Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel fórum

Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel (beszélgetős fórum)


120. tafonta (válaszként erre: 119. - Dindin19)
2009. jan. 27. 19:57

Kíváncsi lennék ezek után, hogy te hol jártál, kinél és milyen diétát követtetek? Valami általánosat vagy személyre szabottat? És milyen bogyókat szedtetek?

Én még nem csalódtam ebben és persze rendszeresen járok kontrollra. Volt persze, amikor nem használt, de akkor éppen be volt gyulladva a pajzsmirigyem.

119. dindin19 (válaszként erre: 118. - Tafonta)
2009. jan. 26. 15:38

kb 6 évvel ezelőtt én is voltam ott, barátokkal.

Szigorúan csináltuk a diétát, ettük azt a sok kétes bogyót, s az eredmény?

hatalmas hasmenés, órákig le sem tudtam szállni a wc-ről, s az aznap lement 3 kiló volt az összes fogyás. Barátnőm hamarabb abbahagyta, én még továbbfolytattam, de amikor nekem is elkezdett dagadni a bokám, s hatalmas vízvisszatartás jelentkezett, akkor búcsút intettem neki.

sajnos utána már többektől hallottam hasonlót, remélem neked nem lesz negatív tapasztalatod.

Én leginkább a rengeteg kidobott pénzt sajnáltam.


A diétával egyébként semmi bajom, csak az ottani kerítés mellé....

118. tafonta
2009. jan. 26. 15:15
Úgy látom, ez senkit nem érdekel. Sajnálom! :(
117. tafonta
2009. jan. 15. 14:35

Sziasztok!

Sajnos van egy rossz hírem! Ez a diéta akkor jó, ha teljesen személyreszabott! A neve már ismert: candida-diéta. Mielőtt pm beteg lettem használt, csak hamarabb abbahagytam, mint kellett volna. Legutóbb tavaly évvégefelé kezdtem el és azóta 6 kg ment le. Sajnos voltak benne szünetek, de nem adom fel. Holnap megyek kontrollra, kiderül, hogy javultam-e egyáltalán és lesz-e változás az étrendemben.

Egyébként a természetgyógyászom azt mondta, hogy a pm betegséget közvetve a candida is okozhat, mivel ha túl sok van belőle nem optimális a szervezet működése és ez közrejátszhat a betegség kialakulásában. Hát nem tudom, van benne valami!

Meg kell, hogy mondjam, a legeslegelső konzultációnál nem voltam meggyőződve a módszer hatásosságáról, de azért nekifogtam akkor, 9 hónapig csináltam és közel 20 kilót fogytam, éhezés és sportolás nélkül.

Akit bővebben érdekel, nézze meg az Egészségfarm honlapját!

Vidékieknek is ajánlom, egy próbát megér. Normál esetben 3 havonta van kontroll, 4-szer felutazni Pestre egy évben nem sok.

116. 34988a6a44 (válaszként erre: 113. - Tafonta)
2009. jan. 15. 11:12
Itt is írhatnád azt a diétát, biztos mindenkit érdekel! Az is igaz, hogy nem mindenkinek jó ugyanaz a módszer, de minden lehetséges! Várjuk!!!
115. NOA (válaszként erre: 113. - Tafonta)
2009. jan. 15. 10:06
Erre a fogyira én is kiváncsi lennék mert nem könnyű fogyni annak akinek a hormonjaival gond van.
114. Berenik (válaszként erre: 113. - Tafonta)
2009. jan. 14. 20:42
Megírnád priviben milyen diétával sikerült fogynod?
113. tafonta (válaszként erre: 112. - 34988a6a44)
2009. jan. 14. 14:25

Lehet, hogy tényleg most rosszabb lesz a leleted, ha vannank tüneteid.

Nekem az első gyerek hozta ki a betegséget, utána még született kettő. Én meg csak híztam. Az utóbbi hónapokban 6 kg-ot sikerült leadnom egy speciális diétával, torna és éhezés nélkül. Most stagnálok.

112. 34988a6a44 (válaszként erre: 111. - Tafonta)
2009. jan. 11. 22:13
Persze,szedek gyógyszert de lehet, hogy másikat kellene szednem. Kontrollra most megyek, ha kapok időpontot, persze magánrendelésre mert a másikra nem lehet bejutni. Ha kismama lennék talán szóba állnának velem, de így.....! Volt közületek valaki aki lefogyott? Persze nem a 90 napossal! Sportolok is,rendszeresen itthon,de semmi.Nem tudom mit csinálok rosszul, az első terhességem után simán lefogytam /akkor még nem voltam pm-es/, de most ödémám is van. Már teljesen elegem van ebből a betegségből!!!! Lehet,hogy nincs jól beállítva a gyógyszer, vagy fénnyel kéne táplálkoznom, nem tudom. Majd kiderítem az interneten mi a gond, mert a dokinak nincs rám ideje, és most morci vagyok emiatt az egész vacakság miatt!!!
111. tafonta (válaszként erre: 110. - 34988a6a44)
2009. jan. 11. 14:29
És szedsz gyógyszert? Jársz kontrollra?
2009. jan. 11. 14:04

Sziasztok!

Nekem sajnos nem sikerült egy dekát sem fogynom, pedig nem eszem szinte semmit. Nagyon rossz duma a sok zöldség meg gyümölcs, én görögdinnyétől is tudok hízni. Inkább minimálisat kéne csak enni, de nekem így sem megy. Amióta hazajöttem a kórházból,/szülés/ azóta ugyanannyit mutat a mérleg, annak viszont két éve. Szerettünk volna harmadik babát, vártam, hogy lefogyok csak egy picikét, de semmi. Azt hiszem ezzel a betegséggel nem is lehet, vagy dolgozni kellene elmenni és akkor lenne rengeteg stressz!

109. tafonta (válaszként erre: 108. - Eroika69)
2008. nov. 27. 14:44

Tényleg nem ártana dokit váltanod!

Nekem az a vágyam, hogy konditerembe járjak végre, mert már olyan régen jártam. Szakedző segítségét kell kérnem ahhoz is, hogy segítsen helyreállítani a terhességektől megnyúlt hasizmaimat.

És a sikerélmény! Három hónap kell kb. mire érzem, hogy keményebbek lesznek az izmaim és az olya jó!

108. eroika69 (válaszként erre: 107. - Tafonta)
2008. nov. 26. 15:40

Szia!

Bocs ha rosszul fejeztem ki magam ,de valojaban egyszerre veszem be a gyogyszert reggel ehgyomorra.

Sajnos a kalcium hianyom mar meg volt mielott pm beteg lettem volna es meg is maradt,akarmennyi kalciumot szedek nem marad meg a szervezetemben,ugy hogy mindennap kell szednem ami persze nem jo a vesenek de sajnos ez van.

A szivdobogas az neha elojon vagyis a pulzus megno 80-90 -re,de egyszer sem mondta meg a doki hogy az tulmukodest jelentene,csak hogy ne is vegyem figyelembe,irt ra valmi gyogyszert es ennyi.

Lehet le kene csereljem az orvosom.....ezen mar sokszor gondoltam mert sajnos nem igen magyaraz el dolgokat ,sok dologra en jottem ra magamtol evek soran,de sajnos itt nalunk nem sok endokrinologus van.

A pilates nagyszeru .....es nem kell kondiban legyel mielott elkezded mert nagyon egyszeru ,ezert gondoltam en is hogy a pilates utan meg maradok egy feloranyit szaladogepen mert tudom az jo zsiregetesre.

107. tafonta (válaszként erre: 106. - Eroika69)
2008. nov. 26. 14:39

Szia!

Én úgy tudom, hogy túlműködéstől lehet kalcium hiányt kapni, mert a felgyorsult anyagcsere gyorsabban kivonja a kalciumot a szervezetből, mint kellene.

Még nem próbáltam a pilatest, de most szeretnék már végre beiratkozni konditerembe és kardioedzéssel szeretném kezdeni, míg lesz egy kis kondim és ez zsírégetéshez is kiváló.

Szívdobogásod van? Egy időben nekem is volt. A kontroll után derült ki, hogy akkor éppen túlműködésbe lendültem át és csökkentette a doki az adagomat. Hogy lehet, hogy egy nap kétszer szedsz gyógyszert? Nem egyszerre kellene azt bevenni? A gyógyszer papírján rajta van, hogy reggel ébredés után, éhgyomorra, étkezés előtt legalább él órával, kevés folyadékkal kell bevenni.

2008. nov. 26. 12:04

Sziasztok!

Pajzsmirigy alulmukodesem van mar vagy 15 eve,most 39 eves vagyok.

Probalkoztam mar ilyen olyan fogyokurakkal de sajnos mindeg sikertelenul,persze az en hibambol mert nincs eleg ambiciom,talan egyszer sikerult lefogynom 3kg-ot de azt a fogyokura befejeztevel vissza is szedtem.Nagyon szeretem az edesseget,imadok nassolni.

Most nemreg elkezdtem jarni pilatesre es a velemenyeteket szeretnem kerni ,hogy valaki probalta- e es eredmennyel jart-e?

Az elso 3 ora utan nagyon jol is ereztem magam de sajnos a tegnapi edzes utan nagyon fardtnak.... es egyre hevesebb szivdobogasom volt.Igaz a pilates utan meg maradtam a szaladogepen es egy fel orat gyorsseteaztam mert kocogas meg egyenlore nem megy gondoltam majd kesobb,mikor mar edzesben vagyok....

Kontrollban nemreg voltam vagyis szeptemberben szedem az euthyroxot a 25-et ,2-ot naponta,az igazsag az ,hogy az pajzsmirigy alulmukodeshez hozajarul meg egy kalcium hiany is .Kalciumot naponta szedek de a mult honapban volt egy 2-3 hetes kihagyasom,lehet a kalcium hiany miatt ereztem magam rosszul,ma sem erzem magam valami jol.

Ez azt jelenti hogy nekuknk semilyen sportot nem szabad csinalni mert nem birjuk,egyszer elkezdem itthon aerobikozni igaz nagyon ilyen ugralos volt, 10 perc utan azt hittem szo szerint meghalok nem kaptam levegot es azt hittem kiugrik a szivem a helyerol.

A pilates nagyon konyu tornagyakorlatokbaol all gondoltam ez lessz a megfelelo szamomra,mert lanykoromban allandoan sportoltam es nagyon hianyzik a mozgas mivel a munkahelyemen is csak egesz nap a szamitogep elott ulok es persze hizok folyamatosan ha nem teszek semmit.

Mi a velemenyetek?milyen sportot valasszak?pedig ez a pilates annyira bejott nekem.

105. tafonta (válaszként erre: 104. - NOA)
2008. okt. 21. 14:41
Jó, jó, de milyen candida tesztet? Vizsgálandó testrész, váladék?
104. NOA (válaszként erre: 98. - Tafonta)
2008. okt. 21. 13:51
Candida tesztet.
2008. okt. 21. 12:54
Köszi
102. tafonta (válaszként erre: 101. - 240969b260)
2008. okt. 21. 11:04
Igen, azt külön kell kérni. Sima laborvizsgálaton nincsen. A háziorvossal kell megbeszélni és ő elküld szakrendelésre.
101. 240969b260 (válaszként erre: 100. - Tafonta)
2008. okt. 20. 20:32
Pont most voltam vérvételen, külön kellett volna kérnem hogy nézzék meg? Vagy a vérképen mi jelenti a pajzsmirigy alulműködést?? Bocsi, kicsit tudatlan vagyok e kérdést illetően:-)
100. tafonta (válaszként erre: 99. - 240969b260)
2008. okt. 20. 14:12
Lehet. De erre csak egy célzott vérvizsgálat adhat választ.
2008. okt. 19. 18:09
Sziasztok! Honnan lehet tudni, hogy pajzsmirigy problémáim vannak? Lehet köze a fogyáshoz? Mert én akármit csinálok 70 alá nem bírok lemenni :S Lehet, hogy a pajzsmirigyemmel van gond?
98. tafonta (válaszként erre: 97. - NOA)
2008. okt. 19. 18:04
Milyen tesztet árulnak a DM-ben?
97. NOA (válaszként erre: 96. - Tafonta)
2008. okt. 19. 15:46
Köszi, igy már értem.Nekem a teszt negatív lett igaz a DM-ben vásároltam.Csak érdekel az ügy.Néha biztosan félrelépnék de nem tenne rosszat velem egy ilyen program.Vidéki vagyok de azért köszi:)
96. tafonta (válaszként erre: 95. - NOA)
2008. okt. 18. 08:27

Szia! Voltam ún. biorezonanciás teszten (KAT-teszt), ebből (is) kiderült. Nem ma kezdtem a dolgot, már 8 éve voltam először ilyen vizsgálaton és akkor nem hittem benne, de azért elkezdtem a személyreszabott diétát. +Csoda" történt az egészségemmel és az alakommal is. ) hónap után sajnos abbahagytam, pedig még nem értem el a célt akkor, az egyensúlyi szintet.

A naplómban valahol már leírtam azt, hogy miket nem ehetek, de ez csak rám vonatkozik. A diétát addigkell folytatni, amíg elérjük az egyensúlyi állapotot, azaz a káros és nem káros "élőlények" kb. azonos számúak legyenek a szervezetben.

Több kontroll is szükséges közben, hogy nyomon kövessük a dolgokat.

Ha érdekel, megírhatom hol csinálták nekem a KAT- tesztet.

95. NOA (válaszként erre: 94. - Tafonta)
2008. okt. 17. 18:26

Mit az amit megvonsz magadtól miből ehetsz sokat és mennyi ideig tart a diéta?Miből tudod, hogy candida túltengésed van?

Több kérdésem nincs:)

2008. okt. 16. 07:58

Seni nem ír már ide??? :(

Akkor írok valamit! VÉGRE elkezdtem személyreszabott candida-diétámat! Egy hét alatt lement 0,7 kg úgy, hogy egy percig sem éheztem! Így másfél hét után már prímán ellen tudok állni a csábításoknak is!

Nosza! Valaki reagáljon már!

2008. szept. 8. 19:16
Ha megjött az eredmény, többet fogsz tudni.
92. Berenik (válaszként erre: 91. - Tafonta)
2008. szept. 8. 15:08
Májusban a koleszterin miatt voltam laborban, de akkor már mást is megnézetett a doki. Most a szakorvos küldött laborba és annak az eredményét várom.
2008. szept. 8. 14:30

Nem értem! Májusban voltál laborban és most annak az eredményét várod?

Asszem ha a tsh jó, attól még lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook