Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencse - kinek mi vált be? fórum

Kontaktlencse - kinek mi vált be? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 13. 19:31

Sziasztok!

amit én hordtam, és 15 évig bevált, sajnos már nincs a piacon. Ez az Edge xt nevű. Valaki hordott ilyet? Bocsi, még nem olvastam vissza

33. nanuka (válaszként erre: 32. - Border05)
2010. nov. 25. 15:02

A Bioflex Premium gyártója: Cooper Vision.

Ahol én veszem, ott 5500 Ft/doboz (3 db). Ebből lesz 22.000 fél évre. Na jó, kicsit több, mint a 20.000, ahogy az előbb írtam :). Nálam abszolút bevált, 2-3 napokat fent hagyom időnként és ebből se volt még soha problémám.

32. border05 (válaszként erre: 29. - Nanuka)
2010. nov. 25. 14:06
Melyik cég gyártja a Bioflex Premiumot, és mennyibe kerül ?
2010. nov. 25. 13:55

Én Air Optix-ot használok, viszont az éjjel-nappali lencsével nem vagyok megelégedve.

Ha nem veszem ki éjszakára, megfájdul a szemem.

2010. nov. 25. 10:08
nagyon régóta kontaktlencsét hordok, sokat kipróbáltam, aztán ajánlotta nekem az optometristám az Air Optix Aqua-t, ezzel nagyon elégedett vagyok. 30 napos lencse, és akár egy-két napot is bent lehet hagyni, aludni is lehet benne. Ami még fontos a lencse mellett, hogy milyen folyadékot használsz hozzá. Bausch&Lombot én nem szerettem, se a folyadékot, se a lencsét. Most egy olcsó, Müllerben kapható löttyöt használok és bevált.
29. nanuka (válaszként erre: 26. - 474687f420)
2010. nov. 25. 09:55
Johnson&Johnson után váltottam Bioflex Premium-ra. Nagyon jó döntés volt :). Ez is havi lencse, éjjel-nappal hordható, de persze az orvos rögtön hozzátette, hogy a szemnek az a természetes állapota, amikor nincsen rajta semmi, úgyhogy ne hordjam 30 napon át egyhuzamban. Ha elutazom valahová pár napra és nincs kedvem szórakozni vele, akkor nyilván maradhat, de amúgy azért szedegessem csak le éjszakára. Napi 16-18 órát van rajtam és nincs vele semmi gondom. Nem szárad ki, nem ég tőle a szemem. És fél évre kerül 20.000-be.
2010. nov. 25. 09:27
Rosszat nem tudok.:)
2010. nov. 25. 09:26
Nekem Bausch & Lomb van. Ofotértbe csináltattam. Félévre volt 20 000 Ft. Nekem semmi problémám nincs vele. Valamikor 10-12órát van bent a szemembe, de még akkor sem szárad ki.
2010. nov. 25. 09:14
Várok minden jó és rossz tapasztalatot, melyiket érdemes, árak, stb.Le akarom cserélni a szemüvegemet.
25. martini64 (válaszként erre: 24. - Jelena23)
2010. febr. 12. 16:46

Szia. Mindenképp érdeklődj az orvosodnál, mert vannak éves és féléves lencsék is. Nekem éves van, és mindennap hordom. Ezeknél is van minőségi különbség, volt olyan, amivel el is felejtettem időben visszamenni, annyira rendben volt, de a mostani pl. 9 hónap után már kezdi megadni magát.

Nekem nem a legmagasabb víztartalmúak jönnek be, hanem az 50-55%-osak, de ez szerintem mindenkinél más.

2010. febr. 2. 20:36
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy kapható-e olyan lencse ami nem napi vagy havi hanem tartósabb. Ugyanis én csak akkor viselném ha esetleg szórakozni mennék, vagy egyéb alkalom. Próbálkoztam már a havi lencsével de az egy idő után tönkremegy hiába nem viselem csak áll a folyadékban. Sajnos nem tehetem meg anyagilag, hogy folyamatosan viseljem a lencsét, ezért is szeretnék valami köztes megoldást, hogy legalább néha le tehessem a szemüveget.
2009. okt. 1. 01:47
a tisztítás minden lencsefajtánál egy idő után elengedhetetlen
22. Nagyir
2009. ápr. 19. 18:58
* javítva: Hogy értetted...? :)
21. Nagyir (válaszként erre: 11. - Aa84cb386d)
2009. ápr. 19. 18:57
Hogy érted az "állandóan"-t? Oké, hogy 24 órás lencsék vannak, de nem olyan, amit ne kellene kivenni. Nekem színezetlen, "kéthetes" lencséim vannak, ezekben is lehet aludni, de min. 6 órára a folyadékba kell utána helyezni. A lencse teljesen lefedi a szivárványhártyát, barátnőm kék szemeire egyszer zöldet kapott, hát eszméletlen jól nézett ki a tejfölszőke hajával együtt. :)
20. Kriszti0711 (válaszként erre: 19. - Andi2489)
2009. ápr. 19. 17:54

Szia!

Szerintem kicsit meg kéne tisztítanod. Lehet, hogy ezért homályos.

2009. ápr. 19. 17:05

Sziasztok!

Nekem is van egy kis problemam a kontaklencsemmel. Mar egy eve hasznalom, ugyh elege hozzaszoktam mar a hasznalatahoz.Viszont, kb.egy hete ugy dontottem, h nem hasznalom par napig a lencset. Ma ujra betettem es homalyosan lattam vele.A kontaklencse nem regi,es meg ha el is szokott tole a szemem, sztem nem kene vele homalyosan latnom, csak egy bizonyos ido utan. Valakinek van tippje , h miert latok vele homalyosan???

2008. júl. 30. 14:55
Először nekem is problémám volt a felhelyezés.A betanításon sokkal később tudtam betenni,mint a tesóm.Megszenvedtem vele.Aztán szépen lassan belejöttem.Az első kb.1 hónapban volt melós.:)
17. genlips (válaszként erre: 13. - Triniti94)
2008. júl. 29. 13:16

A saját trükködre magadnak kell rájönnöd!

Én is nagyon problémás kontaktlencsés voltam. Barátnőmmel egy időben szereztünk be ilyet és ő sokkal ügyesebb volt. Szerintem egyéni, kinek hogy megy, ne aggódj! :)


Az én trükköm az volt, hogy nem a retinára vagy mire raktam a lencsét, hanem alá úgy, hogy lehajtottam a fejem és felnéztem a tükörbe. Közvetlenül rá én nem bírtam ki sosem. Próbálkozással majd te is rájösz!

16. bahsn
2008. júl. 28. 23:03
sziasztok barna szemü vagyok és kék lencsét szeretnék hány százalékosan fedi a szemet?és milyen márkát ajánlotok?
15. 289acdd526 (válaszként erre: 13. - Triniti94)
2008. máj. 23. 20:13

Szia!


Nekem úgyan ez a problémám, ügyetlen vagyok amikor berakom, ja és ahogy kiveszem , jaj hát azzal is bénázok rendesen :)

2008. máj. 23. 19:28
Én 20 éve hordok kontaklencsét. Szinte mindegyik bevált, szerencsére nem érzékeny a szemem és soha nem volt gondom vele. Természetesen a higiéniai szabályokat be kell tartani és a lencséket előírás szerüen kell tárolni és használni. Szemüveget már el se viselném magamon.
2008. máj. 23. 19:02

Sziasztok!

Most kaptam proba lencsét és egy órát ügyetlenkedtem vele de nem bírtam behelyezni. Csak én vagyok ilyen ügyetlen vagy másnak is nehezen ment? Van valami trükkje hogy könnyebb legyen?

2008. máj. 20. 10:53

Sziasztok!


Én most kaptam meg az első lencsémet, igazából vezetéshez , napstemüveg alá :) szerettem volna!


De ez a berakás , meg kivétel hát nekem méd elég nehezen megy! Ma van bent először. Picit érzem is , hogy bent van.


Vannak ötleteitek Nekem? Vagy én vagyok szerencsétlen?


Köszi a tippeket!

2008. ápr. 29. 14:11
Sziasztok !Én világoskék kontaklencsét szeretnék ,olyat amit állandóan éjjel – nappal hordhatok. Nekem világos zöld a szemem lehet , hogy butaságot kérdezek de az a nagyon világos kék teljesen lefedi az én zöld szemem? Macerás nagyon a használata? :)
10. Ever
2007. okt. 26. 18:46
6 évnyi Biomedics használat után én most váltottam. A Biomedics az én szememnek a vége felé már nagyon nem volt jó, hamar kiszáradt és elfáradt a szemem, meg elég gyakran pirosodott is. (Azért hordtam ezt ennyi ideig, mert a régi szemorvosom csak ezt forgalmazta... Nagy hiba volt.) Most Johnson&Johnson Acuvue Advance-t használok(kéthetes lencse), és az sokkal jobb. Nem akarok semmilyen optikát reklámozni, de ha még októberben bemész egy Vision Expressbe, ott ingyen csinálnak szemvizsgálatot, és ingyen adnak próbalencsét is.
2007. okt. 24. 09:28
Optikus vagy szemészorvos tud segíteni, de úgy tudom, hogy állandó viselésű lencsét csak akkorra ajánlanak, ha nem tudod kivenni nyaralás, munka vagy bármi más miatt. Ha megoldható érdemes napi legalább 8-12 órát lencse nélkül lenni. Általában magas oxigén áteresztő képességű hipoallergén lágy lencsék javasoltak, ezek közül szinte bármelyik beválhat. Szóval optikus segítségével próbálkozz, és lehet, hogy érdemes néhány napig kihagyni a lencsehordást, ha most kényelmetlen. Nekem többféle volt már és mind jól bevált, ált. akkor cserélek ha az általam hordott épp nincs készleten.
2007. okt. 24. 08:49
Acuvue oasys-t használok. 2 hetes cserélésű,ezért kicsit drága. De nagyon kényelmes.
7. Reni1990 (válaszként erre: 5. - Csillllag)
2007. okt. 23. 20:53
Szerintem optikus tud segíteni Neked. Ők is rendelni szokták.
2007. okt. 23. 20:52

Régen Cibát használtam, de azt a tipust, ami nekem kell, már nem gyártják, ezért Sauflon 55 UV-t használok. Ugyanazok a paraméterei, mint a másik gyártóé volt. Lágy lencse, havi viselésre.

Amugy ritkán hordom, max autóvezetéshez, csak enyhe korrekcióra van szükségem.

A napi lencsét is próbáltam már, de az új lencsék kicsit vágnak oldalt, mikor először berakom őket, ezért inkább maradok a havinál.

Huzatban kicsit többet kell pislognom kontaktlencsében, mint anélkül, de ezt elviselem/együttélek vele.

2007. okt. 23. 20:33
én színeset szeretnék, nem tudja valaki hogy hol lehet olyat beszerezni? köszönöm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook