Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Mos már tényleg nem tudom, hogy mikor akar aludni stb.! fórum

Segítsetek! Mos már tényleg nem tudom, hogy mikor akar aludni stb.! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
118. tündér74 (válaszként erre: 114. - KriszTom)
2011. jún. 14. 22:15
Ha a kisfiad jól érzi magát, biztonságban, meleg családi légkör veszi körül, akkor nem lehet semmi probléma.:)
117. 5b315db51e (válaszként erre: 116. - KriszTom)
2011. jún. 14. 21:13
Azt hiszem felreertettuk egymast..En NEM rolad beszeltem-irtam hanem egy ismerosomrol,es ha megegyszer elolvasod a hozzaszolasomat SEMMIFELE biralat nincs benne..Ez csupancsak egy velemeny es azt hiszem a vegen meg hozza is tettem hogy sok szerencset neked..(Ahhoz egy kisgyerek napirendjenek semmi koze nincs mennyibol eltek meg bocsanat...Tapasztalat.)
116. KriszTom (válaszként erre: 115. - 5b315db51e)
2011. jún. 14. 15:23

Az, hogy miben hiszek az egy dolog. A fiam 13 kiló és 86 centi. Nem tartom valószínűnek, hogy alultáplált lenne.

Nem illettem semmilyen jelzővel, és nem vagyok szerelmes a fiamba, csak egyszerűen szeretem.

Nem Ő irányít, hanem én illetve a párom.

Bence nem eszik üveges kaját, én főzök szinte minden nap, és mindent megeszik, nem válogat.

Mint említettem, sajnos nekünk felnőtt fejjel sincsen napirendünk, és az őszintét megvallva, ez most a legkisebb problémánk. Örülünk, hogy lyuk van a fenekünkön és szelel. Tudod, egy keresetből megélni 4 embernek nem egyszerű dolog....

És akkor a napirend csak a jéghegy csúcsa

Egyébként pedig nincsen jogod senkit sem elítélni, mindenki úgy neveli a saját gyermekét, ahogy Ő jónak látja. Ki így, ki úgy...

115. 5b315db51e (válaszként erre: 114. - KriszTom)
2011. jún. 12. 23:10
Elmeselek neked egy tortenetet:Volt egy ismerosom aki hitt-hisz az angyalokban es egyeb ilyen ezoterikus dolgokban..Szuletett egy kisbabaja..Ugyanigy allt hozza mint te imadta csungott a gyereken szo szerint azt mondtak szerelmesek egymasba..Napirend az nem volt mert minek az adjuk az uveges bebikajat a gyereknek az utszelen ha eppen ott ehezik meg..De hat az tuti hogy nem valogatott..Megevett mindent amihez kedve volt amikor kedve volt...2 evesen kezdett el szavakat mondani..3es fel evesen probaltak ovodaba vinni..Nem vettek fel.Indok:alultaplalt,kortarsaihoz kepest elmaradt a mozgaskoordinacioban hangkepzesben nem tudja kontrollalni onmagat(viselkedesi problema) es egyebek..a kolok egyebkent valoban eleg magas es vekony..a tobbirol nem szeretnek nyilatkozni..Anyuka verig volt sertodve hogy az O kisfia milyen kiegyensulyozott meg mit tudom en milyen indigo gyerek meg angyalok kutyafule..Szoval csak ezert mondom neked hogy mindenkinek a sajat gyereke a legszebb okosabb stb..DE alegfontosabb is..Akkor miert nem azt nezi egyes szulo mi a legjobb a gyerekenek???mert az amit pl te irsz hogy akkor eszik akkor alszik mikor szeretne az NEM EGESZSEGES ebben a korban.. Nem arrol van szo hogy tomd meg a gyerekedet ha nem ehes,hanem arrol hogy tanulja meg hogy mikor van pl ebedido,vacsora stb..De ha Te ugy latod hogy nektek ez jo akkor sok szerencset hozza..
114. KriszTom (válaszként erre: 92. - 5b315db51e)
2011. jún. 12. 15:51

Elfelejtettem írni, hogy gratulálok az ikrekhez!

Abban pedig nincs igazad, hogy úgy ugrálunk, ahogy Ő fütyül. Nem kap meg mindent, és nem is hisztizik az üzletben. Bárhova nyugodtan elmehetek vele, akár hosszabb utakra is. Imád kirándulni, nincs bezárva a 4 fal közé.

A múlt hónapban pl. a Füvészkertben kirándultunk, voltunk a Városligeti gyermeknapon is. Nem jutott már neki lufi, mégsem hisztizett érte.

Ő így egészséges és így kiegyensúlyozott, ahogy van.

A hozzászólásaimban csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem minden gyermek egyforma, más a fejlődésük, és a szülők nevelési stratégiája is más.

Bence 16 hónaposan indult el önállóan, mégsem féltem attól, hogy nem tanul meg járni. A lábát most olyan ügyesen használja, hogy ha nem ér el valamit a padlón a kezével, akkor a lábával veszi fel ha a kiságyban van.

Tudja mondani hogy anya, baba, nem, jaj, mama, mámá (ez utóbbi az étel), megismeri az almát (ama) és még sorolhatnám.

Szóval az autizmus legkisebb jelét sem látom. Az orvosi vizsgálat kötelező lesz, de tudom, meg fogják kérdezni, hogy mit keres itt ez a gyermek?

Egyszerűen csak az van, hogy ha valaki nem a szakkönyvek szerint neveli a gyermekét, a gyermek nem az szerint fejlődik, akkor ott valami baj van.

Az én fiam mindent később csinál, de ezt nem bánom.

Nekünk is megvan a saját nevelési taktikánk, neked is megvan.

Ki így, ki úgy csinálja!

Tudom, most kisebb fajta közfelháborodást keltettem, de azt is tudom, hogy nem egyedi eset.

Az alvás mizériája és a legyen-e napirend vagy sem kérdése mindig is középpontban volt és lesz is, ameddig ilyen szinten bele akarunk avatkozni a dolgokba.

Csak arra az egyre vagyok kíváncsi, hogy vajon anno benneteket is így megpróbáltak beskatulyázni? Mert nálunk ez nem volt divat soha!

113. 5221355151 (válaszként erre: 112. - Incó)
2011. jún. 12. 15:42
Nagyon szépen köszönjük! Jó egészséget nektek! :-)
112. Incó (válaszként erre: 109. - 5221355151)
2011. jún. 12. 15:40
Nincs is semmi értelme. Sokkal fontosabb dolgok is vannak a nevelésben, mint az, hogyan alszol el. Fókuszáljatok inkább arra és meglátod megoldódik majd a probléma. Sok sikert a továbbiakban!
111. Incó (válaszként erre: 107. - Szemmelver)
2011. jún. 12. 15:38

Én se aludtam még egy éjszakát se Annával. Szeretünk normálisan pihenni a férjemmel úgyhogy külön szobában is alszunk (mármint Annától külön).


De ez a hagyjuk a gyereket az ágyában sírni és majd elalszik nem jött be. Egyébként nem válaszolni egy síró csecsemő jelzéseire nagy hiba is lehet. Később már azért nem sír, mert rájön nem figyelnek a jelzéseire.

2011. jún. 12. 15:36
Nagyon szépen megköszönöm mindenkinek a segítségét!! Egy órája szépen alszik a kisfiam. Kitartó leszek, és biztos meg fognak oldódni a dolgok. :-)
109. 5221355151 (válaszként erre: 103. - Incó)
2011. jún. 12. 15:34

Szia!

Jaj, szegénykém!!! Hát a frászt kaptam volna én is az tuti!! Az én kisfiam is kitartó tud lenni. Képes lenne egész éjszaka ordítani is a kiságyában, ha hagynám. De nem tudnám megtenni vele. A férjem sem.

2011. jún. 12. 15:34

Bence sohasem aludt velünk egy ágyba, és soha nem kellet ringatni. Ha álmos, magára húzza a takarót és elalszik a kedvenc plüssével.

Ha nincs az ágyban, nem alszik el.

Kivétel ez alól a babakocsi és az autós ülés.

107. szemmelver (válaszként erre: 106. - Incó)
2011. jún. 12. 15:23

mindkét gyerekem gégehurutba , vagy kruppba szenvedett kicsi korában

az olyan,hogy minden előzmény nélkül befulladtadkéjszaka

mégsem eludtak elem..

nyitva volt az ajtó és hallottam őket, de nem aludtak velem az ágyban

ha nagyon betegek voltak akkor én ültem az ágyuk mellett, amíg el nem aludtak

106. Incó (válaszként erre: 104. - Szemmelver)
2011. jún. 12. 15:17
Hát inkább ehhez, mint újra mentő, röntgen, kórház, megfigyelés...
105. Incó (válaszként erre: 101. - Szemmelver)
2011. jún. 12. 15:15
Mostmár érted mire írtam. Sokan irigyelnek, mert régóta nagyon jól alszik, nappal és éjszaka is. Délután elalszik egyedül is, de este éneklek Neki egy karosszékben hintázva. Hozzáteszem (KriszTom kedvéért is) nagyon bevált és pontos napirendünk van. Mi nem járkálunk alvásidőben sehová, itthon vagyunk és a gyerek alszik. Nekem többet ér ez a nyugalom, mint a mászkálás...
104. szemmelver (válaszként erre: 103. - Incó)
2011. jún. 12. 15:13
akkor sok sikert ehhez...
103. Incó (válaszként erre: 99. - Szemmelver)
2011. jún. 12. 15:11

Had jegyezzem meg a mi példánkat, talán lehet belőle tanulni. Anna most 15 hónapos és 8 hónapos kora óta külön szobában alszik, a kiságyyal se volt gond, mert születése óta ott tölti az éjszakát,de... majdnem nagy árat fizettünk egyszer egy ilyan had sírjon a gyerek majd elalszik dologgal. Anna kitartó kislány 5-10 perc sírás (nem ordítás) után félrenyelt és öklendezni majd hányni kezdett. Másodjára hasonló próbálkozás után úgy felidegelte magát, hogy még orvost is hívtunk, mert újra félrenyelt és nem rendeződött a légzése. Én megfogadtam SOHA TÖBBET! Nem érdekel ki hogy csinálja, lehet egy nyugisabb, tompább csecsemőnél ez beválik...


Ami viszont bevált a ringatás, éneklés, simogatás.

102. KriszTom (válaszként erre: 92. - 5b315db51e)
2011. jún. 12. 15:07

De még mindig nem írtad le, hogy miért veszélyeztetem a gyermekem?

Mit jelent, hogy elkényeztetett? Nálad az mit takar?

101. szemmelver (válaszként erre: 100. - Incó)
2011. jún. 12. 15:06

aludni mindenképpen!

kicsit játszani a szülői ágyban összebújni..aztán aludni a kiságyba ...de!! mindenáron

100. Incó (válaszként erre: 97. - Szemmelver)
2011. jún. 12. 15:05
Igen, de nem mindenáron...
99. szemmelver (válaszként erre: 98. - 5221355151)
2011. jún. 12. 15:05

ezt használja ki..tudom rossz ezt hallani,de így van..kihasználja az érzéseidet..

aztán majd szenvedni fogsz te is

nem értem..nem értem..segítséget kérsz és

98. 5221355151 (válaszként erre: 97. - Szemmelver)
2011. jún. 12. 15:00
Lehet, hogy mi voltunk túl engedékenyek vele. De már nem bírtam nézni ill. hallgatni, hogy hogy szenved. Éjszaka így szépen alszik.
97. szemmelver (válaszként erre: 96. - 5221355151)
2011. jún. 12. 14:58

na itt kell a következetesség!!!

vissza a kiságyba!!!

96. 5221355151 (válaszként erre: 94. - Terek)
2011. jún. 12. 14:52
Utálja a kiságyát. Pár hónapig nagyon szépen aludt benne egész éjszaka. Aztán váltott. Napközben, ha elalszik be lehet rakni. Éjszaka pár óra múlva felkel, ha nem azonnal.
95. 5221355151 (válaszként erre: 93. - 5b315db51e)
2011. jún. 12. 14:50
Köszönöm! :-)
94. terek (válaszként erre: 84. - 5221355151)
2011. jún. 12. 14:43

mi is így csináltuk csak mi akkor adtuk neki a tápit és azon, mellettünk elaludt. aztán 10 hónapos korában a tápival befektettük a kiságyba és elaludt :D azóta így van, volt, hogy ki akart jönni, akkor 5 percig feküdtünk az ágyon aztán visszatettem a kiságyba, de erre is csak párszor volt szükség :)


egy próbát megér :)

93. 5b315db51e (válaszként erre: 90. - 5221355151)
2011. jún. 12. 14:40
Meg ma megirom igerem!KITARTAST!!!
92. 5b315db51e (válaszként erre: 82. - KriszTom)
2011. jún. 12. 14:38

A en helyzetem ugyanez volt aztan egyszer csak kozoltek hogy ikreim vannak:-)))A parom NEM termeszetgyogyasz:-)))

A babak a 35.heten szulettek a kisfiam NAGYON beteg volt..

De megsem hagyom hogy azt csinaljon amit o akar..Szerintem -es remelem igazam van-nem beteg a kisfiad..Csak egy (bocsanat) elkenyeztetett kiskolok aki tudja hogy a szulei ugy ugralnak ahogyan O futyul..

91. KriszTom (válaszként erre: 63. - 5b315db51e)
2011. jún. 12. 14:35

Kiforgattad a szavaimat. Nem azt mondta, hogy normális, hanem azt, hogy nem lehet két gyereket egyformán nevelni. Ki így neveli, ki úgy.

Miért is veszélyeztetem? Te megeteted, ha nem éhes? És utána jönnek a rossz evő és válogatós gyerekek.

Egyébként Fejér megyében lakunk.

Anno engem se skatulyáztak be, nem tartottak szigorú napirendet, mégis itt vagyok, egészséges vagyok és nem lett semmi bajom. Szépen tanultam, elvégeztem jó pár iskolát.

90. 5221355151 (válaszként erre: 89. - 5b315db51e)
2011. jún. 12. 14:33
Elküldheted nyugodtan.
89. 5b315db51e (válaszként erre: 84. - 5221355151)
2011. jún. 12. 14:32
Ha akarod priviben irok neked egy alvastechnikat,ami segitsegevel mar most leszoktathatod az altatasrol es megtanithatod hogyan aludjon egyedul.Sokat segitene azt hiszem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook