Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
3414. Pettka
2016. jan. 22. 14:00
Sziasztok!Nekünk sincs még semmi...se hiánypótlást nem kérnek,se pénz.Várunk...
2016. jan. 22. 10:20
Érdeklődni szeretnék,hogy hogyan,milyen nyomtatvánnyal lehet megszüntetni a német családi pótlékot?Ha valaki tudja,kérem segítsen.Férjem 2015.2.31.-ével hazajött ,és nem szeretnénk büntetést fizetni,mert küldik esetleg tovább.
3412. laci09
2016. jan. 22. 08:50

Üdvözlök mindenkit!

Szeretném elmondani hogy mennyire rosszul jártunk a családi pótlék intézésével!

Kb.1 éve adtuk be budapesten a MÁK-nál párommal együtt mentünk fel! Ott kitöltöttük a 401 411 es nyomtatványokat! A Hölgy közölte hogy én saját kezűleg küldjem el a munkáltatóit és a lakcímbejelentőt (németországit)ezt meg is tettem rá pár napra.Csak ott volt a baj hogy a MÁK. 2,5 hónapra rá küldte ki az anyagunkat,erre a Familienkasse küldte a 411est hogy kitöltve és a kislányunk Útlevelét fénymásolatát küldjük el,aki lefordította a Német levelet ő azt mondta nekünk hogy nem az útlavél kell hanem a kislány lakcímkártyája!

Erre írtunk németül levelet a Kassénak hogy úton van a 411es küldi majd a MÁK mi küldtük a lakcímigazolót!

A MÁKot felhítuk hogy mi történt és ők mondták hogy ne aggódjunk majd ŐK MINDENT ELRENDEZNEK!!

Na ez úgy lett elrendezve hogy 8 hónapja vártuk a pénzt mivel azóta levelet nem kaptunk tőlük,tegnap megtudtuk a SOLVIT által hogy akkor elutasították a kérelmünket és már nem is igényelhetjük meg arra az időszakra!

Én úgy tudom hogy 4 évig visszamenőleg lehet kérvényezni és hogy jár!Közös lakcímen vagyunk közös a gyermek,(nem vagyunk házasok)Ja hozzá tenném hogy a Familienkasse letagadta hogy a lakcímbejelentőt kiküldtem pedig kiküldtük.Nagyon el vagyok szomorodva hogy ez így sikerült! Hát most már nem tudom mit lehetne tenni!

3411. Lgzsl
2016. jan. 16. 21:37
Köszönöm a válaszod.
3410. Gabcika72 (válaszként erre: 3409. - Lgzsl)
2016. jan. 15. 14:54
Szia! Arra küldik, amit az igényléskor ráírtatok :)
3409. Lgzsl
2016. jan. 15. 09:57

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni ha küldik egyáltalán a családipótlékot hova küldik?

A magyar bankszámlára mivel én itthon vagyok a gyerekekkel vagy a németre amire a férjem a fizetését kapja?

Köszi

2016. jan. 14. 12:58

Sziasztok! Csak erdekessegkepp leirom a mi helyzetunket.

4 eve koltoztunk ki Nemetorszagba, egy kisbabaval aki meg otthon szuletett. Idokozben megszuletett meg 2 gyerekunk, ok mar itt kinn szulettek. Az otthon szuletett gyerekre lemondtunk mindent, es mind 3 gyerekre igenyeltuk innen a nemetektol a kindergeldet, amit a mai napig nem kaptunk meg. Eleinte minden rendben ment, beadttuk a kerelmet es kb 6 hetente ujabb igazolast kertek, meg valaszokat, kerdeseket tettek fol. Mikor mar mindent megkaptak, ez volt

tavaly ( 2015 februar) , akkor onnatol kedve semit sem

kuldtek, mi azert irtunk nekik levelet tavaly februar ota 3at

es 2x hivtuk oket telefonon. Vegeredmeny, decemberben

kozoltek, h igen latjak a leveleinket, nem hianyzik semmi,

igen jar nekunk a penz, igen minden rendben, igen latjak h 3 gyerekunk van, de annyira sok a dolguk, h nem tudtak/

tudnak velunk foglalkozni. De a holgy nagyon kedves volt,

mondta h szol az utalos kolleganak (ilyen is van?)

Es h akkor majd jon a penz. Na azota eltelet egy honap, se

penz se level nem jott. Nem tudom meg mennyit varjak, ilketve h hamegyszer valaha az eletben kapok penzt, akkor azt mikortol fogjak visszamenoleg ertelmezni, mert mar eleg sok az az osszeg amit szamomra ki kelett volna fizetniuk. Ami itt folyik az a pofatlansag netovabbja. Es kerdem en, h miert nem kapok penzt, mi alapjan dol el, h ki kap es mikor? Ha itt kin egy nemet csladnak megszuletik a gyerekek kovetkezo honapban mar a szamlajukon a penz, mi meg mar evek ota csak bizonytalansagban vagyunk. :(

3407. Pettka (válaszként erre: 3406. - Manila76)
2016. jan. 7. 15:13
Szia!Nekem van ismerősöm,aki mindenféle hiánypótlás nélkül kapta meg.Tavaly előtt nyáron adták be,és dec.elején utalták az összeget,pár nap múlva megkapták a határozatot is.Én is ebben bízom,hogy csak jön már valami...
3406. manila76
2016. jan. 6. 19:17
Sziasztok!Szeretném megkérdezni hogy volt e már olyan hogy valakitöl nem kértek hiánypótlásra semmilyen adatot csak megkapta a családi pótlék különbözetet?7 hónapja van beadva a papírunk de még hozzánk sem szóltak lehetséges ez?
3405. czikrina
2016. jan. 6. 11:46
Igen,Így van kollegánk 1,5 hónap alatt megkapta ,sőt érkezett a pénz a számlára és csak aztán kapta a határozatot,mi most decemberbe kaptuk meg a határozatot meg a decemberi utalásnál a havi külömbözetet,de a nagy összeg még nem érkezett meg arra azt mondták 2-3 hét ,igazából ezt sem érti senki hogy miért van így ......de mindegy az a lényeg hogy megvan....és örülünk neki még ha 3 évbe telt is,de szerintem azért húzzák az időt hogy kevesebbet kelljen kifizetni,mert nekünk sem a három évvel ezelőtti beadás dátumától adja visszamenőleg hanem a 2015 decemberi határozat kiállításától....
3404. Bankjegy (válaszként erre: 3403. - Pettka)
2016. jan. 6. 09:48
Mi magunk adtuk be, az itteni Familien Kasse-nál.
3403. Pettka (válaszként erre: 3402. - Bankjegy)
2016. jan. 5. 19:44
Hát,ez tényleg nagyon direktnek tűnik :( Nekünk semmi nem jött még.Magatok adtátok be,vagy könyvelő csinálta?
3402. Bankjegy (válaszként erre: 3401. - Pettka)
2016. jan. 5. 19:05

Szia. A munkaszerződést pl állandó jeleggel bekérik. Először beküldtük az első oldalakat, amiken elolvasható a lényeg, (mert ugye minek küldjük el mind a 20 oldalt, hisz az csak általános dolgokat tartalmaz). Szóval ezután írták, hogy ez nem elég, küldjük be az egész munkaszerződést, valamint egy iskola látogatási papírt(amit már 2x leadtunk). Elküldtünk mindent. Ezután kb egy hónapra jött a levél, hogy nem találják a születési dátumot(!!) a munkaszerződésen, és ez annyira összezavarta őket hogy nem igaz. Felhívtuk őket, hogy hogyan lehetséges ilyen hülyeség, különben is, ha valamit nem értenek, akkor hívják fel a munkaadót, vagy bármi. De mégis, bla bla bla, plusz ha már ott vagyunk, küldjünk be megint!! egy iskolalátogatásit. Ezután irány a munkaadó, rányomtatni egy plusz évszámot a szerződésre, ismét lefénymásolni mindent, ismét papírt kikérni, ismét feladni. Aztán felhívta őket a szociál vezetője, hogy mégis mi ez a hülyeség, erre azt mondták, hogy korábban eleve késve adtunk be palírokat, úgyhogy csönd legyen( itt jegyezném meg, hogy MINDENT a lehető legprecízebben adtunk le, ha jött egy hiánypótlás akkor már másnap gyorsított postán küldtünk be mindent Nürnbergbe, plusz a helyi f kassénak is leadtunk fénymásolatot a biztonság kedvéért).

Szóval - és bocsánat a szóhasználatért - itt kegyetlen szopatás megy. Ilyen Németroszágban SOHA nem volt. Fejetlenség és pontatlanság uralkodik, és nemcsak a f.kassénál. Örülünk, ha egyáltalán lesz az egészből valami. Családit meg persze egy fillért se kapunk, amíg nincs elbírálva az ügyünk. A leadástól számítva eltelt fél év, de már vagy 4 hiánypótlással büntettek eddig. Mind a 4nek tiszta kamu volt az alapja, direkt időhúzásra mennek, másra nem lehet gondolni. Remélem másnak több sikere lesz, vagyis már volt is, hiszen ahogy olvasom, van aki másfél hónap alatt megkapta a pénzt. Ez számomra érthetetlen és hihetetlen.

3401. Pettka (válaszként erre: 3399. - Bankjegy)
2016. jan. 5. 14:07
Szia!Milyen papírokat kértek hiánypótlásként?Nekünk könyvelőiroda csinálta,akik az adót is.Az adó nagyon gyorsan megvolt.De ez,nem tudom ,mikor lesz belőle valami.
3400. czikrina
2016. jan. 5. 11:56
Vannak szerencsések vannak akik nem annyira,mi egyszerre adtuk be egy kollegával ők 1,5 hónap mulva megkapták,nekünk 3 év lett belőle és mint ahogyan többen írjátok rengeteg hiánypótlást kért kb félévente ,mindíg ugyanazokat ,de MEGLETT!!!! érdemes kivárni szerintem felesleges telefonálgatni hisz semmi konkrét dolgot nem mondanak,azt viszont biztos forrásból tudom ha kér valamit ne reklamálj hanem küldd be ha 3x kéri akkor 3x küldd ,ha nem teszed félretesznek ....ezért kellett nekünk is uj igénylést beadni mert azt írta nem reagáltunk a levelükre ,bár mi továbbítottuk annak aki intézte aztán hogy ő elküldte e vagy sem az rejtély marad....ezért vettem saját kézbe a továbbiakat .....
3399. Bankjegy
2016. jan. 4. 19:37
Mi júniusban adtuk be az igénylést, azóta kértek 1000 hiánypótlást is, de érdemben semmi sem történt. A papírok, amiket bekértek pótlásra, meg márlevoltak adva, többszörösen is, szóval kb. csak időhúzás miatt csinálták az egészet. Nem tudunk másra gondolni. Többször is betelefonáltunk, hogy miért csinálják ezt, miért kérnek minden hónapban olyan papírokat, amelyeket már kb 2 szer beküldtünk, de csak kifogás volt a válasz. Sok a munka, sok az igénylés, kevés az ember, stb.... Mindenesetre reménykedjünk a legjobbakban, mert azóta, már a helyi szociál főnöke is betelefonált az ügyünkben, mert ez csakis szándékos kicseszés lehetett. A remény hal meg utoljára.....
3398. Arcsika00 (válaszként erre: 3397. - Pettka)
2016. jan. 3. 13:28

Szia!

Hát mi is pont így vagyunk hogy júliusban adtuk be ( könyvelő). És még mindíg semmi....

3397. Pettka
2015. dec. 29. 18:37
Örömmel olvasom,hogy néhányan megkaptátok a pénzt.Mi ez év augusztusban adtuk be,de még semmi visszajelzés.Sem esetleges hiánypótlás,sem határozat.Nekünk is könyvelőiroda intézte.
3396. papamaki (válaszként erre: 3395. - Ketrin76)
2015. dec. 16. 13:16
Szia.Mi is a Solvittól kaptuk az infót ,hogy mikor engedélyezték.Az utalás 12 munkanap mulva történt.
3395. ketrin76
2015. dec. 16. 13:02

Sziasztok!

Sokat olvasgattam a különböző tapasztalatokat és hozzászólásokat a német családi pótlék ügyében.Ezzel kapcsolatban lenne nekem is egy kérdésem.

22 hónap várakozás után a solvit segitségével annyit tudtam meg a német családi pótlékom ügyében,hogy december 14.-én engedélyezték.Ez mit jelent?Mikor utalják kb?

Nagyon köszönöm ha valaki válaszolni tud feltett kérdéseimre!

Szép napot mindenkinek !

3394. csengulu
2015. dec. 10. 10:54
Sziasztok!valaki tudja a 2016 -os utalási napokat?Köszönöm előre is!
3393. czikrina
2015. dec. 5. 23:46
Igen,már nem is reméltem ezt az egészet,igaz 3x fizettünk érte de igy is megérte
3392. Arcsika00 (válaszként erre: 3389. - Czikrina)
2015. dec. 4. 20:30

Pár napja olvasgatok itt,s végre látom hogy utaltak családi pótlék különbözetet! Dejó neki ! Szívből örülök hogy hosszú várakozás után már kaptak.!

Már énis nagyon várom !

3391. batizne (válaszként erre: 3389. - Czikrina)
2015. dec. 2. 13:11
De jó! örülök neki! Szép karácsonyotok lesz! Költsétek jóra szépre és a gyerekekre :-)
3390. czikrina (válaszként erre: 3384. - Tymy1977)
2015. dec. 1. 23:29
Én sem dolgozom itthon és nem vonták meg tőlem itt az ellátást
3389. czikrina
2015. dec. 1. 23:28

Sziasztok

Jó hírt közlök veletek ,mai napon megérkezett a várva várt családipótlék,igaz hosszú-hosszú várakozás előzte meg de azt hiszem megérte ......3 éve adtuk be !!!!!!!!7-8 havonta hiánypótlás de sikerült!!!!!Türelem,türelem....

3388. Gabcika72
2015. dec. 1. 19:48
Sziasztok! Ma kapott férjem egy e-mailt a munkahelyétől (német cég, magyar vezetőkkel) amelyben többek közt tudatják velünk, hogy 2016-tól módosulnak a német csp. igénybe vételének feltételei. Azt írják, hogy szükség lesz a gyerekek német adószámára, amelyet a német hatóságok állítanak ki. A kiállítás feltételeiről még tájékozódik a cég és ismerteti velünk. Ha tudok többet, írok. :)
3387. Akácka (válaszként erre: 3386. - Batizne)
2015. dec. 1. 09:52

Szia!

Mi ez év áprilisában adtuk be,és még nemhogy pénzt,de semmilyen értesítést sem kaptunk.Azt tudom,hogy most megint hátrébb csúszott az ügy mert a menekültek,előbbrébb kerültek ügyintézésben,hiszen ők nem rendelkeznek más jövedelemmel.Van aki 2 évet várt,de ugye a papirokat újra bekellett szereznie,mivel régiek voltak.Sajnos elég hosszadalmas az ügyintézés,és az állandó új jogszabályok miatt még hosszabb lesz.

3386. batizne
2015. dec. 1. 09:35
Értem. De nekem van itthon munkám. A férjem kint dolgozik. Mindegy majd lesz valahogy. Még arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk aki ebben az éveben beadta a kérelmét németország felé az kapott e már pénzt? Tudom hogy sokat nem tehetek, de felháborítónak tartom akár a magyar MÁk akár külföldi szervet, hogy ennyi idő kell hogy elintézzék. Tudom nem egy-két hanem több száz ember adja be az igényt talán havonta, de ha én nem pótolom mondjuk itthon 15 napon belül külföldön egy hónapon belül a hiányzó papírokat vagy nem reagálok dolgokra akkor van olyan, hogy meg is szüntetik a kérelmet. De nekik mindent lehet? 6 hónapot meg éveket várni mire megkapja a család? Ezt viszont nem értem. Mivel hasonló területen dolgozom az egyik munkavállalómnak segítettem megigényelni a családi pótlékot. Két hónapja adtuk be az igényt és még egy levelet se küldtek. Jelzem ez a magyar MÁK. Mikor meg felhívom őket, hogy hol akadt el az ügy még ők vannak felháborodva, hogy folyamatban van az ügy nem kell itt telefonálgatni, bár érdemben választ nem kaptam, hogy mégis hol tart. Német országot fel se merem hívni, hogy mi zu az ügyünkkel. De én sokáig nem fogok a seggemen ülni, hogy éveket várjak rá. Mindennek van ügyintézési ideje és szerintem az nem egy-két év. Tudom nem ezzel nem jutottam el sehova hogy ide leírtam de legalább kiadtam a mérgem :-)
3385. tymy1977 (válaszként erre: 3383. - Batizne)
2015. nov. 30. 17:58
Ha megvonták,akkor valószínű kintről fogjátok kapni a teljes összeget.
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook