Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel fórum

Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel (beszélgetős fórum)


240. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 237. - Kisstoth)
2010. ápr. 26. 13:47

Fura.

Gabcsi: ha nincs beállítva, akkor tényleg teljesen mindegy mit csinálsz, nem tudsz fogyni, sőt hízol is.


De kisstoth, elárulom a titkot, hogy sajnos magától nem megy vissza. 4 éve megműtöttek, beállt a gyógyszer, és minden maradt a régiben.Pedig szinte már csak fotoszintetizáltam, nem ettem. Sőt, amíg beállt a gyógyszer 2 hónap alatt +8 kg-t sikerült felszednem. Lehet azért sem megy le, mert az évek alatt jól rámkötött. És amíg a terhesség alatt felszedett kilókat viszonylag könnyű leadni, hiszen csak pár hónapig tároltad őket, addig az évek alatt nem mozdulók továbbra sem mozdulnak.

Egyébként engem 7 évig etettek ezzel a jó a laborja nem hízhat dumával. Most iszonyat lassan, még a havi 2 kg sincs meg. És nagyon kemény munkával talán talán lesz valami. De nem tudom kitartok-e a végéig. több, mint +20 kg-t hozott a pajzsmirigyes szerencsétlenkedés.

239. Gabcsi74 (válaszként erre: 237. - Kisstoth)
2010. ápr. 26. 08:20
Én ezt a verziot még nem hallottam.hogy diétával nem mehet le.Mindig azt mondják hogy ha jok az értékeid fogynod kell!!!Nos nekem több mint fél éve jo és meg sem mozdult mig a fent emlitett Pados diétát ki nem probáltam.Evvel lement az 5kg ami kezdö lökésnek és a lelkesedés fenttartásához jo.
238. tefnerné (válaszként erre: 237. - Kisstoth)
2010. ápr. 26. 07:53
Én tíz éve szedem a gyógyszert és csak folyamatosan hízok... nem hogy fogynék. Sajna, na de most....
2010. ápr. 25. 21:49

Sziasztok.Nekem is alulműködik. Az én orvosom azt mondta, hogy mivel ez hormonális hízás fogyókúrával nem fog lemenni. Ha beálla normális működés, szép lassan vissza fog állni a normál súly. Hát.. meglátjuk. Egyszer kb 7 éve voltam már így. Jártam talpmasszázsra és ahogy beállt a pm működésem szépen leolvadtak rólam a kilók. Most 2 éve, amikor Anyukámat elvszítettem újra kezdődött. Szedem az Euthírox 50-et, de az a néhány kikló még nem indult meg. Jó lenne járni talpmasszira, csak ne lenn olyan brutál drága. Az teljesen helyreállítja a hormonszintet.

Kitartás lányok, talán Rólatok is megindul..

236. Gabcsi74 (válaszként erre: 235. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 25. 11:43
Furi hogy nekem is jo a leletem és minden doki azt mondja ha jo a lelet fogynod kell ha diétázol.Szerintem evvel a részével ök nem annyira foglalkoznak.Ha jo a laborod akkor minden ok.Dehát mi tudjuk akik evvel küzdenek hogy sajnos nem igy müködik.
235. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 234. - Gabcsi74)
2010. ápr. 25. 11:27

Én még 15-17-et szeretnék. Én is életem végéig szedem a gyógyszert, de most is azt mondta a doki, minden frankó. És ugyanúgy kel tudnom fogyni, mint bárki másnak, hiszen jó a hormonszintem. Köszi. De a fiam születése után simán pár hónap alatt ledobtam 17 kg-t, akkor most miért nem? És nem koplaltam, csak tornáztam, és ésszel ettem. Akkor a duci tréninges diétával fogytam le.

Ilyenkor minden doki azzal jön, hogy 50 éves korunkra szinte felére lassul az anyagcserénk. Szuper. HA ez még lassul, 3 salátalevéltől is hízni fogok

234. Gabcsi74 (válaszként erre: 233. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 25. 10:58
Nem tudom nekem ,hogy fog menni.Nekem még 6kg-ot kell leadnom és ez amig nem volt ez a betegség egyáltalán nem jelentett volna gondot .Kiváncsi vagyok hogy fog e még lemenni igy hogy ilyen kis adagokkal is jol lakom?!Remélem igen.Bár ez a betegség állando kontrollt jelent az evés terén .hisz annyira lassu az anyagcserém(rénk)hogy sokkal hamarabb raktározodik minden.Nekem életem végéig kell szedni a gyogyszert.
233. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 232. - Gabcsi74)
2010. ápr. 25. 10:49

Igen, az elhatározások elején én is valami brutállal szoktam kezdeni, hogy szokjam a megvonást, és a gyomorszűkülés miatt. Akkor a kezdeti sikereken felbuzdulva könnyebben tudom tartani a továbbiakat. De sajnos a további platókon már nem visz át.

Nem tudom miért. Sőt. Utána még sokkal nehezebben megy.

2010. ápr. 25. 08:49
Tényleg nem olyan könnyü diéta .bár a 3.naptol nekem nem volt akkora szenvedés és végig betartottam.A 2 hét alatt 5kg-ot adtam le.(8-9.et "igér")De ezt betudom a lassu anyagcserémnek van hogy 2 napig sem tudok wc.re menni.És igazad van az 5kg tényleg nem tul sok ,viszont kibillentett abbol az állapotbol hogy honapok ota meg sem mozdult a sulyom.és ez most lelkesit.Igaz hogy csak 1 hete lett vége a diétának de még egy dkg sem jött vissza és az sem mellékes hogy összeszukult a gyomrom a 2 hét alatt és kiseeb adagoktol is jol lakom.
2010. ápr. 24. 18:18
nekem 60kilót kéne leadnom:((( de most én is elkezdtem... remélem lesz kitartásom, a fenét LESZ kitartásom... muszáj .. friss zöldség kevés húsika, és csak barna kenyér reggel... én letroxot szedek 150mg/nap... hát nehéz, de többeknek sikerült itt a hoxán úgyhogy próba szerencse...
230. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 229. - Gabcsi74)
2010. ápr. 24. 16:58
Csinálja, akinek 6 anyja van :-). Illetve, már évekkel ezelőtt csináltam, túl sok szenvedés minimális eredményért. És nem tanulok meg belőle normálisan étkezni. Emellett úgy beáll az anyagcserém, mint a gerely. És 20 kg-nál ez nem megoldás.
2010. ápr. 23. 13:13
Probáljátok ki a Pados -diétat.Hatásos.Nekem is alulmüködik 100mg L -Thyroxint szedek.
228. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 227. - Tefnerné)
2010. márc. 16. 13:23

2 gyerkőccel nem egyszerű. Nekem is piszok lassan megy, de megy. Nincs meg a heti 1 kg, sőt, talán még a fél sem. És nagyon nagy az ingadozás. Most másfél kg-val mutat többet, mint 5 napja. És ennyire nem lengtem ki. De nem adom fel, mert elszánt vagyok és le fog menni. Igaz, minden nap keményed edzek (itthon, hogy a gyerek se lehessen kifogásom), kivéve vasárnap, és kb 1200-1500 kalóriát eszem. Ha erősebb az edzés, akkor picit többet is, hogy legyen ingadozás. Teljesen átalakítottam a konyhámat. Friss ételek, friss összetevőkből. Nem szigorúan véve bioétkezés, de nem tudok rá jobb szót. Nem veszek biozöldségeket, de köretnek kölest, barna rizst eszem, vagy salátát.

Doki azt mondta, idővel biztosan emelni kell, mert a maradék lebeny is elkezd majd sorvadni, de ezen már nem problémázok. Úgy tekintem, mintha szükséges tápanyag lenne, és nem gyógyszer.

227. tefnerné (válaszként erre: 226. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 8. 11:02

Szia!


Igaz én Pécsen járok dokihoz (nem az elsőhöz), de nekem is mindegyik ezt mondja. Én egyébként a letroxból 150szedek sajna:(((((( depis és hülye is vagyok és még fogynom sem sikerül. Ha kevesett eszek akkor azért ha meg kicsit többet akkor azért.. Én most gondolkozom rajta, hogy befekszem egy hétre kivizsgálásra mert az anyagcserém nagyon lassú, csak még a két gyerköcöt kéne addig elrakni valahova...

kriszta

226. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 222. - Bzanna)
2010. márc. 8. 10:21

Sajnos azt sosem hagyhatom el. A jobb lebenyemet teljesen kivették.


Vicky: Nekem is az össze orvos azt mondta, beleértve Solymosit is, hogy amíg a laborom jó, kizárt, hogy a kórságtól hízok, és attól vagyok dilis. Most is ezt mondta, és az alatt a 7 év alatt is mindegyik, amíg felszedtem 20 kilót, amíg teljesen kivetkőztem magamból, és a házasságom is kis híján ráment. Szerintük nem ettől, mert jó a laborom. Egyébként Letrox 100-at szedek. Amire most is azt mondta a Solymosi, hogy úgy képzeljem el, mintha saját hormonom lenne, csak szájon át viszem be.

Azt hiszem, ebben sosem fogunk mi betegek konszenzusra jutni a dokikkal. Nekik a matek jelenti a bizonyosságot a mi szubjektív tüneteinkkel szemben. Ergo: jó laborral jól kell lenned és pont.

225. ece5847d40 (válaszként erre: 223. - Bzanna)
2010. márc. 2. 10:00

Huhh, már kezdtem félni, hogy egyedül én vagyok ilyen "beteg" az Euthyroxin-tól :-)

Alig várom, hogy elmehessek a dokimhoz! Inkább felezgetem az 50-es L-thyroxint!

224. bzanna
2010. márc. 1. 22:21
Jajj, múlt héten meg voltam fázva, végre dokihoz is eljutottam. Gondoltam, rákéredzkedek a mérlegre, amíg megírja a papírokat. Hát nem 97 kg vagyok? Ruhástól, mindenestől :) Én meg már azt hittem, elhagytam a 100 kg-ot is. Most eszeveszetten zöld teázom, hátha a több folyadékbevitel segíti a fogyást (napi két-három bögre, ez nálam már nagy dolog).
223. bzanna (válaszként erre: 221. - Ece5847d40)
2010. márc. 1. 22:19
Eddig egyszer voltam csak rákényszerülve az Euthyroxinra, mert L-thyroxint nem lehetett kapni. Alig pár napig szedtem, érezhető volt a csupa rossz mellékhatása: híztam (még ennél is többet), feszült lettem, rossz volt a közérzetem. Amint kapni lehetett újra az L-thyroxint, azonnal a kukába vágtam a másikat. Soha többé nem szedem, az tuti!
222. bzanna (válaszként erre: 220. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 1. 22:17
Hogy elhagyhasd a gyógyszert...én legalábbis erre vágyom :)
2010. márc. 1. 15:44

Sziasztok!


Nálam ma telt be a pohár, vagyis inkább tegnap este. Sajnos a gyógyszertől nemcsak elhíztam irdatlanul (+ 30 kg), hanem nálam a szerelmi életemre is nagyon kihat, mondjuk úgy, hogy mióta Euthyrox 75-t szedek annyi lett a nemi életemnek. Először nem értettem mi lehet a gond, szeretem a párom, 2 éve együtt vagyunk, most már nyugodtnak mondható életünk van. És rájöttem, hogy a gyógyszer miatt van, emiatt tegnap már nagyon kiakadt. Megértem, mert fokozatosan leépült a nemi életünk és mindez egy férfinak nagyon nehéz. Nem elég, hogy egy folyamatosan hízó, hisztiző, dühkitörésektől szenvedő nővel kell élnie, még ez is… Ma már a sírás is elkapott! Solymosira kicsit megharagudtam, mert hiába próbáltam választ kapni a kérdésemre, hogy mitől hízok, ha nem szedek fog.gátlót, egészségesen, sőt már alig, étkezek. Erre csak azt mondta, hogy maximum 3 kg felesleg jöhet fel rám, de érdekes módon a tájékoztatójában, amit ő adott a kezembe, egész más van leírva… Úgyhogy jövő hónapban, ha megyek hozzá kicsit erőszakosabb leszek, mert azért fizetek nem kevés pénzt, hogy igenis kivizsgáljon! A dühkitöréseim egy hónapja kezdődtek, és nem ismertem magamra mikor toporzékolva ordítok a kutyámra, mert vmi rosszat csinált. Ez minden csak nem normális!!! SOHA életemben nem voltam agresszív!

Most fogok belekezdeni valami drasztikus diétába, és edzés programba, mert elegem van abból, hogy a háziorvosom is csak legyintett mondván: „szerintem maga nem kövér” minekután végigmért a szemével… sőt a héten visszamegyek hozzá és közlöm, hogy ha továbbra is feszült, ingerlékeny leszek, nem beszélve a nemi vágyról, akkor abbahagyom a gyógyszer szedését, BÁRMI is legyen a következménye! Olyan rossz ez az egész, mintha nem is én lennék a testembe zárva, hanem egy tök más ember, borzalmas, hogy ilyen tüneteket produkál ez a betegség. Két éve megy ez a cirkusz :( Remélem mihamarabb tudunk rá megoldást találni!

220. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 219. - Bzanna)
2010. febr. 17. 12:19
Bejelentkeztem Solymosihoz. Kedden megyek. Kíváncsi vagyok. Bár sok újra nem számítok. Csak kontroll lesz, hogy van-e valami kedvezőtlen változás. De hinném, hogy lenne. A gyógyszert szedem, jól érzem magam. (Meg is dolgozom érte keményen). Próbálom rendbehozni a szétment térdemet is. Sportolok, egészésgesen, és rendszeresen eszem, iszom eleget, mi kell még? :-)
219. bzanna (válaszként erre: 218. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 16. 10:01

szia! én anno a károlyiba jártam, ott nagyon elégedett voltam a dokival. Sajnos most Dunaharasztin lakom, és az ottani doki (hiába neves a szakmában) egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet.

Tavaly sikerült 4 hónap alatt 16 kg-ot fogynom, nyáron abba kellett hagynom, mert vesekövem lett, idén pedig visszajött mind. De most újra kezdem a fogyókúrát, mert nagyon nem jó 100 kg-osnak lenni.

218. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 217. - Tefnerné)
2010. febr. 15. 10:23
Ezt az évet rászántam. Nem maradok le semmiről. Ha 3 éve kibírom, ezt a 20 kilót, nem 3 hónap alatt fogom leadni, főleg így :-(. De dolgozom rajta. És ha lassan is, sőt egyet előre, kettőt hátra, de azért megyeget. Most tartok majdnem 5-nél. Igaz, lassan két hónap alatt :-(
217. tefnerné (válaszként erre: 215. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 13. 10:14

Hali!


Csak kitartás én 150-et szedek a letroxból és fél alatt tudtam 10kilótól megszabadulni:(((((

216. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 215. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 9. 10:20
na, ezt jól benéztem, 1 éve alig járt itt valaki :-)
215. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 169. - 6b959121ac)
2010. febr. 9. 09:10

Sziasztok!

Ezen a fórumon még új vagyok, de szivesen jönnék beszélgetni. Mondjuk úgy, jó kis kálváriát jártam végig. 7 évembe került, mire komolyan vettek, akkor meg már jött a hűhahűha, lehet, hogy rosszindulatú.


Tényleg nem kérhet sima háziorvos. De nincs is rá szükség. Ha van TSH eltérés, akkor úgyis tovább kell menni, ha meg nincs, akkor megspóroltak 2 drága vizsgálatot. Ha ráírja is a házidoki, nem csinálja meg a labor.


Én Letrox 100-ast szedek, a labor szerint minden frankó, mégis vért izzadok. Az első 4 kiló viszonylag gyorsan lement, de most minden áll. Heti 6 edzés és diéta mellett. De akkor is meg fogom csinálni és kész. Még széllel szemben is :-).


Dokiban tudtok segíteni nekem? Tudtok jót ajánlani, mondjuk Uzsokiban, vagy máshol Pesten? Nagyon kellene mennem kontrollokra, mert a fél bal lebenyem még megvan apró göbökkel. És sajna a dokim totál kiszállt az alapellátásból és elment magánba egy V. kerületi rendelőbe. Az árába bele se akarok gondolni, de nem is nagyon szeretnék oda mászkálni. Már a Szabolcs u-t is utáltam, aztán átment a Mávba. Akkor kezdődött a kálvária, miután 3x vágtak át, és 3 nap szabadságom ment rá, de dokihoz nem jutottam el. :-(

2010. jan. 10. 17:29
sziasztok.2.eve tul vagyok amuteten.a baloldalit eltavolitottak.most megint alacsony aths eredmenyem. nem erzek semmit.ti milyen tuneteket ereztek , en csak hizok morzsiduci
213. tafonta
2009. máj. 30. 16:02
Szerintem csak addig ilyen magas a pulzus, amíg hozzá nem szoktok az adott edzéshez. Ezt észrevehetitek azon is, hogy ha már hozzászoktok, akkor már levegőt is kaptok :), és nem tűnik annyira fárasztónak.
212. 6b959121ac (válaszként erre: 209. - Az álarcos)
2009. máj. 29. 09:23

Én most Norbi kiképzés-ére tornázok, ott mondta hogy a 140-150-es pulzus jó a zsírégetéshez. Lehet ,hogy nem pontosan emlékszem az értékre ,mert mire ehhez a részéhez érek a tornának, már folyik rólam a víz és dobog a vér a fülemben, de valami közeli érték lehet. Ekkor mértem gyorsan meg, és az enyém egy kicsit alacsonyabb volt mint amit ő mondott :136. A vérnyomásom pedig 190/110.


Sok sikert kívánok a vizsgálathoz. Mindig jobb a biztos "rosszat " tudni, mint bizonytalanságban lenni!


Ha már tudsz valamit írj nekünk!

2009. máj. 29. 09:22

Sajnos nem tudom befolyásolni a pulzusomat.

Ha csak megmozdulok már 90/perc, ha intenzíven teszem, akkor ennyire magas.

Reméljük, hogy még sem vagy e betegség szenvedője. Igaz van ennél sokkal rosszabb is.

Azért gyere vissza és természetesen az építő javaslatok, és jó tanácsok sosem zavaróak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook