Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel fórum

Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel (beszélgetős fórum)


90. Berenik (válaszként erre: 88. - Tafonta)
2008. szept. 7. 19:43
Folytatom: ekkor már hullott a hajam, vizesedett a lábam, a szemhéjam, gyulladt volt a szájnyálkahártyám, izületi problémáim voltak.
89. Berenik (válaszként erre: 88. - Tafonta)
2008. szept. 7. 19:41
Ez év májusban voltam laborban.
88. tafonta (válaszként erre: 87. - Berenik)
2008. szept. 7. 17:46
Attól függ mennyivel korábbi az az eredmény!
2008. szept. 7. 15:08

Sziasztok!

Nekem is van valamilyen pm. problémám,de még nem tudom milyen, mert a laboreredményre várok. Ultrahangon már kimutatták a pm problémát.Csak azt nem tudom, ha egy korábbi eredményemben a TSH normál értéket mutatott,ettől függetlenül még lehetek pm.beteg?

2008. szept. 5. 14:55
Senki többet?
2008. júl. 9. 20:06

Értem :)


Csak el ne vesszünk a kétértelműségekben :)

84. 943ca15687 (válaszként erre: 83. - D47d4b1088)
2008. júl. 9. 16:54
hát én szeretek azért érezni valamit a hasamban..igaz eléggé korán eszem a vacsim..
83. d47d4b1088 (válaszként erre: 82. - 943ca15687)
2008. júl. 9. 14:28
Akkor mi :):)?
82. 943ca15687 (válaszként erre: 81. - D47d4b1088)
2008. júl. 9. 06:45

Valószinűleg igazad van, de nekem egy répa nem vacsora:))

Úgyhogy inkább nem eszek:)

81. d47d4b1088 (válaszként erre: 79. - 943ca15687)
2008. júl. 9. 01:13

Szia, Roxa,


villám-fogyókúrának megteszi, én is csináltam még régen, és tényleg leszaladt pár kiló. Most már nem is tehetném meg, a Bromocriptint este étkezés után kell bevennem :(


De egyébként nem jó ötlet egy étkezést kihagyni, a vércukorszinted bánja.


Okosabb lenne inkább egy korai vacsora, még ha az csak egy szál sárgarépa is, de annyi kell.

80. NOA (válaszként erre: 78. - Tafonta)
2008. júl. 5. 14:20
Értem..köszi.Ittam én is..finom.
79. 943ca15687 (válaszként erre: 75. - Tafonta)
2008. júl. 5. 07:51

Nekem nagyon bevált módszer, ha fogyni szeretnék, hogy elhagyom a vacsorát..próbáld ki te is.Lakj jól délben és utána már csak folyadék.

Bár, hogy ez pajzsmirigy alulműködéssel, mennyire állja meg a helyét..azt nem tudom.

Én ezt megértem, tutira jó szar lehet ezzel élni..de nekem elhiheted, túlműködéssel sem egyszerűbb, főleg így, hogy én is a kivételt erősítő szabály vagyok.

Bár magamon én valóban azt vettem észre, hogy nekem teljesen mindegy, hogy alul-, vagy felül működő vagyok..én hízok.Csak akkor nem, ha benn vagyok a normális intervallumban a véremmel..

78. tafonta (válaszként erre: 77. - NOA)
2008. júl. 5. 06:54
Szia! Végül vettem Soy Protein nevű készítményt. Jód az nincsen benne, csak mindenféle aminosavak. Ízre sem rossz (vízzel), csak végre innom kéne! :)
77. NOA (válaszként erre: 73. - Tafonta)
2008. júl. 4. 19:40

Szia!

Milyen szójafehérjés cuccot szeretnél fogyasztani?

Figyelj az összetevőkre, hogy jódot ne tartalmazzon.

A többivel egyetértek:)

2008. júl. 4. 14:13
várom a hozzászólásokat!
75. tafonta (válaszként erre: 74. - 943ca15687)
2008. máj. 13. 13:35

Tudom miről beszélsz!

Mondjuk a krumplit meg a rizst nem hagytam ki, viszont candida diétát csináltam anno kb. 9 hónapig és 20 kilót dobtam le, tele voltam energiával. Lehet hogy rossz kifogás, de tényleg nincs annál rosszabb, mint amikor az ember nem dolgozik és otthon akkor eszik amikor akar.

Ráadásul akkor még gyerekek nélkül voltam, most meg...

Kár is sorolni a kifogásokat, mert a saját kezem teszi az ételt a számba, nem más! Tudom, hogy kövér vagyok és nem érzem jól magamat a bőrömben, de valahogy nincsen elég motivációm, hiába szembesülök naponta a saját testemmel.

Lehet, hogy egy kicsit befásultam itthon, de nincs lehetőségem eljárni valahova mozogni. Ráadásul egy fél órája, hogy megint becsípődött a derekamban az ideg! :((((( Ez már mindennek a teteje. :(

74. 943ca15687 (válaszként erre: 73. - Tafonta)
2008. máj. 13. 07:19

szia:)

Én csak tapasztalatból tudok beszélni..

Az állandó fáradtság nem feltétlen csak az alul működésből fakadhat..Én erősen követem Norbi update programját kis atkinssal keverve:)

Azt vettem észre, ha nem eszem a rossz szénhidrátokat, akkor teljesen alábbhagy nálam ez a fáradtság.

Próbáld ki, egy pár nap alatt változást fogsz érezni.4 dolgot hagyj ki az étrendddedből fehér kenyér, cukor, rizs, krumpli.

Egyhét múlva már csodát fogsz látni és érezni.

Nem írnám ezt ide, ha nem tapasztaltam volna meg...amikor íg elsőre én is olvastam, jót mosolyogtam rajta....pedig igaz.

A súlyos túlműködésem ellenére is, mint már mondtam, híztam és minden nap pontosan fél egykor délután olyan álmosság kapott el, hogy délután 5-kor úgy kellett felrázni..borzasztóan utáltam, szar volt az ébredés után.Egy próbát neked is megérne..nem veszítesz semmit..lgefeljebb 2 kilót:)

73. tafonta (válaszként erre: 72. - 943ca15687)
2008. máj. 12. 10:20

Szia!

Igen, az a "szép" ebben a pajzsmirigyes mizériában, hogy ahány ember, annyi féle lehet a betegség is. Valóban nem megoldás az, hogy túlműködéssel fogyjon le az ember, tudom hogy milyen veszélyes ez az állapot.

Én csak azt szeretném, ha végre beállna valamiféle egyensúly, de az persze még arrébb van nálam, hiszen mostanában szépen lassan befejezem a szoptatást és ez igencsak bekavar a hormonális dolgokba.

Nem enni nem tudok, mostanában van az, hogy képtelen vagyok uralkodni magamon ilyen téren, lehet hogy azért, mert állandóan fáradt vagyok és teszek mindenre magasról. Ezért is szereztem be ezt a szójafehérjés cuccot, mert az legalább nem hízlal.

Meg reménykedem abban, hogy ha kissé helyreállítom a belső egyensúlyomat és le is fogyok valamikor, akkor talán normalizálódik a pm működésem. Van rá 5% esély.

2008. máj. 12. 07:02

sziasztok:)


Itt szeretnék megvígasztalni mindenkit, aki azt hiszi, hogy a pajzsmirigy túlműködés megoldaná a hízási problémát.

14 éve vagyok pajzsmirigy beteg.

Olyan magas értékekkel rendelkezek, hogy a vérelemző automata időnként nem tudja bemérni, és ezt halál komolyan mondom.a T4-et azt hiszem, így látatlanban, hogy az automata 73-as értékig méri be..nekem egyszerűen odaírtak egy relációs jelet..képtelenek sokszor bemérni.

a TSH-m örök nulla, ha jól viselkedek 0,0001.

Szedem a gyógyszert és egy évvel ezelőtt lenyeltem a jódizotóp kapszulát, ami után 2 hét karanténban voltam.Egyszóval a pajzsmirigy túlműködésem fenn van a csillagos egekben, az orvosom legutóbb tök kedvesen csak annyit mondott: ilyen vérképpel lehet még 2 hónapig élni!

Igazi túlműködő vagyok, hiperaktiv, sosem tudok a hátsómon megülni..

De egyet tudok, nekem nincs rendes anyagcserém, egyáltalán nem rohangálok a wc-re, mint a túlműködő betegek többsége.És még valami..160cm és 85 kiló voltam..minél jobban túlműködtem, annál többet híztam:)

lefogytam.Csak és kizárólag saját akaratomból.

Egy influenzával kezdődött, akkor nem ettem sokat, aztán úgy belejöttem, rájöttem nekem jól áll ha nem eszek, így fogytam le.

És amint egy picivel több szénhidrátot viszek be,mint amit kellene, máris jönnek a kilók felfelé..nem tudom, lehet én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt, bár nem hinném.

Egy barátnőm is komoly pajzsmirigy beteg..ő azt mondja, neki teljesen mindegy, hogy túl-vagy alulműködik, Ő biza hízik..tehát csak akkor nem hízunk, ha nem is eszünk!

Véleményem szerint a túl- vagy az alulműködés az anyagcserében mutatkozik esetleg meg, ha megmutatkozik..de, mint mondtam, sokan vagyunk ezalól kivételek!


szép napot nektek:)

2008. máj. 11. 10:40

Sziasztok! Hullafáradt vagyok egy ideje! Vajon miért? :( Nemsokára kontroll, hát tuti, hogy megint alulműködök. Ezt nem lehet bírni! A túlműködés annyiból jobb volt, hogy akkor legalább mindenre volt erőm, energiám, igaz, az sokkal veszélyesebb is. Vettem most szójaproteint és próbálok diétázni. Elolvastam mik vannak benne és örömmel láttam, hogy tartalmaz tirozint! Én Euthirox-ot szedek, de van egy másik gyógyszer is asszem L-tirozin?

Az meg szerintem nem is igaz, hogy csökken ilyenkor az étvágy. Hát nem! Csak szokszor nem tudom, hogy mi a fenét egyek. Na, reggel meg este erre már nem lesz gondom! :)

2008. márc. 29. 06:27

Valaki mondta, hogy van valami kókuszdiéta. Bocs nem néztam utánna, csak a foumos beszélgetés az alacsony reggeli hőmérsékletről szólt, aminek egyik oka lehet a pajzsmirigy alulműködés, arra meg valami kókuszdiéta javasolt.

Ajit érint esetleg a googlba meg is találhatja.

69. bzanna
2008. márc. 17. 18:04
Ok, bár kicsit bonyolultnak hangzik így leírva, de azért majd kihámozom és kipróbálom. Ez a visítós....nagyon jó.
68. NOA
2008. márc. 17. 13:40

Nem egyenes derékkal állsz hanem kicsit kinyomod hátra a feneked és ütemesen lekezdesz ugrálni ..nem kell magasa vinni a lábat.Kezed fej fölött összeütöd ritmusra.Jaj de nehéz leirni:)

Páros lábbal mint ha sielnél jobbra majd balra slalomozol.

Mondjuk 12 óránál állsz és ugrálsz páros lábbal közben a kezeddel mintha fonalat gombolyitanál..majd visitasz egyet és ugrás páros lábbal 15 órára majd hatra és vissza 12-re.

Elöl keresztezed a lábad X-be..majd hátul.

Helybetipródsz lábujjhegyen elkezded fokozni a tempót amennyire birod..mikor már nem megy jobban kicsit riszálod a feneked elfordulsz a csipőddel, hogy ne érezd mennyire ég a zsir a helyben járástól.-ez eltereli a figyelmed.

Zone Tv.n szokott menni kettő hölggyel a trambulinozás.Ők vékonyak és nagyon birjk az iramot nekem néha le kell állitani a kzit mert ver a viz.Gerincpanasz miatt most nem csinálom de este megpróbálom megint hátha..

67. bzanna
2008. márc. 17. 10:33

Egyenlőre csak lépegetek és lábujjhegyre billegtetem magam (vádli erősítés). Utóbbit bírom kb. 5 percig, utána nagyon fáj a lábam, ekkor kezdek el lépegetni: térdet kicsit felhúzom, no nem derékig, csak amennyire még jólesik. Bár biztosan hatásosabb lenne derékig felhúzni, de akkor tuti leborulnék a trambulinról. Közben karral is dolgozom, lengetem előre-hátra behajlítva és így szerintem egy picikét azokat is dolgoztatom.

Ha van tippetek másféle gyakorlatokra, írjátok le! Szerintem nagyon mókás így tornázni.

66. NOA (válaszként erre: 63. - Bzanna)
2008. márc. 17. 09:34
Csak ugrálsz vagy tudsz gyakorlatokat is trambulinra ?
65. NOA (válaszként erre: 64. - C299b9bcdc)
2008. márc. 17. 09:32

Ilyen szépeket én is mondok magamról, mikor hajnalban elindulok gyalogolni:)Tényleg a mi utcánkban is alszanak a kutyák.-na nem sokáig majd felverem őket azért kutyák:)


Egy-két pasit látok futni kb. 2m-magasak 6o kg.osak és cicanadrág van rajtuk.))))))))

Most lebuktam?:)))))))))

64. c299b9bcdc (válaszként erre: 61. - NOA)
2008. márc. 16. 19:50

mendegél a fogyi, de nagyon lassan


én meg reggel kocogni voltam hajnalban, szerintem nincs még egy ilyen barom a kis városunkban, aki a szabad vasárnapján pitymalatkor rója az utcákat :) csak én... még a kutyák se ugattak meg, azok is aludtak :D

63. bzanna
2008. márc. 16. 18:22
Na, most meg táncoltam egy jót a fiacskámmal, le is izzadtam. S Club 7-re. Mostmár nem fázom, az tuti, de a trambulinozást nem hagyom ki!!! Pedig már a derekam és a hasam is hasogat, de annyira jóóóóóóó!
62. bzanna
2008. márc. 16. 16:37
Mióta kiderült a betegségem, azóta egyszer sikerült 6 kg-ot lefogynom, tavaly karácsony előtt. EGész egyszerűen megfáztam és nem bírtam enni semmit. Aztán meggyógyultam, de erőt vettem magamon és maradtam a megfázásos napirendnél. Január közepén érezhetően hízni kezdtem, jogsi kapcsán a dokinőm elküldött teljes vérképre, és természetesen nőtt a tsh-m, szóval most a gyógyszeradagomat is emelni kellett, híztam is....De most megint meg vagyok fázva, február 23 óta!!! Nemhogy kimenni nem tudok a náthából, hanem egyre jobban beleesek. Mostmár a nyakam is tele van csomókkal és ritka szarul vagyok! De TRAMBULINOZOK!!!
61. NOA (válaszként erre: 59. - Bzanna)
2008. márc. 16. 13:10

A trambulint én is szeretem az enyém egy picit nagyobb biztos azért mert nagyobb darab is vagyok:)

Tudod nem volt bolond aki kitalálta?

Állitólag a legjobb zsirégető,több zsirt éget el mint ha futnánk.Reggel éhgyomorral jó ugrálni akkor ég a zsir.Kb. 15 perceket ugráltam rajt de a gerincemnek egyenlőre nem tetszik.


Igen nehéz fogyni a pm.betegeknek.Nektek megndegél a fogyi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook