell, nem csak előre.

83. Salomon Rozen (válaszként erre: 82. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 10:26

Nekem úgy tűnt, hogy nem szereted.

Mivel eddig jelét sem mutattad, mindazonáltal félreértetted amit írtam. Nem tartozik a hobbijaim közé, hogy hülyeségeket mondok.

82. EsztyMorgan (válaszként erre: 81. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 10:24

Álljon meg a fáklyás menet. Ki mondta, hogy én nem szeretem a kislányt? Mert én nem, egy szóval sem. Az igaz, hogy ahogy beszél a párommal, vagy akár anyósommal, azt nem tudom elviselni.

Miért néznék más pár után? Hol élsz te? Én szeretem a párom keresztlányát, alapjáraton, ha épp nem úgy beszél, mint egy kocsis, akkor simán el lehet vele lenni, és el is vagyok.

Szeretem a páromat, és ez ellen még egy kis taknyos neveletlensége sem tehet semmit.

Az meg eszembe se jutott, hogy dobja el a keresztlányát értem!! Mire fel? Milyen alapon? Csak azért, mert szeret? Ez ehhez kevés.. annyit pedig simán szeretnék, hogy néha álljon a sarkára, és ha kell, nyugodtan szidja össze a kislányt.. Csupán Ennyi..

Úgyhogy légyszíves a jó tanácsaidat tartsd meg magadnak, mert ember ennyi hülyeséget nem hordott össze egy nap alatt, mint te egy hsz-ben most.

2011. jún. 14. 10:17
Ha meg nem szereted, nem tudod elviselni a párod keresztlányát akkor meg nincs mit tenni. Lehet másik pár után kellene nézned, mert ő nem hiszem, hogy eldobná a keresztlányát. Érted nem? Na meg persze nem hiszem, hogy sokat bírod még cérnával ezt a helyzetet.
80. Salomon Rozen (válaszként erre: 79. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 10:15

Szerintem nem azaz alkalmazkodó típus. És ha érzi, hogy nem tehettek ellene semmit, ha érzi, hogy erőfölényben van akkor még úgysem fogja azt csinálni amit szeretnétek vagy szeretnél.


Lényegében semmi hasznosat nem mondott senki.

Mert minden ugyanúgy maradt, ha a párodnak nem tetszik az, ahogyan a leányka beszél majd csinál valamit, ha meg nem akkor nem.

79. EsztyMorgan (válaszként erre: 78. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 10:12
Nem is akarok. Nálunk ne úgy beszéljen senkivel, mint a kapcaronggyal. Én csak ennyit várok el, hogy a szabadidejében kivel hogy beszél, az engem már nem érdekel.
78. Salomon Rozen (válaszként erre: 77. - EsztyMorgan)
2011. jún. 14. 10:08
Ha ez a hozzáállás a személyisége része, akkor nincs mit tenni. Engem is mindig meg akartak változtatni. De sosem szerettem másoknak megfelelni, majd lesz ahogy lesz. Sokat nem tudsz tenni ellene.
77. EsztyMorgan (válaszként erre: 76. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 10:01
Kb olyan lesz, mint most. Mondjuk nem csodálom, hogy kb. egy szál barátja sincs az iskolában.
2011. jún. 14. 08:36

Nem 13 évesen kell nevelni.

Innentől majd kialakítja a személyiségét ő maga. Szépen lassan, bár nem tudni milyen lesz a személyisége, mely végigkíséri életét az élet színpadán.

75. 53abc014c0 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. jún. 13. 20:59

Szerintem jól tetted hogy szóltál,ezt én sem tolerálnám.

Oké,hogy a keresztlánya,de akkor a minimális tiszteletet adja meg,és én csak akkor vennék neki bármit,ha tudna normálisan viselkedni.


Egy kis nevelés és következetességre tanítás nem ártana neki.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook