Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vizesen hajat fésülni káros? Havi 1 cm-t vágatni pedig jót tesz a hajnak? Igaz lehet? fórum

Vizesen hajat fésülni káros? Havi 1 cm-t vágatni pedig jót tesz a hajnak? Igaz lehet? (tudásbázis kérdés)


11. zebracsikó (válaszként erre: 3. - 7144101303)
2011. jún. 24. 18:07

szedj Biovanne-t, nagyon jó vitaminkeverék a hajra!


Kenj pakolást rendszeresen a hajadra és minden mosás után balzsamozd be. -így ki is tudod károsodás nélkül fésülni vizesen is.


Langyosan szárítsd.

10. Anda39 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2011. jún. 24. 17:54

Hajmosás előtt ajánlott kikefélni a hajat, mert vizesen sérülékenyebb, akkor aztán nem lehet tépni.

Göndör hajhoz más a haszn. utasítás, azt szárazon nem lehet fésülni, csak vizesen.

Ha valaki nem bír a hajával, balzsamozza be mosás után, ekkor tökéletesen kifésülhető, majd jöhet az öblítés.

2011. jún. 13. 09:12

Sziasztok!

nekem majdnem a derekamig ér a hajam.hajszárítót sosem használtam,viszont használok balzsamot,esetleg pakolást,ami könnyíti a kifésülést,így nem hullik ki annyi hajam ,mint előtte.Párom 2 havonta vágja a végét.

Jót tesz neki igen,és mintha gyorsabban is nőne....

2011. jún. 12. 09:35

Nekem majdnem fenékig ér,és elég dús,kb 2 embernek elég lenne.

Szülés után hullott nagyon,még most is,de valahogy nem lesz miatta kevesebb.

Hajszárítóval szárítom,mert magától nem tud megszáradni,fodrász félévente ha lát.

Viszont soha semmit nem kentem rá,se zselét,habot,egyéb vegyi anyagot.nem volt vasalva,sütve sem,sem festve.

Vizesen mindig megfésülöm,hogy jöjjön ki ami mosás alatt kiesett,csak még nem esett le..

2011. jún. 12. 09:08

Én csak vizesen fésülöm. Bár a hajamban nincs semmi zselé, vagy lakk, de ha lenne, nem is szabadna az összeragadt elnehezedett hajat fésűvel betámadni. Előbb ezeket a cuccokat ki kell mosni belőle.

Én sosem szárítom. Este megmosom, reggel vasalom.

Sosem vasalok rá, csak mosás után, ez kb hetente 1 alkalmat jelent.

Vágatni akkor kell, ha a vége szálkás, töredezett. A tökéletes egészséges hajat felesleges. Bár ez nagyon ritka.

2011. jún. 12. 08:56

És akinek hosszú közületek a haja annak nem hullik?

Én nekem vállig érő de nagyon hullik én nem is tudom növeszteni:(

Én hajmosás után befújom spré formájú balzsammal amit rajta hagyok és megszárítom persze télen nyáron a szabad levegőn megszárad.

5. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2011. jún. 11. 10:32
igen, én is úgy tudom hogy teljesen vizesen nem szabad fésülni, és hogy vágás mindenképpen jót tesz. én nem tudnám hanyagolni a hajszárítót, mert már majdnem a fenekemig ér a hajam.:)
2011. jún. 11. 10:32

Mosás elött fésüld ki a hajad, majd miután megmostad, törülközönedvesen újra, ha lehet, elötte fújjá rá valami hidratálót.

Én alacsonyhömérsékleten, ionos hajszárítóval szárítok, mert különben nem száradna meg soha.

Nekem nem szükséges havonta vágatni, mert nem töredezik a hátközépig érö hajam.

Most egyébként a terhesség és a szoptatás miatt nekem is hullik, de vettem nagyon jó vitamint rá, remélem használni fog.

3. 7144101303 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. jún. 11. 10:07
Akkor tényleg káros a hajszárítás.Én sem növesztem a hajamat csak gyorsan törik ja és hullik:(Ezért gondolkoztam a havonta vágatásról hátha érne valamit
2011. jún. 11. 09:59
Legalább 10 éve nem használok hajszárítót. Este megmosom, törölközővel megtörlöm, zselével átkenem, fésűvel formára igazítom és kész. Reggel csak vizes fésűvel átfésülöm, esetleg még egy pici hajlakk rá. Kéthavonta vágják a hajamat, de nem akarom már növeszteni. Akik igen, azoknak háromhavonként 1 cm vágás - állítólag.
2011. jún. 11. 09:40

Sziasztok érdeklődnék, hogy szerintetek vizesen hajat fésülni tényleg káros mert hallottam ilyet is olyat is?

És igaz lehet az , hogy havonta 1 cm vágatni a hajból jót tesz a hajnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook