Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most meg kéne vernem? fórum

Most meg kéne vernem? (beszélgetős fórum)


22. 9c8e86a234 (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 20:47

Szerintem nem a verés a megoldás.

Inkább a türelem,meg az hogy mennyire tudom elmagyarázni nekik,hogy mit lehet és mit nem és miért.

Nem egyszerű feladat az biztos,de én inkább büntetném valamivel,minthogy egyszer ráüssek a gyerekemre.

Viszont a büntetést azt alkalmaznám,mert abból tanulna.

21. simple (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 20:44
Sokat bajlódsz a nevelésükkel, de ezek szerint eredménytelenül. Egy nézésedből tudniuk kellene, meddig mehetnek el. Szerintem ezt verés nélkül is el lehet érni.
2011. jún. 11. 19:44
Viszont! Engem ütöttek vertek gyerek koromban, és nagyon rossz voltam,később is ott vertem át őket ahol tudtam. Kb 20 éves koromig, aztán benőtt a fejem lágya,és elkezdem őket tisztelni. De magamtól.
2011. jún. 11. 19:43
A nagyfiammal 13,5 éves én is nagyon sokat küszködtem anno. Talán egyszer ha megvertem, és mégis egy áldott jó gyerek lett belőle. :)
18. Muraja (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2011. jún. 11. 19:18

De megertelek Teged , hasonlo multot osztok en is .

De ! en mar voltam es maskep neveltem a gyerekeimet es ök mar ma igaz se lelki se testi bantalmazas nelkul nevelik az ö gyerekuket! Laehetseges ! turelem es tudas plusz sok -sok nagyon sok szeretet .

17. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 18:29
Mit szól bele ebbe vad idegen ember? És nem kell megverni egyiket sem, azt csak azok teszik akik máshogy, ésszel képtelenek nevelni, csak erővel. Engem vert az édesanyám kiskoromban, nem is akárhogy, meg is van az eredménye, szinte egyáltalán nem tartom vele a kapcsolatot. Az eladó, meg a nénike pláne meg a saját dolgával foglalkozzon!
16. c33bd8536b (válaszként erre: 3. - Border05)
2011. jún. 11. 15:16
Na...és az elfenekelés megtanította őket, hogy ne szaladjanak ki többé az úttestre?
2011. jún. 11. 14:56

Jaj nehogy bánts őket, hiszen még nagyon pöttöm gyerekek.


Mi rosszat csinált azzal, hogy bement a raktárba?



Máskor engedd el a füled mellett az ilyen tanácsot, ne is foglalkozz vele. A boltosnak és az öreg spinének pedig vagy soha nem volt gyereke, vagy pedig egy kockafejű okoskát neveltek belőlük.

A gyerek akkor igazi, ha van bennük némi elevenség.

2011. jún. 11. 14:40

Sziasztok!


Nos, én többször is elfenekeltem a kisebbiket :( ,de nem értem el vele semmit, csak azt amiket az előbb felsoroltatok (félni kezdett, utána nekem volt eszméletlen lelkirugdosásom).

A gyerkőcnek hatalmas akarata van, anyám szerint sem egy egyszerű eset,de ő sem híve a verésnek.


Olvastam Thomas GordonPET könyvét, F.Várkonyi Zsuzsát, és arra kellett jutnom,hogy 3-4 éves koráig nem lehet velük mit kezdeni, addig 3 felnőtt kidől mellőlük :(


A másik megfigyelésem,hogyha ő sem éri el szép szóval amit rettentően szeretne, ugyanúgy elkezd kiabálni, a gesztusai is azok...egy szóval a gyerkőc tükör nekünk.


Mondanom sem kell, azóta bárhogyan is, de visszafogjuk magunkat, próbálkozunk még csak meg sem emelni a hangunkat.

13. 93f84765e4 (válaszként erre: 12. - Horakulum)
2011. jún. 11. 14:38
nem tudom másként mert a sarokba esetleg akkor maradna meg ha odakötném:)))
12. horakulum (válaszként erre: 10. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 14:15
Ajaj, nem fogja megútálni majd ezért a kiságyat? Amiben gondolom egyébként alszik... (?) Lehet másik helyet kellene neki keresni, de gondolom máshogyan nem tudtad megoldani.
11. horakulum (válaszként erre: 5. - Horakulum)
2011. jún. 11. 14:13
Helyesbítek: " sok eszközünk NEM marad"
2011. jún. 11. 14:12
nem randaliroztak csak bementek a raktárba hozzáteszem nincs sem ajto de mégcsak egy függöny sem a bejáratán.a 4éves szotfogadott de a kicsi mé csak 21 hos és egyszerüen még értetlem .még nem érti az miért rossz ha bemegy egy nyitott ajton.egyébként büntetésnek a sarokbaállitást alkalmazom,annyi perc ahány éves.mivel a kicsi még nem marad sarokban igy őt a kiságyba tszem 2 percre.
9. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 14:11
Szerintem nincs annál frusztrálóbb és elkeserítőbb egy gyerek számára,amikor amúgy jól viselkedik,egyszer nem úgy sikerül és egyből verik érte.Megjegyzem az is elég nagy teher egy gyereknek,ha mindig jónak kell lennie.Senki sem tökéletes.A szülő sem...
8. Lisy50 (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 14:10
Még kicsik!:) Később megtanulják hogyan kell viselkedni, mond el határozott hangon hogy így nem szabad viselkedni,és te ezért mérges vagy! Én ellenzem a verést!:))Ne azért fogadjon szót a gyerek mert fél a veréstől!!
7. 4327a8e017 (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 14:04
Egy ilyen tanács után én be sem mennék abba a boltba többet. Milyen alapon tanácsolja azt egy vadidegen, hogy verjél el 2 gyereket??? Mindenkinek vannak rosszabb napjai, lehet, nekik is az volt -- és a gyerekeidnek. Amíg nem tesznek kárt a boltban vagy a termékekben, addig semmi közük hozzá, hogyan neveled a gyerekeidet.
6. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 14:00

Még kicsik a gyermekeid,majd ha nagyobbak lesznek,megértik,mit szabad,és mit nem.

Természetesen fegyelmezni kell őket,de verni semmi szín alatt.Max. valami kis büntetést lehet alkalmazni,ha nagyon kell.

Az eladó persze nehezen tűri a rendetlenkedést a boltjában,és az idősebb emberek úgyszintén kevesebb tűrőképességgel bírnak.

Jól teszed,ha nem vered meg a gyerkőcöket,én sem tenném.

5. horakulum (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 14:00

Azt hiszem a verés csakis a tehetetlenség eszköze, amikor már nem tud más eszközhöz nyúlnia szülő, hogy fékezze a gyermekét.


Szerintem nem jó megoldás a verés, mert olyanért fenekelnéd most el a gyerekeidet, ami nem is ebben a pecben történt. Órákkal, vagy napokkal később meg arcul vágni egy gyermeket? Teljesen érthetetlen, logikátlan és embertelen lenne.


Kényes téma ez.


Mindenki nagyon okos, aki KÍVÜLRŐL szemléli az eseményeket. Mert képzeljük csak el, mi lett volna, ha akkor ott azonnal jál ráversz a 2 meg a 4 évesed fenekére, és még le is ordítod őket. Vagy még jobban rázendítenek, vagy ugyan elhallgatnak, de ettől még nem fognak jobban tisztelni, mx. csak igen, félni fognak tőled. És közben a boltosok és a vásárlók egy része azt fogja gondolni, jól tetted, hogy odacsaptál, míg a másik fele majd azon botránkozik meg, hogy odacsaptál.


Bár nekem még kicsi a lányom, én biztos, hogy a következőt tettem volna, vagy próbáltam volna meg. A boltban figyelmezetetm őket, hogy ha ezt így folytatják, és nem engedelmeskednek, akkor büntetés lesz a vége! Sajnos azt ki kell bírnunk, míg végzünk a vásárlással. Ha addig őrjöngenek, hát a hangos szón és szigorú erőteljes lefogáson kívül szerintem sok eszközünk marad, ha a csendes, szemükbe nézve elmondott figyelmezetés és jó szó már nem használ. Sajnos el kell viselnünk a "többiek" rosszalló pillantását is.


Hazaérve pedig beváltanám az ígéretemet, és jöhet a büntetés, nem olyan rossz az emélkezetük, hogy ezt ne jegyeznék meg, miért is kapják. Figyelniük kell Rád, engedelmeskedni neked, és tisztelni Téged. Én úgy gondolom, ezért sem szabad megütnünk őket, mert nincs jogunkban, mert nekünk is tisztelnünk kell őket. De a büntetés valamilyen formája - megvonása annak, amit szeretnek, büntiszobában pár perc, stb. - kell, mert így tudják csak meg, hogy igenis vannak szabályok, amikre pedig szükségük van!


Kérdés, hogy bírod-e idegzettel. Szerintem igen! Jól tetted, hogy nem ütötted meg őket. A verekedős boltosok, meg anyukák, meg nagymamák??? Hát csak annyit mondtam volna, hogy ki kérdezte a véleményüket????!?!?!?

4. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 13:59
Dehogyis. Semmiképpen nem az a megoldás. Mindenki elmehet a kéretlen tanácsaival, ahova akar, a Te gyereked. Nyilván nem ott a boltban fogod lerendezni a dolgot, mert akkor meg Te lennél a gyerek bántalmazó.
3. border05 (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 11. 13:58

jó kérdés


nekem már nagyok a fiaim, 17 és 14 évesek, de én se bántottam őket soha

hogy ez jó, vagy rossz?

nem tudom

de nem lettem volna képes kezet emelni rájuk

egyetlenegyszer fenekeltem el őket, amikor kiszaladtak az úttestre

akkor muszáj volt, hogy megtanulják, az úttestre nem szabad kiszaladni

nem is csinálták soha többet

de ezen az eseten kívül soha nem bántottam őket

2011. jún. 11. 13:57
a veressel, csak tunetileg lehet kezelni egy gyermeket..szerintem..
2011. jún. 11. 13:51

azzal kezdeném hogy eszem ágában se nincs megverni őket.mármint a gyerekeimet(4és2évesek)

évek ota járok egy boltba ahol mindig kedvesek voltak velünk.a minap mégis mikor ott vásároltunk tényleg egy kicsit rosszak voltak a gyerekek.többször rájukszoltam,és amennyire tudtam kordában tartottam őket mégis az addig kedves elado és egy vásárlo idös néni elkezdtek ba....tni hogy jol elkéne verni őket és mert én biztos nem nevelem őket.

hát isten látja lelkem, hogy mennyit bajlodom a nevelésükkel.a verésnek meg nem vagyok hive,attol csak félnének tőlem de szot nem fogadnának.vagy én gondolkodom rosszul???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook