Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2016. dec. 11. 22:27
Sziasztok 3honap utan vegre megkaptam a hatarozatot ami szerint januartol mar kapom rendesen a kindergeltet,az elmaradot 3honapot meg hogy hamarosan utaljak,ezek szerint meg most decemberbe megkapom?
3864. ErikaErik (válaszként erre: 3863. - Czikrina)
2016. dec. 11. 11:42
Szia. Dec.02-dec. 16 ig van utalás ebbe a hónapba.
3863. czikrina
2016. dec. 2. 16:40
Nem tudom öröm e vagy ismét semmi nem lesz de inkább nem iszok előre,..... mert jártam már így ma ismét kaptam egy határozatot ,hogy megvan,már csak a lóvé kell.....hihi decemberi utalás valaki esetleg tudja ?
3862. luice
2016. dec. 2. 08:38

Sziasztok


Nagyon dühös és ideges vagyok nem tudom járt már így valaki de 6 hónapja nem kapom a magyar csp!!!Kintről már kapom a különbözetet de itt semmi.Minden hónapban felhívom őket és mindig az a válasz hogy minden rendben csak az utalást kell elindítani de semmi.

3861. Luczane (válaszként erre: 3860. - ErikaErik)
2016. nov. 28. 21:10
Szia írtam privit 😊
3860. ErikaErik (válaszként erre: 3859. - Ditke24)
2016. nov. 26. 11:12
Szia! Írtam privátba!
3859. Ditke24 (válaszként erre: 3858. - ErikaErik)
2016. nov. 25. 16:27
Szia ! Megkérdezhetem,hogy kivel csináltatták ?
3858. ErikaErik
2016. nov. 25. 10:49
Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek a jó hírt. Testvéremék ez év augusztusában adták be visszamenőleg két évre a papírokat és ma utalták nekik a pénzt! Mindenkinek kívánom, hogy ilyen gyorsan kapja meg :)
3857. car melitta (válaszként erre: 3763. - Anita7209)
2016. nov. 19. 21:55
Szia! Hálás köszönet ezért a pontos utalásért! Ha esetleg meglesz a jövö évi akkor èn szetetnèk rá igènyt tartani! Köszönöm szépen :)
2016. nov. 16. 16:50
Sziasztok,egy kis segitseg kene,nemreg koltoztunk Nemetorszakba nemesze Baden Badentol,a ferjem dolgozik it mar vagy kb 8honapja en ithon vagyok a kis fiamval,szoval beadtuk mar a papirokat a haz penzre ,ovodara es a kindergeltre,pont mama kaptunk a FK papirt egy nyomtatvanyt az E411 haza kel kuldenem Szlovakiaba,megkel varnom mig visza kuldik nekem es visza kuldeni a FK ba.van it valakinek ezel tapasztalata hogy kb mijen idon belul utaljak a kindergeltet ha mar minden levan adva?a valaszotokat elore is koszonom.amugy meg csak 1honapja lakok it,nemnagyon tudok nemetul de lasan tanulok.remelem utana sikerul nekem is elhejeszkednem.szep estet mindenkinek
3855. Anita7209 (válaszként erre: 3852. - Gucci300)
2016. nov. 2. 20:47
Szigorítások voltak, ha ti Magyarországon éltek, édesapád kint, lakcím nem egy, szülők elváltak, ID szám gondolom nincs, esetleg különbözet lehet kérni, mi úgy kaptuk meg 1,5 év után, hogy családodtul élünk kint, igy sem volt egyszerű a dolog
3854. czikrina (válaszként erre: 3852. - Gucci300)
2016. nov. 2. 14:49
Nem küldött ujabb igénylőlapokat mert nekem utána küldött csak azt nem adtuk mert beadtuk a fellebbezést,szerintem mindenképp érdemes beadni-.......
3853. czikrina (válaszként erre: 3852. - Gucci300)
2016. nov. 2. 14:47
Na mi pont ebben a cipőben járunk csak én még nem kaptam a fellebbezésre választ pedig már nekem is 4 hónapja be van adva!!!!!akkor kíváncsi leszek bár nekem van egy határozatom is amin azt írja megkaptam ,csak telefonba közölték hogy azt ők visszavonták ezért mi is fellebbeztünk.....
3852. Gucci300
2016. nov. 2. 10:30

Sziasztok!

2016 februárjában nyújtottuk be az igénylést, édesapám 2015 márciusától van bejelentve Németországban.

Először kértek tőlünk hiánypótlást, elküldtük. Júliusban kértek tőlünk hiánypótlást, ezzel egy időben elutasították(?????), elküldtük nekik, fellebbeztünk, 4 hónapig nem válaszoltak. Most kaptunk ismét egy elutasítást, mert szüleim elvannak válva, de itthon mind a hárman egy lakcímre vagyunk bejelentve. Ilyenkor mit lehet csinálni? Rengeteg olyan elvált családot ismerek ahol az apuka kint és kapják a gyermek után....

Esetleg nyújtsuk be újra az egész igénylést?

Nagyon megköszönném a segítséget!!!!!!!!

3851. czikrina (válaszként erre: 3849. - Andrea41)
2016. nov. 1. 17:36
Határozatom nekem is van már egy éve de pénz az nincs még mindíg remélem ti megkapjátok nem ugy mint én ugyhogy igaz a mondás ne igyál előre a medve bőrére ,én örültem mint majom a farkának és tessék ...kitörölhetem a határozatommal.
3850. czikrina
2016. nov. 1. 17:34
Nos olvasom vannak jó hírek vannak semmilyenek,,,,,,nekem is áll az ügyem ismételten 4. hónapja sehol semmi,de reménykedem.....
3849. Andrea41
2016. okt. 20. 15:37
Sziasztok! 2015 júliusában adtuk be először a kérelmet,idén nyáron újból bekérték az összes papírt,július 13-án vették át a levelem Németországban. Ma megjött a határozat megkaptam mind két gyermekemre. Utalás még nem jött de remélem az sem késik sokat... Szóval még is csak van remény...:)
3848. Zisztina (válaszként erre: 3844. - Luice)
2016. okt. 16. 22:53

Sziasztok! Hasonló cipőben járunk.

Mi a kisfiam születése előtt kikértem a meglévő gyerkőcökre az igazolást a családiról, a 411-est, és a születési anyakönyvvel együtt igényeltük junius elején németországból. Onnan szeptember 2-ára már volt is határozat a különbözetről és pár napra rá utalás is.

Itthon május 19-én adtam be a papírokat gyesre és családira, szeptemberre csak egy hiánypótlás érkezett. Szept 14-én voltunk bennt az államkincstárnál személyesen. Ott egy kedves hölgy elmagyarázta, hogy mivel szüléskor nem álltam munkaviszonyba és csak gyesre vagyok jogosult ezért itthonrol nem fogok semmit kapni, mert a gyes sem jár alanyi jogon. Jogviszonhoz kötött, és mivel a férjemnek kinnt van biztosítási jogviszonya, ott adózik, így onnan kell családtámogatást igényelni. A szerencsénk az volt, hogy kezünkben volt már a német hatátozat, így tudták hová kell küldeniük majd a megszüntető határozatat, mert ha mi nem adjuk oda a címet, akkor a kintieket kellett volna megkérni, hogy ők kérjék ki az igazolást hivatalból az államkincstártól.

Mivel az ügyintéző mondta, hogy el lesz utasítva a kérelmem, ezért nem lepődtem meg, hogy nem kaptam most októberben. Email-en kértem őket, hogy legalább a dátumot közöljék, hogy mikortól nem vagyok gyesen, hogy tb-t intézzek, mert ugyebár 45 napig van még a megszünés után tb. Sajna válasz nem kaptam, de megérkezett a határozat. Szeptember 26-i dátummal ìrt levélben közlik, hogy 08.31-el megszüntették a gyest. Ezt a határozatot 10.10-én adták postára, és én 15-én már át is tudtam venni. Ez pont 45 nap a megszüntetéstől . Éljen az államkincstár, akiknél idén jan. 1-től a nemzetközi osztályon eltörölték állítolag az ügyintézési határidőt. Nincs érvényes tb-m, és holnapra van időpontom az orvoshoz.

Kinti biztosìtótól kell tb- t intézni a 106-os nyomtatványon.

Sajnos tájékoztatást tőlük nem lehet érdemben kapni. Utána kell olvasni a törvényekben sajnos, vagy a személyes ügyfélszolgálatot kivárni.

Sok szerencsét mindenkinek hozzá! ☺

3847. Gabcika72 (válaszként erre: 3846. - Schlange)
2016. okt. 12. 18:13
Szia! A Lohnsteuerbescheinigung egy összesítő papír (ez van a feljécre is írva)a havi béredről, amelyen fel van tüntetve, mennyit kerestél, mennyi az adó, stb. lényeges adatok. Hasonló, mint amit itthon kapunk január végéig, ez alapján kell elkészíteni az adóbevallást itthon is, kint is. Ezt a munkáltatónak kötelessége kiadni, csak a másolatot küldd el. Az A1-es nyomtatvány az, amit kaptál, ennek is csak a másolatát küldd el. Az E411-et is vidd be a MÁK-hoz, töltsék ki, de arra is várni kell :( . Nem lesz rövid idő, de nagyon megéri :). Mindenki megkapja, ki egyben, ki részletekben, ki 1-2 év múlva, de meglesz, mert jár. Mihamarabbi elbírálást kívánok! Jó lesz meglátod. :)
3846. Schlange
2016. okt. 12. 11:24

Sziasztok!

Tavaly dolgoztam 3 hónapot kiküldetésben Németországban, január óta német cégnél dolgozom. Augusztus elején beadtam a papírokat a Famillienkassához illetve a MÁK-hoz a családi pótlék igényléséhez. A Famkassetől kaptam levelet kérnek még pár igazolást. Kérik a Lohnsteuerbescheinigung elküldését a 2015 évről. Ez az adóbevallásom lenne? Nem tudom pontosan?! Az A1-es nyomtatványt is kérik a kiküldetésről (a 3 hónapról). Na most van nekem egy A1 papírom amit még a cég adott nekem amikor elkezdtem dolgozni. Ezt kell elküldjem??

A MÁK-tól még augusztus óta semmilyen papírt nem kaptunk. Tegnap hívtam őket s 45 perc után felvette valaki de érdemben semmire nem tudott válaszolni. Azt mondta várjunk ugyanis 90 nap még nem telt el sőt még meg is hosszabbítják 90 nappal. S hogy én írjak kérvényt a Famkassénak, a hosszabbításról. Közben a Famkasse kiküldte nekem az E411 es nyomtatványt lepecsételve, hogy küldjem vissza.

Ha valaki tud , vagy van tapasztalata kérem segítsen mert itt kicsit elakadtam. Köszönöm előre is.

3845. Luczane (válaszként erre: 3844. - Luice)
2016. okt. 10. 15:34
Szia mi meg augusztusban kaptunk vissza menőleg 1 évet de még kapnunk kellene 3 évet de se határozat se havi utalás....Mi hívtuk őket állítólag nem jo a cím de már bekuldtuk 3* is pulusz meg a szolvit is de semmi....
3844. luice
2016. okt. 10. 13:29
Nem tudom járt már így valaki?Juniusban megkaptuk a különbözetet Németországból. Julius óta se onnan se a magyar családit nem kapom. Magyar kért hiánypótlást amit még juliusba meg is küldtem de azóta se semmi sehonnan . Nem is értem hogy a magyart mi jogon állitották le hisz semmi nem változott én a gyerekkel folyamatosan itthon tartózkodom.
3843. Anita7209 (válaszként erre: 3842. - Lucamami78)
2016. okt. 8. 21:39
Szia, nem tudom aktuális e még a kérdésed, mi a Német adó kft- vel rendeztük, már másodjára, mi megvagyunk velük elégedve
2016. szept. 30. 13:41

sziasztok adóvisszatérítést már intézett valaki közületek? melyik céget ajánlanátok?

köszi!

3841. Luczane
2016. szept. 29. 20:08
Sziasztok😊 mi kicsit leragadtunk Jun.22 elbiraltak h mg kapjuk ezt jelezt a Solvit felénk augusztus 2an meg is kaptuk a 2013 évet és azóta semmi se határozat se további utalás...
3840. luice (válaszként erre: 3838. - Anita7209)
2016. szept. 2. 07:53
Felhívtam őket és kértek hiánypótlást 3 hónapja amit be is küldtem meg is kaptak még feldolgozzák :(
2016. aug. 30. 18:27
Sziasztok, valaki esetleg hasonlóan mint mi. Kaptunk júliusban 2havi különbözetet, papírt is kaptunk, de most augusztusban már nem kaptunk! Esetleg valaki hasonló cipőben mert ezt nem igazán értem.
3838. Anita7209 (válaszként erre: 3837. - Luice)
2016. aug. 30. 11:54
Hívd fel a családtámogatási osztályt mi történt, az írásod óta van valami fejlemény?
3837. luice
2016. aug. 29. 09:20
Valki légyszi segítsen már meg érteni!!! Juniusban meg kaptuk a családipótlék külömbözetet visszamenőleg 2 évre.Addig kaptam itthon rendesen a magyar családit.Azóta viszont már 3-ik családit nem kapom itt.Semmi nem változott én ugyan ugy itthon élek a gyerekkel és csak a külömbözetet kaptuk.Azóta se innen se onnan semmi .
3836. Kiss Enikő (válaszként erre: 3835. - Ketrin34)
2016. aug. 28. 16:23
Szia akkor jól dolgozik ez a cèg mert èn is velük szeretnèm csináltatni .Már a nyomtatványokat még kaptam tölük
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook