Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szarkoidózis fórum

Szarkoidózis (beszélgetős fórum)


6. _kullancs_ (válaszként erre: 5. - Xenna)
2011. szept. 15. 10:48

Sziasztok!


Nekem is ez a betegségem volt. Ha kérdésed van írj az e-mailemre. Írd be a google-ba, hogy

szarkoidózis

és kattincs az első gportalos oldalra.

Remélem hasznos lesz nektek.

Üdv.

kullancs

5. Xenna (válaszként erre: 4. - Tomka1)
2011. jún. 14. 20:03

Szia!

Anyumnak nem tudom pontosan hogyan vették a mintát, csak azt tudom, hogy a gégénél vhol bemetszést ejtettek és szépen kivettek egy db-ot, mindezt altatás mellett.... Már csak egy heg mutatja, hogy vettek neki mintát onnan. A számot szívesen fogadom, de inkább majd priviben küldd, mert egyeseknek nem nagyon szokott itt tetszeni a hoxán, ha ki van írva vkinek a telószáma.... nem igazán értem miért baj, ha a tapasztalatokat megosztjuk és ajánlunk egymásnak segítséget és ahhoz telefonszámot, netán árat is leírunk. Nah de mindegy:) Köszike, hogy írtad ezt a búzafüvet... megmondom neki, hogy próbáljuk ki.

Minden jót kívánok nektek!

Puszi

2011. jún. 13. 17:11

Sziasztok!


Nagyon köszi a segítséget, remélem tényleg nem lesz semmi baj. Anyukádnál is voltak ilyen vizsgálatok? A tüdőtükrözés nagyon kellemetlen volt? Csak egyszer dugták le a csövet? Mert hallottam olyat is hogy hörgőtükrözés és akkor ki be húzzák a csövet és utána sok idő amíg magához tér az ember. Mi iszunk most búzafűlevet és járunk energiagyógyászhoz. Ha akarod megadom a számát azt mondták tudnak segíteni eltüntetni. A búzafűlé is nagyon jó piacon vesszük a füvet van csavarónk és frissen isszuk. Próbáljátok ki ti is!


Puszi

3. Xenna (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. jún. 12. 20:14

Szia!

Édesanyámnál 2004-ben állapították meg ezt a betegséget és megmondták, hogy nem gyógyítható, csak kezelhető és vígan elélhet az ember vele. Szóval nem kell aggódnod, nem súlyos a dolog. Közben anyukám egyik munkatársáról is kiderült, hogy neki is van ez a betegsége, de neki hamarabb lett mint anyumnak, őt kezelték szteroidokkal, de semmit nem ért neki a dolog így abbahagyta... Anyukám nem szedett és nem is szed rá semmit, csak mindig mennie kell ct-re, meg hasonlókra, hogy megnézzék a tüdejét, hogy mi van ezzel a betegséggel. Szerencsére semmi baja:) Ne aggódj, biztos nincs semmi súlyos baja a párodnak. Csak egy kicsit meg fog látszani a mintavétel helye.

Szép estét!

Heni

2011. jún. 12. 20:09

Mi a sarcoidosis?

Gyulladásos folyamat, ami sok kis sejtcsomót termel különböző szervekben. A csomókat granulómáknak hívják. Nagyon kis méretűek és csak mikroszkóppal láthatók.


Ezek az apró granulómák nőhetnek és csoportosulhatnak, és sok kis és nagy ilyen csomó csoportot alkothatnak. Ha sok granuloma keletkezik egy szervben, befolyásolhatják, hogy az a szerv hogyan működik. Ezek okozzák a sarcoidosis tüneteit.


Sarcoidosis a szervezet szinte bármely részében előfordulhat, de vannak szervek amelyek gyakrabban érintettek. Általában valamelyeikben a következő két szervből kezdődik:

- tüdő

- nyirokcsomók, főleg azok, amelyek a mellkasban találhatók.


Sarcoidosis szintén gyakran érinti a következőket:

- bőr

- szemek

- máj


Kevésbé gyakrabban érinti a következőket:

- lép

- agy

- idegek

- szív

- könny mirigyek

- nyálmirigyek

- csontok és izületek


A sarcoidosis ritkán lép fel a következőkben:

- pajzsmirigy

- mellek

- vesék

- nemi szervek


A sarcoidosis szinte mindig több mint egy szervben fordul elő.


A sarcoidosisnak van egy aktív és egy nem-aktív fázisa:

- Az aktív fázisban, agranulómák kialakulnak és nőnek. Ebben a fázisban keletkeznek a tünetek és alakulnak ki a hegekszövetek azokban a szervekben ahol a granulómák találhatók.

- A nem-aktív fázisban, a gyulladás csökken, és a granulómák mérete ugyan olyan marad, vagy kisebb lesz. A hegek megmaradnak és tüneteket okozhatnak.


A betegség lemenete nagyban változik az emberek között.

2011. jún. 12. 20:05

Sziasztok!


Van valakinek tapasztalata erről a betegségről? A páromnak tüdőszűrésen derült ki hogy van valami de pontosan nem tudják mi. Elküldték CT-re és azon a leleten azt írták, hogy felmerül ez a betegség. Megy majd tükrözésre vesznek szövettant és abból majd talán kiderül mi ez. Csak nagyon félek nehogy valami súlyos legyen. Olvastam róla jót is rosszat is van hogy magától gyógyul de szerintem azért nem kéne annyiba hagyni!


Köszi:Zsu


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook