Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
3924. Kiss Enikő (válaszként erre: 3922. - Nyikagi)
2017. nov. 13. 10:18
Szia mi is könyvelő cègel csináltatok tavaj nagyon hamar megkaptuk kb 2 hónap volt kèrtek hiánypótlást onnantól 3 hèt volt mi a karácsony elött utolsó utalással kaptuk.Idèn most intèzem remèlem most is meg jön karácsonyra.
3923. Hné Edina08 (válaszként erre: 3922. - Nyikagi)
2017. nov. 11. 16:26
Szia! Mi könyvelő segítségével igényeltük a családi pótlék különbözetet,amire kb fél évet vártunk,de vissza menőleg is mekaptuk.Meg van adva h gyerekenként mennyi euró jár...abból levonják az itthoni családi pótlékot..és azt kapod euróban.
3922. nyikagi
2017. nov. 7. 12:00
Sziasztok. Úgy látom én még nagyon elején vagyok a dolgoknak. Segítsetek már légyszí. A férjem küldetésben van 2 éve. Én itthon dolgozok, két gyerek van. Nappalin járnak. Beadtam nyáron az adór , amit megkaptam. Augusztusban elindítottam a családi különbözetet. Volt hiánypótlás, amit az iroda elküldött. Utána kérte a MÁK-tól az igazolást a Familenkasstól az ügyintéző. Először elküldtük neki másolatban, utána elküldték neki eredetiben is. Innentől még sok idő, a határozat, meg az utalás? Én azt sem tudom mennyi amit kaphatunk.
3921. bjoco
2017. okt. 22. 16:48

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék leirná valaki milyen papírok kellenek a Németországi családi pótlék igenyléshez.

Ha a gyerek kint lakik Nemetorszagban.

Köszönöm

3920. Zsóka 76
2017. okt. 10. 18:56
Sziasztok!Írt már valaki e-mailt a familienkassenak?Válaszolnak rá, vagy csak a levélre amit postán küldünk?
3919. Anikó781126 (válaszként erre: 3918. - Hugica33)
2017. szept. 25. 18:48
Köszönöm szépen a választ!
3918. Hugica33
2017. szept. 25. 13:59
Szia.Tényleg nem vagy jogosult itthoni családira meg gyet-re sem.Ha viszont van bejelentett munkahelyed akkor jogosult vagy mindenre itthon kintről meg a kúlönbözetre.Tölem is elvettek mindent én is gyet-en lennék de most magam után fizetem a tb-t.Kintröl meg kapom a teljes családit.
2017. szept. 22. 10:46
Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy a német családi pótlék különbözetet szeretnénk megigényelni.A férjem kint dolgozik,én itthon vagyok a 3 gyerekkel.Itthon kapom a gyet-et és a családit.A férjemmel idén márciusban házasodtunk össze,és azt mondták,hogy megszüntetik a családit és a gyetet is,sőt amit eddig kaptam visszamenőleg vissza kell fizetni az államnak.Állítólag ez lett az új törvény!Mivel a férjem kint dolgozik,akkor én nem vagyok jogosult semmire hiába itt élünk a gyerekekkel???Segítségeteket előre köszi!
3916. Zsóka 76 (válaszként erre: 3915. - Bankjegy)
2017. szept. 4. 19:57
Köszönöm szépen a választ!☺
3915. Bankjegy (válaszként erre: 3913. - Zsóka 76)
2017. szept. 3. 10:18
Ha a Familienkasse legutolsó válasza óta eltelt 6 hónap, akkor nyugodtan kérjétek a Solvit segítségét.
3914. Zsóka 76 (válaszként erre: 3902. - Aranyidora)
2017. szept. 2. 16:27
Szia!Én még új vagyok itt, most látom a kérdésedet, de talán segít ha leírom, hogy az én férjem is változó munkahelyen dolgozik,és így is megkaptuk a 2016- os évre a német családi különbözetet.Nem kell bejelentett lakcím, elég ha a munkáltató leigazolja hogy változó a munkavégzés helye,és be kell csatolni a többi papírral együtt.
3913. Zsóka 76
2017. szept. 2. 16:23
Sziasztok!Mi tavaly decemberben igényeltük meg a német családi különbözetet a 2016- os évre.Idén áprilisban meg is kaptuk, de kértek még új papírokat hogy a 2017- es évre is igényelhessük.Be is küldtünk mindent, április 10 volt a határidő, de azóta se határozat,se új hiánypótlást nem kértek, nem történik semmi.Nem tudom van ilyenkor ügyintézési határidő?Mire várnak?Van valakinek hasonló helyzetre valami tapasztalata?
3912. lin75 (válaszként erre: 3911. - Marcsi7874)
2017. aug. 19. 17:56
Igen
2017. aug. 16. 12:19
Sziasztok!A múlt hónapban végre megkaptam az elmaradt csp-t. Azt hittem minden Ok mostmár, és jön rendesen havonta. Erre meg, ebben a hónapban még nem jött meg. Járt így valaki? Vagy másnak is késik a Kindergeld?
3910. stubborn (válaszként erre: 3899. - Marcsi7874)
2017. aug. 13. 19:30
Szia! Kaptál már? Erika
3909. Akácka
2017. júl. 25. 09:45
Ma megjött a magyar családim,mint kiderült megsem kellett volna szüntetni azért mert kintről is kapjuk a különbözetet.Magyarország így szeretlek :(
3908. lin75
2017. júl. 24. 12:17

Sziasztok!

Valaki jart mar igy mint en...ebbe a honapba nem jott meg a kindergeld? Nemetorszagban elunk.

3907. haniel1102 (válaszként erre: 3906. - Akácka)
2017. júl. 6. 10:38
Köszönöm szépen!!! Írtam privit Neked!! :)
3906. Akácka (válaszként erre: 3905. - Haniel1102)
2017. júl. 6. 09:58

Ne hidd el,hogy nincs fellebbezési lehetőséged,a levél kézhezvételétől számított 15 nap van arra ,hogy fellebbez.Bemásolom a törvényt van benne egy kiemelt mondat az a legfontosabb.Én beadtam a fellebbezést,ha elutasítják egyszerűen beperlem a Magyar államot.

Jogalapok

A családi ellátások tekintetében az adott ügyben érintett tagállamok közül az alábbi sorrendben előrébb lévő tagállam joga az elsődlegesen alkalmazandó:

kereső tevékenység helye szerinti tagállam,

nyugdíj folyósítása szerinti tagállam,

lakóhely szerinti tagállam.

Ha mindkét szülő a fenti sorrendben azonos jogalap szerint (mindkettő végez munkát, mindkettő nyugdíjas, stb.) lehet jogosult két eltérő tagállamban családi ellátásra, akkor az a tagállam folyósítja az ellátásokat, ahol a gyermek lakik. A fenti elsőbbségi szabályok alól kivétel a kiküldetésben végzett munka. Amennyiben a kiküldetés ideje nem haladja meg a két évet, és nem egy másik kiküldött munkavállalót vált fel a kiküldött ügyfél, akkor a kiküldő tagállam joga az alkalmazandó a családi ellátások folyósítása tekintetében, és nem a kiküldetés helye szerinti tagállamé.

Amennyiben azon tagállamban, amelynek joga elsődlegesen alkalmazandó, a folyósított családi ellátások összege összességében alacsonyabb, mint a másik érintett tagállam nemzeti joga szerint megállapítható családi ellátások összege, a két tagállam ellátásainak különbsége erejéig ezen utóbbi tagállam hatósága különbözeti kiegészítést fizet, amelyet az ügyfélnek kérelmeznie kell.

Miután megállapította a hatóság, hogy az uniós rendeletek alapján az ő joga alkalmazandó, a következő lépésben meg kell vizsgálni, hogy az ügyfél megfelel-e a nemzeti jogszabályok feltételeinek, a kérelmezett családi ellátás típusra vonatkozóan. A magyar nemzeti szabályoknak történő megfelelés esetén a jogosultság, illetve a folyósítás tekintetében - a speciális illetékesség szabályait kivéve - az uniós rendeletek alkalmazásával nem érintett családtámogatási ügyekhez képest nincs eltérés.

3905. haniel1102 (válaszként erre: 3904. - Akácka)
2017. jún. 29. 12:28

Szó szerint teljesen ugyanez a tünet van nálunk is! Teljesen fel is háborodtam, hogy milyen jogon veszik el az itteni családit, mikor itt élek a gyerekekkel, bejelentett munkahelyem van stb... Nagyon dühös vagyok, főleg hogy az adókedvezményem is ezáltal ugrani fog...

Egy olyan levelet kaptam, hogy az új folyósitó szerv a 8. kerületi családtámogatási főosztály. Viszont egyértelműen azt irták, hogy nem vagyok jogosult a családi pótlékra és a végzés ellen önálló fellebbezési lehetőségem kizárva. :(

3904. Akácka
2017. jún. 19. 15:15
Nagy nehezen megkaptuk a német családi különbözete a 2015 évre egy másik irodával megcsináltatva.Erre itthon megszüntették a magyar családimat,mert a gyerekek apja kint dolgozik Németországba. Hívom az ügyintézőt,aki azt mondja,hogy igen ilyenkor megszüntetik és adjak be fellebbezést(hiába dolgozom én itthon,a férjem is csak kiküldetésben van,én vagyok az igénylő,a gyerekek itthon járnak iskolába,amit az iskola folyamatosan leigazol),de csak megszüntetik,hogy kb 20 millió papírral egyetembe fellebbezhessek,és várjak kb 3-6 hónapot mire majd visszakapom a magyar családit.Ami ugye csak 2 hónapra jár visszamenőleg,és a családi adókedvezmény is ugrott,mert ugye azt is csak akkor kaphatom ha jár a családi.Ja és a 2015-ös év különbözetéről beszélünk most,amit megkaptunk,a 2016-17-es évre még nem is adtuk be az igénylést.Állítólag most ez a módi,hogy megszüntetik.Szép nem?
3903. Bankjegy (válaszként erre: 3902. - Aranyidora)
2017. jún. 16. 09:32

Az mindegy, hogy a munkaterület gyakran változik, bejelentett lakcíme akkor is kell, hogy legyen. Max mindig bejelntkezik az adott városba, ahol éppen dolgozik. Ez bevett szokás.

Nincs bejelentett lakcíme, ezt nem is értem, hacsaknem illegáliasan dolgozik kint.

2017. máj. 11. 09:27

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy van e közületek olyan akinek nincs bejelentett lakcíme Németországban és sikerült megigényelnie a családi pótlékot?

Párom német cégnél dolgozik 4 éve, munkaterületük gyakran változik egy évben. Adóbevallás minden évre készen van.

Válaszokat előre is köszönöm!

3901. Kiss Enikő (válaszként erre: 3900. - Akácka)
2017. ápr. 28. 12:36
Szia èn nem tudom de ahol mi csináltatuk a családot ott egy forintot se kèrtek előre amikor még jött a határozat utána kellet kifizetni át utáltam a pènzt ès küldtèk a számlát .
3900. Akácka
2017. márc. 24. 09:57
Sziasztok!Elmesélem mi milyen nehezen jutunk hozzá a családihoz,hátha tud valaki tanácsot adni.Megkaptuk visszamenőleg 2014-iga 2015-höz kértek iratpótlást,erről küldött egy levelet az iroda akit megbíztunk az ügyintézéssel,mondtuk nekik,hogy küldjük a 2015 longstaiert kérjenek időhosszabítást nekünk,addig is.Ez volt áprilisban,május közepén elküldtük a hiánypótlást,és vártam.Augusztusban hívtam az irodát,hogy mi a helyzet,mire közölték,hogy nem küldtem el még 30 ezret nekik az ügyintézésért.Mondom,egy szóval sem mondták,hogy újra ki kell fizetni az ügyintézési díjat,sőt a levélben amit küldtek abban sem volt szó róla,hiszen csak iratpótlást kértek.Azt mondták de ki kell fizetni újra.Elküldtem a pénzt szeptemberben és vártam.December végén jött egy levél amiben a familienclasse elutasította az igénylésem,mert nem lett nekik elküldve a hiánypótlás.Hívom az irodát,mi a helyzet,ahol azt mondták,hogy ők szeptemberben és novemberben is elküldték nekik,de írnak egy fellebbezést.Azóta hívtam őket most a hét elején,hogy van-e valami ,kaptak-e esetleg valamit a hivatalból,azt mondták,hogy nem, de majd írnak rájuk,de elvileg nincs ügyintézési határidejük,tehát várni kell.Szerintetek ilyenkor mit lehet csinálni?Egyébként az irodától ahol intéztük soha egy számlát nem kaptam,hogy kifizettem az ügyintézési díjat,pedig a férjem adóját is ott csináltatjuk,és arról sem kaptunk,Ezek mindig azt mondják,hogy várjak.Most kíváncsi vagyok ,hogy mi lesz,és hogy meddig fogok várni.Ha valakinek van jó ötlete mit lehet tenni írjon.
2017. márc. 17. 21:48
Szia! Múlt héten hétfőn, 6.-án beadtuk a papírt amit kértek, úgyhogy mostmár várom az sms-t 😊Nem tudom mennyi idő a pótlás feldolgozása, de remélem hogy nem sok
3898. Marcsi7874 (válaszként erre: 3897. - PKata27)
2017. márc. 2. 22:02
Szia!De aranyos vagy, hogy eszedbe jutottam😊A válasz, igen és nem. Igen, mert válaszoltak(A1-es nyomtatványt kérnek. Nem tudom miért, hiszen határozatlan idejû a szerzôdes, habár mondta a könyvelônk, hogy ujabban csinálnak ilyet ellenörzés céljából. Mert ugye igy tudják kiszûrni a csalókat)Ez nem gond nekünk, hiszen dolgozik ugyanùgy és ugyanott a férjem. És a válasz azért nem, mert tudjuk, hogy csak ez az egy papir kell, csak még a cég nem adta ki. Sajnos ez a munkahely nem igazán foglalkozik azzal, amibôl neki nincs érdeke. 😝De nem hagyjuk rájuk, holnapra igérték es akkor már továbbitom is a familienkasse felé😉
3897. PKata27 (válaszként erre: 3892. - Marcsi7874)
2017. febr. 28. 20:44
Szia! Fejlemény? Remélem nálad is rendeződött a dolog! 😉
2017. febr. 15. 13:34

Sziasztok!

Mi januárban költöztünk ki Németországba. Kérdésem az lenne, hogy aki a teljes családit No-ban igényli, annak milyen papírt kellett Mon beadni. A magyar családi pótlék lemondásán kívűl? Köszönöm

3895. Ditke24 (válaszként erre: 3894. - Bluelady07)
2017. febr. 13. 06:35
Szia ! Köszönöm szépen !
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook