Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kezdjek neki egy kutyajátszótér létesítésének? fórum

Hogyan kezdjek neki egy kutyajátszótér létesítésének? (beszélgetős fórum)


26. batorsag67 (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2011. aug. 18. 20:14

Sziasztok!

Van 2 kutyusunk , versenyzünk sportolunk velük.

Részemről sajnos csak szükség esetben viszem be a kutyás játszótérre a kutyákat , mert az ottan körülmények kutyának se való. Én a 10.- ker ben lakom és volt valaki olyan okos hogy murvás követ rakott le , ami tönkre vág bármilyen kutya lábát. Még józan ember se rohangál ilyen talajon mezitláb.Az ürüléket ott se szedik össze és ami ki van alakitva pl , ugró , palló , karika , vagy más akadályok ,, háát nem épp oda valók a kutyák részére mert baleset veszélyesek. Nem tudom ki találta ki ezeket de hogy sokat kaszált rajta az tuti. Nem beszélve a kiásott , kikapart gödrökkel ami szintén a kutya - gazdi épségét veszélyezteti.

25. Bucóka20 (válaszként erre: 24. - 54840f0fce)
2011. jún. 12. 22:19
Kívancsi leszek en arra.:)
24. 54840f0fce (válaszként erre: 23. - Bucóka20)
2011. jún. 12. 22:17
Oké, de holnap választ kapsz mindenre:)))
23. Bucóka20 (válaszként erre: 22. - 54840f0fce)
2011. jún. 12. 22:12
egészségedre :-D
2011. jún. 12. 22:05
Tényleg nem tudom, de talán ma este-kellő alkohol elfogyasztása után-tudni fogom a választ. Igérem, az összes kutyát megkérdezem a környéken!
21. Bucóka20 (válaszként erre: 20. - 3ddb56abf2)
2011. jún. 12. 22:02
...hülyeség.. :)
20. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 19. - Bucóka20)
2011. jún. 12. 21:49
Hát ez az, jah bocsánat jött egy okos aki azt mondta h sok hülye ugyse fogja elvinni a kutyafuttatóra a kutyáját...
19. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - 3ddb56abf2)
2011. jún. 12. 21:46

Nah a sok nagyokos.Miért lenne baromsag?Elengedni nem lehet barhol,sőt ...naon is keves hely van ahol el lehet a kutyakat engedni.Itt lenne a hely és tudnanak jatszani,egymassal és a jatekokon is.

Bennem meg naon csak a kezdeti gondolatok vannak meg,de nemsokra haza jön(par nap) baratom és majd ő segit.:D Ő az -ész-.:D

18. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 16. - Bucóka20)
2011. jún. 12. 21:42

Az aláírásgyüjtésnél :)

Nem tudom mennyi lehet konkrétan, de azt hangoztatják h drága, pedig pl közmunkából meglehetne valósítani. Van aki nem ment bele, mert baromságnak találja... Amit nem értek ez mért baromság? :S Értelmes választ persze nem kaptam erre :)

17. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2011. jún. 12. 21:37

Igen..ez a franya penz.:S Sosincs semmire,amire a "kis embernek" kene. Mások meg nagylabon elnek.. ahh,csak felidegesitem magam.

Bemegyek az onkormanyzatra,elsőnek megvarom h mit mondanak?!

Ha elutastitjak elbol,akkor megprobalkozok a gyüjtessel,kérdezöskodok h ki h all hozza?!Csak ahoz is terv kell,mert ha csak szoba mondom,akkor olyan hiteltelennek tunok.

16. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - 3ddb56abf2)
2011. jún. 12. 21:31

Igen,gondoltam h nagy feladat.:)

Te hol tartasz benne?

Mit mondtak kb mennyi pénz lenne?

Mi volt a reakcio?

A kutyasok mindenki támogat(ott)?:)

15. jstefan (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. jún. 12. 21:30
Kutyajátszótér kialakításának költségeit csak a képviselő testület szavazhatja meg.Magyarországon az összes önkormányzat nagyon rossz anyagi helyzetben van.Alapvető dolgokra sem telik,ezért szinte lehetetlen ilyen javaslatot elfogadtatni.Korábbi években építettek több kutyajátszóteret kb. fél milliárdból darabját,az csak idő kérdése hogy ezért a fehérgalléros építtetők mikor kerülnek több évre a BV. "üdülőjébe".Ha a kutyások összefognak ,és összedobják a ténylegesen nem magas összeget,azonkívül társadalmi munkába is beszállnak kivitelezhető,és nagyon jó ötlet.Példaértékű lehet a többi lakókörnyezet számára.
14. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. jún. 12. 20:23

szia! én is ilyenen ügyködöm, vagyis konkretizálom, nekünk kutyafuttatónk sincs, pedig 50ezres város!!!

Én elkezdtem aláírásokat gyűjteni, de sokan mondták, hogy az alpolgármesterhez is bekéne mennem! Jah és sokan mondták, hogy nem fognak belemenni, mert a városnak erre sincs pénze -.-"

Nem értem mi kerül olyan sokba, hogy egy nagyobb területet elkerítenek?! Neked is sok sikert, nem kicsi feladat lesz, saját tapasztalat :)

13. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - 99c6cef036)
2011. jún. 12. 20:02
Van bőven,ne aggódj!
12. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - B7a110b583)
2011. jún. 12. 20:00

Persze,elmondom amit megtudok,hátha szerencsével járok és akkor máshol is lehet majd ilyet kialakítani.:)

Naon kivancsi vagyok h mit fognak mondani?!

11. andi6020 (válaszként erre: 9. - 99c6cef036)
2011. jún. 12. 19:58
Ezt most miért mondod?
10. 5bfba16667 (válaszként erre: 9. - 99c6cef036)
2011. jún. 12. 19:55
Na nálunk gyerek játszótérből 3 utcán belül 3 van.. A kutya is élőlény.
2011. jún. 12. 19:25
szerintem gyermekjotszoterekkel kellene torodni nem a kutyakeval!
8. b7a110b583 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2011. jún. 12. 18:07
Szerintem is menj be először és kérdezd meg, hogy mit tehetsz az ügy érdekében. Én is úgy gondolom, hogy a legpozitívabb dolog, amit ott mondanak neked, hogy meg kell pályáztatni. Az pedig hosszú hónapok. Ha tényleg van időd, akkor megér egy próbálkozást! Kiváncsi vagyok, hogy mit mondanak majd neked! Majd beszámolsz, ugye?:)
7. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - 5bfba16667)
2011. jún. 12. 18:02

Lehet inkabb elsonek onkormanyzat,mert lehet h nincs is jelentosege,h ezt mennyien szeretnek.Lehet be kell adni egy palyazatot es varni,h elbiraljak.

Ha bemegyek és megkerdezem,h mi ennek az utja mondja es h kellenek e -tamogatok-(alairasok) akkor onnantol mar okosabb vagyok.


Vegulis ez nem tartana olyan sokbol,mert csak egy elkeritett resz kellene,meg par jatek.:) Jo persze,en olyan vagyok h mindent azonnal akarok.De gondolom ez is honapokba telne,mire elkeszulne(ha rabolintanak egyaltalan).

6. 5bfba16667 (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2011. jún. 12. 17:55

Szerintem először a támogatottságodat kellene felmérni, nem? Szóval sajna végigjárni a környék lakosait, és kérdezni. Támogatnák, v sem? Ha igen, akkor önko.


Én így csinálnám. Mit gondolsz?

2011. jún. 12. 17:48

Köszi lányok! Gondoltam itt a nyár,dolgozni úgy sem dolgozok,mert még sulis vagyok,így van elegendő szabadidőm,h olyan dolgokkal foglalkozzak,amiknek van értelmük.:-)

És ez pont egy olyan dolog szerintem.Sok felújítás megy végbe a városba,talán ez a kellő pillanat,hogy sikerüljön megvalósítani egy kutyajátszóteret.


Igen,ezt a kakis dolgot olvastam.:-) Mindenképpen így lesz,csak kellene egy kis segítség,h mivel kezdjem ezt az egészet?

Az aláírásokkal?De mi van akkor,ha nincs is ilyenre lehetőség vagy esély?Akkor feleslegesen járom le a lábam.Lehet először érdeklődnöm kellene az önkormányzatnál(?)

2011. jún. 12. 17:43
Neked rengeteg kitartást, sok sikert, és szerencsét hozzá!!!
2011. jún. 12. 17:42

Ez tényleg szuper.

Komolyan, le a kalappal. Mi is ezen gondolkodtunk a múltkor 1-2 kutyatartóval, hogy itt nem hogy kifutó, de még egy 1 méteres zöld felület sincsen. Nem hogy elengedni, áhh:(

Pedig itt mindenkinek van kutyusa, nem is értem, hogy nem tettek még semmit. Az ötleted csodajó, lehet, hogy itt is kellene végre valakinek kezdeményezni. Hajrá Budafok:D:D

2011. jún. 12. 17:39

Szia! Hogy ez milyen szuper dolog!!:) Mivel 40ezres városról írsz, feltételezem, nem Debrecenben tervezed!:( Kár! Amúgy gőzöm sincs, hogy kell ezt csinálni, és csak lelkendezem egyet, hogy hajrá!!:)

Egy tanács: ha sikerül véghezvinned a dolgot, akkor feltétlenül tegyél majd ki egy olyan táblát, hogy a kutyakakit kötelező felszednie a gazdiknak! Pesten ugyanis a kutyafuttatókban, ahol én voltam mindig tele volt kakival és máris nem olyan kedvvel engeded el a kutyádat, mert nyakig szaros lesz a nagy játék hevében...

2011. jún. 12. 17:29

Jó ideje ezen agyalok,hogy hogyan kellene ezt a tervemet véghez vinni(?)Gondolom az önkormányzatnak kell(ene) egy kérvényt benyújtani,hogy hol szeretném és pontosan mit is szeretnék?!Talán aláírásokkal együtt.(úgy hatásosabb lenne)

Kerestem az interneten ehhez kapcsolódó cikkeket,oldalakat,de szinte alig találtam.


Jó lenne egy olyan hely,ahol szabadon játszhatnak a kutyák,nyugodtan el lehet őket engedni.Lennének ügyességi játékok is.(nagyjából úgy képzelem el,mint egy gyerekeknek készült játszóteret...természetesen -kutyásítva-) :-)


Egy 40ezres városról van szó,ahol egyáltalán nincs kutyajátszótér,"csak" kutyafuttató.



Előre is köszönöm,ha valaki tud segíteni!:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook