Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan induljunk hosszú autóútra egy félévessel? fórum

Hogyan induljunk hosszú autóútra egy félévessel? (beszélgetős fórum)


1 2
42. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 41. - Sutoczkine)
2011. júl. 6. 11:08
Este induljatok neki.Fürdetés vacsi után, és akkor végig alusszák az utat.
2011. júl. 6. 11:04
Mi is most készülünk augusztusba Ajkára Békéscsabáról. Az odaúttal nem lesz gond, mert Megállunk pár napra Dunakeszin, de a visszaúttól nagyon félek. Egy 3 éves és egy 6 hónapos babával nem tudom hogy oldjuk meg.
40. Muraja
2011. jún. 15. 14:00

Szia ! minden jot - jo utatkivanok.

Regen ( szamomra mind tegnap ) beutasztam eszak Afrikat ( Maghrib ) orszagogat az akkor legnagyobb 14 eves es 6 honapos legkisseb gyerköcömel.

A Saharatol kezdve minden ok ment vol egy AC kocsim semi akadaly.

Sokat jartunk EUban is igazan picik votak , kulömben a legidealisab utazas a pici korukal , utan mar jönnek a regi ismerös ;

mikor vagyunk mar a celba avagy hasonlo...

2011. jún. 15. 13:41

Köszönöm a jó tanácsokat!

Reméljük a legjobbakat!:)

38. Jade^ (válaszként erre: 37. - Jk)
2011. jún. 14. 16:17
Ez így van, mert ahogy megáll az autó rögtön felébred a babó. :) Tapasztalat:P
37. Jk
2011. jún. 14. 15:25

szerintem ne parázd túl! azt ő is megérzi ha ideges vagy és attól még kevésbbé lesz nyugodt.

Ha hisztizik meg kell állni az a nap utazásra van szánva ugyis., ilyenkor picit többször kell neki cicit adni vagy fejsz le reggel vagy a fagyasztóból betárazol tejet.

Ennyi idősen még játékkal nem nagyon lehet lekötni hosszan, lehet elég neki ha hátraülsz hozzá és lát.

Nincs hozzászokva a hosszú utakhoz, de meglátod egy tündér lesz. Ne aggodj az a lényeg, és ő is nyugodt lesz.

Egy dolog ha alszik semmikép se álljatok meg! addig lehet haladni:)

36. Jade^
2011. jún. 14. 13:03
Mi 8 órás útra vittük az 5 hetes kislányunkat. 12 óra lett belőle. De nem volt semmi gond. Az a lényeg, hogy legyen elől minden amire szükséged lehet, hogy ne kelljen a bőröndben keresgélni. Több bodyt is tegyél előre, mert ha napközben is utaztok nagyon gyorsan megizzad. Mi éjjel 2kor indultunk el, és délelőtt háromszor öltöztettem át, annyira izzadt. Én is termoszban vittem vizet a tápszernek. De nem lesz semmi gond, ha megy az autó aludni fog. :) Jó nyaralást!
2011. jún. 14. 08:02

Egy fél éves baba még sokat alszik. Egy év felett már többet kell szórakoztatni, mert csak napi egyszer és éjjel alszik.

A Te picurod most mennyit alszik nappal ???

2011. jún. 13. 12:09
Mi rendszeres utazók vagyunk. Csak ha hazaruccanunk Pestre is 5-6 óra az út. Szerintem gond nélkül meg lehet csinálni. Bár az enyémek pár napos koruktól akár több ezer kilómétert is utaztak, tehát megszokták. Ha eddig nem igen mentetek egyhuzamban ennyit , akkor én is az alvásidőben való utazást ajánlom.
33. 5239d91094 (válaszként erre: 19. - PáKiMa)
2011. jún. 13. 10:57
Megállni akkor is kell! Két órát mondanak, hogy ne legyen egyszerre többet a gyerek az ülésben. Jó, ha nem is két óránként, de három óránként vegyétek ki a babát az ülésböl- már ha nem alszik.
2011. jún. 13. 10:55

Ó, így már teljesen más a helyzet! :)

8 óra egyáltalán nem sok ( bár gyereke válogatja), induljatok éjjel és vigyetek cédéket a babának.

Jó utat! :)

2011. jún. 13. 10:52

Hú, 18 óra szerintem nagyon sok! Mi utaztunk öt hónaposan 800 km-t, nem volt gond, két óránként megálltunk.

Jövö hónapban 1000 km-t utazunk, akkor 8 hónapos lesz.

De 18 óra...írod, hogy több kocsival mentek. Szerinted a többiek igazodnak hozzátok és megállnak szünetet tartani két óránként? `

Akkor viszont nem 18 órát utaztok, hanem többet.

Miért nem mentek repülövel?

2011. jún. 13. 07:53

Este induljatok el.

Különben egy fél évessel sokkal könnyebb elindulni mint egy 1,5 évessel. Ugyhogy ne aggódj. Jó nyaralást. :)

29. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 28. - De4b589afa)
2011. jún. 12. 23:22

Ilyen picinél én nem tartom jó ötletnek azt sem. Ha valami miatt picit szárazabb a szája, a szájpadlására tapad.


Tudom, ezek ritkán fordulnak elő, de út közben, idegen környezetben, én egy ilyen picivel semmit nem kockáztatnék. Nyilván én vagyok túl óvatos.

28. de4b589afa (válaszként erre: 27. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jún. 12. 23:11
Azért is írtam ezt a kukacot, mert ez ahogy érintkezik a nyállal, azonnal elolvad, tehát igazából nincs mit félre nyelni...nyála meg amúgyis van egy gyereknek is:-)
27. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 25. - De4b589afa)
2011. jún. 12. 22:52

Ilyen piciknél, az evés-ivás mozgó járműben szerintem nem túl jó ötlet, mivel egy váratlan fékezéstől, kanyartól, huppanótól félrenyelhetnek.


Azt biztos, hogy egy párszor meg kell vele állni, megmozgatni, kimasszírozni a gerincét, mert bármilyen jó egy ülés, akkor se normális ennyi ideig ülni egy babának.


Ilyen messzire inkább repülnék (még gyerek nélkül is).

2011. jún. 12. 22:47
Nem úgy gondoltam a nem megállást... Természetesen megállunk pihenni, de aludni nem kell panzióban útközben....
25. de4b589afa (válaszként erre: 19. - PáKiMa)
2011. jún. 12. 22:47

Ne csak a nagy bőröndben legyenek ruhák, tegyél könnyen elérhető helyre is, ahonnan könnyebben előkapod, ha szükséges (kaki félremegy, hami maszatolás, stb.)

Lehet venni direk pici babáknak való nagyon könnyen olvadó kukacot (kukorica extrudátum), ami minden káros anyagtól mentes, csak kukoricából van. Zöld csomis, a madaras teszkóban láttunk csak eddig, valami 30 ft. körül van. Manóm ezzel is sokat elvolt mindig:-)

24. Szarvák Anikó (válaszként erre: 19. - PáKiMa)
2011. jún. 12. 22:42
De meg kell állni,pisi,friss levegő,kis pléden pár perc torna.Trombózis veszély!!
23. Szarvák Anikó (válaszként erre: 17. - Gumimaci22)
2011. jún. 12. 22:40
Februárban mi is megjártuk repülővel a 18 órás utat,akkor 1o hónapos volt a kicsi,a nagy 3 éves.No para,jobban viselik mint egy két felnőtt.ha konkrét kérés van priviben írj.
22. Vecy
2011. jún. 12. 22:38

Mi tavaly egy kisbusszal 8-an, plussz egy akkor 8 hónapos babával vágtunk neki 1300 km-nek.

A gyerek jobban bírta, mint mi :D Pedig nagyon hasfájós egy baba volt, de a hosszú út alatt miatta maximum háromszor kellett nagyobb pihenőt tartani (értsd úgy kb. fél órásat). Azért jó ilyen kicsivel menni, mert ő még nem szaladgál, hanem inkább fekszik vagy ül a speckó ülésébe, és ott játszik. Fontos a jó gyerekülés, amibe kényelmesen tud aludni is (dönthető).

Nem lesz gond, csak mikor meg kell állni, akkor meg kell állni.

2011. jún. 12. 22:37

- felfújható strandlabda, könnyű, színes, elbírja

picurom 4 hónapos kora óta labdázik.

2011. jún. 12. 22:35

HÚÚÚ Nem semmire vállalkoztok, de szerintem először magadat kell fejben rendbe raknod. Ezt nem rosszindulatból mondom. Arra gondolok, hogy vegyél egy füzetet és amikor eszedbe jut, hogy mit kell vinned, felírod, pakoláskor kipipálod. Fő a nyugalom, ha Te nyugodt vagy a babád is az lesz!!! És a többi utazóra is átragad, nem fogod őket idegesíteni. A stressz rossz tanácsadó, csak kapkodni fogsz, a baba nyűgös lesz, a fél cuccot otthon hagyod....stb. Menni fog ez, csak meg kell terveznetek.


- Ablakra napellenző oldalra és hátra, ő még kifelé nem fog nézelődni, de az oldalsó ablakra tehet egy vastagabb színes plédet vagy ágyneműhuzatot amit nézegethet és a hő és a tűző napfény elől védeni fogja a babát.

- szivargyújtós hűtőtáska benne lefagyasztott jégakukkal - benne kaja, gyümölcs stb.

- zenélő forgó amit a kiságyra szoktak rakni

- babavíz

- szoptatóspárna

Késő van lehet hogy másnak is eszébe jut néhány fontos cucc.

2011. jún. 12. 22:30

Ja a férjem közölte, hogy el vagyok tájolva, az út max 8 óra (nekem legutóbb 18-at mondtak), de mindegy. Most megnéztem és tényleg "csak" 8. Egy lóugrással közelebb.

Egy hangyapöcsnyit kisebb az aggodalmam.

A sok játék okés, a forralt víz és hideg víz okés, a sok mondóka okés, hányinger csillapító okés. Majd veszek neki olyan játékot ami zenélős és csak ott kapja meg, hátha az újdonság varázsa leköti egy jó időre!

Kérek még jó ötleteket. De akkor megállni nem kell...

18. de4b589afa (válaszként erre: 11. - PáKiMa)
2011. jún. 12. 22:17

Addig is tanulj meg szerintem jóóóó sok dalt, mondókát, főleg, amihez mutogatni kell.

Ha az autóban többen is utaztok (sofőr, Te, Manó, plusz esetleg még egy személy), akkor felváltva is foglalkozhattok a Kicsivel, így neki sem olyan uncsi. Én tuti sok kis játékot vinnék, zenélősöket is.

Az is kérdés, mikor kell odaérnetek a helyre, mikor tudtok indulni...

2011. jún. 12. 22:14
Fel a fejjel!Nyugodtan vállaljátok be az utat,a legrosszabb ami történhet,h meg kell állnotok egy panzióban egy éjszakára.Mi Amerikába készülünk majd,az kb 18 órá út lesz,de addigra már több mint 1 éves lesz.Ezért is érdekel engem is a fórum :)
16. PáKiMa (válaszként erre: 12. - Hanyatka85)
2011. jún. 12. 22:10
Ez jó ötlet! Köszi!
15. lonix (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. jún. 12. 22:09
Mi nem mentunk fel evesen sehova.Megvartuk meg nagyobb lett,ugy legalabb emleke is maradt rola es jol erezte magat.
14. PáKiMa (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2011. jún. 12. 22:07
Azért mert az élet nem áll meg attól, hogy gyermeked születik, és ha lehetőséged van elmenni kicsit külföldre nyaralni akkor elhiheted, hogy nem gyerekkínzásból indulunk el, és ide se azért írtam, hogy ilyeneket olvassak, ez nem segítség, ha van jó ötleted írd le, ha nincs akkor ne kritizálj. Nem én vagyok az első aki ilyen hosszú útra indul egy fél évessel és nem is az utolsó....
13. hanyatka85 (válaszként erre: 12. - Hanyatka85)
2011. jún. 12. 22:06
Amúgy 20 perces utat nem bírják de hosszú távon meglepő módon sose volt gond velük.Most 2.5 éves és 9 hónaposak a gyermekeim!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook