Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olaszország autóval fórum

Olaszország autóval (beszélgetős fórum)


1 2
36. demeeri (válaszként erre: 35. - Mazsika123)
2011. júl. 21. 07:38
Egész biztos,hogy megállás nélkül lejutsz a tengerig. Csak pihenni kell néha megállnod.
2011. júl. 19. 16:04
budapest-szlovénia-olaszország autóval,határellenőrzésre kell számítani?megállás nélkül lejutok a tengerig?
34. 1986Anita (válaszként erre: 33. - D3d94691a4)
2011. jún. 25. 16:17
Köszi szépen!!!
33. d3d94691a4 (válaszként erre: 32. - 1986Anita)
2011. jún. 25. 16:01
Én még nem voltam ott, de egyik ismerősöm tavaly ott töltött egy hetet a párjával, és így sem néztek meg mindent, amit szerettek volna... Az egyetem, ami 1088-ban épült, San Petronio bazilika,Santo Stefano bazilika, Santo Domenico bazilika, közel 40 palota, Museo Civico Archeologico, Egyetemi Múzeum, Pinacoteca Nazionale di Bologna (Bolognai Nemzeti Galéria, Geoloógiai Múzeum. A két ferde torony a belváros szívében, fel is lehet menni, gyönyörű panoráma nyílik a városra. Itt található a világ leghosszabb árkádsora is. De küldök egy linket, itt mindent elolvashatsz: [link]
2011. jún. 25. 15:39
Bolognában van sok látnivaló?
2011. jún. 18. 19:59

[link]

Ez pedig az én kedvencem.Moda a Veronai Arénában

30. demeeri (válaszként erre: 28. - D3d94691a4)
2011. jún. 18. 19:56

Nagyon szép.Fantasztikus!!!!

Egy nagyon tetszett.Köszi.

29. 1986Anita (válaszként erre: 28. - D3d94691a4)
2011. jún. 18. 12:22
Valóban, a pulai amfiteátrum is gyönyörű, volt alkalmam már többször megtekinteni, és csodaszép!!!!
28. d3d94691a4 (válaszként erre: 27. - Demeeri)
2011. jún. 18. 12:20

Nekem is van egy hasonló vágyam. Én a pulai amfiteátrumba vagyok "szerelmes". Itt egy kis ízelítő az egyik kedvenc együttesemtől.

[link]

2011. jún. 18. 09:43

Júlia erkélye Veronában:egy kis udvar,a falat több ezer odafirkált név díszíti.Ez nagyon érdekes.Az erkély alatt áll egy Júlia szobor,de ezt csak messziról láttuk,nem fértünk be a sok turistától.Nem vártunk,fényképezkedjenek csak.Nem ez a lényeg Veronában.Főleg,hogy Júlia sosem élt ott,csak egy kitalált személy.

Egyszer még szeretnék eljutni a Veronai arénába egy koncertre.Keressetek rá a You Tube-on.Fantasztikus lehet!

2011. jún. 18. 09:30

Firenzét látni kell.Vagy tíz éve láttam.Felejthetetlen volt.

Verona nekünk nagyon tetszett,ott tavaly ősszel voltunk a párommal.Itt viszont megtaláltuk a város legjobb kávéját,és fagyiját.Tetszett a folyó,a városon keresztül,a belvárosi forgatag ahol rengeteg a turista és a kívül eső utcák,ami meg teljesen olasz hangulatú csendes.

2011. jún. 17. 17:47

SZia!

Firenzében a legjobb fagyi (nekünk életünk legjobb fagyija) Vivolinál kapható. Cím Via Isola delle Stinche 7. Kis séta, a dómtól nem messze található. Hétfőn zárva van, de elmondhatom, hogy mi nem tudtunk már ebédelni miután megettük a fagyit 10 körül, van benne alapanyag!

A dóm harangtornyába érdemes felmenni, mert lélegzet elállító képeket lehet a városról készíteni, kb. 10eu. a beugró, viszont lehet mászni egy csomót, és egy halláskárosodás is befigyel, ha elkezdenek harangozni, de a látvány mindent megér (én lent vártam az uram).

Piazza della Signoria-án szobor másolatok (Dávid) és páratlan homlokzatok találhatók a tér önmagában is gyönyörű, ha jól emlékszem a városháza is ott van, ami múzeum is egyben.

A vezetést az én férjem minden alkalommal nagyon élvezi, kis hadonászás, kiabálás, de nem anyázós stílusban. Normale! Élelmiszert stb. az Il Centro boltokban érdemes beszerezni, van finom toszkán kenyér, sajt, házi tészta stb. az árak itt picit magasabbak mint itthon, viszont az eredeti olasz ételkülönlegességek olcsóbbak mint magyar országon. A neten biztos van cím is. Szintén a dóm közelében van üzletük.

Verona nekem csalódás volt, már ami Júlia udvarát illeti, nagy volt a tömeg és kiábrándító az összefirkált fal. A piac viszont szuper, bár nagyítóval kellett keresni az afrikaiak között megbújt olasz árusokat, de megérte! Kitartás, ott vannak! Gyönyörű muránói medálokat, ékszereket árulnak. Az amfiteátrum és a tér megéri a sétát, pihenésképp van egy kis park is mellette. A gyerek a Disney Store-t élvezte nagyon, ami a bevásárlóutcában van. 3 euró a turista térkép, amin minden fontos látnivaló fel van tüntetve fényképekkel. Nagy hasznát vettük. Most hirtelen még annyi minden lenne, de fürdetni kell a kölköt, biztos minden oké lesz! Érezzétek jól magatokat!

24. demeeri (válaszként erre: 22. - Caltabellotta)
2011. jún. 14. 20:06

Abszolút egyetértek caltabellotta.

Egyébként,mit jelent a neved?Biztos van valami jelentése.

23. demeeri (válaszként erre: 21. - D3d94691a4)
2011. jún. 14. 20:05
Kívánom,hogy minél hamarább összejöjjön az út Veronába.Nekem a tavalyi veronai hétvége felejthetetlen volt.
2011. jún. 14. 12:49

A booking.com abszolut megbízható, én is sokszor foglaltam szállást, minden rendben volt. Az autóvezetéstől nem kell parázni, igaz, hogy mennek, mint a meszes, de aki jól vezet, az még élvezi is. A szabályokat Északon azért nagyjából betartják, de alkalmazkodni kell az ottaniak stílusához. Ha tutyimutyi valaki, akkor sose sorol be, menni kell, akkor beengednek, minden dudálás, anyázás nélkül.

Piszok jól vezetnek :) Sok-sok olaszországi nyaralásunk alatt az Északi részen egyetlen balesetet sem láttunk.

Finom kaják, laza élettempó (amihez nem árt lelassulni), fantasztikus természet és építészet, Olaszország maga a hívogató csoda! Kellemes nyaralást!

2011. jún. 14. 09:25
Csodálatos nyaralás lesz, az nem kétség. Olaszországban nem érheti csalódás az embert, legalábbis szerintem. Én két éve voltam egy Velence-Firenze-Róma-Jesolo körúton, fantasztikus volt. Mióta láttam a Levelek Júliának című filmet, folyton Veronába vágyom. Remélem egyszer összejön. :-)
2011. jún. 14. 08:22
MI jövőre tervezünk egy Toszkánai "körutat" autóval és szerintem isteni lesz.
19. demeeri (válaszként erre: 18. - 1986Anita)
2011. jún. 13. 19:33

Sajnos már nem emlékszem az autópályadíjakra,de arra igen,hogy sok volt.Sok a kapu és a kapuknál kell fizetni.

Belépök olyan 10-15 Euró körül vannak.

2011. jún. 12. 11:03
Esetleg belépő árakat, autópályadíjakat, mindenféle árakról tudnátok adni infót?
17. sunshine24 (válaszként erre: 7. - 1986Anita)
2011. jún. 10. 14:55
Mindig a bookingon foglalok. Maximálisan elégedett voltam mindig. A szállás olyan, és annyiba kerül mint a leírásban. Nincs miért aggódnotok.
2011. jún. 10. 13:43
Nyáron Róma mellett voltunk egy tengerparti kempingben.Isteni jó volt.Olyan szép hullámos tengert sehol nem láttam.Sokkal szebb,mint az Adriai part,Rimininél.
2011. jún. 10. 13:41
Ha meg barátokkal mennénk,akkor Rimini környékén lennénk egy kempingben,onnét járnánk körutakra.
14. demeeri (válaszként erre: 12. - 1986Anita)
2011. jún. 10. 13:40
Velence,Firenze,Bologna a mi tevreink közt is vannak,Veronai szállással.
13. demeeri (válaszként erre: 11. - 1986Anita)
2011. jún. 10. 13:39

Nagyon jó lesz,egy élmény,meglátjátok.Mikor mentek?

Remélem,jó időt fogtok ki.

Mi is mennénk,ha nem lennék épp a hetedik hónapban.

De jövőre már tutira megyünk.Ha kell gyerekestől,de akkor is.

Párom minden nap emlegeti Olaszországot,tegnap két utifilmet is megnéztünk.Már annyi tervünk van...

Egy élet nem lenne elég,hogy mindet bejárjuk.

Szeretnénk olaszul tanulni.Én tíz éve jártam először ott,egy nagy körúton.Na azóta beleszerettem.Mindig visszatérek.Azóta minden nyáron látnom kell a tengert.

Ha tudtok valamilyen idegen nyelvet,az mindenképp előny.Angolul majdnam mindenhol beszélnek.Nem kell perfektül tudni,elég pár szó.

Egyébként ők kézzel-lábbal megértetik magukat,nem gond.

2011. jún. 10. 13:34
Elég sűrű lesz a programunk, 1 nap velence, 1 nap Firenze, 1 nap Verona, 1 nap Bologna, és azt hiszem 4 nap Rimini és környéke lesz.
11. 1986Anita (válaszként erre: 10. - Demeeri)
2011. jún. 10. 13:30
Remélem minden rendben lesz, még nem voltunk soha így külföldön, de gondoltuk így sokkal rugalmasabb lesz, főleg ha tényleg minden klappol majd.
10. demeeri (válaszként erre: 7. - 1986Anita)
2011. jún. 10. 13:29

Nem kell félned,mi is neten foglaltunk,mikor hirtelen elhatározásból Veronába mentünk.Kértünk vissza igazolást a hoteltól,mert mi is féltünk,hogy tényleg lefoglaltuk-e.Rögtön jött is válasz emailben,hogy igen,miént a szoba.

Nagyon meg voltunk a motellel elégedve,szerintem várakozáson felüli volt.

Reggeli pedig bőséges,önkiszolgáló,amit csak el lehet képzelni.

Ezen nem kell aggódnod.

9. 1986Anita (válaszként erre: 8. - Eprecske83)
2011. jún. 10. 13:26
Köszönjük!!!!
8. Eprecske83 (válaszként erre: 3. - 1986Anita)
2011. jún. 10. 13:25

nem fog! nem lett nekünksem bajunk és Nektek sem lesz, csak legyetel fokozottabban óvatosak, ahogy mindig az utakon.

Érezzétek nagyon jól Magatokat!

2011. jún. 10. 13:24

Egyébként pont tegnap árulta el a kedvesem, hogy ide megyünk, és hogy már mindent lefoglalt (booking.com-on) Nagyon meglepődtem, mert nem volt bekalkulálva, de annál jobban örültem neki :-)

Na de ha már itt tartunk, ha valaki a booking-com által már foglalt hotelt, annak is örülnék, ha megosztanátok a tapasztalatotokat, mert én egyelőre ettől is idegenkedem, hogy biztos lesz-e szállásunk :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook